Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Академия за инвестиции на looser

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Keep going ...

Коментар

• Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

Много научени уроци и търпение. "It was not my thinking that made my money it was my sitting. You got that? My sitting tight" (Jesse Levermore).
      Странно ми е, че точно това си написал защото за пореден път не го направих при единствената ми сделка с евро/паунд за тази година. Оригиганалният таргет беше 0.8685, но не съжалявам

Keep going ...

Коментар

• Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
        В този ред на мисли ще е полезно да разбера какво седи зад твоя трейд.
        Много научени уроци и търпение. "It was not my thinking that made my money it was my sitting. You got that? My sitting tight" (Jesse Levermore).

Коментар

С реален кеш търгувам и съм съгласен, че трябва да не кървиш, но на думи е много лесно. Загубих доста докато науча този урок От известен период се справям добре, но имам доста неща да подобрявам. Защо 15-20%? Това зависи от много фактори... като се замисля едно от основните неща, върху които трябва да се фокусира човек според мен е нисък дроудаун и 15-20% стои добре защото след няколко загуби почва да изтича и емоционалният капитал, но пък много зависи от големината на сметката, броя такива... с удоволствие бих прочел смислени неща по темата.

Изводи, които си извадих за мен са:

1. Все още имам доста да уча и уроците, които научавам не трябва да ми струват скъпо. (основна грешка в миналото)

2. С тренда е по-добре отколкото срещу тренда.

3. Планирай търговията предварително и действията си при всякакви възможни сценарии.

4. Прекарвай по-малко време пред монитора и търгувай само тогава, когато имаш добри шансове. (тук нещата трябва да са обективни, а не субективни)

Предполагам, че има и доста други, но тези се сещам на първо четене.

Много ми е интересно какво ще се случи с твоята позиция защото като видя някаква търговска идея публикувана в интернет пространството доста често тя се дъни и се случва обратното Не те познавам и не знам що за човек си и наистина ще се радвам да ти се получат нещата и да видя как и дали това ще те промени. В този ред на мисли ще е полезно да разбера какво седи зад твоя трейд.
          THE LESS IS MORE е общовалидно правило за добри резултати в много аспекти на живота и изключително полезно в трейдинга.
          Тази позиция вече е излязла. Не я мисля. Въпроса е с колко ще я затворя. В най-лошия вариант с малка печалба, в най-вероятния risk/reward ще е 1/8, а в най-добрия 1/20 до 30 (зависи колко добавки ще направя).
          От моите позиции позитивни са малко над 60%. Но не това е важното, а колко правиш от тези за които си прав и колко губиш от тези за които не си.

Коментар

На демо или с реален кеш търгуваш? Щото ако е на демо всякакви експерименти са приемливи. С реален капитал обаче трябва да се спазват правила, като едно от най-важните е да не „кървиш“ (да избягваш безмислени трейдове, които почти гарантирано намаляват сметката). Може и да се успокояваш, че позицията е малка, но както казват хората „капка по капка …“
            Ако капитала ти падне с повече от 15-20% си аут от бизнеса. Понеже темата е „Академия за инвестиции“ се чудя какви изводи си извади и какво си научи?
            С реален кеш търгувам и съм съгласен, че трябва да не кървиш, но на думи е много лесно. Загубих доста докато науча този урок От известен период се справям добре, но имам доста неща да подобрявам. Защо 15-20%? Това зависи от много фактори... като се замисля едно от основните неща, върху които трябва да се фокусира човек според мен е нисък дроудаун и 15-20% стои добре защото след няколко загуби почва да изтича и емоционалният капитал, но пък много зависи от големината на сметката, броя такива... с удоволствие бих прочел смислени неща по темата.

Изводи, които си извадих за мен са:

1. Все още имам доста да уча и уроците, които научавам не трябва да ми струват скъпо. (основна грешка в миналото)

2. С тренда е по-добре отколкото срещу тренда.

3. Планирай търговията предварително и действията си при всякакви възможни сценарии.

4. Прекарвай по-малко време пред монитора и търгувай само тогава, когато имаш добри шансове. (тук нещата трябва да са обективни, а не субективни)

Предполагам, че има и доста други, но тези се сещам на първо четене.

Много ми е интересно какво ще се случи с твоята позиция защото като видя някаква търговска идея публикувана в интернет пространството доста често тя се дъни и се случва обратното Не те познавам и не знам що за човек си и наистина ще се радвам да ти се получат нещата и да видя как и дали това ще те промени. В този ред на мисли ще е полезно да разбера какво седи зад твоя трейд.
            Keep going ...

Коментар

• Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение

Зависи как е структурирано портфолиото ти. Това че определена позиция губи може да значи нищо и много. Ако си outright тогава коментара ти има смисъл
              От коментарите до тук какъв е случая

Коментар

На демо или с реален кеш търгуваш? Щото ако е на демо всякакви експерименти са приемливи. С реален капитал обаче трябва да се спазват правила, като едно от най-важните е да не „кървиш“ (да избягваш безмислени трейдове, които почти гарантирано намаляват сметката). Може и да се успокояваш, че позицията е малка, но както казват хората „капка по капка …“
                Ако капитала ти падне с повече от 15-20% си аут от бизнеса. Понеже темата е „Академия за инвестиции“ се чудя какви изводи си извади и какво си научи?
                Зависи как е структурирано портфолиото ти. Това че определена позиция губи може да значи нищо и много. Ако си outright тогава коментара ти има смисъл

Коментар

Приближаваме стопа на 0.2430. Хубав вход от гледна точка на математиката, но трендът е много силен и май ще го чукне...

Коментар

и за разнообразие ще пробвам една покупка на турска лира срещу долара от 0.2549
                    Приближаваме стопа на 0.2430. Хубав вход от гледна точка на математиката, но трендът е много силен и май ще го чукне...
                    Keep going ...

Коментар

Направен залог за победа на Севиля над Байерн в ответния мач при коефицент 14. Тук пробвам с половин залог.
                      браво, продължаваш и дано успееш
                      fuск the bеаr - give me the bееr

Коментар

• Click image for larger version

Name:	TRY.pptx.jpg
Views:	1
Size:	46.1 КБ
ID:	3320483
                        Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

Ще обясниш ли защо е перфектна късата от 0.26 и как виждаш развитието от тук нататък?
                        А picture is worth a thousand words! До къде ще ходи не знам (а и няма значение), но със сигурност знам, че не искам да съм в твоята позиция.

Last edited by ED; 04.04.2018, 15:34.

Коментар

Не ми чупиш хатъра, даже напротив... винаги съм отворен да науча нещо ново. Ще обясниш ли защо е перфектна късата от 0.26 и как виждаш развитието от тук нататък? Отделно някой друг перфектен вход в реално време ако виждаш.

Иначе съм наясно, че играя контра на много силен тренд, но си имам и причина да го правя, а си имам и стоп.
                          В риъл тайм единствено eurgbp ми изглежда обещаващо -short със стоп над 0.88.

Коментар

Няма да ти чупя хатъра, но имаш дългосрочен down тренд за лирата и перфектна къса от 0,26.
                            Понеже от време на време цитираш Jesse Livermore ти препоръчвам и да прочетеш "Reminiscences of a Stock Operator" която описва живота и стратегията му и откъдето слагаш цитатите.
                            Като гледам постовеte май си падаш повече по хазарта! Което ме подсеща за една мисъл на Ед Сейкота – „Win or lose, everybody gets what they want out of the market. Some people seem to like to lose, so they win by losing money“.
                            Не ми чупиш хатъра, даже напротив... винаги съм отворен да науча нещо ново. Ще обясниш ли защо е перфектна късата от 0.26 и как виждаш развитието от тук нататък? Отделно някой друг перфектен вход в реално време ако виждаш.

Иначе съм наясно, че играя контра на много силен тренд, но си имам и причина да го правя, а си имам и стоп.

Keep going ...

Коментар

Да. Много е малка позицията и или ще удари стопа или ще добавя при добро развитие.

Няма да ти чупя хатъра, но имаш дългосрочен down тренд за лирата и перфектна къса от 0,26.
                              Понеже от време на време цитираш Jesse Livermore ти препоръчвам и да прочетеш "Reminiscences of a Stock Operator" която описва живота и стратегията му и откъдето слагаш цитатите.
                              Като гледам постовеte май си падаш повече по хазарта! Което ме подсеща за една мисъл на Ед Сейкота – „Win or lose, everybody gets what they want out of the market. Some people seem to like to lose, so they win by losing money“.

Коментар

• Направен залог за победа на Севиля над Байерн в ответния мач при коефицент 14. Тук пробвам с половин залог.
                                Keep going ...

Коментар

Working...
                                X