IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

    Правят се и в Турция. Правеха се и в България панели, но фирмата фалира. Но първо трябва да се уточни какво правиш - панелите или соларните клетки в тях. Инверторите и монтажа също струват пари.
    Значи да уточня и за другите ми постове, става въпрос за соларните клетки.
    Не твърдя че 100% от тях се произвеждат в САЩ, но това което погледнах на сайта на сънпауър набързо ме впечатли
    Особено с вградените микроинвертери.
    Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
      Имхотеп - всичките са с китайски клетки, а от китайци гаранция не съм видял да се изпълнява. Дори съм ги питал как изпълняват гаранцията , ще се сменя ли или поправя а те учудени..не бе викат гаранцията си е гаранция ще работи толкова.
      Ма не е вярно това бе супертрейдър, всички тези се произвеждат в САЩ. Виж разгледай някои от линковете, на всичкото отгоре Тръмп им друсна 30% мита на тези неща внос от Китай.
      Я виж сънпауър, 400 вата от един панел който е с 65% по-голям от стандартния двеста ватов. 24% ефективност. Китайското "развитие" е към края си. Тръмпето само за това заслужава паметник.

      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Имхотеп - ако всички си набият данъците на под китайско ниво и един пирон за износ там няма да се произвежда, това е истината и би било жестоко ефективно но белите сме...
        D.Y.F-091066

        Коментар


        • Имхотеп - всичките са с китайски клетки, а от китайци гаранция не съм видял да се изпълнява. Дори съм ги питал как изпълняват гаранцията , ще се сменя ли или поправя а те учудени..не бе викат гаранцията си е гаранция ще работи толкова.

          D.Y.F-091066

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
            Е не е верно това:
            Правят се и в Турция. Правеха се и в България панели, но фирмата фалира. Но първо трябва да се уточни какво правиш - панелите или соларните клетки в тях. Инверторите и монтажа също струват пари.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
              Това с тия фецове 2012 си беше далавера, в която скрито или открито участват от на бат'ви бойко бившата та до кадиевчетата.
              Спомням си ги го много добре това полугодие. Цените в Китай се срутиха, съответно и себестойността, при което печалбите им скочиха някъде на 70%, което е нещо страхотно. Понеже закона е много тромав и новите цени се определят от 1 юли, всякакви партийци, политици, дипломати и какви ли не се набутаха в схемата кой с колкото може. Кой ще ти даде 70% в банка или в нормален бизнес? САЩ имат закон който забранява такава норма на печалба директно. Най-простите селяни се набутаха с огромни рушвети и затова сега стачкуват и фалират.

              Светна ми още март 2012-та какво става и имах някаква слаба връзка с двама журналисти - Мариета Николаева от БТВ и Велизар Енчев от СКАТ. Побутнах ги да направят едно предаване още март по въпроса, защото Меркел и Оланд като видяха какво става и веднага блокираха това безумие, а Бойко си риташе футбол на Бистрица. И двамата естествено ме взеха несериозно, колкото тук във форума. Казаха нещо като "много е хубава информацията, ще помислим". Другата причина е естествено, че толкова им разбират главите и че 99% от журналистите гледат колко зрители ще имат. Тези приказки, че журналистите се интересуват от справедливост, България и сънародниците си са пълна глупост. Всъщност то и техникумаджията изобщо не го интересува тук това, а да си доказва нараненото его. Човечеството е устроено така. Разни глупости дето ни дрънкат по училища от малки и в общественото пространство са пълни глупости и после всеки крещи "ама, как политиците...". Ами така се контролира обществото елементарно с милиони за пропаганда, тролове и подобни. Човекът е толкова долно същество, та го е срам да си го признае. Най-долни обаче са руснаците, после нациите под тяхно влияние като нас и тогава западняците.

              Та естествено предаване по моя информация не се появи и на 30 юни имаше едни много грозни представления с ББ, Лиляна Павлова, ДКЕВР и подобни персонажи които още висят на интернет. Правителството падна малко по късно, отчасти и заради това. Загубите съм ги смятал още тогава и ги дадох на въпросните журналисти - 7.5 милиарда лева за 20 години. Числото не се изтъква още по медии и всеки замесен си вика "а бе, 20 години. Ние лъжем и крадем за утре и все така, се получава, че си седим на власт, та за 20 години ще мислим. Даже и в съда да ни изправят има давност". А от БСП като напускаха властта си гласуваха направо и амнистия! Е такива неща поне западнякът никога няма да допусне.
              Last edited by fon; 05.06.2019, 22:20.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                fon - на фотоволтаиците лошото е че ги правят само в китай, в момента не произвеждат клетки на които умишленно да не са скъсили - ограничили живота. А могат стъкълцата да бъдат с живот 50 и повече години, но дори нагло са пускали и такива които на 3-тата година се лющят.
                Е не е верно това:

                Here's the complete list of American solar panel manufacturers:На всичкото отгоре цените на дребно са между $2.67 - $3.43 за ват. На едро както вече споменах са около $0.87 за ват.

                Сънпауър дава 25 години гаранция. За другите не съм гледал, че ме мързи, но който иска може да фърли едно око.
                Last edited by Имхотеп; 05.06.2019, 21:57.
                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • fon - на фотоволтаиците лошото е че ги правят само в китай, в момента не произвеждат клетки на които умишленно да не са скъсили - ограничили живота. А могат стъкълцата да бъдат с живот 50 и повече години, но дори нагло са пускали и такива които на 3-тата година се лющят.
                  Last edited by supertrader; 05.06.2019, 21:24.
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от eta orel Разгледай мнение
                    Едни учат на нея:
                    http://elektrum.blog.bg/

                    Други я произвеждат:
                    http://www.bussan-bg.com/ver3/

                    ​​​​​​... ммм?
                    Електротехника в понятията на наука няма нищо такова.
                    Но щом за теб е достатъчно, добре.
                    Той и из... е лаик, но пък не мож' му затвори устата.

                    Last edited by Имхотеп; 05.06.2019, 22:02.
                    Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                      Прочее, ти си пуснал за електронна техника и електромеханика. Има /определена/ разлика.
                      Е, лаик съм.
                      Щото думата е тази.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от eta orel Разгледай мнение
                        Едни учат на нея:
                        http://elektrum.blog.bg/

                        Други я произвеждат:
                        http://www.bussan-bg.com/ver3/

                        ​​​​​​... ммм?
                        Прочее, ти си пуснал за електронна техника и електромеханика. Има /определена/ разлика.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                          Няма такова нещо 'силова електротехника'.
                          Едни учат на нея:
                          http://elektrum.blog.bg/

                          Други я произвеждат:
                          http://www.bussan-bg.com/ver3/

                          ​​​​​​... ммм?

                          Коментар


                          • Няма такова нещо 'силова електротехника'.
                            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                              Пирамидата аз не се карам с теб нито пък имам желание да те обиждам.Не знам какво е това силова електротехника и не знам с какво се занимаваш.Но пиши за това с което се занимаваш това което разбираш.Мрежите и преноса не са ти силната страна.Казвам всичко това добронамерено не се засягай
                              Аз отдавна предложих мир, не забеляза ли? А силовата електротехника е генерация, преобразуване, пренос и разпределение на ел.енергия. Странно звучи да не познаваш, с каквото се занимаваш. А, как да го кажа...Не се е родил още този, дето да ми нарежда. Критики и смислени забележки приемам. Команди -не.
                              Благодаря.

                              Коментар


                              • Това с тия фецове 2012 си беше далавера, в която скрито или открито участват от на бат'ви бойко бившата та до кадиевчетата.


                                Ми айде малко помощ - сравнете нови веи с белене.
                                Last edited by X_Y; 05.06.2019, 19:51.
                                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                                Коментар

                                Working...
                                X