IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
    Кога и да му платят, за теб па нема да има.
    Е, че аз там работа нямам. Само наблюдавам, под егидата на ООН.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

      Аз се ослушвам кога те че платят на Зациус. Направо, сън не ме лови.
      Кога и да му платят, за теб па нема да има.
      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

        Надай се ку... на пияна п.......ка
        Конкретната, е постоянно гешморцен.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

          Аз се ослушвам кога те че платят на Зациус. Направо, сън не ме лови.
          Надай се ку... на пияна п.......ка

          Коментар


          • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

            Става дума за третично регулиране на честота.Когато не един производител му е по изгодно да плати на на друг или невъзможно да си намали прозводството вместо да изключва или намалява той плаща на друг той да намали...Но тук става въпрос за малки количества и малко време...
            Аз се ослушвам кога те че платят на Зациус. Направо, сън не ме лови.
            Last edited by X_Y; 22.08.2021, 20:10.

            Коментар


            • Лееекичък цитат от тема за ПДНГ-АД:
              Първоначално изпратено от dici Разгледай мнение
              https://www.bloombergtv.bg/a/4-anali...ast-na-tsenite
              Ерата на евтиния природен газ приключва с 1000% ръст на цените

              Aпетитът към втечнен природен газ се очаква да нараства с 3,4% годишно до 2035 г.
              Това-за вярващите че, горенето на въглеводороди (и даже на водород, добит от тях), изобщо, е алтернатива.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                Друго ми дойде на ума- зазчо и галфончо- вие всъщност за какви цени обяснявате, за промишлен потребите, за домакинство - за какъв вид потребител. Защото в германия в която се е втренчил зазчо няма, в бг също няма такива цени- отрицателни.

                Значи аз съм произвел нещо, платил съм за производството му и трябва да платя на някой да го купи и да го използува- това противоречи на всякаква капиталистическа логика.

                Може да предложите на матеев да ви даде по 25ст на киловат за да използувате произведената от него енергия- той ще бъде щастлив да ви я даде и да ви плати
                Става дума за третично регулиране на честота.Когато не един производител му е по изгодно да плати на на друг или невъзможно да си намали прозводството вместо да изключва или намалява той плаща на друг той да намали...Но тук става въпрос за малки количества и малко време.
                Last edited by X_Y; 22.08.2021, 20:09.

                Коментар


                • Т.е. на тези "борси" участват едни хора които си разменят ток и да получиш ток на отрицателни цени ще стане ако спечелиш от флорекса.
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                    Друго ми дойде на ума- зазчо и галфончо- вие всъщност за какви цени обяснявате, за промишлен потребите, за домакинство - за какъв вид потребител. Защото в германия в която се е втренчил зазчо няма, в бг също няма такива цени- отрицателни.

                    Значи аз съм произвел нещо, платил съм за производството му и трябва да платя на някой да го купи и да го използува- това противоречи на всякаква капиталистическа логика.

                    Може да предложите на матеев да ви даде по 25ст на киловат за да използувате произведената от него енергия- той ще бъде щастлив да ви я даде и да ви плати
                    Явно, говори за изкупни цени откъм ЕРП/ ЕСО , когато, ТЕ купуват от ВЕИ- производител. Така мисля и 90% вероятността е да съм познал.Самите ЕРП няма да доставят на (-), т.к. от ТОВА, губят. По-тежък остава проблемът с контрола на входно- изходните потоци в пренос и разпределение, за да не разтурят нещо действащо, колкото и несъвършено, да е то. Щото, не знам някъде то да има алтернатива в строя.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                      Аз потърсих:





                      Вход Режими на търсене

                      Всичкo
                      Карти
                      Видеоклипове
                      Изображения
                      Новини
                      Още
                      Инструменти1 резултат (0,45 секунди) Резултати от търсенето

                      Резултати от мрежата

                      Скъп ли е наистина ядрения ток - Форум Инвестор.БГ

                      https://forum.investor.bg › алтернативни-инвестиции преди 20 часа — Отварям тази тема защото се оказва, макар и да има поне 10 нетрудни начина човек да.
                      15 публикации · Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение. ..


                      Един резултат брато- няма други. Дай нещо друго
                      Е как бе трабанта е последна инстанция в областта на отрицателните цени.... ша му вярваш нищо че всеки месец сметката ти е нагоре.
                      Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                      Коментар


                      • Друго ми дойде на ума- зазчо и галфончо- вие всъщност за какви цени обяснявате, за промишлен потребите, за домакинство - за какъв вид потребител. Защото в германия в която се е втренчил зазчо няма, в бг също няма такива цени- отрицателни.

                        Значи аз съм произвел нещо, платил съм за производството му и трябва да платя на някой да го купи и да го използува- това противоречи на всякаква капиталистическа логика.

                        Може да предложите на матеев да ви даде по 25ст на киловат за да използувате произведената от него енергия- той ще бъде щастлив да ви я даде и да ви плати

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                          Тренда на нормалните пазари е нагоре за твое и мое съжаление, но само ти не го виждаш
                          ТИ не разбираш. Обвснява ти, Заций, че Вселената се разширява...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                            Зазчо, гледам по надулу си споменал че в германия имало всеки ден отрицателни цени. Ето ти един сайт в който можеш да сравниш реалните цени с твоите въобръжаеми

                            https://www.verivox.de/stromvergleic...mp;partnerid=1

                            Ако искаш може и чек24 също да ползуваш- ще ти даде същите резултати.

                            Но все пак аз съм любознателен човек и ще те помоля за малко повече информация за тези отрицателни цени. Това което пишеш много наподобява фантазия- затова сайт/линк/ в който мога да видя че например еон/ или ватенфал/ през 2020 са имали 100 дни в които е имало по няколко часа на ден енергия за която те са ти плащали и как това нещо е отразено във фактурата
                            Близко е до ума и подсказах, чент.нар."отрицателни цени", са шамар от търговец към производител, т.е.субективни, ама Зацко от дума не вдява, Хентусиаст, рийш ли.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                              "Достатъчна свързаност" явно за Вас се явява неразбираем израз....

                              пп
                              в учебниците де цитирате, не пише мощност да се мери в киловолти, повторете ги по-внимателно. Защото пиша за липса на достатъчна/нужна мощност... Над 30% от генерираната в България енергия се изнася, а вносът е мижав (нямаш свободна мощност за внос, ама Вие това го знаете )



                              Принцес ли работиш, или Принцеса?
                              Едно време ми викаха ИМПЕРАТОРА, после само че съм ходил все едно БП е мой. И аз че той си е мой - имаше 3 сгради само като дойдох
                              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                                Въпроса ти показва липса на знания по търговия, дори за стандартни борсови стоки,един невежа ти го казва
                                Определено си невежа- дори да купиш от франция или германия ти пак трябва да платиш такса пренос, а иначе останалите действия са си автоматични- ше получиш тока от румъния която ще го получи от унгария, а тя от австрия, а тя от германия. Но таксата пренос си я имаш на 100%

                                Коментар

                                Working...
                                X