IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пенсията пак се отдалечава, къде да кътаме парите си?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
    "Most investors for the next several years will be lucky to get a 5 percent return in their portfolios thanks to the growth-constricting debt problems in the U.S. and Europe, Pimco's Bill Gross said." - това е от днес, така че умната!!! Хората очакват 5% възвращаемост - явно и те не виждат доходоносни активи
    Ба, не ги слушай тези, не играем в един отбор. Но едно ще им кажа, ако те не фалират в следващите години, което би значело край на света който познаваме, поне в инвестициите, то има много по-добри възможности от техните

    Което и обобщава анализите по темата - ако не се случи нещо извънредно, класирането ще е както винаги е било

    Коментар


    • "Most investors for the next several years will be lucky to get a 5 percent return in their portfolios thanks to the growth-constricting debt problems in the U.S. and Europe, Pimco's Bill Gross said." - това е от днес, така че умната!!! Хората очакват 5% възвращаемост - явно и те не виждат доходоносни активи

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
        Депозитите по лихвите паднаха;
        Металите ще вървят нагоре;
        Акциите - тъкмо сега може да се пазарува смело - само да не купува човек боклуци.
        ДПО - то като идея е хубаво - но човек събира, събира, събира, събира - в един момент идва Гномът и му гепи сухото - парите в човекозастраховка поне са несквестируеми. А ако стане беля, Доброволческата пенсия няма да те спаси...
        паднали паднали ама 7-7,5% сигурна доходност при тези волатилни пазари къде на запад ти ги дават на депозит?
        за акциите и аз това казах, но трябва да се търсят дивидентоснасящи акции, от другите може би само Евроинс взимам
        Last edited by tony1975; 29.11.2011, 21:26.

        Коментар


        • http://new.gloomboomdoom.com/public/...ageSPS_ID=7100
          http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

          Коментар


          • Импе тая книга безплатна ли ще е или с помощта на чичо Оги ще я издадеш?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от NYSERookie Разгледай мнение
              между двете в курсив може да сложиш и : Кой Ми Сра В Гащите ?
              Володя, ты простак.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                Апропо - започнах да пиша книга по въпросът, така че ще се радвам да прочета и аз повече мнения. Разделите в нея за моментът са:


                - Защо не можем да Им вярваме
                - Истинската същност на финансовата криза
                - Кой ми взе парите
                - Кой ми обезцени парите
                - Златото и неговата стойност
                - Имотите и тяхната стойност
                - Ценните книжа и тяхната стойност
                - Как да защитя животът си
                - от Техните към Моите пари
                - Как да диверсифицирам
                - Колко дълго да работя
                - Как да образовам децата си
                - На кого да оставя богатството си
                - А как би трябвало да бъде?



                Работното заглавие е показателно:

                Аз Не Искам Да Работя Вечно !!!
                Шъ станеш Академик, бе Импе....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                  Депозит - за момента в БГ доходността е добра бих държал част от ср-та си там
                  Акции - сега му е времето пич, само трябва много да ровиш да намериш нещо добро в БГ
                  Земя - ми ако ти се вижда скъпа - земи си АДСИЦ - вързани наеми, добра доходност, пазарната е доста под цената на придобиване дори

                  Метали - не сега, след 3-5 години, като паднат % по депозитите ги върти там

                  Помисли и за ДПО - мяза на застраховка живот но не съвсем

                  Темата е добре- нека видим как колегите са преоценили инвестициите си в тези трудни времена.
                  Депозитите по лихвите паднаха;
                  Металите ще вървят нагоре;
                  Акциите - тъкмо сега може да се пазарува смело - само да не купува човек боклуци.
                  ДПО - то като идея е хубаво - но човек събира, събира, събира, събира - в един момент идва Гномът и му гепи сухото - парите в човекозастраховка поне са несквестируеми. А ако стане беля, Доброволческата пенсия няма да те спаси...
                  Last edited by Императорът; 29.11.2011, 21:10.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                    Апропо - започнах да пиша книга по въпросът, така че ще се радвам да прочета и аз повече мнения. Разделите в нея за моментът са:


                    - Защо не можем да Им вярваме
                    - Истинската същност на финансовата криза
                    - Кой ми взе парите
                    - Кой ми обезцени парите

                    - Златото и неговата стойност
                    - Имотите и тяхната стойност
                    - Ценните книжа и тяхната стойност
                    - Как да защитя животът си
                    - от Техните към Моите пари
                    - Как да диверсифицирам
                    - Колко дълго да работя
                    - Как да образовам децата си
                    - На кого да оставя богатството си
                    - А как би трябвало да бъде?



                    Работното заглавие е показателно:

                    Аз Не Искам Да Работя Вечно !!!
                    между двете в курсив може да сложиш и : Кой Ми Сра В Гащите ?
                    Тъпкано ще му я върна на РЕДА малката биричка с две големи!!!!!!!!!!!! Някога !!!!!!!

                    Коментар


                    • Апропо - започнах да пиша книга по въпросът, така че ще се радвам да прочета и аз повече мнения. Разделите в нея за моментът са:


                      - Защо не можем да Им вярваме
                      - Истинската същност на финансовата криза
                      - Кой ми взе парите
                      - Кой ми обезцени парите
                      - Златото и неговата стойност
                      - Имотите и тяхната стойност
                      - Ценните книжа и тяхната стойност
                      - Как да защитя животът си
                      - от Техните към Моите пари
                      - Как да диверсифицирам
                      - Колко дълго да работя
                      - Как да образовам децата си
                      - На кого да оставя богатството си
                      - А как би трябвало да бъде?



                      Работното заглавие е показателно:

                      Аз Не Искам Да Работя Вечно !!!
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от James Brown is dead Разгледай мнение
                        е кой бе чиче?
                        40% долари
                        10% евра
                        50% акции

                        от една седмица започнах да менкам доларите в евра и на годишен...

                        ПП За мен ще има след 10 г , а за бабата акциите....

                        Коментар


                        • Депозит - за момента в БГ доходността е добра бих държал част от ср-та си там
                          Акции - сега му е времето пич, само трябва много да ровиш да намериш нещо добро в БГ
                          Земя - ми ако ти се вижда скъпа - земи си АДСИЦ - вързани наеми, добра доходност, пазарната е доста под цената на придобиване дори

                          Метали - не сега, след 3-5 години, като паднат % по депозитите ги върти там

                          Помисли и за ДПО - мяза на застраховка живот но не съвсем

                          Темата е добре- нека видим как колегите са преоценили инвестициите си в тези трудни времена.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от James Brown is dead Разгледай мнение
                            Знам че поставям една тема за която тук сте писали сигурно много, но нека пак да преподредим възможностите, като отчитаме текущата ситуация?

                            Държавната ми пенсия се отдалечава далеч в бъдещето след 65-та ми година!
                            Къде да слагам парички, че да имам след 20-30 години???

                            1.Депозити - в развитите икономики лихвата по този спестовен инструмент е 2-3%, това ще се случи и в БГ, което не го прави много желана възможност

                            2. Акции - толкова време мина че чак не ми се вярва тоя пазар да се съвземе, да не говорим че БГ компаниите не са много коректни към миноритарите

                            3. Земя - Очевиден балон, който май видяха и умните пари - ето защо някои АДСИЦ разпродават

                            4. Имоти - Намират се в една безкрайна спирала, която не знам кога ще спре. Скъп кредитен ресурс и висок риск с наемателите

                            5. Суровини - Днес се вдигат утре падат, а кой знае след 30години къде ще са + че не дават дивидент през това време

                            6. Ценни метали - Абсолютен балон в момента и както суровините няма дивиденти така че днес 1800долара, но след 30 години може да е 300долара

                            7. Застраховка живот - Ала бала - дайте да ви управляваме парите щото вие не можете, щото трябва да взимаме заплати и бонуси, да караме хубави коли или да подпираме акциите на ТИМ


                            Не съм модератор просто искам да видя дали има нови идеи?
                            1. Депозити - отпада, защото лихвичката е по-ниска от инфлацията.
                            2. Акции - ако сега не пазаруваш, кога? При балон ли? Избирай качествени компании, снасящи дивидент... ако сметнеш дивидентната доходност в моментът на привилегированите на Мекомът - ще опулиш.
                            3. Земицата -балон - небалон - тънкостта при земята е, че вече не я произвеждат, както беше казал Сам Клемънс. АДСИЦ-овете продават поради липса на държавност.
                            4. Имоти - мутрозапушен пазар - но има хляб и в него - зависи къде купуваш.
                            5. Суровини - като земицата до голяма степен.
                            6. Златцето няма как да стане 300 кинта, по-скоро ще стане 3 000... по две причини - пръво - парите не са истински, за разлика от златцето и второ - и него вече не го произвеждат.
                            7. А ако стане белята с тебе и останеш без рачички, кой ще ти пести парички? Аз пък недоумявам как има хора (и то ужасно ного) дето си правят каско на колата, щото може ли да катастрофират, а за кожата си не мислят?
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от James Brown is dead Разгледай мнение
                              Абе акции брат ама ще гарантираш ли че зърнени храни, спарки или синергон ще ги има след 30години? Да има един ЕТF в/у Софикс да си взема
                              Няма гаранции и че нас утре ще ни има, а ти за юридически лица искаш 30 годишна Ако има ЕТF върху софикс, ще се наложи да поскъпне много, със сравнително малко усилия и средства и затова няма, предполагам.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                                +1
                                С какво да почнеш е твой избор...Аз моят съм го направил.
                                е кой бе чиче?

                                Коментар

                                Working...
                                X