IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Възможности за инвестиция в Исторически парк АД

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

    Сега като ме питаш така се сещам, че със сестра ми бяхме купили един апартамент на зелено и го продадохме с прилична печалба след няколко години и реших да инвестирам моята печалба в това начинание.

    Лесно изкарани пари, лесно се инвестират предполагам, но идеята ме спечели още тогава си спомням. Прекарал съм доста лета в САЩ и знам колко се изкефих на големите им увеселителни паркове. Наблюдавах и развитието на замъка Равадиново и прецених, че има пазар за такава идея.
    Добре си направил с апартамента, но предполагам, че нямаш опит в собствен бизнес? Това е въпрос. Защото ако имаше, много лампи щяха да ти светнат докато ти предлагат проекта. Според мен, шанса ти за профит от имоти на зелено е много по-голям от това да вземеш печалба от ИП.

    П. П. сетих се за това, че увеселителните паркове по света и у нас нямат нищо общо с непрозрачен бизнес проект със съмнително предлагане и оценка на акциите.
    ​​​​
    Last edited by troika; 30.11.2020, 23:22.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

      Сега като ме питаш така се сещам, че със сестра ми бяхме купили един апартамент на зелено и го продадохме с прилична печалба след няколко години и реших да инвестирам моята печалба в това начинание.

      Лесно изкарани пари, лесно се инвестират предполагам, но идеята ме спечели още тогава си спомням. Прекарал съм доста лета в САЩ и знам колко се изкефих на големите им увеселителни паркове. Наблюдавах и развитието на замъка Равадиново и прецених, че има пазар за такава идея.
      Ама пазарът, освен територия и продавачи, се нуждае от клиенти. Незабелязано, си станал жертва на подмяна. НЯМА ТОЛКОВА ХОРА, НИТО СМИСЛЕН МОТИВ ЗА ВСИЧКИ, ДА СИ ХАРЧАТ ПАРИТЕ ТАМ. Приеми го и бягай! Спасявай, каквото още ти е останало.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

        Чудя се, как си събрал пари с които да купиш такива акции? По принцип в такива начинания много често влизат хора, които не са си изскарали парите а са ги получили от роднини или наследство. Такива пари се харчат бързо и безумно, под въздействиена емоции, с почти никаква критичност защото няма и опит на който да се опреш. Та кажи, такъв случай ли си или си наистина Мр Печалба и си купил със собствени пари?
        Сега като ме питаш така се сещам, че със сестра ми бяхме купили един апартамент на зелено и го продадохме с прилична печалба след няколко години и реших да инвестирам моята печалба в това начинание.

        Лесно изкарани пари, лесно се инвестират предполагам, но идеята ме спечели още тогава си спомням. Прекарал съм доста лета в САЩ и знам колко се изкефих на големите им увеселителни паркове. Наблюдавах и развитието на замъка Равадиново и прецених, че има пазар за такава идея.
        Keep going ...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

          Чудя се, как си събрал пари с които да купиш такива акции? По принцип в такива начинания много често влизат хора, които не са си изскарали парите а са ги получили от роднини или наследство. Такива пари се харчат бързо и безумно, под въздействиена емоции, с почти никаква критичност защото няма и опит на който да се опреш. Та кажи, такъв случай ли си или си наистина Мр Печалба и си купил със собствени пари?
          Виж на Митко и другия ник. Интересно звучи. ;-)
          Last edited by Pyramid; 01.12.2020, 13:52.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
            Предполагам, че е индивидуално. На мен като ми се наложи ми предложиха на цената, на която съм ги взел. Помогнаха ми тогава и това също е една от причините да им симпатизирам.

            Тук доста се говори за КФН, закони и т.н., но в този случай се убедих, че имам Хора срещу себе си и това много увеличи доверието ми в тях.
            Чудя се, как си събрал пари с които да купиш такива акции? По принцип в такива начинания много често влизат хора, които не са си изскарали парите а са ги получили от роднини или наследство. Такива пари се харчат бързо и безумно, под въздействиена емоции, с почти никаква критичност защото няма и опит на който да се опреш. Та кажи, такъв случай ли си или си наистина Мр Печалба и си купил със собствени пари?

            Коментар


            • Предполагам, че е индивидуално. На мен като ми се наложи ми предложиха на цената, на която съм ги взел. Помогнаха ми тогава и това също е една от причините да им симпатизирам.

              Тук доста се говори за КФН, закони и т.н., но в този случай се убедих, че имам Хора срещу себе си и това много увеличи доверието ми в тях.
              Keep going ...

              Коментар


              • Mr.Profit - на каква цена ИП си изкупува обратно акциите?

                Коментар


                • Причината никой да не иска да ми продаде според мен най-вероятно е, че въпросният продавач би ги продал обратно на ИП защото тази опция съществува. Докато не предложа някаква, по-висока цена от тях вероятно няма да се докопам до такива.

                  Определянето на цените знам, че се правят от хората, които са най-запознати с проекта. Някаква подобна аналогия е покупката на жилище в определени етапи на строителството, но винаги цената се определя от търсене и предлагане. Предполагам, че ако нямат нужното финансиране биха намалили цените... тук доста сериозна роля играе и инфлацията си мисля.

                  Има предложения за инвестиции и в другите проекти, но за мен към момента най-интересен ми е ИП. Както казах всички съпътстващи бизнеси ще дават 10% от оборота си на парка. Това ми се струва, че накланя много везните към инвестиция в Парка на фона на останалите възможности.

                  Причината да продължавам да пиша тук е защото искам да покажа и другата гледна точка. Не казвам, че съм прав! Просто държа да е изказана защото, когато се регистрирах в този форум си казах, че това ще бъде моята визитна картичка и е хубаво от позицията на времето да преглеждам какво съм писал, да се анализирам и усъвършенствам.





                  Keep going ...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                    То, know-how-то, обяснил съм вече, е безсмислено и безпредметно без know-what но, докато въпросните Хении на ХинФестициите, са наясно и с едното, и с другото, рибоците след тях, що им пълнят гушките, като
                    Г-н Печалба, още са в заблуда. Голям Никулден се очаква за ахмачетата, в ролята на каквото са. Онова, в което вярват, са мокри сънища (+/-).
                    Мисълта ми беше, че няма лошо да цъкнат едно Спа, ама това само по себе си не е толкова лесно за управление. Същото е и с къщите за гости и ресторантите. Имайки преки наблюдения върху ХоРеКа бизнеса в България и знаейки колко са комплексни нещата, то не става само на мускули, с фейсбук постове, инвестиции и предлагане на "традиционни" продукти. Иначе идеята за супер цялостен комплекс не е лоша.

                    Коментар


                    • Тъй като темата се пораздвижи последният месец, нещо ми направи впечатление.
                      Първо georgnank я раздвижи с невероятните си брътвежи, стил и правопис, после Mr.Profit се включи с добър стил, изряден правопис и смислени коментари, доколкото той ги вижда нещата. Но темичката си седи на първа страница, включват се доста хора с коментари, няма значение отношението към инвестицията, всеки си има виждане....
                      Леко ми замириса на кризисен ПР. Дали Авайлин и хората зад него са толкова печени?
                      Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                      ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от megathrone Разгледай мнение
                        Мр Профит - къде другаде потърси акции? От всички тези консултанти на Тогедър няма ли един, който може да предложи все нещо - нали има конюшни, къщи за гости, спа-та? Старобългарски МОЛ, кога?

                        Иначе на няколко места чувам леки коментари как отчета на ИП не отговря на истината....та се чудя това e поредната заигравка на Ивелин тайната с ръба на закона или?

                        Гледайки това "бурно" развитие на ИП, започвам да се чудя и кой ще ги управлява тези хиляди бизнеси, които се добавят......щото по-рано се спомена за натрупване на know how...то know how-то хич не идва само с построяването на нещо, но пък да видим.
                        То, know-how-то, обяснил съм вече, е безсмислено и безпредметно без know-what но, докато въпросните Хении на ХинФестициите, са наясно и с едното, и с другото, рибоците след тях, що им пълнят гушките, като
                        Г-н Печалба, още са в заблуда. Голям Никулден се очаква за ахмачетата, в ролята на каквото са. Онова, в което вярват, са мокри сънища (+/-).

                        Коментар


                        • Мр Профит - къде другаде потърси акции? От всички тези консултанти на Тогедър няма ли един, който може да предложи все нещо - нали има конюшни, къщи за гости, спа-та? Старобългарски МОЛ, кога?

                          Иначе на няколко места чувам леки коментари как отчета на ИП не отговря на истината....та се чудя това e поредната заигравка на Ивелин тайната с ръба на закона или?

                          Гледайки това "бурно" развитие на ИП, започвам да се чудя и кой ще ги управлява тези хиляди бизнеси, които се добавят......щото по-рано се спомена за натрупване на know how...то know how-то хич не идва само с построяването на нещо, но пък да видим.
                          Last edited by megathrone; 30.11.2020, 11:15.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                            Още по-интересно кой ги определя тези бомбастик ръстови цени, -цар пазар ли, некъв лицензиран оценител ли или са зарибявка за шаранчета, да се кютнат из дъното и да не мърдат много А счетоводната стойност е колко?!, показатели некви като p/b, p/s и т.н ?!
                            Че то след 5г, дружеството може да не съществува, а някой да си пише из нетя за акции оценяващи го на милиард...-поне с тоя темп на артиения ръст, натам отива оценкътъ
                            Целия сектур торизам е баталясал, само тука пилето фърчи връз небето
                            без препоръка
                            Остави тая работа. Не мисля, че средностатистическия "инвеститор" в парка е правил подобни анализи. Гледам го елементарно просто. Дори да има някой, който иска да излезе, то едва ли ще се навие за по-ниска цена от платената. Ако добавим поговорката за българина - да не се мине и да не настине, по-вероятно е до последно да се стискат акциЙте, че да не изтърве дивидента. Ама ако дойде ЧСИ за апартамента ще стане интересно на колко ще оцени хАртията.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                              Още по-интересно кой ги определя тези бомбастик ръстови цени, -цар пазар ли, некъв лицензиран оценител ли или са зарибявка за шаранчета, да се кютнат из дъното и да не мърдат много А счетоводната стойност е колко?!, показатели некви като p/b, p/s и т.н ?!
                              Че то след 5г, дружеството може да не съществува, а някой да си пише из нетя за акции оценяващи го на милиард...-поне с тоя темп на артиения ръст, натам отива оценкътъ
                              Целия сектур торизам е баталясал, само тука пилето фърчи връз небето
                              без препоръка
                              В момента,в който се устят ахмачетата, Митето ще намери акциййи и по 5 К „пакета”. Много. Наведнъж.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение

                                той и Царя тъй каза на времето ... ще ви оправя за 800 дена кат му дойде времето ....
                                Оправи ги и си замина все пак цар - Царска му работа. Ако беше стрелял с лък по боговете, досега Можеше да се е сетил един парк да направи от некоя резиденция )

                                Коментар

                                Working...
                                X