IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

    Последния път като ходил на бензиностанцията му напълнили до горе, дали му и 50 лева , един ароматизатор и прегръдка.
    На вас какво ви дадоха, бояришник от новата реколта и 50 рубли?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

      Пак си се бъгнал нещо, до онзи ден говореше за 12лв от чили, някакви слънчаци по 15, сега 34. Да не говорим за отрицателните цени дето целокупния български народ ги очаква. Всъщност и нефта беше с отрицателни цени, ама бензинджииката ми вика- 15, 26евро имаш да плащаш. На теб какво ти казват на бензиностанцията- сигурно- на ти 50лв задето ползуваш нашата бензиностанция- нали така
      Последния път като ходил на бензиностанцията му напълнили до горе, дали му и 50 лева , един ароматизатор и прегръдка.
      Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

      Коментар


      • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
        Ама как, Ама ДругарЕ, ама на Българската борсата има по-евтин ток от на КазладуЯ
        Ама как тъй бре, Венсеремос, гаднити капиталисти ни провокират Ве(за 17ч. 34лв./мвтч ), На оружие!!!
        Божкее, накъде отиа тоя свят божкее Сичкуту де го зубрих са оказва лъжа. #ужасужас
        Пак си се бъгнал нещо, до онзи ден говореше за 12лв от чили, някакви слънчаци по 15, сега 34. Да не говорим за отрицателните цени дето целокупния български народ ги очаква. Всъщност и нефта беше с отрицателни цени, ама бензинджииката ми вика- 15, 26евро имаш да плащаш. На теб какво ти казват на бензиностанцията- сигурно- на ти 50лв задето ползуваш нашата бензиностанция- нали така

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
          Не се напъвай, да не стане беля.
          Имаш ли средно претеглени цените на годишна база? ТЕ са определящи. Иначе, дори петролът преживява отрицателни цени.
          На украинския автомобилостроител това му е капацитета. Той ще се хване за най-ниската моментна цена и ще я размахва като знаме все едно е доставчик от последна инстанция и може да осигури неограничени количества по всяко време на същата цена.

          Това че точно по това време на година потреблението на ел.енергия е ниско защото мнозинството нито се топли нито се охлажда , и облачността е била относително малка при порастващ ден е без значение за него..........той си мисли че живее в свят в който всички останали са полу-идиоти и му вярват безрезервно на глупостите....
          Last edited by markov; 27.04.2020, 20:25.
          Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
            Не се напъвай, да не стане беля.
            Имаш ли средно претеглени цените на годишна база? ТЕ са определящи. Иначе, дори петролът преживява отрицателни цени.
            кефиш,
            то сега започва, средата на годината не е дошла още, Той Настоява за средногодишни цени????

            факта, че половината АЕЦКозлодуй не е на линия (аууу базовите мощности като ги заняма ше видите кво е скъп ток) утежнява ли ниските цени?

            Тука разни зубрачи се плюнчеха, че по-евтино от аецКазладуя е невъзможно - хахахахХАХ - тъй им пишело в учебниците дето чели смотаняци

            Коментар


            • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
              Ама как, Ама ДругарЕ, ама на Българската борсата има по-евтин ток от на КазладуЯ
              Ама как тъй бре, Венсеремос, гаднити капиталисти ни провокират Ве(за 17ч. 34лв./мвтч ), На оружие!!! [ATTACH=CONFIG]n3588982[/ATTACH]

              Божкее, накъде отиа тоя свят божкее Сичкуту де го зубрих са оказва лъжа. #ужасужас
              Не се напъвай, да не стане беля.
              Имаш ли средно претеглени цените на годишна база? ТЕ са определящи. Иначе, дори петролът преживява отрицателни цени.

              Коментар


              • Ама как, Ама ДругарЕ, ама на Българската борсата има по-евтин ток от на КазладуЯ
                Ама как тъй бре, Венсеремос, гаднити капиталисти ни провокират Ве(за 17ч. 34лв./мвтч ), На оружие!!!
                Click image for larger version

Name:	2442020.jpg
Views:	1
Size:	61.8 КБ
ID:	3588982




                Божкее, накъде отиа тоя свят божкее Сичкуту де го зубрих са оказва лъжа. #ужасужас
                Last edited by satz; 27.04.2020, 16:50.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение

                  1 и 2.Системата е разчетена за "студено" - нали говорим за съществуващата мрежа, или аз не съм разбрал? За да имаш същите средни загуби, ще ти трябват 35% по-голямо сечение, на което не му е проблема размера, ами мат'ряла - цената на жицата - 35% по-тежка и 35% по-скъпа.
                  4 - гигантския кондензатор има малък проблем - че единия полюс ще му е външния периметър на тръбата с водата - т.е. ще имаш кондензатор към земя, а там колкото повече е капацитета, толкова по-малък е импеданса - в един момент ще получиш късо към земя (или корпуса на изделието). Ще се получи нещо като проблемите в зората на керса във формула1.
                  5 - решимо е, ама при мащабите от 400 кВ и 1000А, доста преоразмерено ще трябва да е.

                  Важното е да сме здрави и да не умрем от скука в тая карантина... наздраве и от мен.
                  1.Действително, пропуснал си: „Системата” - това са проводниците ПО ТРЪБАТА. Те работят на повишена темп. Питай дори опонента ми, Пешето. АКО е добросъвестен, все пак, да ти разкаже, напр.при генератори и трансформатори, в установен режим, за какви температури се правят разчетите за загуби, кпд и т.н.: За средна темп. на въздуха, или в работната точка на всеки проводник, с отчитане на прегряването/над тази температура/. (Ако ти каже, че за темп.на ок.среда, да знаеш, че лъже. )
                  2.И с медна шина, цената ИЗЛИЗА . Малко повече но, с проценти, не с пъти е и, от определен момент насетне във времето, може да се окаже и по-евтино с мед (което не съм пресмятал, не съм).
                  3. Кондензаторът е с разпределен капацитет м/у 40 и 200 nF/m и, при нужда, се компенсира с реактори. ТОКЪТ през тези капацитети, също грее тръбата и водата и загубите НЕ СА ТОЧНО И ИЗЦЯЛО „ЗАГУБИ”, А СЕ ТРАНСФОРМИРАТ И ТРАНСПОРТИРАТ ДО ПОТРЕБИТЕЛЯ КАТО ПОЛЕЗНА ЕНЕРГИЯ. При това, кпд расте. И „КС” към земя в щатен режим няма, нали се компенсира, пусти реактивен ток. Друго е авария но, т.к. тръбите са постоянно доста топли то, под изолацията, вода трудно би се задържала. И корозия на сухо върви по-трудно, и буболечки не се въдят, и т.н. И тн, да не глаголим напразно.
                  Last edited by Pyramid; 06.04.2020, 13:27.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                    1: 35% „увеличение на сечението” имаме, когато системата Е разчетена за „студен и ПОСЛЕ я загряваме.
                    2: тези „35% уяеличение на сечението” са 16,189%линейно увеличение. Търпимо. „Псакъпва” с част от процента, нищо повече.
                    3:Точно за акин-ефекта не се бях сетил и аз. Ама сме само на 50-60Хц. Има и много по-габатитни шини и нищо, работят си.
                    4:. „Гигантският кондензатор” е добре дошъл, т.к. облекчава ККУ-тата. Все пак, присъединената реактивна мощност е стотици MVar.
                    5.има ко такти и контакти, в т.ч. плъзгащи. Нв ми ае навлиза в подробности но, решимо е. Ако дойдеш да видиш, показвам, как. Ако не -вярвай, в каквото искаш.
                    6: Ако излизах от твоите „пи-добре”-та, нямаше изобщо да стигна до тук,яхме да сме еднакви, да няма за какво да спорим и т.н.което е скучно.
                    7: Ентропията не я мисли. И без нас, се трупа. Наскоро мернах статийка, в някакво издание (но,нали съм на работа, нямаше как да,се занимавам с воденето на записки, ставаше думе нещо за черни дупки, +/- ) та, експериментално сочеха, че ... абе, не навсякъде и не във всичко, този принципне приложим, според тях. Както и да е, дори не се изпада чак дотам, никой ТУК на „бори ентропията” но, на това ниво, не е съществен проблем. Не противоречи на физиката. Много по-съществено е, кой има интерес да ни продава повече, без да има физическа необходимост от това.
                    И още мога да пиша но, ме чакат да вечеряме така че, до нови срещи.
                    1 и 2.Системата е разчетена за "студено" - нали говорим за съществуващата мрежа, или аз не съм разбрал? За да имаш същите средни загуби, ще ти трябват 35% по-голямо сечение, на което не му е проблема размера, ами мат'ряла - цената на жицата - 35% по-тежка и 35% по-скъпа.
                    4 - гигантския кондензатор има малък проблем - че единия полюс ще му е външния периметър на тръбата с водата - т.е. ще имаш кондензатор към земя, а там колкото повече е капацитета, толкова по-малък е импеданса - в един момент ще получиш късо към земя (или корпуса на изделието). Ще се получи нещо като проблемите в зората на керса във формула1.
                    5 - решимо е, ама при мащабите от 400 кВ и 1000А, доста преоразмерено ще трябва да е.

                    Важното е да сме здрави и да не умрем от скука в тая карантина... наздраве и от мен.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение
                      Каква хранилка, какви ЕРП-та бе човек?

                      1,2,4 - грешен отговор средно е около 0.5% на градус, не ти трябват таблици. dT=70 градуса => 35% увеличение на загубите - за да стигнеш до първоначалното съпротивление, ще ти трябва 35% по-голямо сечение.
                      3 - шина не става - знаеш за "скин" ефекта... а не разбрах - ще слагаш реотан да топли жицата, да я държиш постоянно на 80 градуса?
                      5 - плъзгащи неща - забОрави - не е ли твърда връзка, ще се изпече за нула време. По-добре да намотаеш малко, и да го размотаваш като изстива.
                      6 - по-добре мисли как да намалиш загубите, отколкото да ги оползотвориш някъде - ентропията си е казала думата.

                      И не каза нищо за гигантския кондензатор който ще се получи...ще станеш втория Тесла или Фарадей по-скоро.
                      1: 35% „увеличение на сечението” имаме, когато системата Е разчетена за „студен и ПОСЛЕ я загряваме.
                      2: тези „35% уяеличение на сечението” са 16,189%линейно увеличение. Търпимо. „Псакъпва” с част от процента, нищо повече.
                      3:Точно за акин-ефекта не се бях сетил и аз. Ама сме само на 50-60Хц. Има и много по-габатитни шини и нищо, работят си.
                      4:. „Гигантският кондензатор” е добре дошъл, т.к. облекчава ККУ-тата. Все пак, присъединената реактивна мощност е стотици MVar.
                      5.има ко такти и контакти, в т.ч. плъзгащи. Нв ми ае навлиза в подробности но, решимо е. Ако дойдеш да видиш, показвам, как. Ако не -вярвай, в каквото искаш.
                      6: Ако излизах от твоите „пи-добре”-та, нямаше изобщо да стигна до тук,яхме да сме еднакви, да няма за какво да спорим и т.н.което е скучно.
                      7: Ентропията не я мисли. И без нас, се трупа. Наскоро мернах статийка, в някакво издание (но,нали съм на работа, нямаше как да,се занимавам с воденето на записки, ставаше думе нещо за черни дупки, +/- ) та, експериментално сочеха, че ... абе, не навсякъде и не във всичко, този принципне приложим, според тях. Както и да е, дори не се изпада чак дотам, никой ТУК на „бори ентропията” но, на това ниво, не е съществен проблем. Не противоречи на физиката. Много по-съществено е, кой има интерес да ни продава повече, без да има физическа необходимост от това.
                      И още мога да пиша но, ме чакат да вечеряме така че, до нови срещи.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                        1....6.
                        Загуби е имало, има и ще продължи да има. Обаче, колкото по-голям дял от тях трансформираме в полезна работа, толкова - като цяло - икономиката ни става по-конкурентна, а българинът има по-голям шанс да забогатее. Нищо етично няма в това някой, койтоме на хранилка при този, онзи или там, трети, да ходим да плюе, без да разбира (понеже се видя, колко е наясно) и после, да иска да го били "уважавали".
                        АЗ ПРЕДАТЕЛИ НЕ УВАЖАВАМ. АКО ЩЕ, И ДА НИ ПРЕДАВАТ НА РУСКИ ИЛИ ЧУЖДИ ЕРПта и др. КОМПАНИИ.
                        Каква хранилка, какви ЕРП-та бе човек?

                        1,2,4 - грешен отговор средно е около 0.5% на градус, не ти трябват таблици. dT=70 градуса => 35% увеличение на загубите - за да стигнеш до първоначалното съпротивление, ще ти трябва 35% по-голямо сечение.
                        3 - шина не става - знаеш за "скин" ефекта... а не разбрах - ще слагаш реотан да топли жицата, да я държиш постоянно на 80 градуса?
                        5 - плъзгащи неща - забОрави - не е ли твърда връзка, ще се изпече за нула време. По-добре да намотаеш малко, и да го размотаваш като изстива.
                        6 - по-добре мисли как да намалиш загубите, отколкото да ги оползотвориш някъде - ентропията си е казала думата.

                        И не каза нищо за гигантския кондензатор който ще се получи...ще станеш втория Тесла или Фарадей по-скоро.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                          Мисля, че си ми ясен. Паразит, най-обикновен. Заради такива, България е бедна.
                          Явно си по-слаб отколкото мислех.
                          Виждам, че нямаш нито една забележка по числата (това ми стига)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                            7млр.лв. печалба казваш, за 25г. (5г. строеж) при продажна 80лв./мвтч

                            Толкова топлина на кого и кога ще продадеш???
                            Ако си с 25% печалба, то трябва да продаваш 38888 Мвтч/денонощие, ако си с 12.5% печалба - 77777Мвтч/денонощие
                            ако си с 90% печалба -> са ти нужни продажба на 10800Мвтч всеки божи ден (погледни май-октомври, колко топлина се продава в момента)

                            ъъъ, 80лв./мвтч знаеш ли че е с ДДС ? (максимално възможната продажна пазарно цена)
                            За факта, че на 3-те млр. дето ще инвестираш, за 5год. лихва от 2% са 300млн. разход, какво мислиш?

                            Проекта е с рентабилността на Турски пАток , но е по-добре от АЕЦБелене за 20млр.
                            Мисля, че си ми ясен. Паразит, най-обикновен. Заради такива, България е бедна.

                            Коментар


                            • 7млр.лв. печалба казваш, за 25г. (5г. строеж) при продажна 80лв./мвтч

                              Толкова топлина на кого и кога ще продадеш???
                              Ако си с 25% печалба, то трябва да продаваш 38888 Мвтч/денонощие, ако си с 12.5% печалба - 77777Мвтч/денонощие
                              ако си с 90% печалба -> са ти нужни продажба на 10800Мвтч всеки божи ден (погледни май-октомври, колко топлина се продава в момента)

                              ъъъ, 80лв./мвтч знаеш ли че е с ДДС ? (максимално възможната продажна пазарно цена)
                              За факта, че на 3-те млр. дето ще инвестираш, за 5год. лихва от 2% са 300млн. разход, какво мислиш?

                              Проекта е с рентабилността на Турски пАток , но е по-добре от АЕЦБелене за 20млр.
                              Last edited by satz; 05.04.2020, 14:45.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                                Даже с толкова малко конкретика, се вижда, че е безсмислено да се прави.

                                предлагаш продажна 80лв./Мвтч (да,за топлинна е трудно да е повече) 5год. за строеж (батерия за това време ще е на печалба) (искам да видя пролет лято и есен, как я продаваш тая топлина )
                                На всичко това себестойността му скача по експонента при всяко аварийно спиране(потърси статистиката на аварийните козлодуйски спирания)
                                и те така те с атома - литиййонните батерийки ще му разкатаят мамата, в момента който достигнат нужните Г/Твтч инсталации.
                                Евтината газ паралелно ще го гърби. Квото беше - беше -До 5год. Атома остава с единствена функция - изсмукване на България в полза на Росатом!
                                1.В Козлодуй, реакторите са два, обсъждаше се трети+. Ще рече, системата е резервирана предварително. И себестойността на ТОЗИ проект, изобщо, не „скача експоненциално” само, щото на теб ти изнася. И защо едни 7 млрд печалба САМО ОТ ТОПЛИНА, да са нещо лошо?
                                2.Батерията винаги ще е с кпд<80%. Веднъж 34, после, 80 общо, макс 27,2% Т.е., доста по-зле дори от сега.
                                3.Тая батерия, аха! - да излезе на „печалба”, и се налага да я сменяш. И, понеже за такива мощности, задължително, е от МНОГО елементи, а в батерия ТОВА значи срив на дълготрайността, МНОГО ЩЕ МЕ ИЗВИНЯВАШ: Ще се сменя ЦЯЛАТА батерия и - „печалбата” - на болкука.
                                4.И газът Е ИЗЧЕРПАЕМ ресурс. Като минат газовите войни и станем много маймуни на клона (или тръбата, мир да има) цената пак нагоре ще тръгне. Ставало е, и пак ще стане.
                                5.При реализация на проекта, възможността за изамукванв и шантаж се свива, ако не знаеш. Сега, най-як шамар на Росатом ще ударят братята китайци. Именно, по ТОЗИ начин.
                                6.Удивително, как човек с претенции като теб, държи на линейната „икономика”, тип У-Г (Уста-Гъз). А уж, щял да „бори” глобалното затопляне. Да, бе. С горене на нови количества въглеводороди. Малоумно.
                                7. Захранени С ТОПЛИНА, работят абсорбционните термопомпи. Какъв е проблемът, жилищата да се климатизират с такива?
                                8.1(ЕДИН!) лев инвестиция, поражда няколко лева БВП. Ако не разбираш, може пак да обясня, как. Ззащо торпилираш нещо, което НЕ разбираш? Тезите ти издишат отвсякъде.

                                Коментар

                                Working...
                                X