IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

15% доходност при нисък риск на БФБ - възможно ли е?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Алънов - ний, дето пазаруваме Софкоми, знаем, че такава печалба е не само възможна, но и ГАРАНТИРАНА.

    И всичко друго, дето пазарувал преди около година, донесло ми ного над 15%.

    Нисък риск? При този пазар почти всичко, без Пушлякът и Развалината е нискорисково.
    Гарантирани, но и фиксирани, така че какво би се получило при силен ръст на инфлацията и като добавим ниската ликвидност....?!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
      Най-на края някой да удари едно рамо!
      П.С. Кои са "Пушлякът и Развалината"
      То едно рамо - ум да ти зайде. Импа е сигурно най-набутаният на БФБ тип - остана само на някой и друг дивидент да се надява
      Хора, проумейте че всяко едно дружество от БФБ не е способно да гарантира че догодина ще го има - откъде накъде смятате че ще е способно да гарантира дивиденти хехехехе

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
        Алънов - ний, дето пазаруваме Софкоми, знаем, че такава печалба е не само възможна, но и ГАРАНТИРАНА.

        И всичко друго, дето пазарувал преди около година, донесло ми ного над 15%.

        Нисък риск? При този пазар почти всичко, без Пушлякът и Развалината е нискорисково.
        Най-на края някой да удари едно рамо!
        П.С. Кои са "Пушлякът и Развалината"
        Last edited by tony1975; 06.09.2010, 10:46.

        Коментар


        • Алънов - ний, дето пазаруваме Софкоми, знаем, че такава печалба е не само възможна, но и ГАРАНТИРАНА.

          И всичко друго, дето пазарувал преди около година, донесло ми ного над 15%.

          Нисък риск? При този пазар почти всичко, без Пушлякът и Развалината е нискорисково.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Алън Разгледай мнение
            15% доходност при нисък риск на БФБ - възможно ли е?

            НЕ !

            Не и към момента и настоящата конюнктура на пазара - силно меча(bearish).

            Не и в условията на икономическа и финансова криза. Не и с това правителство. Не и при ръст на инфлацията и спад на потреблението при замразени доходи. Не и при ...............
            Ами точно това бе скрития смисъл на темата де! Поради мечия пазар съм забравил временно за акциите, които ми осигуряват капиталова доходност(не че съм ги продал - просто ги "забравих" за близките 1-2години), продължавам да инвестирам 10% отмесечния си доход, в книжа с висока дивидентна доходност. Постовете Ви ме карат да мисля че съм на прав път и ще продължа да купувам акции с "гарантирана" доходност между 10-15% , като Енемона, Хим, Софком, ФНИ. Все пак докато се събуди пазара трябва да си осигурим доходи щом не може капиталови отиваме на такива от дивиденти.

            Коментар


            • 15% доходност при нисък риск на БФБ - възможно ли е?

              НЕ !

              Не и към момента и настоящата конюнктура на пазара - силно меча(bearish).

              Не и в условията на икономическа и финансова криза. Не и с това правителство. Не и при ръст на инфлацията и спад на потреблението при замразени доходи. Не и при ...............

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                Явно си от скоро тук иначе щеше да се сетиш! Под "гарантират" имам в предвид че акцията е привилегирована - което дава някакви макар и малки гаранции за получаването му.
                "...(магазин, апартамент, кафе), но тогава ти движиш всичко, а тук си един пасивен участник..." - тук си прав, много прав, само че не е тайна че особенно в криза 9 от всеки 10 започнати бизнеса "угасват" до 5 години. Ето защо вместо да се боря в ниша където има мнооого по-опитни и големи от мен, по-добре да купя парче(акции) от бизнеса на голяма, печеливша и доказала се фирма(за което ще ми помогнат отчетите) и пасивно да гледам как генерират печалба и ме правят по-богат и щастлив.
                Всичко е възможно. Това за доказала се фирма е по-скоро самоуспокоение отколкото реалност. Всички се доказвама всеки ден и бъдещето ще бъде различно от миналото..Това че плаща 15% е хубаво, това че е неликвдно - зле. Аз ни бих инвестирал в нищо, което не е ликвидно, но разбирам че ти имаш различно мнение. Както и да е, явно си решил и всъщност не търсиш някои да те разубеди, а просто да потвърди твоето решение. Успех.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от stkv Разгледай мнение
                  Ок. Аз не знам за коя компания говориш, но 15% изглежда доста добре. Бих казал прекалено добре..Да, прав си, във всяка инвестиция има риск (магазин, апартамент, кафе), но тогава ти движиш всичко, а тук си един пасивен участник...

                  Както и да е, ако плащат 15%, явно имат проблем с кеша. Ако имат проблем с това явно риска не е за пренебрегване. А пък това, че те правят някакви гаранции е направо притеснително
                  Явно си от скоро тук иначе щеше да се сетиш! Под "гарантират" имам в предвид че акцията е привилегирована - което дава някакви макар и малки гаранции за получаването му.
                  "...(магазин, апартамент, кафе), но тогава ти движиш всичко, а тук си един пасивен участник..." - тук си прав, много прав, само че не е тайна че особенно в криза 9 от всеки 10 започнати бизнеса "угасват" до 5 години. Ето защо вместо да се боря в ниша където има мнооого по-опитни и големи от мен, по-добре да купя парче(акции) от бизнеса на голяма, печеливша и доказала се фирма(за което ще ми помогнат отчетите) и пасивно да гледам как генерират печалба и ме правят по-богат и щастлив.

                  Коментар


                  • Ок. Аз не знам за коя компания говориш, но 15% изглежда доста добре. Бих казал прекалено добре..Да, прав си, във всяка инвестиция има риск (магазин, апартамент, кафе), но тогава ти движиш всичко, а тук си един пасивен участник...

                    Както и да е, ако плащат 15%, явно имат проблем с кеша. Ако имат проблем с това явно риска не е за пренебрегване. А пък това, че те правят някакви гаранции е направо притеснително

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                      Има една компания, чийто акции притежавам и за това няма да я спомена, която гарантира че ако е на печалба ще ме прави по-богат с 15% от привилегированите й акции всяка година.
                      Няма как да се издаде подобна гаранция ОСВЕН ако дивидента ти е изплатен В АВАНС

                      Коментар


                      • Приемам, че щом имам възможността да покрия инвестицията си за 6(ако реинвестирам за 5)години чрез дивидент, то риска е значително по-малък.

                        За съжаление, като основна слабост във моето СV , трябва да посоча липсата на собствен бизнес. Тук сигурно доста ще ми се присмеят, но аз определям притежанието на акции с голяма дивидентна доходност, като моята алтернатива. И при тях, като при собствения бизнес имам голямо първоначално вложение - било то за закупуване на помещение за магазин или заведение. После с дивидентите от 15-17% мога да възвърна инвестицията си за 5-6години. Ама имало възможност за капиталова загуба, нима цената на магазина, който бих купил, в следствие на кризата не е с 25% по-ниска от тази на която съм го купил. Нима кафенето няма нужда от ремонт или освежаване(отново капиталова загуба).
                        Last edited by tony1975; 04.09.2010, 22:50.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от No money, no credit Разгледай мнение
                          Дивидентната доходност не обезсилва капиталовите загуби, така че риск винаги има, а не е за пренебрегване и фактора ликвидност, защото може да се окаже, че печалбата трудно ще се осребри.
                          Разбира се! Щом сме на БФБ то е ясно че си носим кръста. Просто дадох пример, за да обясня какво питам.

                          Коментар


                          • Дивидентната доходност не обезсилва капиталовите загуби, така че риск винаги има, а не е за пренебрегване и фактора ликвидност, защото може да се окаже, че печалбата трудно ще се осребри.
                            Мнението не е препоръка за сделки с ценни книжа.

                            Коментар


                            • 15% доходност при нисък риск на БФБ - възможно ли е?

                              Колеги искам мнението Ви за това, какви са вариантите да си осигурим 15% доходност при сравнително нисък риск на нашата мъничка БФБ?

                              Има една компания, чийто акции притежавам и за това няма да я спомена, която гарантира че ако е на печалба ще ме прави по-богат с 15% от привилегированите й акции всяка година.

                              Ето защо, ако имате желание споделете и други възможности, които съм пропуснал да видя. Благодаря в аванс!

                              ________________________________________
                              Invest or spend
                            Working...
                            X