IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

    Спи ми се и не ми се спори ои темата , за това само ще вметна , че не с всичко изброено от теб съм съгласна. Тия дни, ако почувствам порив, може да се разходя по точките ти

    пп. Защо смяташ, че когато някой говори, трябва да те убеждава ? Не е ли по - смислено, да те кара да мислиш ?

    пп. Благодаря, че си обяснил що е то логорея
    Лека нощ!
    За да те накарат да мислиш - поне аз така смятам - за това, трябва да вземеш човка насериозно. Много пъти, намирам сериозни доводи дори у безименния. И съм го споделял тук. Обаче, да го взема насериозно, пречи тази логорея. Като съчетаеш ТОВА с неведнъж, откровените му неверни постановки, става ясно, че наистина, му липсва истинска компетентност и защо няма убедителност. Начел се е с популярни писания и словесно дрищи, само и само, да се изявява. Че става смешен и изглежда психясал, е вторично. Следствие.
    ...А Поривът е хубаво нещо. Като сутришно кафе.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

      То и аз го разбрах. Но, с това, дюшемето не се заковава. А, колкоро и да ме дразни Импотецият, толкова е и прав: безименният страда от тежка форма на словесна диария (логорея). С това, че пише претенциозно и надуто, НЕ си придава убедителност, а само предизвиква присмех. Дори и да има попадения, понякога. А, само колко пъти, лично съм го излаеял в крещящо неразбиране и нежелание да разбира прости числа, като процентите, е достойно за класика.
      По темата: Скъп или не, „ ядреният” ток, е
      1.Предвидим.
      2.Отличен базов. Нито един ВЕИ няма толкова потенциал у нас.
      3.Няма емисии нито от СО2, нито от метан.
      4.За него, имаме и суровина, и произведено оборудването, което,ако не използваме, става зян.
      ​​​​​​5.Животът на 5. ѝ 6.блокове приключва. Удължаването не е нито сигурно, нито безусловно..и е максимум за 10 години, ако всичко е ок, оше до 10. Гаранции няма.
      6.При работа, тези реактори, натрупват гориво за следващите поколения.
      7.Дори с тези, вече Е икономически изгодно топлофицирането, с мощносто от 500 донад 1000 [MW]от отпадната топлина. Разчетите показват между 7,6 и 8 ст за 1 [kWh] ДОСТАВЕНИ. За поне 30 години.
      ТОВА определено, по ижава цената. А дрънкалата...
      ...ами те, ТОЛКОВА СИ МОГАТ
      Спи ми се и не ми се спори ои темата , за това само ще вметна , че не с всичко изброено от теб съм съгласна. Тия дни, ако почувствам порив, може да се разходя по точките ти

      пп. Защо смяташ, че когато някой говори, трябва да те убеждава ? Не е ли по - смислено, да те кара да мислиш ?

      пп. Благодаря, че си обяснил що е то логорея
      Лека нощ!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

        Не мисля! Аз го разбрах.

        Макар принципно да си прав - много хора тук с дюшеме - им хлопа и не помага нито еволюция , нито образование
        То и аз го разбрах. Но, с това, дюшемето не се заковава. А, колкоро и да ме дразни Импотецият, толкова е и прав: безименният страда от тежка форма на словесна диария (логорея). С това, че пише претенциозно и надуто, НЕ си придава убедителност, а само предизвиква присмех. Дори и да има попадения, понякога. А, само колко пъти, лично съм го излаеял в крещящо неразбиране и нежелание да разбира прости числа, като процентите, е достойно за класика.
        По темата: Скъп или не, „ ядреният” ток, е
        1.Предвидим.
        2.Отличен базов. Нито един ВЕИ няма толкова потенциал у нас.
        3.Няма емисии нито от СО2, нито от метан.
        4.За него, имаме и суровина, и произведено оборудването, което,ако не използваме, става зян.
        ​​​​​​5.Животът на 5. ѝ 6.блокове приключва. Удължаването не е нито сигурно, нито безусловно..и е максимум за 10 години, ако всичко е ок, оше до 10. Гаранции няма.
        6.При работа, тези реактори, натрупват гориво за следващите поколения.
        7.Дори с тези, вече Е икономически изгодно топлофицирането, с мощносто от 500 до над 1000 [MW]от отпадната топлина. Разчетите показват между 7,6 и 8 ст за 1 [kWh] ДОСТАВЕНИ. За поне 30 години.
        ТОВА определено, понижава цената. А дрънкалата...
        ...ами те, ТОЛКОВА СИ МОГАТ
        Last edited by Pyramid; 18.05.2019, 08:02.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

          Човече, хлопа ти дюшемето.
          Не мисля! Аз го разбрах.

          Макар принципно да си прав - много хора тук с дюшеме - им хлопа и не помага нито еволюция , нито образование

          Коментар


          • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

            Брато ша извиняваш ама пишеш пълни глупости.

            Кои батерии са паднали точно ?

            Дай елементарен пример къде дори на експирементално ниво не държава , град да е , задоволява енергиините си нужди от волтаици + батерии и тока е по евтин от стандарта за съответното място.....

            Ша посочиш ама грънци.......
            От големите.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение
              Хората са живели в скалите и са рисували картинки по стените преди 10 000 години. Викат му еволюция

              Solar generation and battery storage – това вече се случва в пазарно ориентираните и напреднали държави. И за да не изпадаме в амок колко са скъпи батериите е добре да се види как се развиват:

              18% спада цената на батериите и около 40% на фото волтаиците / ГОДИШНО. Въпросът не е дали, а кога цялата мрежа ще стане ВЕИ + батерии!
              Брато ша извиняваш ама пишеш пълни глупости.

              Кои батерии са паднали точно ?

              Дай елементарен пример къде дори на експирементално ниво не държава , град да е , задоволява енергиините си нужди от волтаици + батерии и тока е по евтин от стандарта за съответното място.....

              Ша посочиш ама грънци.......
              Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

              Коментар


              • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


                Имаш един лайк и от мен!

                Браво! Съобразителните и разсъдливи /реалисти/ си личат.

                .................................................. ........

                Разбира се, мога да добавя, че преди 30-на години - учехме за други елементарни частици, а днес физиката се обогатява с нови такива частици, на доста от които все още дори не знаем масата, електричния заряд, както и това, дали са стабилни, или пък са нестабилни частици, които се разпадат за много по-малки части от секундата от милионните части /например/...

                Говоря за лептоните, мезоните и барионите - но за какво биха ни служили в днешното противоречиво общество, страдащо от толкова гадории и подчинено на безмозъчни "управляващи", добрали се някак до "лапачката"...
                .................................................. ..........

                Не отричам необходимостта от развитието на физиката!

                Пример: познаваме /поне!/ три вида неутрино от групата на лептоните. И кВо от това? Ми - нищо, де! Нека не скачат ония, дето все не ми разбират постовете: пирамид и имхотеп логореев! ))/

                Хората решават, дали пристигащите /дори и в момента!/ до Земята потоци от неутрино - можем някак да използваме... Как? Почти всички тук знаят, освен /вероятно горепосочените..., които само чакат мой пост, за да го опровергаят! ))/...

                Даммм, аз се присъединявам към мнението, че потоците от неутрино носят много ценната информация за ранните етапи в развитието на Вселената!

                Да попитам отново пирамид и имхотеп логореев - дали трябва да продължа с примерите, или да спирам и да изчакам тяхното опровержение за това, чи "нищо не ми се разбира"! ))

                Е, па - толкО разбират нЕкои виШисти у назе..., може би затова и някои от тях търсят /и намират!/ изявата си в странство! ))

                .... Значи, няма да ги мъчим дълго /имхотеп логореев и неговият поддържник - пирамид - НЕлогореев..., това стана почти нарицателно, след като и двамата научиха в тоя форум смисълът на тая обидна реплика-определение за някого... ))..., дори да разменим логореев с НЕлогореев - не бихме забелязали никаква разлика - двамата "залепват точно както дупе и гащи!"/... ))

                Според мен /а това би трябвало да потвърдят и НЕлогорееви, потоците неутрино ни носят и важната информация за процесите, които се извършват в недрата на звездите, в частност - и на нашата звезда - Слънцето... /ама сега се колебая кое е по-точно: недрата, или ядрата на звездите да ползвам?

                НЕлогорееви имат поле за изява, моля!
                Човече, хлопа ти дюшемето.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                  Той и колайдера в Швейцария щеше да обърне науката, ама там сега ходят само на разходки.

                  Имаш един лайк и от мен!

                  Браво! Съобразителните и разсъдливи /реалисти/ си личат.

                  .................................................. ........

                  Разбира се, мога да добавя, че преди 30-на години - учехме за други елементарни частици, а днес физиката се обогатява с нови такива частици, на доста от които все още дори не знаем масата, електричния заряд, както и това, дали са стабилни, или пък са нестабилни частици, които се разпадат за много по-малки части от секундата от милионните части /например/...

                  Говоря за лептоните, мезоните и барионите - но за какво биха ни служили в днешното противоречиво общество, страдащо от толкова гадории и подчинено на безмозъчни "управляващи", добрали се някак до "лапачката"...
                  .................................................. ..........

                  Не отричам необходимостта от развитието на физиката!

                  Пример: познаваме /поне!/ три вида неутрино от групата на лептоните. И кВо от това? Ми - нищо, де! Нека не скачат ония, дето все не ми разбират постовете: пирамид и имхотеп логореев! ))/

                  Хората решават, дали пристигащите /дори и в момента!/ до Земята потоци от неутрино - можем някак да използваме... Как? Почти всички тук знаят, освен /вероятно горепосочените..., които само чакат мой пост, за да го опровергаят! ))/...

                  Даммм, аз се присъединявам към мнението, че потоците от неутрино носят много ценната информация за ранните етапи в развитието на Вселената!

                  Да попитам отново пирамид и имхотеп логореев - дали трябва да продължа с примерите, или да спирам и да изчакам тяхното опровержение за това, чи "нищо не ми се разбира"! ))

                  Е, па - толкО разбират нЕкои виШисти у назе..., може би затова и някои от тях търсят /и намират!/ изявата си в странство! ))

                  .... Значи, няма да ги мъчим дълго /имхотеп логореев и неговият поддържник - пирамид - НЕлогореев..., това стана почти нарицателно, след като и двамата научиха в тоя форум смисълът на тая обидна реплика-определение за някого... ))..., дори да разменим логореев с НЕлогореев - не бихме забелязали никаква разлика - двамата "залепват точно както дупе и гащи!"/... ))

                  Според мен /а това би трябвало да потвърдят и НЕлогорееви, потоците неутрино ни носят и важната информация за процесите, които се извършват в недрата на звездите, в частност - и на нашата звезда - Слънцето... /ама сега се колебая кое е по-точно: недрата, или ядрата на звездите да ползвам?

                  НЕлогорееви имат поле за изява, моля!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение
                    Малоумни идиоти винаги е имало. И след 1000 години пак ще има такива.

                    Само че икономическия интерес обикновено надделява рано или късно и той определено е в полза на ВЕИ вече.



                    Той и колайдера в Швейцария щеше да обърне науката, ама там сега ходят само на разходки.

                    Коментар


                    • Малоумни идиоти винаги е имало. И след 1000 години пак ще има такива.

                      Само че икономическия интерес обикновено надделява рано или късно и той определено е в полза на ВЕИ вече.


                      Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                      Ако трябваше сега да строите яз. Искър щеше да срува 500 милиарда /имам предвид вас либерастите/ и вода щяхте да носите от северна Канада. АЕЦ-а бил скъп. То затова откак набучиха перките на Калиакра тока поефтиня драстично.

                      Коментар


                      • Хората са живели в скалите и са рисували картинки по стените преди 10 000 години. Викат му еволюция

                        Solar generation and battery storage – това вече се случва в пазарно ориентираните и напреднали държави. И за да не изпадаме в амок колко са скъпи батериите е добре да се види как се развиват:

                        18% спада цената на батериите и около 40% на фото волтаиците / ГОДИШНО. Въпросът не е дали, а кога цялата мрежа ще стане ВЕИ + батерии!

                        Click image for larger version

Name:	battery price.jpg
Views:	1
Size:	41.0 КБ
ID:	3468809


                        Click image for larger version

Name:	Capture32.jpg
Views:	1
Size:	63.4 КБ
ID:	3468810


                        Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                        Ама енергията от слънце и вятър не конкуренция на тази от АЕЦ , капиш ?

                        Чудя се що не схващаш че енергия от слънце и вятър не може да е базова.......щото има гадното свойство да намалява точно когато ти трябва най-много ..... нощ, зима , безветрови периоди...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                          Възвръщаемост бе пич!!!

                          да инвестираш днеска в ядрена еденергия е два пъти по-скъпо от колкото в слънце и вятър, капиш?
                          Ако трябваше сега да строите яз. Искър щеше да срува 500 милиарда /имам предвид вас либерастите/ и вода щяхте да носите от северна Канада. АЕЦ-а бил скъп. То затова откак набучиха перките на Калиакра тока поефтиня драстично.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                            Ама енергията от слънце и вятър не конкуренция на тази от АЕЦ , капиш ?

                            Чудя се що не схващаш че енергия от слънце и вятър не може да е базова.......щото има гадното свойство да намалява точно когато ти трябва най-много ..... нощ, зима , безветрови периоди...
                            ъхъ ...и тоя ше се топли на биогаз собствено производство в студената снежна нощ ...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                              Възвръщаемост бе пич!!!

                              да инвестираш днеска в ядрена еденергия е два пъти по-скъпо от колкото в слънце и вятър, капиш?
                              Ама енергията от слънце и вятър не конкуренция на тази от АЕЦ , капиш ?

                              Чудя се що не схващаш че енергия от слънце и вятър не може да е базова.......щото има гадното свойство да намалява точно когато ти трябва най-много ..... нощ, зима , безветрови периоди...
                              Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                                Възвръщаемост бе пич!!!

                                да инвестираш днеска в ядрена еденергия е два пъти по-скъпо от колкото в слънце и вятър, капиш?
                                Не беше ли "каписко?" от фюлма?

                                Коментар

                                Working...
                                X