IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
    Потреблението на енергия от ВЕИ задмина това от АЕЦ след 50 годишна надпревара

    https://www.bloombergtv.bg/a/2-novin...hna-nadprevara

    Като гледам няма никакви признаци на забавяне на експонентата на ВЕИ. Нещо ми противоречи на "мненията" на разни мастити анализатори че и след 20 години щяло да е под 50% ВЕИ, фосилите и петрола нямало да намалеят, щото светът се нуждаел от все повече енергия.

    Коментар


    • Ами те хубаво са вдигнали потреблението на газ, но нали виждаш с газта какво става - цената излетя на Марс и за капак не е само източник на енергия тази газ а и суровина за химически производства. Последно четох трябва повече въглерод например за батериите и могат да го прозивеждат от газ. Все пак търси се и устойчиво енергийно решение, пък особенно ако не си финансов тигър като нас.
      - Писах че могат да си направят заводи, защото гледам че са 100% роботизирирани, т.е. това нещо става с монтажа на едно оборудване и не вярвам да отнеме много време. При тези цени на клетките няма ли да се загуби смисъла фабриката да е една. Например при производството на бутилки е жесток свръхразход да ги правиш на растояние и да ги транспортираш, возиш въздух казват - празни бутилки.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение
        Тоя пък мери норма на печалба, в проценти, на кантар. Ти какво работиш, бе? Какво правиш в този форум?
        Ако наистина си завършил инженер, в курса имаше някакви на часове по икономика и ТОВА, бе ясно дефинирано. Пропускам ли нещо, или си излязъл отдавна от час?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
          Матеев, колко от енергията в Света се произвежда от ВЕИ мисля че е по важно. Защото например за Япония бях чел някъде, че след аварията във Фукушима са минали на въглищни централи. За тях фотоволтаиците са без пари, все пак са с много висок стандарт и ако можеха биха минали на фотоволтаици пък и ще си напечатат едни йени и с тях ще си купят колкото искат фотоволтаици, да не говорим че производството е роботизирано и могат да си постороят фабрики които да ги произведат тези ВЕИ мощности. Мисълта ми е да спре някак това нещо, говори се за по чисти енергийни източници и развитие има, а накрая резултата е че се горят все повече въглища та сега са се задействали да ги сменят с природен газ което е някаква светлинка в тунела.
          Японците много рязко вдигнаха потреблението на природен газ, тогава. А фабрики да строят при положение че, ей го де е до тях самите Китай, произвежда в пъти по-евтино от тях но, качествени елементи, едва ли ще има смисъл.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
            fon, правилно печалбата се мери в милиметри.
            Именно. Човекът опитва да ни отъркаля, а тук, някакъв Валентий, му изкарва наяве глупотевините...

            Коментар


            • Матеев, колко от енергията в Света се произвежда от ВЕИ мисля че е по важно. Защото например за Япония бях чел някъде, че след аварията във Фукушима са минали на въглищни централи. За тях фотоволтаиците са без пари, все пак са с много висок стандарт и ако можеха биха минали на фотоволтаици пък и ще си напечатат едни йени и с тях ще си купят колкото искат фотоволтаици, да не говорим че производството е роботизирано и могат да си постороят фабрики които да ги произведат тези ВЕИ мощности. Мисълта ми е да спре някак това нещо, говори се за по чисти енергийни източници и развитие има, а накрая резултата е че се горят все повече въглища та сега са се задействали да ги сменят с природен газ което е някаква светлинка в тунела.
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • Потреблението на енергия от ВЕИ задмина това от АЕЦ след 50 годишна надпревара

                https://www.bloombergtv.bg/a/2-novin...hna-nadprevara

                Коментар


                • fon, правилно печалбата се мери в милиметри.
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                    Написал си пълни глупости- максимална норма на печалба- брато тя би трябвало да е процент, а не някаква сума. Аз съм бил много пъти в говедария и никога не са слагали и един килограм повече. Казват платили сте толкова- получили сте толкова- става дума за хиляди тонове. Никой не те пита дали си доволен или не си- плащаш, теглят на кантара, натоварват и чао. Това са някакви твои измишльотини- максимално допустима норма на печалба- може ли да дефинираш последните няколко думички
                    Тоя пък мери норма на печалба, в проценти, на кантар. Ти какво работиш, бе? Какво правиш в този форум?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                      А бе стига с този безплатен и отрицателен ток. Това са изключително малки количества. След като си плащал 363 дни ток и си осигурил максимално допустима норма на печалба на доставчика си, си получил два дни ток безплатно. Ако купиш някакви устройства 100,000 броя е нормално да ти сложат 100 броя безплатно, за гаранция, за да си доволен клиент и т.н. На мене ми писна да обсъждаме този безплатен и отрицателен ток, това са изключения, може да са в глава и "любопитни факти" и не определят почти нищо съществено по темата.
                      Написал си пълни глупости- максимална норма на печалба- брато тя би трябвало да е процент, а не някаква сума. Аз съм бил много пъти в говедария и никога не са слагали и един килограм повече. Казват платили сте толкова- получили сте толкова- става дума за хиляди тонове. Никой не те пита дали си доволен или не си- плащаш, теглят на кантара, натоварват и чао. Това са някакви твои измишльотини- максимално допустима норма на печалба- може ли да дефинираш последните няколко думички

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение
                        Анди доколкото разбирам вашата политика е да се трият професионалистите и да се толерира навежеството и простотията...Както и да се нарича България Кенефистан.Един ден ще си платите за това безумие
                        Не, Петъре. ВСИЧКИ плащаме (вече) за това безумие. Просто,някои хора са се толкова откъснали от фактите(или са така зависими от НЕ български и даже, от АНТИбългарски сили и влияния че -колко му е? - пак, и пак и пак, ще ни трият, цензурират и т.н. Да, ама токът пълзи ли, пълзи нагоре И за тях...
                        Last edited by Pyramid; 23.08.2021, 17:52.

                        Коментар


                        • Анди доколкото разбирам вашата политика е да се трият професионалистите и да се толерира навежеството и простотията...Както и да се нарича България Кенефистан.Един ден ще си платите за това безумие

                          Коментар


                          • satz, как ще стане ток който не е постоянно наличен да е по скъп от ток който е постоянно на разположение. Знаеш ли кой ще е най скъпия и търсения ток - тока от БАТЕРИИ. В тях ще се съхранява да е на разположение и тока от централи и от ВЕИ..Обаче кога ще стане това след като технологията за батериите не е добре развита, няма да е утре , но ще стане защото това е което е необходимо и е сигурно и надежно - тока от батерии няма никаква инертност. А ти си живееш в някаква заблуда, търгуваш ли на тази борса и знаеш ли какви са сделките и какъв ток се търси. По пътя на логиката всеки би избрал сигурния ток, който е наличен постоянно защото никой не е луд.
                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • satz, може разбира се - изнасяш по 5 стотинки и го внасяш по 80ст, то така се печелят пари..как печелят, направо се печатат само да не те хванат.
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                                Абе къде гражданите купуват ток на борсата?
                                Кви граждани та тресат..
                                Отрицателните цени са (предсказано) доказателство за липсата на гъвкавост на АЕЦ. Липса на гъвкавост обикновено значи висока цена. която висока цена не винаги е пряко видима, особено ако са положени усилия за това и най вече, ако погледа е само счетоводителски.

                                Какво значи счетоводителско късогледство?
                                Ами това е игнорирането на цената на над 1000 обслужващи специалиста. Игнориране на цената на създаването им(и липсата на тая цена на обучение в себестойността), до цената на пропуснатите ползи ако създаваха добавена стойност, вместо да обгрижват атомен чайник.

                                Само преди 20год. това не беше така, просто защото 1квт солар, беше десетки хиляди проценти по-скъп от сега.

                                След като Китай първо построи огромен ФЕЦ, с чиито приходи ще финансира АЕЦ, мислех вече е ясно приключил спора себестойност/изплащане, ама квото-таквоз - шопа с жирафа винаги е забавен, та ще се забавляваме

                                Първоначално изпратено от national power

                                Може Запорожко.Ама за тебе е сложно.Търговията е едно физическите закони друго.
                                Ще видим, цоциалиститеските ванги друго разправят, мисля ще гледаме как се саботира внос на евтин ток, три месеца останаха.
                                Last edited by satz; 23.08.2021, 14:29.

                                Коментар

                                Working...
                                X