IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

    А ако мина на ВЕИ, някой ще ми върне ли парите с които е построен Козлодуй - мойта част? А дали ще ми приспаднат от данъците парите за строежа на Белене? Иначе веднага минавам. Ще се организираме даже целия квартал да ни излезе по-евтино и сигурно. ЕС ще трябва да ни плаща и емисии, ще дадат и евтини заеми.
    Ами тогава кои ще им върне парите на мен с които са дотирани и продължават да се дотират скъпи и прескъпи Американски ТЕЦ и скъпи и прескъпи ФЕЦ и перки?
    Last edited by markov; 22.06.2019, 15:42.
    Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

    Коментар


    • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

      На първо място я дотираме като не плаща нищо за строежа си. Това не го ли разбра? По соца какъв труд е използван, даже и да го пренебрегнем, всичките дългове на Козлодуй са се стопили със суперинфлацията. А кой плати за суперинфлацията, за съветската власт, огромните дългове на държавата и всичките малоумия на комунизма? Ами тия, дето се редяха на опашки по 5 часа за да си купят хляб не по 50 ами по 20 стотинки, тия дето се ровеха по кофите, тия със заплати по 10 долара през 90-те и т.н. И аз искам някой да ми подари АЕЦ, какъв евтин ток ще продавам, ум да ти зайде. Даже предпочитам да ми подарят ВЕИ паркове, под 3ст обещавам да продавам всичкия ток.
      Само безсмислени дрънкания без нищо по същество.....

      Вземи си върни панелката щото и тя е дотирана по същата логика....
      Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
        Като са икономически най-доброто решение, ти що не се откачиш от енергото и не минеш само на ВЕИ, а?
        А ако мина на ВЕИ, някой ще ми върне ли парите с които е построен Козлодуй - мойта част? А дали ще ми приспаднат от данъците парите за строежа на Белене? Иначе веднага минавам. Ще се организираме даже целия квартал да ни излезе по-евтино и сигурно. ЕС ще трябва да ни плаща и емисии, ще дадат и евтини заеми.
        Last edited by fon; 22.06.2019, 15:19.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
          Я раздуй как точно я дотираме да се посмеем на поредните безумия....
          На първо място я дотираме като не плаща нищо за строежа си. Това не го ли разбра? По соца какъв труд е използван, даже и да го пренебрегнем, всичките дългове на Козлодуй са се стопили със суперинфлацията. А кой плати за суперинфлацията, за съветската власт, огромните дългове на държавата и всичките малоумия на комунизма? Ами тия, дето се редяха на опашки по 5 часа за да си купят хляб не по 50 ами по 20 стотинки, тия дето се ровеха по кофите, тия със заплати по 10 долара през 90-те и т.н. И аз искам някой да ми подари АЕЦ, какъв евтин ток ще продавам, ум да ти зайде. Даже предпочитам да ми подарят ВЕИ паркове, под 3ст обещавам да продавам всичкия ток.
          Last edited by fon; 22.06.2019, 15:01.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение

            В Козлодуй има инсталирани бризгални басейни - изглеждат като фонтани, ако си я виждал на живо. Мисля 2003-та ги бяха ползвали доста време, защото на Дунав му беше паднало нивото доста. Вършат работа и в големите жеги, споко.
            Ти говориш с ХЕКСПЕРТИ, какво си мислиш. Знаят и могат всичко, а пък колко филма са гледали- ехеееееййй, толкова косми нямаш по главата

            Коментар


            • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

              Един от директорите се е изпуснал 2012 мисля, че себестойността е над 39лв./Мвтч (пък разходите са били по-малки от сега, изплатена уж, почти безплатен строеж ) и т.н. "евтин" ток братя.
              Всички българи дефакто дотират евтиния Козлодуйски ток, по подобен начин както и кражбите в Топлофикация София.
              Я гледай тук нов грантово мотивиран полет на мисълта ....

              Я раздуй как точно я дотираме да се посмеем на поредните безумия....
              Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение

                В Козлодуй има инсталирани бризгални басейни - изглеждат като фонтани, ако си я виждал на живо. Мисля 2003-та ги бяха ползвали доста време, защото на Дунав му беше паднало нивото доста. Вършат работа и в големите жеги, споко.
                Споко съм, в един от рапортите буквално са написали - работим на по-ниска мощност поради екстремните жеги.

                Загубите за пренос са също интересни, ама искам феновете специалисти да напишат според тях колко % са.

                Един от директорите се е изпуснал 2012 мисля, че себестойността е над 39лв./Мвтч (пък разходите са били по-малки от сега, изплатена уж, почти безплатен строеж ) и т.н. "евтин" ток братя.
                Всички българи дефакто дотират евтиния Козлодуйски ток, по подобен начин както и кражбите в Топлофикация София.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                  Когато фотоволтаиците станат много евтини няма да има нужда да генерираме всичкия възможен ток от тях. Купуваш си примерно 2* 2м2 PV чаршафа за 20лв, което да ти покрива 80% от нуждите за ток както и за екскурзиите до Космоса, пък за 20% мрежата си остава. Чат ли си какво ще се получи и накъде отиват нещата? Нещо подобно може да се случи до 2-3 десетилетия и при всички случаи преди 2090-та, когато би завършил мечтания 60-годишен живот на Белене. Тия PV хладилни чанти, одеяла, покриви и т.н - те и сега изяждат някакъв процент от тока на мрежата, но много нисък.
                  А бе аз те попитах, ама ти си като партизанин на разпит- та кога ще режеш лентата на офгрид колибата и да се похвалиш тук- я като си чок отворен направи една калкулация за 4 членно семейство да живее офгрид колко ще струва системата- например в района около софия- колко струват панелите/ чаршафа, колко за инвертор / чиста синусоида/ колко за акумулатори

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                    Излезе ми и още един факт,
                    нашият АЕЦ при много горещо време (нали там за натоварванията бил супер), рЕзко почва да губи ефикасност.
                    В Козлодуй има инсталирани бризгални басейни - изглеждат като фонтани, ако си я виждал на живо. Мисля 2003-та ги бяха ползвали доста време, защото на Дунав му беше паднало нивото доста. Вършат работа и в големите жеги, споко.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                      Вече за всички в развития свят е ясно че ВЕИ източниците са икономипески най-доброто решение.
                      В прав текст хората ти казват че АЕЦ е два пъти по-скъп и се строи за десетилетия.

                      Why Solar Energy May Beat Out Coal in a Decade

                      https://youtu.be/X1o7la0Lnus
                      Като са икономически най-доброто решение, ти що не се откачиш от енергото и не минеш само на ВЕИ, а?
                      Едно е да дрънкаш глупости по форумите, но реалността е друга.
                      Така като ви слушам, вие двамата с бай (си)Фончо сте виждали ВЕИ само на картинка.
                      ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                        Хм, колко са загубите за пренос на Козлодуй?
                        Излезе ми и още един факт,
                        нашият АЕЦ при много горещо време (нали там за натоварванията бил супер), рЕзко почва да губи ефикасност.

                        Нещо някой крие инфото дето е учил?
                        те ти марков СЕГА
                        Ъхъ Маринча,

                        затова лятото има режим на тока нале.....бе от де ви събират такива гугле енергетитизи на козяк се чудя...
                        Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                        Коментар


                        • Хм, колко са загубите за пренос на Козлодуй?
                          Излезе ми и още един факт,
                          нашият АЕЦ при много горещо време (нали там за натоварванията бил супер), рЕзко почва да губи ефикасност.

                          Нещо някой крие инфото дето е учил?
                          те ти марков СЕГА

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                            Когато фотоволтаиците станат много евтини няма да има нужда да генерираме всичкия възможен ток от тях. Купуваш си примерно ....................
                            Е много ме кефи това ЩЕ , ЩЕ , ЩЕ ..........а кога очакваме от чешмите да потекат реки от мед и масло ?

                            Имам чувство че същите агитатори дет навремето ни говорехте за светлото бъдеще с комунизма , днес са ви наели от другата страна и са ви дали нови опорни точки. Значението на тезите ви е различно от онова време но изразните средства и начина на поднасяне са също толкова дебилни....

                            Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Имхотеп

                              И кво го бòли това обикновения рушняк?

                              Бе не знам обикновенния Руснак кво го боли ,

                              ама очевидно теб и сие много ви боли .....затова от време на време ви информирам да ви се кефя на психо десните ви реакции.
                              Last edited by markov; 22.06.2019, 08:40.
                              Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                              Коментар


                              • national power преди години, сигурно 91 ва или 92 мой познат му се обажда по телефона наш познат който беше емигрирал и работеше в Лондон и му разправя - аз съм на улицата и се разхождам и ти се обаждам от мобилен телефон който скоро си купих и няма кабел, вървя си и говорим. Този който говореше с него се обръща към мен и ми казва при това разтеревожен - нашия приятел не е добре ...Като свършиха разговора ми дообясни каква е работата и заключи ....не трябваше да заминава ето сега човека умственно не е добре. Твоята реакция за одялото същата работа. В момента ниско потребление на електроенергия е напълно възможно да се покрива с такива източници на ток и то по надеждно отколкото да се разчита на мрежа. Няма го масово защото е скъпо все още и дори хората не знаят как, присъединяването на дребни фотоволтаични мощности към мрежата например е съвършенно излишно нещо. Навремето тези първите мобилни телефони са били адски скъпи както и разговорите с тях, сега такива телефони са на символична цена и дори може безплатно в рамките на тарифен план да се говори по тях..такова нещо при стационарните не е имало-

                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X