IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Това с тия фецове 2012 си беше далавера, в която скрито или открито участват от на бат'ви бойко бившата та до кадиевчетата.


    Ми айде малко помощ - сравнете нови веи с белене.
    Last edited by X_Y; 05.06.2019, 19:51.
    Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

      Я кажи, като си завършил икономически техникум, може ли да допуснеш каква е печалбата на тези дето си инсталираха ФЕЦ през първата половина на 2012-та? Опитай се да кажеш и ти нещо смислено. Ето ти въпрос където имаш шанс.
      При цена 600 лева на МВТЧ ли ша я смяташ бе ?

      Апропо как е пазара на зеленчуци в Лясковец днес ?
      Last edited by markov; 05.06.2019, 20:26.
      Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

      Коментар


      • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение
        В крайна сметка логиката и сметките ни тук ще потънат в една мърсотия. Милиончетата на Богомил Манчев и руското посолство вече са в действие
        https://www.dnes.bg/politika/2019/06...mlrd-lv.412466

        Троловете са на линия и ще бълват глупости до безкрайност като колко е евтин тока от Козлодуй, което няма никаква връзка с Белене, но за мозъка на русофил е предостатъчен аргумент. За радост Брюксел ще има много тежката дума и може би последен. Има и много обективни условия които ще пречат - борсата вече ще пречи много тъй като трудно ще кажат, че цената ще се определя с декрет. Даже по регламент мисля са длъжни да продават тока на борсата без държавна помощ. Това, че милиардите за крадене в държавата все пак са ограничени, Белене би спряло кражбите и на много други люде и те ще ритат, ако не са в играта. ГЕРБ ще се бои също да набута държавата толкова много тъй като ще си иде скоропостижно.

        Искрено се надявам тази мегакражба все пак да спре по-рано.
        Я смешната борса щяла да пречи на кое ще пречи че не разбрах

        Коментар


        • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

          Браво Марков! Ама ти си можел и да мислиш малко? Значи се правиш на тъп или заработваш като трол по моите постове. Освен това 2017 - 2019-та има големи ремонти за по-голяма надеждност и увеличаване на лиценза. И в крайна сметка 29лв не вярно - тогава цената се даваше на две части и някой не я е разчел правилно. Няма никаква загадка във въпроса. Текущите разходи растат във времето. За АЕЦ. За ВЕИ намаляват.

          Тук стигаме до интересен извод. Хората са свикнали стоките да поскъпват поне с инфлацията и си мислят, че и с тока ще е така. Да, точно така ще е ако разчитаме на АЕЦ и ТЕЦ. Единственият реален начин токът да започне да поевтинява значително, е може би не както при компютрите, но пак би ни дошло доста добре, е чрез голям дял ВЕИ.
          Я си кажи за кой с веита работиш?Големият дял веита ще повиши цената щото като нема слънце и вятър некой ше требе ги замества.Вечер и нощем също.Инфлацията за която говорят по телевизора няма нищо общо с цената на тока..ама нищо.Освен това електрическите централи получават пари и за услугите които предоставят не само за енергията която са произвели...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

            Аз също не искам да се караме но, като ще говорим със академични знания, трябва да слагаме формули, интеграли, диференциали, графики, матрици, производни и т.н. Нямам възможността за това от мобилния. Пък и повечето форумци, изобщо, няма да го разберат. Като те гледам, с което някога (след мен) си почнал, със същото и сега се занимаваш. А аз минах през стотици материи. Основно, индустриална електроника, лампи, свръзки, ВР, ЕРП, разработки на нови процеси и продукти, поддръжка в производството и т.н. и т.н. докато, СЪС СИЛОВА електротехника, мрежи, релейни защити, пренос и т.н.. не съм се занимавал от 1985-та. Ти кой си и какъв си ми, на колко изпита си ме изпитвал, че , да ми знаеш едва ли не, всчките силни и слаби страни? Айде успокой се и да затворим тази страница. Ако искам да те питам за нещо, ще те. Помълчи.
            Пирамидата аз не се карам с теб нито пък имам желание да те обиждам.Не знам какво е това силова електротехника и не знам с какво се занимаваш.Но пиши за това с което се занимаваш това което разбираш.Мрежите и преноса не са ти силната страна.Казвам всичко това добронамерено не се засягай

            Коментар


            • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

              Знам кое те боли.То ако не те болеше щеше да се запреш.Нямам никакво желание да те обиждам.Всеми се в ръце и пиши само за неща за които имаш знания.Токовете не са ти силната страна
              Аз също не искам да се караме но, като ще говорим със академични знания, трябва да слагаме формули, интеграли, диференциали, графики, матрици, производни и т.н. Нямам възможността за това от мобилния. Пък и повечето форумци, изобщо, няма да го разберат. Като те гледам, с което някога (след мен) си почнал, със същото и сега се занимаваш. А аз минах през стотици материи. Основно, индустриална електроника, лампи, свръзки, ВР, ЕРП, разработки на нови процеси и продукти, поддръжка в производството и т.н. и т.н. докато, СЪС СИЛОВА електротехника, мрежи, релейни защити, пренос и т.н.. не съм се занимавал от 1985-та. Ти кой си и какъв си ми, на колко изпита си ме изпитвал, че , да ми знаеш едва ли не, всчките силни и слаби страни? Айде успокой се и да затворим тази страница. Ако искам да те питам за нещо, ще те. Помълчи.
              Last edited by Pyramid; 05.06.2019, 18:25.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                Ми виж примерно колко е поскъпнала цената на труда от 2002 до 2019 , ще ти помогна приз 2002 средната заплата беше нещо около 260 лева , сега около 1000 лева .......тоест близо 4 пъти.......цената им не се е качила и 2 пъти.
                Браво Марков! Ама ти си можел и да мислиш малко? Значи се правиш на тъп или заработваш като трол по моите постове. Освен това 2017 - 2019-та има големи ремонти за по-голяма надеждност и увеличаване на лиценза. И в крайна сметка 29лв не вярно - тогава цената се даваше на две части и някой не я е разчел правилно. Няма никаква загадка във въпроса. Текущите разходи растат във времето. За АЕЦ. За ВЕИ намаляват.

                Тук стигаме до интересен извод. Хората са свикнали стоките да поскъпват поне с инфлацията и си мислят, че и с тока ще е така. Да, точно така ще е ако разчитаме на АЕЦ и ТЕЦ. Единственият реален начин токът да започне да поевтинява значително, е може би не както при компютрите, но пак би ни дошло доста добре, е чрез голям дял ВЕИ.
                Last edited by fon; 05.06.2019, 17:52.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                  Че те волтайците са на загуба при 150-200 лева за МВТЧ че затова им измислиха договорите за разлика че да ги дотират........
                  Я кажи, като си завършил икономически техникум, може ли да допуснеш каква е печалбата на тези дето си инсталираха ФЕЦ през първата половина на 2012-та? Опитай се да кажеш и ти нещо смислено. Ето ти въпрос където имаш шанс.

                  Коментар


                  • В крайна сметка логиката и сметките ни тук ще потънат в една мърсотия. Милиончетата на Богомил Манчев и руското посолство вече са в действие
                    https://www.dnes.bg/politika/2019/06...mlrd-lv.412466

                    Троловете са на линия и ще бълват глупости до безкрайност като колко е евтин тока от Козлодуй, което няма никаква връзка с Белене, но за мозъка на русофил е предостатъчен аргумент. За радост Брюксел ще има много тежката дума и може би последен. Има и много обективни условия които ще пречат - борсата вече ще пречи много тъй като трудно ще кажат, че цената ще се определя с декрет. Даже по регламент мисля са длъжни да продават тока на борсата без държавна помощ. Това, че милиардите за крадене в държавата все пак са ограничени, Белене би спряло кражбите и на много други люде и те ще ритат, ако не са в играта. ГЕРБ ще се бои също да набута държавата толкова много тъй като ще си иде скоропостижно.

                    Искрено се надявам тази мегакражба все пак да спре по-рано.
                    Last edited by fon; 05.06.2019, 17:26.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                      Трябва търпение и повторение към по-бавните другарчета.

                      АКО продава под 50лв./Мвтч ще е на загуба.

                      " "ако" мили дечковци е условие, не е нещо съществуващо/твърдяно за в момента.
                      В живота си често ще срещате неграмотници, неразбиращи значението на думата.трудно е да бъдат избягвани, напористи са.
                      Пиша бавно че дано разбереш. За неграмотниците си прав , наблюдавам един в нета.

                      Та да се върнем на въпроса : АЕЦ Козлодуй щяло да е на загуба при 50 лева на Мвтч аха......а коя централа - волтайк или перка ще е на печалба при такава цена. Дай да се посмеем .....

                      Че те волтайците са на загуба при 150-200 лева за МВТЧ че затова им измислиха договорите за разлика че да ги дотират........
                      Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                        Боли ме знаеш ли кое, че не си можел да четеш?
                        Познай от един път. Щото и ти не спря да се надуваш. Като не можеш да четеш, гоу бак ту скуул. Не си ми бил в обувките да знаеш, през какво съм минал, нито ми трябваш да ми „светиш колко си „велик експерт”. Още един надут фукльо.
                        Знам кое те боли.То ако не те болеше щеше да се запреш.Нямам никакво желание да те обиждам.Всеми се в ръце и пиши само за неща за които имаш знания.Токовете не са ти силната страна

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                          Ааа-ха-ха-ха-хаааа!

                          У Дъбник не е ли нощ сега

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                            Пирамидата ба мен ми е трудно да ти чета глупостите.Пишеш като някой със СОП специални образователни потребности
                            Ааа-ха-ха-ха-хаааа!

                            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                              ..

                              Относно лъжите ти за загубата на АЕЦ Козлодуй ,...
                              Трябва търпение и повторение към по-бавните другарчета.

                              АКО продава под 50лв./Мвтч ще е на загуба.

                              " "ако" мили дечковци е условие, не е нещо съществуващо/твърдяно за в момента.
                              В живота си често ще срещате неграмотници, неразбиращи значението на думата.трудно е да бъдат избягвани, напористи са.
                              Но ги използвайте, те най-често захранват всякакви пирамиди и фараони След като се набълбукат, ще обвинят жидомасоните. После пак. Разпознават се и по това, че не могат да си правят сметката "
                              Last edited by satz; 05.06.2019, 15:34.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                                Пирамидата ба мен ми е трудно да ти чета глупостите.Пишеш като някой със СОП специални образователни потребности
                                Боли ме знаеш ли кое, че не си можел да четеш?
                                Познай от един път. Щото и ти не спря да се надуваш. Като не можеш да четеш, гоу бак ту скуул. Не си ми бил в обувките да знаеш, през какво съм минал, нито ми трябваш да ми „светиш колко си „велик експерт”. Още един надут фукльо.

                                Коментар

                                Working...
                                X