Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (6A6 / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Адванс Терафонд

Ne zabraviaite 4e balgarina e mnogo chuvstvitelen na tema zemq!

Коментар

• Адванс Терафонд

малко съмнително като знаем кой идва на власт а иначе има оферти от германци за закупуване на земя на добра цена но няма кой да им я осигури

Коментар

• Адванс Терафонд

Точно затова в момента се подготвя Закон за комасацията на земята (звучи малко като от ерата на "терора на пролетариата", но сега е за добро).

Коментар

• Адванс Терафонд

и от къде ще я вземат тази земя като се продава само малки парчета 5 дк 10 дк е верно евтина но малко разни дъртаци се вкопчили в дедовата земя и ако не умре не продава трябва най напред да се укропни и тогава може да има игра и тогава може един комбаин да се изплаща

Коментар

• Адванс Терафонд

ок, сумата 17-34 лв/дка е вярна
            сега обърни внимание че тези пари ще се разпределят за периода 2007-2009 и сметни отново годишната рента на декар
            а за 25% и т.н. си абсолютно прав
            това изискване е включено в договора за присъединяване за да се ограничат субсидиите ако страната сама плаща допълнителни суми (т.нар. топ-ъпс) - Словения например за някой сектори даваше субсидии по-големи отколкото тези в ЕС
            освен това в България това беше записано при преговорите когато още нямаше яснота дали ще се прилага СПЕП или ще се субсидират и зърно, мляко, животни, овошки, лозя
            в договора който подписахме това условие за 25%, 30% и т.н. е на практика неприложимо защото ние ще прилагаме СПЕП
            http://imoti.start.bg
            http://pravo.start.bg
            [url]http://zakoni.start.bg[/url

Коментар

• Адванс Терафонд

Ами как няма да са пред фалит кооперацийте като то само с крадене не става. Ама идва момент дето няма какво да се краде повече.

Коментар

• Адванс Терафонд

Ми аз имам информация за 27 лв./дка. за земя втора категория. Но доколкото знам това е висока рента.
                440 млн. евро на 26 до 50 млн. дка. са 17-34 лв/дка.
                В договорите за отдаване на земя обикновено се слага 30% рента.

Орка, това че субсидиите в ЕС са в размер 140лв/дка. При нас след 2007 ще са 25% от тези 140 лв. или 35 лв. Като 15 години година ще се покачват с 5% над тези 25% достогаики 100% според теб вярно ли е? Защото немога да намеря от къде го прочетох.

Коментар

• Адванс Терафонд

неграмотен, 440 млн евро са парите от ЕС които ще бъдат разпределени като субсидии за земя
                  хубаво ще е да прочетеш договора който вчера НС ратифицира
                  тези 440 млн евро ще бъдат разпределени за 2 - 3 години на 2.6 млн ха земя в най-добрия случай и на 5 млн ха в най-лошия
                  сега сам може да сметнеш колко е субсидията на дка
                  освен това рентатат в общия случай в БГ е между 5 и 15 лева (Добруджа, Търговище) като в повечето райони се дава в натура
                  и най-важното е че субсидии ще вземе този който обработва земята а не който я притежава (в случая терафонд или еланския фонд за земя)
                  Няма нито един комбайн който струва 1 млн евро купен по САПАРД за повече от две години ( въпреки че цените през Сапард обикновено са по-надути)
                  последно - за да плаща някой рента от 50 или 150 лева на декар той трябва да може да изкара поне четири пъти по толкова а сега има кооперации които са на ръба на фалита с рента от 6 лева
                  по - компетентен си от мен по доста въпроси но по този нищичко не вдяваш защото имаш невярна информация
                  http://imoti.start.bg
                  http://pravo.start.bg
                  [url]http://zakoni.start.bg[/url

Коментар

• Адванс Терафонд

Смятам че селското стопанство не може да се вдигне без целенасочена държавна политика па въпроса
                    иначе ще продължаваме да си ядем контрабанден зарзават и ще ядем хляб от вносна пшеница
                    ЗАЩО ДА ВЪРВИШ ТАМ КЪДЕТО МОЖЕШ ДА ЛЕТИШ ?

Коментар

• Адванс Терафонд

Да и повярвай ми обработващите имат много земя и продължават да изкупуват. Но както ти казах не могат да изкупят всичко. А и ако ти имаш земя за продан не е казано, че наякой земеделец ще ти я купи. Може Адванс Терафонд да ти предложат по-добра цена. А обикновенно зе една местност има 1-2ма обработващи и не е сигурно дали в момента иамт пари да ти купят земята.

Коментар

• Адванс Терафонд

при цифрите които цитираш и цените на земята споменати по-долу
                        по добре ми звучи направо обработващият да стане собственик на земята

Коментар

• Адванс Терафонд

Техниката е много скъпа... това което те питах за комбаина е за да ти кажа, че този, който обработва земята е вложил пари (взел заем) за комбаин за близо 1 000 000 евро и още поне толкова за друга техника. С тази техника, той няма да обработва 100 дка. Тази техника е за поне 10 000 дка. И той предпочита да дава 1/3 от печалбата на собствениците на земя и с останалото да си изплаща заема на техниката вместо да купува земята. Разбира се те изкупуват много земя, но немогат да купят всичката която им трябва, защото трябва да е на едно място, а повечето хора нямат намерение да продават на тези цени. А и да купи 10 000 дка по 300 лв./дка са си 3 000 000 лв., които ще се изплатят за 8 години, но ако имаш излишни пари за инвестиция.
                          __________________________________________________ ___

Ето ти сметката. Влагаш 4 000 000 лв. за техника и намираш 10 000 дка.
                          От дка. пшеница изкарваш 120 лв. или от 10 000 дка. 1 200 000лв.
                          1/3 даваш на собствениците на земята. Остават ти 800 000лв. за да си изплатиш заема от 4 000 000 лв.
                          След 2 години освен тези 120 лв. ти дават и субсидии 35 лв.
                          След още 15 години ти дават 140 лв. + 120 лв.= 260 лв./дка.
                          260 * 10 000 дка= 2 600 000 лв. годишно. като от тях за теб остават 1 750 000 лв. Не е ли изгоден бизнес? С тази печалба може да си купуваш земя и да не даваш 1/3 на собствениците. А може да си купиш още трактори и да обработваш още чужда земя.

Все пак родината ни е 111 000 кв. км. или 111 000 000 дка. и от тях поне 60-70% може да се обработва.

Коментар

• Адванс Терафонд

Знаеш ли колко струва един свестен комбаин?

Коментар

• Адванс Терафонд

има желаещи да обработват 100 000 декара
                              а пусто няма кой да им предостави земята?
                              ????

Коментар

• Адванс Терафонд

Който обработва земята. Аз имам земя, ти имаш желание да е обработваш. Подписваме договор да ми даваш 1/3 от печалбата и всички сме доволни.

Коментар

Working...
                                X