IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

15% доходност при нисък риск на БФБ - възможно ли е?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • @tony1975 за тези АД-та за които пишеш, къде мога да видя колко налични пари имат, колко дълг имат, колко плащат лихва по дълга(ако имат)?
    Last edited by alex1001111; 06.12.2011, 15:51.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от KFC1976 Разгледай мнение
      Нека подновим малко темата. Към настоящият момент имали акци с доходност
      7% - 15% , според вас коиса.
      Ето и мойте предложения.

      SOFCOM2 София Комерс - Заложни къщи - Обикновени акции
      SOFCOM София Комерс – Заложни къщи - Привилегировани акции
      TRACE Трейс Груп Холд АД
      SFI Софарма имоти АДСИЦ
      KAO Каолин АД
      SFTRD Софарма Трейдинг АД
      LAND Булленд инвестмънтс АДСИЦ

      Просто съм един аматйор.
      Добро утро, колега
      Към добри акции си се насочил и това се вижда от сегашния огромен спад - цитираните от теб компании(изключение на Трейс) изостават сериозно от спада.
      За Софкомите е ясно - там може само да държиш под око нарастващата конкуренция - в големите градове на всеки ъгъл вече има заложна къща.
      Трейс мнооого падна за печеливша компания, която изгражда метро, магистрала, ЖП линия и дори почиства пътища, но не снася големи дивиденти, т.е. ако догодина е зле ситуацията и акцията не се повиши доходността ти не е осигурена и нискорискова.
      SFI - там имат бачо Евгений в УСА и Импа - нямам и не коментирам
      КАО - също не висок дивидент, но уникална компания - монополист и лидер в региона + вече стигна пеалбата си от 2008
      СФТРД - нисък риск, нарастваща печалба, редовен дивидент - компанията на форума!!!
      БУЛЛЕНД - догодина дивидент поне 10%-11% спрямо сегашните цени, почти не мръдна при спада

      Нисък риск(по-малък спад, но и ръст) има при АДСИЦ - поогледай АТЕРА и БРЕФ
      Ако ти харесват АДСИЦ като възможност разгледай и ФПП там се чака 4ст дивидент при цена 0.25ст на акция - което дава и шанс за голям ръст.

      Иначе сочен дивидент ще има при привелигированите на ХИМ и ЕНМ но пазара ги смачка(което пък е добре за сега влизащите)

      Пиши да видим кое се оказа нискорисково и с по-добра доходност от депозит?
      Успех!
      Last edited by tony1975; 05.12.2011, 06:57.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Alan10 Разгледай мнение
        Да те светна за счетоводната стойност малко.
        Преди години работех в една банка. Бях валутен дилър. И банката почти винаги беше на счетоводна загуба от курсови разлики. Защото системата беше направена да е така.
        Примерно купуваме 1мио. $/лев на 1.4350 и след 2ч. ги продаваме на 1.4450 - изглежда сделка сънце и печалба от 10К
        Да ама според счетитата не, защото фиксинга е 1.4550 и сме продали под фиксинг, значи сме на загуба 10К

        Същото е и с компаниите листнати на БФБ сега, само че с обратен знак. Счетоводно са все на печалба, но реално са си на чиста загуба.
        Говориме тук за АДСИЦи! Провери моля те на колко са купували притежаваната от тях земя и на каква стойност им е в отчетите, сравни я с пазарната и тогава го давай удачния пример с банката.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
          Най-на края някой да удари едно рамо!
          П.С. Кои са "Пушлякът и Развалината"
          пушлякът трябва да е кремиковци,
          а развалината може би химко/хдпат/меком
          последното от списъка е шегичка и не е препоръка
          “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

          Коментар


          • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
            Това, което ни кара да мислиме, че дивидентите/ компаниите ще ги има след година се нарича счетоводна стойност на акциите. Надявам се си забелязал, че когато наскоро една компания прояви желание доброволно да я няма на пазара, акциите и се качиха до небето! Защо ли е така? Може би ако просто си продадат активите на пазарни цени ще намажат всички участници? Повярвай, и това съвсем не е компания номер 1 на пазара!
            Да те светна за счетоводната стойност малко.
            Преди години работех в една банка. Бях валутен дилър. И банката почти винаги беше на счетоводна загуба от курсови разлики. Защото системата беше направена да е така.
            Примерно купуваме 1мио. $/лев на 1.4350 и след 2ч. ги продаваме на 1.4450 - изглежда сделка сънце и печалба от 10К
            Да ама според счетитата не, защото фиксинга е 1.4550 и сме продали под фиксинг, значи сме на загуба 10К

            Същото е и с компаниите листнати на БФБ сега, само че с обратен знак. Счетоводно са все на печалба, но реално са си на чиста загуба.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от jamiemirror Разгледай мнение
              То едно рамо - ум да ти зайде. Импа е сигурно най-набутаният на БФБ тип - остана само на някой и друг дивидент да се надява
              Хора, проумейте че всяко едно дружество от БФБ не е способно да гарантира че догодина ще го има - откъде накъде смятате че ще е способно да гарантира дивиденти хехехехе
              Това, което ни кара да мислиме, че дивидентите/ компаниите ще ги има след година се нарича счетоводна стойност на акциите. Надявам се си забелязал, че когато наскоро една компания прояви желание доброволно да я няма на пазара, акциите и се качиха до небето! Защо ли е така? Може би ако просто си продадат активите на пазарни цени ще намажат всички участници? Повярвай, и това съвсем не е компания номер 1 на пазара!

              Коментар


              • Често минавам покрай кулите на Софарма, ама нещо празнички ми се струват... Импе аз ли бъркам нещо или беше осигурена 90% заетост ?
                Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Стъпков - за мен пък АДСИЦ №1 е Софарма имоти. Разходи до Драган Цанков в близост до Г.М. Димитров и ще разбереш какво имам напредвид ;-)
                  Импе, в момента ги гледам от прозореца, живея на 200- 300м от тях. Сградите са хубави, с перфектна локация. Човека пита за мнение и аз му давам лично моето. Имам няколко причини, поради които АЗ ЛИЧНО не съм включил въпросната компания.:
                  1. Темата е за доходност при НИСЪК риск, а аз не мисля, че офис площите са такъв, особенно в този момент! Примери колкото щеш.....
                  2. Компанията е от групата на Софарма, където има огромен човек, който бута пазара накъдето си поиска /за добро или лошо/, но за мен подобни изненади не са приятни!
                  3. За наематели на сградите са визирани предимно/само свързани дружества, което също не е добре според мен.
                  Last edited by първи стъпки; 04.12.2011, 23:21.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от jamiemirror Разгледай мнение
                    То едно рамо - ум да ти зайде. Импа е сигурно най-набутаният на БФБ тип - остана само на някой и друг дивидент да се надява
                    Хора, проумейте че всяко едно дружество от БФБ не е способно да гарантира че догодина ще го има - откъде накъде смятате че ще е способно да гарантира дивиденти хехехехе
                    Жеймов - Императорът е типът, който никога, ама НИКОГА не е бил назад, спрямо цените на които е купувал... а при водещите акции на Императорът това вече е и математически невъзможно. Защо ли? - Ами защото Императорът вече е взел като дивиденти от водещите си акции повече, отколкото навремето е снесъл, за да се сдобие с тях !!! ( 538 плезещи се човеченца )
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Стъпков - за мен пък АДСИЦ №1 е Софарма имоти. Разходи до Драган Цанков в близост до Г.М. Димитров и ще разбереш какво имам напредвид ;-)
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Ако търсиш дивидентна доходност трябва да се насочиш към АДСИЦите. Моите фаворити са: Ланд, Атера и Бреф в тази последователност. За 2012 г.подобна дивидентна доходност при днешните цени според мен вече е факт, а за по-далечно бъдеще трябва да следиш цената на земята, рентата, както и някой друг отчет. Ако търсиш доходност от покупко-продажби, нещата са доста по-сложни и на БФБ не винаги има логика. Нещата зависят от волята и решенията на големи участници, които решения аз смятам за крайно неоправдани доста често.
                        Това е лично мое мнение и не е препоръка за инвестиция!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от KFC1976 Разгледай мнение
                          Нека подновим малко темата. Към настоящият момент имали акци с доходност
                          7% - 15% , според вас коиса.
                          Ето и мойте предложения.

                          SOFCOM2 София Комерс - Заложни къщи - Обикновени акции
                          SOFCOM София Комерс – Заложни къщи - Привилегировани акции
                          TRACE Трейс Груп Холд АД
                          SFI Софарма имоти АДСИЦ
                          KAO Каолин АД
                          SFTRD Софарма Трейдинг АД
                          LAND Булленд инвестмънтс АДСИЦ

                          Просто съм един аматйор.

                          Само Бекъм-а може да ти помогне!!!

                          Коментар


                          • BREF- 20-25%

                            Коментар


                            • Нека подновим малко темата. Към настоящият момент имали акци с доходност
                              7% - 15% , според вас коиса.
                              Ето и мойте предложения.

                              SOFCOM2 София Комерс - Заложни къщи - Обикновени акции
                              SOFCOM София Комерс – Заложни къщи - Привилегировани акции
                              TRACE Трейс Груп Холд АД
                              SFI Софарма имоти АДСИЦ
                              KAO Каолин АД
                              SFTRD Софарма Трейдинг АД
                              LAND Булленд инвестмънтс АДСИЦ

                              Просто съм един аматйор.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение
                                Гарантирани, но и фиксирани, така че какво би се получило при силен ръст на инфлацията и като добавим ниската ликвидност....?!
                                Всеки влак си има пътници.
                                "пенсионерските"акции в последно време се представят доста по добре от някои набедени "сини чипове" и по доходност и по ликвидност.
                                Вероятно и в близкото бъдеще ще е така.
                                Гарантиран дивидент 10- 15 % или по- висока(ниска) капиталова печалба?
                                Въпрос на личен избор.

                                Коментар

                                Working...
                                X