IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • 28.10.2019 15:43
    Адванс Терафонд АДСИЦ-София представи тримесечен отчет за Трето тримесечие на 2019г.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от chiliev Разгледай мнение
      Благодаря много на всички!
      А бихте ли препоръчали добър инвестиционен посредник?
      Елана

      Коментар


      • Първоначално изпратено от chiliev Разгледай мнение
        Благодаря много на всички!
        А бихте ли препоръчали добър инвестиционен посредник?
        Елана.

        Коментар


        • Благодаря много на всички!
          А бихте ли препоръчали добър инвестиционен посредник?

          Коментар


          • Аз като добруджанче наблягам на реална земя и земеделски акции..

            1. Адванс Терафонд - 20%
            2. Елана Агрокредит - 20% (не е АДСИЦ, но почти..)
            3. ФНИБ - 10% ( не е земеделска акция, но пенеже въпросът беше И за недвижими имоти)
            4. Софарма - приключих с групата засега..

            Коментар


            • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
              Елана агрокредит не е АДСИЦ
              Разпределят 90% от печалбата за дивидент, което е важното.
              Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

              Коментар


              • Елана агрокредит не е АДСИЦ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                  Не знам дали съм прав, но в моят портфейл следните 4 позиции имат по 15%:

                  Адванс Терафонд
                  Софарма Имоти
                  Фонд за Недвижими Имоти България
                  Елана Агрокредит

                  На пето място е Спиди със 7%. Всеки вече пазари по интернет защото няма време да се мота из София в тия задръстания...
                  Общо взето, май само това са читавите АДСИЦ-и на БФБ, което е жалко. Аз бих добавил и Браво Пропърти Фонд, с уговорката че е нова компания, все още няма дивидентна история, но очакванията засега са позитивни. Като цяло аз съм по-оптимистично настроен за инвестиции в офиси, отколкото в домове, търговски площи или земеделска земя. Можеш да погледнеш и Befimmo SICAFI, с уговорката че се търгува на чужда борса. Аз влязох там, и мисля да допълвам ако цената върне малко... Дивидента им е доста добър, въпреки високия данък дивидент в Белгия...
                  Last edited by mancev; 25.10.2019, 20:41.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nik_naydenov Разгледай мнение
                    В моя портфейл посочените от HAMORPHIS четири АДСИЦ-а имат общо относително тегло 53 % от сумата на портфейла ми. С най-голямо относително тегло от 15,5 % е "Софарма Имоти".
                    Не е препоръка за търговия, а само обмен на информация!
                    Defensive stocks.

                    Коментар


                    • В моя портфейл посочените от HAMORPHIS четири АДСИЦ-а имат общо относително тегло 53 % от сумата на портфейла ми. С най-голямо относително тегло от 15,5 % е "Софарма Имоти".
                      Не е препоръка за търговия, а само обмен на информация!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от chiliev Разгледай мнение
                        Здравейте,
                        От известно време се интересувам от АДСИЦ - инвестиция в земя и недвижими имоти без да е нужен голям капитал. За българина това е много топ Плащане на дивиденти, повишение на цените на земеделската земя и имотите. Няма как нещо да се обърка в дългосрочен план Но ми се струва прекалено хубаво, за да е истина. Тъй като за сега не съм наясно с много от нещата можете ли да споделите:
                        - кои АДСИЦ бихте препоръчали за инвестиране и защо
                        - как да избера АДСИЦ, къде и каква информация да гледам
                        - подходящ инвестиционен посредник
                        - и най-вече за какви подводни камъни да внимавам
                        Благодаря на всички отзовали се!
                        Не знам дали съм прав, но в моят портфейл следните 4 позиции имат по 15%:

                        Адванс Терафонд
                        Софарма Имоти
                        Фонд за Недвижими Имоти България
                        Елана Агрокредит

                        На пето място е Спиди със 7%. Всеки вече пазари по интернет защото няма време да се мота из София в тия задръстания...

                        Коментар


                        • Чети, чети и дерзай момче, това не е форум -"Стани по богат" - , но при някои се е получавало, не е като да е на пусто!
                          От днес до утре не става,- сложи началото и сам се учи!
                          Рисковете са навсякъде!

                          Коментар


                          • Здравейте,
                            От известно време се интересувам от АДСИЦ - инвестиция в земя и недвижими имоти без да е нужен голям капитал. За българина това е много топ Плащане на дивиденти, повишение на цените на земеделската земя и имотите. Няма как нещо да се обърка в дългосрочен план Но ми се струва прекалено хубаво, за да е истина. Тъй като за сега не съм наясно с много от нещата можете ли да споделите:
                            - кои АДСИЦ бихте препоръчали за инвестиране и защо
                            - как да избера АДСИЦ, къде и каква информация да гледам
                            - подходящ инвестиционен посредник
                            - и най-вече за какви подводни камъни да внимавам
                            Благодаря на всички отзовали се!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                              Tук сте за поздравление - още сте си на същите котировки
                              само онзи с 3 000% профит липсва
                              fuск the bеаr - give me the bееr

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 77 Разгледай мнение

                                Ааааа и по-сериозни дълдисвания на цената сме виждали преди 10-тина години : От 2.2x на 0.95 !
                                Да на 1 поглед сериозно изглежда 2.4 пъти спад. Ма то тогава е било фаза набиране на капитал, съотв.йок дивиденти, ала дори и така все пак е било тройно по добре от 7 и кусур пъти гмуркането на софка.
                                Отделно ( ако ме не лъже паметта де ) е била акцията шампион по най малък срив в сравнение с всички останали на борсата.

                                Едно е да видиш ужасен как 1000 вложени левчета стават 130, друго е да са 420, има май малка разлика, нали....
                                Last edited by pipbel; 17.10.2019, 21:22.

                                Коментар

                                Working...
                                X