IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от eta orel Разгледай мнение

    Не следя плътно развитието на дискусията тук; какво искаш да кажеш с тази графика?
    Че, ако сме свързани с ЕС мрежата, дори АЕЦ Козлодуй в момента, ще е неконкурентен на европейския пазар.

    Интересни са и табличните данни, виждат се нивата на отрицателните цени. Има моменти в които има -50лв./Мвтч.

    А познайте, ако се загробим с още АЕЦ, какъв ще е натиска, да стоим несвързани с евро електро мрежата.

    относно вятъра, в Германия, най-ниските им нива средногодишно(2017г) на генерациите им от вятър, вече доближават 2Гвт (някои се тюхкат за базовите мощности ) пиковете задминават 30Гв, към тях трябва да прибавим и пиковете от ФЕЦ (над 20Гв)

    Ще е интересно, някой да напише кой плаща отрицателните цени (ВЕЦ,ВяЕЦ,ФЕЦ,ТЕЦ,АЕЦ ли)
    ПАВЕЦ е най-доходоносната инвестиция в енергетиката! другата ще е АЕЦ (акумулираща електро централа)
    Last edited by satz; 06.06.2019, 09:44.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
      Тръмп казва ще им сложа мита, защо не кажат махаме данъците тук и да видиш какво икономическо изригване ще има.
      Чувал съм, че и сега, там са мн. ниски.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
        Некои основни ценови евро реалистичности, уж неизвестни при цените на токОт
        https://www.epexspot.com/en/market-d.../2019-05-31/EU
        Не следя плътно развитието на дискусията тук; какво искаш да кажеш с тази графика?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

          Не знам какъв мир предлагаш.Ако на мен предлагаш мир аз не съм във война за да сключвам мир
          Бих могъл и да ти сипя башка но, макс., още да се скараме. Не го целя, ама ти там, неизвестно защо, натискаш . Иначе, естествено, официално понятие или специалност в ТУ „силова електротехника” няма. Но, се използва. Никой никого не насилва за това, разбира се. То само си ходи в определени среди. Не си въобразявай, че само теб Господ те е „помазал”.

          Коментар


          • Некои основни ценови евро реалистичности, уж неизвестни при цените на токОт
            https://www.epexspot.com/en/market-d.../2019-05-31/EU

            Коментар


            • Е че китайското е с ниска цена не заради данъците бе супретрейдър, основно е цената на труда.
              Тя обаче е пряко свързана с... качеството.
              А и лично аз не виждам пример за нещо качествено произведено в Китай, от китайска компания само. В нас например само китайски са някой път разни чорапи, фланелки... за друго честно казано не се сещам.
              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

              Коментар


              • Тръмп казва ще им сложа мита, защо не кажат махаме данъците тук и да видиш какво икономическо изригване ще има.
                D.Y.F-091066

                Коментар


                • Имхотеп - как да вярвам, като не е за вярване и като виждам с очите си на какви цени се продава китайското което не е обложено със 100 данъка.
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                    Странно учих Електротехникум учих в ТУ София работя толкова години за пръв път чувам за Силова електротехника.Не знам на кой болен мозък му хрумват такива простотии
                    Ааа-ха-ха-ха-хаааа!
                    Много си прост но трябва да призная че като уцелиш в десетката то е в десетката и никой 'мъц' не мое да ти каже.


                    Ма чекай малко, той разпрая че и ти такова си завършил?

                    ​​​​​​
                    Last edited by Имхотеп; 05.06.2019, 23:42.
                    Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                      Аз отдавна предложих мир, не забеляза ли? А силовата електротехника е генерация, преобразуване, пренос и разпределение на ел.енергия. Странно звучи да не познаваш, с каквото се занимаваш. А, как да го кажа...Не се е родил още този, дето да ми нарежда. Критики и смислени забележки приемам. Команди -не.
                      Благодаря.
                      Не знам какъв мир предлагаш.Ако на мен предлагаш мир аз не съм във война за да сключвам мир

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                        Аз отдавна предложих мир, не забеляза ли? А силовата електротехника е генерация, преобразуване, пренос и разпределение на ел.енергия. Странно звучи да не познаваш, с каквото се занимаваш. А, как да го кажа...Не се е родил още този, дето да ми нарежда. Критики и смислени забележки приемам. Команди -не.
                        Благодаря.
                        Странно учих Електротехникум учих в ТУ София работя толкова години за пръв път чувам за Силова електротехника.Не знам на кой болен мозък му хрумват такива простотии

                        Коментар


                        • Е то ако не им вярваш е вече друга история и нямам какво да кажа.
                          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от eta orel Разгледай мнение
                            Едни учат на нея:
                            http://elektrum.blog.bg/

                            Други я произвеждат:
                            http://www.bussan-bg.com/ver3/

                            ​​​​​​... ммм?
                            ЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪ кво речи??

                            Коментар


                            • А онези сега са кой като тях, разбраха че скъпо или евтино пак от тях ще се купува защото от друго място просто няма.
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Имхотеп - не им вярвам, произвеодат в китай. Немците едни клетки все правят с много големи ефективности а няма една немска клетка на пазара да си купи човек. Не става с мито, става с ниски , по ниски от китайските данъци и нищо няма да направи Тръмпето а само им помпа мускулите на азиатците, мито плащат американците.
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X