IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

    Що бе, ти по татово време на позиция за пъноценен инженер ли работеше? Аз като те пратих в Бобов дол тогава, Тато що не те спаси и да те върне в София?
    Дедо Фончо я си кажи агентурното минало водещия офицер и за колко колеги и кои донасяше в Шесто управление

    Коментар


    • markov точно така е платена централата както съм го написал, нито е безплатна и не може да се каже че е евтина също и това е добре защото евтина би означавало да не е добре направена и не мисля че това би било хубаво- И двете страни в спора сте едни кухи лейки, извинявам се за израза и речника. Това ви го написах за да ви направи впечатление че тогава се е процедирало така - строи се с налично финансиране, плащането е сигурно и проекта няма да бъде спиран поради невъзможност да се плаща. С Белене това вече се случи веднъж, затова не бива да се продължава и тези неща не са играчка и не може да се подхожда безотговорно. За да успее една държава и да не е последната дупка на кавала трябва да не надскача себе си и собствените си възможности и да не се натоварва с такива проекти защото вредата от самонадскачането е много голяма и то бута на дъното, като паднеш и пипаш дъното. Като направиш веднъж една грешка не я повтаряш до безкрай, това е проблема и няма нужда от референдум. Правилния нъпрос е - може ли държавата да плати такъв проект с налични ресурси които направо да се замрзят и да не се пипат за други цели, пари за които ще бъде записано че вече са похарчени. Виж на времето как е процедирано и не е случайно, наистина е платено със злато и необогатен уран.
      Last edited by supertrader; 23.06.2019, 05:50.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение
        Дедо Фончо таз година филмови енергетици догодина гугъл смешници.Жалко че го нема тато по негово време такива тъпанари кат тебе копаха уран в мината
        Що бе, ти по татово време на позиция за пъноценен инженер ли работеше? Аз като те пратих в Бобов дол тогава, Тато що не те спаси и да те върне в София?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

          Знам , знам ..... подписа Костов ..вашия идол.

          А самолетчетата няма да бъдат произведени сега а след 3-4 години , а са остарели от преди 20 ......ма това е то краварската любов. Разбирам за тази цена да ни продадат Ф 35 ..... ама тези антики си е пладнешки обир.
          Ето пак, за кой ли път в този форум:

          През 1997 г. правителството на Иван Костов започва преговори с американската енергийна компания „Ентърджи“ за рехабилитация и модернизиране на ТЕЦ „Марица Изток“ 3. Две години по-късно е създадено съвместно дружество „Енергийна компания Марица изток 3“, което трябва да извърши рехабилитацията на централата. Собствеността в него е в съотношение 51% за „Ентърджи“ и 49% за НЕК. През 2003 г. италианската компания „Енел“ се включва като съдружник в съвместното дружество и са подписани договори с няколко международни банки кредитори за извършването на рехабилитацията. Капиталът на „Енергийна компания Марица изток 3“ се увеличава, като чуждестранното участие нараства до 73% (от които „Ентърджи“ притежава 40%, а „Енел“ 60%), а делът на НЕК намалява до 27%. По-късно „Ентърджи“ се оттегля и продава дяловете си на „Енел“, а през 2011 г. тя от своя страна продава дела си на базираната в САЩ, но листвана на борсата в Лондон компания „Контур Глобал“. Общата инвестиция в рехабилитацията на ТЕЦ „Марица Изток“ 3 е в размер на 1,4 млрд. лева. С нея НЕК също подписва 15-годишен договор „take or pay“ и изкупува електроенергията на завишени цени с цел възвръщане на инвестицията. След изтичането на този период следва същата схема – цената на електроенергията намалява драстично, а правото на експлоатация отива в ръцете на държавното дружество...


          Случайно да прави впечатление кога са подписани тези договори?
          Щото Костов дава разрешение за строеж. А разрешение за строеж има давност.
          Ми вие, ... знаете кои... случайно да знаете до кога Костов е премиер?
          И знаете ли КОЙ действително подписа за тези договори? Чувам че е един дълъг измамник
          Едно нещо не мога никога да разбера.
          Наистина ли си мислите че като лъжете и живота ви ще стане по-добър?

          А за самолотчетата - това са поискали нашите, това купуват. За ф35 пари нямат, за хорнети също.
          Все пак оборудването на ф16 е същото като на ф35.


          Last edited by Имхотеп; 23.06.2019, 00:17.
          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

            А бе той щом на далекопровода вика проводник и ще закарва ток от Белене до Черна гора по жица като в курника му трудно ще му обясниш.

            Нали Тодор Живков беше казал в Ботевград "Тази години полупроводници, догодина цели проводници". Та ето дедо Пешо вече оправя всичко с цели проводници.
            Дедо Фончо таз година филмови енергетици догодина гугъл смешници.Жалко че го нема тато по негово време такива тъпанари кат тебе копаха уран в мината

            Коментар


            • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

              Знам , знам ..... подписа Костов ..вашия идол.

              А самолетчетата няма да бъдат произведени сега а след 3-4 години , а са остарели от преди 20 ......ма това е то краварската любов. Разбирам за тази цена да ни продадат Ф 35 ..... ама тези антики си е пладнешки обир.
              F35 не ги дават на Турция, щото с тях може да се ежат на Гърция, а със С 400, Турция ще е неуязвима за другата натовска държава с която е на ръба на войната...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Имхотеп
                Идиотите казват че единицата за енергия е ват за час.
                А бе той щом на далекопровода вика проводник и ще закарва ток от Белене до Черна гора по жица като в курника му трудно ще му обясниш.

                Нали Тодор Живков беше казал в Ботевград "Тази години полупроводници, догодина цели проводници". Та ето дедо Пешо вече оправя всичко с цели проводници.
                Last edited by fon; 22.06.2019, 23:49.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                  За тецовете знайш ли кой подписа? Не знайш. Обаче голяма уста.
                  Самолотчетата ще бъда произведени сега, със най-съвременна авионика, превъзхождаща всичко хуйлостанско.

                  Знам , знам ..... подписа Костов ..вашия идол.

                  А самолетчетата няма да бъдат произведени сега а след 3-4 години , а са остарели от преди 20 ......ма това е то краварската любов. Разбирам за тази цена да ни продадат Ф 35 ..... ама тези антики си е пладнешки обир.
                  Last edited by markov; 22.06.2019, 23:43.
                  Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                    За тецовете знайш ли кой подписа? Не знайш. Обаче голяма уста.
                    Самолотчетата ще бъда произведени сега, със най-съвременна авионика, превъзхождаща всичко хуйлостанско.

                    Ми я кажи какво Хуйлостан ти е подарил? Щото иначе не виждам откъде този ентусиазъм.
                    В нормалния свят някой като иска нещо, си го купува. Не чака някой да му го подари.
                    Но то и затова България е най-бедната държава в ЕС, много народ (фенове на Хуйлостан) чакат нещо да им подарят. Те и не стават за друго де,

                    Тук донякъде си прав за авиониката на все още произвеждащите се F 16, аналог на МИГ 29. Но в сравнение със СУ 35 или новите МИГ-ове на Русия, много си в грешка.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение
                      сега колко имаме ?
                      Ти сега да си чул за заплата $10? Хората ги нямат $10 за нищо сега и ходят по цял свят. Тогава маса емигранти тръгваха с $50 в джоба. Освен този огромен неизплатим дълг, значи цялото състояние от многогодишен труд на много хора се оценяваше на $50 - едночасова надница на инженер на запад.

                      Много са ви тъпи опорките на Позитано. Кутев ли ви ги пише? Той е загубен културолог, но като ниво отговаря на последователите на Партията.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от national power

                        Ама знам къде ми се губи магарето.Разправя че ходи всяка вечер у Долни Дъбник да оправя някой си Маринчо
                        Кат чу за магарето маринчо цъфна тутакси...
                        Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                          Много глупотевини без връзка с реалността си натворил. И тогава и сега икономиката е ползвала финансиране. Сега е в доста по голям размер ама това е друга тема.

                          Чакам още да обясниш какво са ни подарили новите ти господари от Краваристан ?

                          - самолотчета за 2,2 милиарда модел 1970?
                          - ТЕЦ-ове със субсидия 0,5 милиарда годишно ?
                          - нещо друго ?
                          За тецовете знайш ли кой подписа? Не знайш. Обаче голяма уста.
                          Самолотчетата ще бъда произведени сега, със най-съвременна авионика, превъзхождаща всичко хуйлостанско.

                          Ми я кажи какво Хуйлостан ти е подарил? Щото иначе не виждам откъде този ентусиазъм.
                          В нормалния свят някой като иска нещо, си го купува. Не чака някой да му го подари.
                          Но то и затова България е най-бедната държава в ЕС, много народ (фенове на Хуйлостан) чакат нещо да им подарят. Те и не стават за друго де,

                          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                            Ние сме я плащали и с кръв и немотия, но в счетоводните книги са се записвали левове. Сигурно са купувани и някакви части за автоматизация с долари, но те са минавали през държавата. Имаше едни "пера" по първо и второ направление. 89-та като осъмнахме напълно обрулени от "щедрите руснаци" имахме $10 милиарда дълг. Чисто държавен, не съм чул някое предприятие като АЕЦ-а или някое АПК да имат дълг в долари. И тогава целият народ беше надупен да плаща този дълг с пот, кръв и глад, а днес другарят Марков ни обяснява как съветската власт оствила голямо имане 89-та.

                            А иначе то тогава реални пари нямаше та да знаем точно колко е струвала. Нали Ленин е казал, че парите ще изчезнат и те по това време бяха изчезнали.

                            Спомням си как обсъждахме случай по соца. Един отишъл и видял всички майстори да лежат при стоежа на АЕЦ-а, подпитал ги що. Казали му, че "за някакви 400 лева заплата толкова". А по това време в София за висшист заплата 200лв беше добра. Държава на работническата класа и скапаната съветска власт.
                            Интересно е тогава точно, ти колко си бил на възраст? Аз през 1988г. вземах 200лв., като току що постъпил на фрезата.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                              Трудно бих приел, че работи в ЕСО тъй като не знае каква жица би била необходима от Белене до Черна гора. Трудно бих приел, че работи и в АЕЦ-а тъй като си няма и най-бегла представа как работи реактор - каза, че дизеловите помпи дето съм ги видял на филма съм ги сънувал. От друга страна каза "отивам на работа и ще питам кога има ден на отворените врати в АЕЦ-а". Значи наистина може да е охрана, но по-скоро в Козлодуй.
                              Казва се проводник жица казват гламарите.А идиоти в АЕЦ не се допускат дори в ден на отворени врати

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                                В нашето ЕСО работели 4220 души, с най-ниските заплати в енергетиката.
                                http://www.banker.bg/upravlenie-i-bi...ata-energetika
                                Не ми се струва много автоматизирано или кой знае какви водят на работа там. Щом и за ВЕИ почти нищо не са чували.

                                Сигурно там стои на някой шалтер и е чул какво работят истинските специалисти в ЕСО. Или са ги водили на ден на отворените врати на ЕСО в София.
                                Ха ха ха каква забава.Попа се бави попа,Ха ха ха

                                Коментар

                                Working...
                                X