IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Академия за инвестиции на looser

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Re: chf/jpy

    Първоначално изпратено от looser
    Стопа преместен на 89.70. Удвоих позицята си преди малко. Ако удари стопа лошо но благодарение на средната цена няма да има загуба... и печалба също

    Успех!
    Стопа ударен и няма профит След добрата серия завършвам с
    -10%. Подадох се на алчността в края на седмицата и от там идват тези 10% в минус. Затова сметнах за разумно да изтегля сумата, с която започнах и с остатъка да гоня световни рекорди Гоня е малко силно казано защото от утре започвам да използвам нова формула за определяне на сумата за откриване на дадена позиция. Формулата е на Лари Уилямс и я намирам за много полезна. Един колега я сподели и благодарностите към него, моля
    Сега ето я и заветната формула:

    Начален капитал * Риска / (пипа до стопа * 1000)=брой лотове, с които да влезем в позицията

    Началния капитал е стойността на форекс сметката
    Риска е стойността на риска в желаната позиция измерен в %. Над 10% е нездравословен
    Пипа до стопа е на колко пипа от влизането в дадена позиция е разположен стопа (20-100 пипа по принцип)
    Това 1000 е един коефицент и той е толкова при един лот равен на 100 000 единици.

    Ще дам един пример за да стане по-ясно.
    Примерно откривам позиция в долар/ евро купува 1.1770. стопа да е на 1.1730. Във форекс сметката имам 500$. Риска на тази позиция нека да е 5% (изчислява се допълнително и на този етап там ще хвърля усилия за изясняване на нащата). Това са входните данни. За да ви дърпа тази формула напред коефицента печалба/загуба трябва да е по-голям от 1. Нека в случая е 2 (реално е) и тогава желаната цел ще поставим на 1.1850=(1.1770-1.1730)*2+1.1770.

    По формулата на Лари Уилямс изчисляваме

    500*5/ (40*1000)=2500/40000=0,0625, приблизително 0,06 лота от по 100 000 единици. Това са 6 лота от по 1 000. В платформата на моя брокер имам възможност да заемам позиции от по 1000 единици значи ще вляза с 6 лота от 1000 единици в тази позиция.

    И сега най-важното. При коефицент печалба/загуба=2 и риск в позицията = 5% след първите 100 сделки ще имате около 4000$ в сметкатa си а след 500 сделки над 30 000 000 Това при случайно генерирана успеваемост на сделките !!! Всеки може да го види сам като си направи табличката на EXCEL.

    Интересно,а?

    Това е засега. Приятна почивка и бъдете здрави!

    Keep going ...
    Keep walking ...

    Коментар


    • chf/jpy

      Стопа преместен на 89.70. Удвоих позицята си преди малко. Ако удари стопа лошо но благодарение на средната цена няма да има загуба... и печалба също

      Успех!
      Keep walking ...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от looser
        Първоначално изпратено от looser
        Първоначално изпратено от looser
        В момента държа и дълги chf/jpy. Нивата от 89.30-89.70 ми се ствуват много изгодни за покупка. Сложил съм и съответните ордери. Стоповете е хубаво да са на 89.00. Целта на този етап е 92.00.
        Гледам и в момента има интерес и сегашната цена е е 89.94. Не знам дали ще видим упоменатите добри нива за покупки. Можете да опитате и от тези нива. По принцип пазара запълва гаповете (разликата на цената м/у затварянето в петък и отварянето в понеделник) но дали ще успее и сега е Божа работа

        Успешна седмица на всички и лека нощ
        Добро утро
        move stop @ 89.40. target 91.70
        move stop @ 89.60. target 91.75
        move stop@ 89.70. target 91.35
        Keep walking ...

        Коментар


        • кобоса е нещо много добро ,важна е структурата на портфейла ти .Ако си имаш добра работа и свободни средства - диверсифицирай го в перспективни компании и си трай.Ако имаш свободно време и пари - сядай и чети ,мисли много и много бързо ,научи се да анализираш пазара и отделните компании ,докато не почустваш ,че предположенията ти се потвърждават на практика.не бързай да влизаш с много -инвестирай толкова ,колкото си способен да рискуваш .Защото рискът е голям и само от теб лично зависи дали ще умножиш или ще загубиш парите си .Опитните играчи успяват и го правят своя професия, останалите само пробват.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от looser
            ...
            В долар/канадец дългата позиция е от прилични нива и смятам, че имаме още потенциал за север. Пуснал съм лимитирана поръчка за продава на 50% от позицията на 1.1970. Ще я допълвам при изгодни възможности. Имам поръчка купува на 1.1850.
            ...
            Ще затворя цялата дълга позиция на ниво 1.1990. После почвам отначало да изграждам нова.

            Успех!
            Keep walking ...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от looser
              Първоначално изпратено от looser
              В момента държа и дълги chf/jpy. Нивата от 89.30-89.70 ми се ствуват много изгодни за покупка. Сложил съм и съответните ордери. Стоповете е хубаво да са на 89.00. Целта на този етап е 92.00.
              Гледам и в момента има интерес и сегашната цена е е 89.94. Не знам дали ще видим упоменатите добри нива за покупки. Можете да опитате и от тези нива. По принцип пазара запълва гаповете (разликата на цената м/у затварянето в петък и отварянето в понеделник) но дали ще успее и сега е Божа работа

              Успешна седмица на всички и лека нощ
              Добро утро
              move stop @ 89.40. target 91.70
              move stop @ 89.60. target 91.75
              Keep walking ...

              Коментар


              • COBOS

                Колеги кажете името на някой брокер на акции който ги чува нещата и може да ми предоставя информация.Смятам да търгувам чрез COBOS.Благодаря предварително.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Марио Димитров
                  Здравейте,
                  На този адрес,можете да гласувате за невинноста на медицинските ни сестри!
                  http://www.abolition.fr/ecpm/french/article.php?sujet
                  Клик върху сивата лента-попълване на формуляра най отдолу.
                  1Пол 2Имената 3Адреса 4Тук попълних пк и град 5мейл и най отдолу подпис.
                  Разпостранете сред повече хора!

                  Поздрави и само успехи
                  Накрая ако всичко е успешно май трябва да ви излезе Votre signature a йtй enregistrйe.
                  Нека покажем още веднъж подкрепата си към нашите братя и сестри. Те имат нужда от нея!
                  Keep walking ...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от looser
                    В момента държа и дълги chf/jpy. Нивата от 89.30-89.70 ми се ствуват много изгодни за покупка. Сложил съм и съответните ордери. Стоповете е хубаво да са на 89.00. Целта на този етап е 92.00.
                    Гледам и в момента има интерес и сегашната цена е е 89.94. Не знам дали ще видим упоменатите добри нива за покупки. Можете да опитате и от тези нива. По принцип пазара запълва гаповете (разликата на цената м/у затварянето в петък и отварянето в понеделник) но дали ще успее и сега е Божа работа

                    Успешна седмица на всички и лека нощ
                    Добро утро
                    move stop @ 89.40. target 91.70
                    Keep walking ...

                    Коментар


                    • В момента държа и дълги chf/jpy. Нивата от 89.30-89.70 ми се ствуват много изгодни за покупка. Сложил съм и съответните ордери. Стоповете е хубаво да са на 89.00. Целта на този етап е 92.00.
                      Гледам и в момента има интерес и сегашната цена е е 89.94. Не знам дали ще видим упоменатите добри нива за покупки. Можете да опитате и от тези нива. По принцип пазара запълва гаповете (разликата на цената м/у затварянето в петък и отварянето в понеделник) но дали ще успее и сега е Божа работа

                      Успешна седмица на всички и лека нощ
                      Keep walking ...

                      Коментар


                      • Looser - много благодаря за отговора снощи!

                        Много ми харесва стратегията и тактиката ти - въпреки явно голямото време и енергия която отделяш на инвестициите във финансовите пазари, запазваш трезвост и искаш да си подсигурен и със странични доходи. До постигането на онази цел!

                        Желая ти по-скоро да дойде това постигане.

                        (Аз също имам подобно отношение към пазара - инвестирам, но без да бързам. Със сигурност обаче съм доста по-пасивен от тебе.)

                        Коментар


                        • Сигурно се шегуваш но определено ме развесели? Какво очакваш да ти напиша ... израстнах в семейството на ... и ... Петрови и имах щастливо детство? Мисля, че съм казал повече от небходимито. Погледни първите ми мнения.

                          Относно Варчев това имах предвид и не само смс-и за извършени сделки но и за достигнати нива.

                          Успех!
                          Keep walking ...

                          Коментар


                          • looser предвид на това, че темата ти стана много посещавана и коментарите ти доста четени, защо не ни запознаеш малко повече със себе си....имам предвид основно автобиографични данни.

                            Коментар


                            • Няма wab търговия, ако това имасх предвид, но има wab сайт за следене на котировки. Така или иначе не смятам, че wab търговията изобщо е предимство и има смисъл от нея, смисал ще има когато ще може да се търгува на PFD и на Smart Fones, където да се инсталират идентични софтуери. А какво имаш предвид под това с sms-сите. Ако имаш предвид известяване за извършена сделка - още нямат такава услуга.

                              Коментар


                              • Re: .

                                Първоначално изпратено от Bobi75
                                По колко часа на ден харчих за инвестиране и по колко часа работиш другата си работа, ако има такава ?
                                Боби75, почти всяка седмица е различно. Работата във фирмата ми отнема около 3 дни в седмицата. През останалото време търгувам, студентствам, забавлявам се, спортувам и каквото още се сетиш.

                                Позициите на фондовата борса, както съм написал по-надолу са предимно дългосрочни и там нямам много работа. Преглеждам ги когато мога и само при важни събития си правя план на действие. При консервативния портфейл нямам почти никаква работа.

                                Форекс-а обаче е проблемен. Той изисква често много бързи навременни действия. Тук на помощ идва мобилният ми телефон. Почти всеки ден си въвеждам важните нива на определени валутни двойки в платформата и когато дадената двойка ги достигне получавам смс, който ме известява за това (безплатно). Чрез WAP технологията мога през телефона си да вляза в акаунта ми и да извърша нужните покупки, продажби, поставяне на лимитирани и стоп поръчки. Цялото удоволствие ми струва 0,11 лв на минута с ДДС. Това е цената на Мтел. Глобул и Вивател предлагат цени от 0,06 лв/минута. Като ми изтече договора с Мтел най-вероятно ще се пренасоча към някой от другите мобилни оператори поради тази причина. Сърфирането в интернет става и с GPRS То обаче излиза солено и го ползвам само когато не мога да се вържа през WAP (като съм в дълбоката провинция или планините).

                                Това, че брокерите се усетиха и вкараха петрол в платформите си е похвално. Моят обаче още се ослушва нещо.
                                Iuh, това с sms-ите и wap-a има ли го като възможност при Варчев?
                                Keep walking ...

                                Коментар

                                Working...
                                X