Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (6A6 / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Адванс Терафонд

Смятам че селското стопанство не може да се вдигне без целенасочена държавна политика па въпроса
    иначе ще продължаваме да си ядем контрабанден зарзават и ще ядем хляб от вносна пшеница
    ЗАЩО ДА ВЪРВИШ ТАМ КЪДЕТО МОЖЕШ ДА ЛЕТИШ ?

Коментар

• Адванс Терафонд

Да и повярвай ми обработващите имат много земя и продължават да изкупуват. Но както ти казах не могат да изкупят всичко. А и ако ти имаш земя за продан не е казано, че наякой земеделец ще ти я купи. Може Адванс Терафонд да ти предложат по-добра цена. А обикновенно зе една местност има 1-2ма обработващи и не е сигурно дали в момента иамт пари да ти купят земята.

Коментар

• Адванс Терафонд

при цифрите които цитираш и цените на земята споменати по-долу
        по добре ми звучи направо обработващият да стане собственик на земята

Коментар

• Адванс Терафонд

Техниката е много скъпа... това което те питах за комбаина е за да ти кажа, че този, който обработва земята е вложил пари (взел заем) за комбаин за близо 1 000 000 евро и още поне толкова за друга техника. С тази техника, той няма да обработва 100 дка. Тази техника е за поне 10 000 дка. И той предпочита да дава 1/3 от печалбата на собствениците на земя и с останалото да си изплаща заема на техниката вместо да купува земята. Разбира се те изкупуват много земя, но немогат да купят всичката която им трябва, защото трябва да е на едно място, а повечето хора нямат намерение да продават на тези цени. А и да купи 10 000 дка по 300 лв./дка са си 3 000 000 лв., които ще се изплатят за 8 години, но ако имаш излишни пари за инвестиция.
          __________________________________________________ ___

Ето ти сметката. Влагаш 4 000 000 лв. за техника и намираш 10 000 дка.
          От дка. пшеница изкарваш 120 лв. или от 10 000 дка. 1 200 000лв.
          1/3 даваш на собствениците на земята. Остават ти 800 000лв. за да си изплатиш заема от 4 000 000 лв.
          След 2 години освен тези 120 лв. ти дават и субсидии 35 лв.
          След още 15 години ти дават 140 лв. + 120 лв.= 260 лв./дка.
          260 * 10 000 дка= 2 600 000 лв. годишно. като от тях за теб остават 1 750 000 лв. Не е ли изгоден бизнес? С тази печалба може да си купуваш земя и да не даваш 1/3 на собствениците. А може да си купиш още трактори и да обработваш още чужда земя.

Все пак родината ни е 111 000 кв. км. или 111 000 000 дка. и от тях поне 60-70% може да се обработва.

Коментар

• Адванс Терафонд

Знаеш ли колко струва един свестен комбаин?

Коментар

• Адванс Терафонд

има желаещи да обработват 100 000 декара
              а пусто няма кой да им предостави земята?
              ????

Коментар

• Адванс Терафонд

Който обработва земята. Аз имам земя, ти имаш желание да е обработваш. Подписваме договор да ми даваш 1/3 от печалбата и всички сме доволни.

Коментар

• Адванс Терафонд

на мен само ми убягна кой ще плаща рентата

Коментар

• Адванс Терафонд

Т.е. с по 7 лв на година. Което прави с около 2,30 лв./дка по висока рента.
                    Ако сега от дка се плаща 25 лв. рента. То 2007 ще се добавят още 1/3 от 35лв =11.60 лв.
                    2007-> 36,60 лв/дка
                    За другите години до 2022 уравнението е 36,67+2,34*години
                    2022-> 71,70 лв/дка

При сегашна цена на земята от 200-400 лв/дка инвестицията излиза много печеливша.
                    Пр.
                    300 лв/дка с рента като горната се изплаща за 8 години, а следващите 10 - 615лв. след това остава по 71,70 лв на година.
                    Цената на земята ще расте до тогава (2022), като рязко ще поскъпне 2007 и след това ще продължи по-плавен растеж.
                    Това е една много добра дългосрочна инвестиция.

Коментар

• Адванс Терафонд

Доколкото знам субсидиите 2007 г. ще са 25% от тези на ЕС или 35лв/дка. и ще се увеличават всяка година. 2012 ще са 50% (70 лв/дка), 2017г. - 105лв/дка и 2022г. - 140лв/дка.

Инвестицията в такъв фонд е със срок от поне 5 години. и доходността ще е от порядъка на 50-100%.

Коментар

• Адванс Терафонд

А който е внимавал ще знае че долното има изключение
                        "Не би да се забравя и факта, че сериозен интерес от страна на чужденци към закупуването на земеделска земя ще има едва след отпадането на конституционната забрана, което се очаква да стане към 2014 г."
                        и още от 2007 ще може да се купува дори като физическо лице
                        дай линк към някой проспект ако обичаш
                        http://imoti.start.bg
                        http://pravo.start.bg
                        [url]http://zakoni.start.bg[/url

Коментар

• Адванс Терафонд

без да се обиждате момчета обаче нищо не разбирате от еврофондове
                          и на йота не сте близо до истината
                          а това за 35-140 лева на дка е най-голямата глупост която съм чел напоследък (освен ако нямаш предвид за срок от 2-10 години)
                          http://imoti.start.bg
                          http://pravo.start.bg
                          [url]http://zakoni.start.bg[/url

Коментар

• АДВАНС - ТЕРРАФОНД

Прочетете проспекта на някое такова дружество вместо да пишете глупости - това да не е селската кооперация да отглежда домати и краставици и да развива земеделието. Неграмотния е прав обаче.
                            Това, че сега рентата е ниска ще се промени много бързо.

Коментар

• АДВАНС - ТЕРРАФОНД

100 на 100 ще ни намерят цаката да ни прецакат с нашите пари!!!!

Коментар

• АДВАНС - ТЕРРАФОНД

Да не забравяме и субсидиите започващи от 35 лв./дка до 140 лв./дка след няколко години.

Коментар

Working...
                                X