IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

15% доходност при нисък риск на БФБ - възможно ли е?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
    Добре де може би примера с технологичните УСА компании не бе добър, но исках да кажа че за една добра компания - всяка цена след 5години може да се окаже смешно ниска.

    Ето аз си позволих да чакам М+С на 5лева, но не дойде и купих м/у 6,30-6, 50 ето сега е още по-нагоре а аз чакам втори дивидент от 40стинки, ще видим къде е след 5години .

    Има много начини за избор на това къде да преместим парите си от една печеливша акция. Може да разделим компаниите и според капитализацията им. Като гледам изказа ти най-вероятно си по-запознат от мен с това.

    Момчетата от Boom and Bust(които няма да спра да бъзикам във ФБ за онова предаване което направиха за златото какво инвестиционно убежище и то взе та се срина след това ) в едно от предаванията си коментираха че кризата е зловеща и ще оцелеят само големи и стабилни компании - така че ако си близко до тяхното мнение може би СФАРМ, МОНБАТ, АЛБЕНА и т.н..

    От друга страна една малка компания(или с малък % търгувани акции) ако преживее кризата и ако бъде забелязана от големи инвеститори, после може лесно да литне защото там с малки суми могат да се направят големи ръстове - например ЕЛХИМ(не вярвам в бъдещето на тези акумулатори, но други не мислят така) или БУЛСТРАД(заради 2% на пазара) или Евроинс(там след липсата на комуникация с управлението малко съм резервиран) и т.н.

    Ако аз бях на твое място и искам да осребря печалбата си може би бих продал част от акциите и бих ги сложил на друго "конче", но не бих продал всичко в СФАРМ - тук има още много да видим.

    Успех!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975
      Той Пиб ще ме почерпи като мина през Варна и без бас, както и аз него в зарата!!!
      Живи издрави на всички, както казах до ОСА цената ще е такава че ще ме засърбят ръцете!

      Поздрави и на чичо Оги гледах го тази сутрин - много кратко бе интервюто(или аз хванах само края?)

      Т.е. закачката е била между теб и Пип. То всъщност като знаем пристрастията и на двамата не е било трудно да се сетя, честито
      Привет пичове.
      И аз копнах това оттатък и го пренесох тука за да не спамим там.

      Тони, че ще черпя - ще черпя. Това знаеш го имаш и без басовете
      Пък и съвсем скоро - ще имам огромен повод, несвързано с БФБ де

      Ама я пак посмятайте малко бе математици.
      Атера - 2,25 предния ден преди Фармата да удари 3-те кинта. Плюс 25стинки от предния юни дивидент и до дни още 50стинки в мойто джобче. Пак 3 кинта.
      Или пък 2.70 ударени още на 21 Март плюс 25стинки от дивидента 9 месеца преди това.....надявам се няма за 5стинки да правите проблем дет вика Равновесов.
      Така че позволявам си силно да се усъмня че Тонито е спечелил, дори съм уверен че съм аз


      Да не забравяме че и освен здраво снасяща и капиталово Атерата беше по профитна с над 10% на годишна база в сравнение с фармата. Вижте си годишните графики !
      Като сложим и факта че Атерата си е най ликвидната и пазарно търгуемата акция на БФБ за разлика от фармата де върви обратно и мажо си я манипулира в каквато посока му е изгодно - мисля няма съмнение кой е уинъра на годишна база.
      Занапред не се знае....квото каже пазаря.
      Аз скрупули да продавам нямам. Ма при всички случаи атера ще си ми остане водеща акция и минимум 35-40% от портфейла. Не само защото вече ми е без пари, а и има още какво да даде/снесе при възможно най ниско-рисковия профил на тая борса.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
        Тони това което на запад имат в предвид под големи и стабилни компании е друго
        нашите най-големи не могат да попаднат в техните скринъри, а за стабилност
        трябва поне някаква история да има
        да да прав си абсолютно, докато пишех коментара си мислех че някой ще ми дърпа ушите! Говорех тясно и само за БФБ все пак тук могат да се отсеят малки(с капитализация 10-20млн) и големи с над 100-200млн. капитализация .

        Коментар


        • Тони това което на запад имат в предвид под големи и стабилни компании е друго
          нашите най-големи не могат да попаднат в техните скринъри, а за стабилност
          трябва поне някаква история да има
          “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
            Пренесох ти въпроса тук за да не спамим темата на най-добрата компания на БФБ, нали не се сърдиш?
            Познавам ника ти от 2010 или 2011? Тогава наистина 15% бяха голяма доходност!
            Но днес, днес мисля че трябва да повишим летвата . СФАРМ направи 50% за 6 месеца все пак.
            за това кога да продавам за пръв път се замислих като направих 75% доходност с БРЕФ - никой не ми даде конкретен съвет кога да продавам. Продадох част от позицията си на 100% печалба, но пак си оставих - реално избих това което съм вложил и пак останах в БРЕФ - защото си ме кефят и смятам че там цената трябва да е поне 1лев!
            За СФАРМ цената е била 6-8лева при много по-малки продажби, така че всеки си знае как да оценява. Мисля че икономическата среда ще стане по-предвидима, а и от едни чатове се вижда че чичо Оги май се има с някои лидери на политически партии, та ще видим.
            На запад много хора сигурно са си мислили че и Гугъл или Епъл са скъпи на 50$ а виж къде са сега
            Колкото до това къде да пренесеш кеш-а, пак нямам твърд отговор(правилния ще избереш сам) ЕЛХИМ ако вярваш в тях все още се влачат по дъното, ЦЕНХЛ също чакат влизане, мисля че други АДСИЦ освен БРЕФ, ФПП или СФАРМ АДСИЦ не трябва да се гледат при този покачващ се пазар(но може и да греша). Аз лично съм непушач и за това като принцип не инвестирам в табаци(това май го откраднах от едно старо изказване на Берт) - загубих до сега, но продължавам да отстоявам принципите си. Туризмът(Албена) също работи с добър марж, но там възстанови част от загубите в цената,

            Успех!
            Жив и здрав!
            Добре де може би примера с технологичните УСА компании не бе добър, но исках да кажа че за една добра компания - всяка цена след 5години може да се окаже смешно ниска.

            Ето аз си позволих да чакам М+С на 5лева, но не дойде и купих м/у 6,30-6, 50 ето сега е още по-нагоре а аз чакам втори дивидент от 40стинки, ще видим къде е след 5години .

            Има много начини за избор на това къде да преместим парите си от една печеливша акция. Може да разделим компаниите и според капитализацията им. Като гледам изказа ти най-вероятно си по-запознат от мен с това.

            Момчетата от Boom and Bust(които няма да спра да бъзикам във ФБ за онова предаване което направиха за златото какво инвестиционно убежище и то взе та се срина след това ) в едно от предаванията си коментираха че кризата е зловеща и ще оцелеят само големи и стабилни компании - така че ако си близко до тяхното мнение може би СФАРМ, МОНБАТ, АЛБЕНА и т.н..

            От друга страна една малка компания(или с малък % търгувани акции) ако преживее кризата и ако бъде забелязана от големи инвеститори, после може лесно да литне защото там с малки суми могат да се направят големи ръстове - например ЕЛХИМ(не вярвам в бъдещето на тези акумулатори, но други не мислят така) или БУЛСТРАД(заради 2% на пазара) или Евроинс(там след липсата на комуникация с управлението малко съм резервиран) и т.н.

            Ако аз бях на твое място и искам да осребря печалбата си може би бих продал част от акциите и бих ги сложил на друго "конче", но не бих продал всичко в СФАРМ - тук има още много да видим.

            Успех!
            Last edited by tony1975; 01.06.2013, 07:55.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
              Въобще не се сърдя, напротив - благодаря за пълноценния отговор!
              И според мен Брефа е подценен ако си дългосрочен.
              За Гугъл и Епъл за мен не си прав, защото те са компании, развиващи се в изключително иновативни технологии, каквито на БФБ няма, а според мен няма и да има в нашите животи. Тук трябва да се гледа олд скуул дет се вика .
              Няма да си променя ника, защото това за мен е трезвото, правилното, разумното и т.н. число, което трябва да бъде таргет.

              П.С. Тони, бъди и ти жив и здрав! Изключително добро впечатление ми правиш, че не си комплексар и не се заяждаш и обиждаш никого /поне постовете, които аз съм ти чел/ Дай Боже повече хора като теб!
              Благодаря ти - опитвам се да се придържам към добрия тон.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                Пренесох ти въпроса тук за да не спамим темата на най-добрата компания на БФБ, нали не се сърдиш?
                Познавам ника ти от 2010 или 2011? Тогава наистина 15% бяха голяма доходност!
                Но днес, днес мисля че трябва да повишим летвата . СФАРМ направи 50% за 6 месеца все пак.
                за това кога да продавам за пръв път се замислих като направих 75% доходност с БРЕФ - никой не ми даде конкретен съвет кога да продавам. Продадох част от позицията си на 100% печалба, но пак си оставих - реално избих това което съм вложил и пак останах в БРЕФ - защото си ме кефят и смятам че там цената трябва да е поне 1лев!
                За СФАРМ цената е била 6-8лева при много по-малки продажби, така че всеки си знае как да оценява. Мисля че икономическата среда ще стане по-предвидима, а и от едни чатове се вижда че чичо Оги май се има с някои лидери на политически партии, та ще видим.
                На запад много хора сигурно са си мислили че и Гугъл или Епъл са скъпи на 50$ а виж къде са сега
                Колкото до това къде да пренесеш кеш-а, пак нямам твърд отговор(правилния ще избереш сам) ЕЛХИМ ако вярваш в тях все още се влачат по дъното, ЦЕНХЛ също чакат влизане, мисля че други АДСИЦ освен БРЕФ, ФПП или СФАРМ АДСИЦ не трябва да се гледат при този покачващ се пазар(но може и да греша). Аз лично съм непушач и за това като принцип не инвестирам в табаци - загубих до сега, но продължавам да отстоявам принципите си. Туризмът(Албена) също работи с добър марж, но там възстанови част от загубите в цената,

                Успех!
                Жив и здрав!
                Въобще не се сърдя, напротив - благодаря за пълноценния отговор!
                И според мен Брефа е подценен ако си дългосрочен.
                За Гугъл и Епъл за мен не си прав, защото те са компании, развиващи се в изключително иновативни технологии, каквито на БФБ няма, а според мен няма и да има в нашите животи. Тук трябва да се гледа олд скуул дет се вика .
                Няма да си променя ника, защото това за мен е трезвото, правилното, разумното и т.н. число, което трябва да бъде таргет.

                П.С. Тони, бъди и ти жив и здрав! Изключително добро впечатление ми правиш, че не си комплексар и не се заяждаш и обиждаш никого /поне постовете, които аз съм ти чел/ Дай Боже повече хора като теб!
                Last edited by 15%; 31.05.2013, 22:36.
                Пътека се прави камък по камък!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                  Тони, кажи все пак някакво число - на колко би продал част от акциите си. Това е много голям проблем за мен - значи докато пада нещо е лесно - усредняваш си и това е. После обаче като ти самия виждаш, че не си струва как да продадеш и най-важното - какво да правиш с парите ако не виждаш каква алтернатива да избереш?
                  Пренесох ти въпроса тук за да не спамим темата на най-добрата компания на БФБ, нали не се сърдиш?
                  Познавам ника ти от 2010 или 2011? Тогава наистина 15% бяха голяма доходност!
                  Но днес, днес мисля че трябва да повишим летвата . СФАРМ направи 50% за 6 месеца все пак.
                  за това кога да продавам за пръв път се замислих като направих 75% доходност с БРЕФ - никой не ми даде конкретен съвет кога да продавам. Продадох част от позицията си на 100% печалба, но пак си оставих - реално избих това което съм вложил и пак останах в БРЕФ - защото си ме кефят и смятам че там цената трябва да е поне 1лев!
                  За СФАРМ цената е била 6-8лева при много по-малки продажби, така че всеки си знае как да оценява. Мисля че икономическата среда ще стане по-предвидима, а и от едни чатове се вижда че чичо Оги май се има с някои лидери на политически партии, та ще видим.
                  На запад много хора сигурно са си мислили че и Гугъл или Епъл са скъпи на 50$ а виж къде са сега
                  Колкото до това къде да пренесеш кеш-а, пак нямам твърд отговор(правилния ще избереш сам) ЕЛХИМ ако вярваш в тях все още се влачат по дъното, ЦЕНХЛ също чакат влизане, мисля че други АДСИЦ освен БРЕФ, ФПП или СФАРМ АДСИЦ не трябва да се гледат при този покачващ се пазар(но може и да греша). Аз лично съм непушач и за това като принцип не инвестирам в табаци(това май го откраднах от едно старо изказване на Берт) - загубих до сега, но продължавам да отстоявам принципите си. Туризмът(Албена) също работи с добър марж, но там възстанови част от загубите в цената,

                  Успех!
                  Жив и здрав!
                  Last edited by tony1975; 01.06.2013, 07:37.

                  Коментар


                  • значи тази година импе си с две жени на морето?

                    Коментар


                    • Тази година дивидентчетата ми - с около 78% повече !!!
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • туп, туп изтуп!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          А тъй. Не забравяй тоже Буллендченцата И аз смятам може би да действам по тази схема.
                          Пораздуха ги и тях. Много ще ми се дигне средната цена ако допълвам още.
                          Пък и ликвидността е по слабичка. Малка акцийка си е все пак.
                          Добре че успях да се включа поне на последните промоции на 0.85 че бяха еднодневни само. 10 декара си ги осигурих. Пак ще се ослушваме.
                          А инак съм уверен че кота левче ще я минем другата годинка.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                            Сигурно не си заложил на правилните коне правилната сума...
                            Ма то не е толкоз просто де.

                            И защо трябва да гониш непременно тоя процент ?
                            Поставил си си за цел нещо като минимална годишна доходност ?

                            Една идея от мене за 2013.
                            Вземи си 50/50 Атера/ФПП дори и на сегашните нива ( или ако има спад скоро)
                            Опитай се да шитнеш преди дивидента на 10-15-20% по високо по 1/3 до 1/2 от тях.
                            Ако успееш - реинвестираната печалба + дивидента за останалите със сигурност ще ти докарат над 15%.
                            А с малко повече късмет може и без да препродаваш да ги имаш тия % другата година. Успех.

                            А тъй. Не забравяй тоже Буллендченцата И аз смятам може би да действам по тази схема.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                              Ами определено привилегированите акции се оказаха прекарване с изключение на ЕДНА!!! От там на татък тази година имаше приятни изненади в дивидента на СФТРД и МЕДИКА, БРЕФ, ЛАНД и ФПП - аз съм доволен - дивидента в портфейла ми е четирицифрен! За малък портфейл като моя е ОК!
                              Точно тъй. Жабокът е тази една акция ли?
                              И моят дивидент излезе четирицифрен (макар и с малко) макар доброволно да се отказах от част от дивидентите, в името на спекулата.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • За конете ще размисля. Доколкото за доходноста съм си поставил долна граница 10%.

                                Коментар

                                Working...
                                X