IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Академия за инвестиции на looser

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от looser
    buy usd/cad @ 1.1828. stop 1.1780. target 1.1950
    И на тази позиция стопа беше ударен. Регистриране на още 50 пипса загуба (закръглявам го).
    Искам да споделя обаче, че изминала седимца беше много успешна. На Форекс пазара увеличих сметката си с около 70% (при умерен риск според мен). Дългите ми позиции в долар/йена, долар/канадски долар и късата в евро/долар излязоха на печалби, някои от които много прилични. Това са и основните ми позиции. В тях смятам, че съм определил тренда и просто гледам да подобрявам средната цена когато сметна за удачно.
    С тези 2 загуби от 2 сделки правя следния извод. В швейцарски франк/йена смятам, че съм играл срещу тренда до голяма степен и не съм уцелил добре входа при втория опит.
    В долар/канадски долар лошо влизане и стоп.
    Трябва да подобря входовете си! Повечко четене и наблюдение в тази насока

    На фондовите пазари АТЕРА прави фурор и продадах малко акции. Обяснил съм по-долу защо сме свидетели на тези цени според мен. Продадох и ЕЛАРГ поради същите причини.
    БМРЕЙТ ще правят ново увеличение на капитала и най-вероятно парите от продажбите ще идат там за записване на нови акции.
    ЦЦБ (централна кооперативна банка) ще правят увеличение на капитала и ще емитират нови акции и си мисля на първо четене, че не е зле човек да вкара техни акции в портфейла си. Все още нямам ясно изразена позиция по този въпрос. Трябва си и малко изследване да направи човек все пак

    Приятна почивка и бъдете здрави!
    Keep walking ...

    Коментар


    • buy usd/cad @ 1.1828. stop 1.1780. target 1.1950
      Keep walking ...

      Коментар


      • Всичко е възможно. Важно е зад решението ти обаче да стоят солидни факти. Надявам се разбираш защо посочвам точно тези нива. Ако не успеем да ги докоснем значи си има причина. И веднага търсим причината. Намирайки причината веднага я вкарваме в модела си на търговия като фактор и въз основа на новата информация правим нов модел. И така до края на света ...
        До тук изградения модел върви без грешка

        Успех!
        Keep walking ...

        Коментар


        • Няма да падне чак до 1.15 според мен. Кога акционерите ще си получат новите акции от увеличението?

          Коментар


          • Днес продадох малко еларг и атера. Атера-та е надценена според мен. Основния фактор да видим тези цени е ограниченият обем и голямото търсене. След пускане в обръщение на новите акции очакван нива от 1.15 (+/- 3).
            Същото е и при Еларг. Като почнат да се тъгуват новите акции предлагането ще е по-голямо и това ще рефлектира върху цената. Там цената очаквам да удари 1.26 (+/- 3)
            Това е и отговора на поставения от мен въпрос.
            Търсете временния дисбаланс между търсенето и предлагането ако искате да извлечете бърза спекулативна печалба!

            Успех!
            Keep walking ...

            Коментар


            • е не стана по-отгоре пак ще пробваме!
              Успех!
              Keep walking ...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от looser
                sell eur/usd @ 1.2035. stop 1.2069. target open
                стопа на 0
                Keep walking ...

                Коментар


                • sell eur/usd @ 1.2035. stop 1.2069. target open
                  Keep walking ...

                  Коментар


                  • Та Карол като почнаха да си търсят персонал за Терафонда
                    http://www.jobs.bg/f85431 и се чудя значи, какво става, боси ли са? Обаче какво става - на др. ден ATERA скочи с ~9%. Но това м/у др.
                    Иначе то я ясно за интереса към фондовете за земя: дребните инвеститори са под напрежение от коалицията и търсят сигурност малко по-дългосрочно.

                    Коментар


                    • нямам представа
                      но ми е много интересно да разбера особенно за АТЕРА...какво ще има след 4 месеца ? ново увеличение на капитала ?
                      и защо цената въобще се качва след като има закупена земя до момента само за 650 000 - не трябва ли първо приключи увеличението на капитала на 16.10 и след новини за нови покупки на земя да се помпат очакванията ? явно външни фактори има ??
                      "the trend is your friend until the end..."

                      Коментар


                      • Хайде да видим сега някой сеща ли се защо толкова бързо расте цената на Елана фонд за земеделска земя и АдвансТерафонд? Също до кога ще расте, до колко ще расте и после до колко ще падне в рамките на близките 4 месеца?
                        Ясно ми е, че не сме училище за ясновидци но мисля, че специално тук нещата могат да се прогнозират с приблизителна точност. Идеята е да се вкара пазарната логика в анализа. До момента нещата се развиват супер логично. Чакам прогнози
                        Обмислям вариант да поговорим и в някоя кръчма на по бира. Има ли желаещи?

                        Успех!
                        Keep walking ...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от looser
                          Не знам къде отиде прогнозата, която дадох но ще кажа, че стопа на нула беше ударен. Нова позиция откривам:
                          sell chf/jpy @ 90.07. stop 90.60. target 88.50
                          Успех!
                          Стопа на 90.60 беше ударен. Регистриране на средна загуба от 60 пипа (със спреда и отрицателния суап). Не е зле като за начало,а?
                          Нищо лошо няма в това да загуби човек стига да извлече правилните поуки от тази загуба. Загубата зависи от размера на позицията а той от менъджмънта. Аз в двойки с отрицателен суап влизам с най-малко.

                          Ще наблюдавам отблизо тази валутна двойка през предстоящата седмица и ще гледам дали ще удари поставената от мен цел.
                          Ако я удари значи входа и/или стопа не са били на мястото си. Ако не я удари значи има причина за това и трябва да преразгледам играта си. Това преразглеждане е в ход още след първия ударен стоп и то се прави с цел да се установи печелившата посока. Веднъж установена трябва само да я следваме.
                          Интерес представлява факта, че chf/jpy не е основна валутна двойка. Тя се получава като се раздели примерно usd/jpy na usd/chf или eur/jpy на eur/chf. От тук извода, че за да пада chf/jpy трябва числителя (usd/jpy) да намалява, знаменателя (usd/chf) да се увеличава. Това обаче не става драстично защото и във двете долара участва в числителя и затова волатилността в chf/jpy не е голяма. По тези въпроси има още много какво да се каже.

                          На фондовия пазар ELARG и АТЕRA регистрираха значителен ръст и като цяло съм доста напред.

                          Консервативния портфейл засега го държа но през изминалата седмица проучвах нещата с правенето на собствен такъв. Вече имам оферти продава на около 10 емисии облигации. Комисионните са под 0,1%.

                          Ами толкова от мен. Успех!
                          Keep walking ...

                          Коментар


                          • Този път възможността да достигнем целта е по-висока! Оценявам я на 65%.
                            Успех!
                            Keep walking ...

                            Коментар


                            • Не знам къде отиде прогнозата, която дадох но ще кажа, че стопа на нула беше ударен. Нова позиция откривам:
                              sell chf/jpy @ 90.07. stop 90.60. target 88.50
                              Успех!
                              Keep walking ...

                              Коментар


                              • Looser, хареса ми портфейла ти. Сигурно защото много прилича на моя. Разсъждаваме еднакво май. Само дето не съм имал консервативен портфейл. Имах високодоходен в Елана ама вече нямам.

                                Коментар

                                Working...
                                X