Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

Не ми трябва да чета за да знам че е ефективно. Все пак съм завършил две инженерни специалности. Ето го и второто правило на успеха. Не чети а мисли. То всичко пише, както и обратното. А иначе дори и Тодор не знае основната полза от економайзера. Поне не го е написал никъде ако го знае.
    Точно Тодор не знае? Обзалагаш ли се?
    Мандрата свършва скоро https://www.indiegogo.com/projects/hteconomizer-energy/x/10896729#/

Коментар

• Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

Малии, май и ти си инженер колкото и той?
      За Фурие чувал ли си?
      ...а ти да си чувал, че работата на всичко е функция на ред системи уравнения и неравенсва? Не си. Чувал си за Фурие. Само дето, не си чувал че, в серийна верига, за да изчислиш тока, се вземат всички елементи. Едно прекъсване, и ток йок. Ама за Фурие си чувал. Дръж си го, дано той те стопли.
      Мандрата свършва скоро https://www.indiegogo.com/projects/hteconomizer-energy/x/10896729#/

Коментар

Защото продукта е готин. И ефективността му не е нулева за мен. Готин е но само като идея. И това не може да се патентова. Наскоро разговарях с директор на голяма международна компания в сферата. Хората това го правят откак се помнят. А иначе идеята е ефективна. Качествата на точно неговия продукт не са ми известни. Веднъж се разходих напразно а аз по два пъти не се разхождам. Принцип
        1.Евалла ти за коректността. Но,
        2.Пропускаш някои неща. Къде от младост и припряност, къде от това, че не си запознат. И, после, почти по детски, абсолютизираш.
        3. Преиграваш. Не знам, какво и дали си „патентовал” но, аз „съм в занаята” от 2002-ра. И, вече имам излезли 3/три/ защитни документа, като идват още 6 (охвърлените не ги броя). Та, от трите последният, е за „внука” на онова, дето ти така и не видя, и е точно за баня, ама да къртят готово, и то в мащабите, които някой щеше да „накара колегите от Албена”, не се налага. Точно бизнес принципите, за които говориш. И много, много повече /с пъти/ икономически ефект за крайния потребител.
        Ама колкото - толкова. Ще се справя.
        Last edited by X_Y; 19.05.2018, 10:13.

Коментар

Да бе, аз съм виновен.
          Темата се изчерпа, а и модитата добавиха своя фундаментален принос.
          Форума има нужда от освежаване. Подобни теми са добре дошли, иначе само се дърляме
          Ама беше ефектно да кажеш последната реплика баш ти, о Аменхотепе

Коментар

• Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

За него не знам какъв инженер е, обаче, ти тази вечер се прояви като истински фараон и последен “загроби” като в древна египетска гробница старата соц. - кап. тема. Трябва да ти се признае имаш стил на фараон
            Да бе, аз съм виновен.
            Темата се изчерпа, а и модитата добавиха своя фундаментален принос.
            Форума има нужда от освежаване. Подобни теми са добре дошли, иначе само се дърляме

Коментар

• Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

За него не знам какъв инженер е, обаче, ти тази вечер се прояви като истински фараон и последен “загроби” като в древна египетска гробница старата соц. - кап. тема. Трябва да ти се признае имаш стил на фараон
              Нея тема я заробиха модераторите. Незнайно защо решиха, че секса е нещо лошо. Че то има ли по-важно от него не знам? Виж даже Ив как ги разконспирира без да знае какви са били изтритите коментари Ама то тя си беше изчерпана. Бяхме зациклили вече. И въпреки това аз съм доволен. Мисля че много хора почнаха да разбират че няма разлика между социализъм и комунизъм и че дори и да имаше разлика, тя не е свързана с икономическия растеж
              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

Коментар

За Фурие чувал ли си?

Коментар

За Фурие чувал ли си?
                  Ето и поредното правило. Не е важно колко знаеш, а колко си мислиш че знаеш Добрият бригадир взема акъл и от общака. А ти познаваш ли ме, за да знаеш какво знам? За Фурие е чувал дори и най-некадърния инженер. Ако не беше чувал е нямало как да завърши. Не само че знам ами имам такова чудо и си го ползвам от години. Пак казвам, че на Тодор не съм го виждал, но принципно устройството работи. Проблемите в подобен род устройства са от съвсем друг характер. Но това не е темата или поне не ми се разговаря на тази тема. Приеми че не знам и да приключваме

Коментар

Не ми трябва да чета за да знам че е ефективно. Все пак съм завършил две инженерни специалности. Ето го и второто правило на успеха. Не чети а мисли. То всичко пише, както и обратното. А иначе дори и Тодор не знае основната полза от економайзера. Поне не го е написал никъде ако го знае.
                    За Фурие чувал ли си?

Коментар

• Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение
                      Темата е обречена на неуспех. Да спориш с българи конструктивно е като да водиш преговори с някое племе в Африка или некъв диктатор. Всички са прави,всички знаят и всички ти скачат като изразиш критика. Отписал съм всякакви инциативи в бг. Форума го използвам да ударя някоя псувня на император или да покажа нестандартно мислене, ама да говоря за успех и щастие тук. Omg
                      Я и ти, се включи , това е силен сигнал за тренда , макар и да го отричаш.

https://www.youtube.com/watch?v=YKy4riaOBMk

Коментар

То има цяла тема за това. Там е доказано с формули от топлотехниката какъв е ефекта. Точно 0. Нула.
                        Но като ви мързи да четете е така.
                        Добре поне че не си се вързал. Каквато и да е причината.

Коментар

Защото продукта е готин. И ефективността му не е нулева за мен. Готин е но само като идея. И това не може да се патентова. Наскоро разговарях с директор на голяма международна компания в сферата. Хората това го правят откак се помнят. А иначе идеята е ефективна. Качествата на точно неговия продукт не са ми известни. Веднъж се разходих напразно а аз по два пъти не се разхождам. Принцип
                          То има цяла тема за това. Там е доказано с формули от топлотехниката какъв е ефекта. Точно 0. Нула.
                          Но като ви мързи да четете е така.
                          Добре поне че не си се вързал. Каквато и да е причината.

Коментар

• Темата е обречена на неуспех. Да спориш с българи конструктивно е като да водиш преговори с някое племе в Африка или некъв диктатор. Всички са прави,всички знаят и всички ти скачат като изразиш критика. Отписал съм всякакви инциативи в бг. Форума го използвам да ударя някоя псувня на император или да покажа нестандартно мислене, ама да говоря за успех и щастие тук. Omg

Коментар

Що го лъжеш сега че ще има успех?
                              Това нещо не само че е с нулева ефективност, ни и на всичкото отгоре ще иска още сто-двеста кинта да вложиш.

Коментар

• Успехът е вътрешно усещане за конкретния индивид. Затова няма външен измерител и не може да се правят сравнения. Благодаря за вниманието.

Коментар

Working...
                                X