IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
    Аз поне така го разбирам. За да съм успешен това значи че продуктите или услугите ми са търсени. Значи че заслужавам да живея повече от животното, което през днешният ден е умряло за да ме нахрани. Просто казано да участваш в еволюцията, защото ако отделните организми не се бореха за оцеляване и развитие. живота отдавана да е изчезнал, че и дори и самият Бог с него. А ти как мислиш?
    Мисля, че стана ясно как мисля. По средата между двама ви. За теб успеха е в признанието от околните, според него е в собственото за себе си, а според мен и в двете . Кое ще му е по - важно на човека, зависи от самият него и конкретният случай, но винаги и двете присъстват

    Коментар


    • Alonso, мисля ти търсеше щастието. Извинявам се, ако не си ти, ама не ми се връща назад, за да съм сигурна . Та щастието и успехът са вътре в теб и по никакъв начин не зависят от околните, според Ender. Защото ти сам определяш от коя страна на линията (границата) си . Да?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение





        Определено има шум по линията!
        Но пък, от горният ти пример, мога да извадя дефиниция за успех (общовалидна) Та, успех е не това, което ти искаш, научаваш и прилагаш ( предполага се - носейки ти радост) , а успех е, ако хората (околните), ползват това ( в примерът ти, ме четът) и смятат, че съм успешна . Тоест твоят успех, според теб, не се определя от теб, а от мислите, чувствата и действията на околните , спрямо теб. Да?
        Аз поне така го разбирам. За да съм успешен това значи че продуктите или услугите ми са търсени. Значи че заслужавам да живея повече от животното, което през днешният ден е умряло за да ме нахрани. Просто казано да участваш в еволюцията, защото ако отделните организми не се бореха за оцеляване и развитие. живота отдавана да е изчезнал, че и дори и самият Бог с него. А ти как мислиш?

        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

        Коментар


        • Ще ме извинявате за правописа

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

            Нещо не се разбираме май Каква система? Ти примерно искаш да пишеш и се научаваш да пишеш добре и хората те четат значи имаш успех. Аз пък искам направя нещо друго и ако го направя значи и аз имам успех. Какво неясно има?


            Ми какво пречи да започнеш с това УСПЕШНО да определиш кое е важно за теб и кое не е важно. Да си направиш ценностната система така, че да можеш и в предната и тази и в следващата секунда да няма разлика?
            Определено има шум по линията!
            Но пък, от горният ти пример, мога да извадя дефиниция за успех (общовалидна) Та, успех е не това, което ти искаш, научаваш и прилагаш ( предполага се - носейки ти радост) , а успех е, ако хората (околните), ползват това ( в примерът ти, ме четът) и смятат, че съм успешна . Тоест твоят успех, според теб, не се определя от теб, а от мислите, чувствата и действията на околните , спрямо теб. Да?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
              Ми не, защото се възприемаш винаги от "правилната"
              Брейййй! Не мисля, че всичи хора, обичат миризмата на собствените си газове, ако мога да използвам думите на колегата . Някои обичат чуждите. В тази връзка, не всеки и не във всеки момент се възприема от "правилната" страна. Макар да е по - скоро изключение.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

                Аз за да не е общо валидно , но тогава се оказва, че дефиниция за успех или провал няма, защото за всеки е различно, според неговата си " система " Но пък " система " няма как да съществува, защото е статична и предвидима. И ко праим?
                Нещо не се разбираме май Каква система? Ти примерно искаш да пишеш и се научаваш да пишеш добре и хората те четат значи имаш успех. Аз пък искам направя нещо друго и ако го направя значи и аз имам успех. Какво неясно има?
                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение
                  По - правилно е да се каже - зависи само от това, от коя стрна се възприемаш Да?
                  Ми не, защото се възприемаш винаги от "правилната"

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                    Това е съвсем вярно. Ако злото е наказание за доброто, то прекарването на разделителна линия в реалността, създава едновременно и двете. А това дали е едното или другото, зависи само от това - от коя страна на линията се намираш.
                    Не от коя страна се намираш. Не си долетял. По - правилно е да се каже - зависи само от това, от коя стрна се възприемаш Да?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

                      ас съм от простолюдието ... вие се голем го вадите ...
                      Значи, ти си от успелите

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                        "няма ненаказано добро"... (на шега) - сякаш не ти знаем личностния тип
                        Това е съвсем вярно. Ако злото е наказание за доброто, то прекарването на разделителна линия в реалността, създава едновременно и двете. А това дали е едното или другото, зависи само от това - от коя страна на линията се намираш.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                          Защо трябва да е общовалидно? Даже напротив. То ако всички го разбират еднакво светът ще се свърши. Логично е всеки да си търси своята си ниша, но това въобще не означава че различните цели изискват различни качества. Лично мнение. Вие кажете как е
                          Аз за да не е общо валидно , но тогава се оказва, че дефиниция за успех или провал няма, защото за всеки е различно, според неговата си " система " Но пък " система " няма как да съществува, защото е статична и предвидима. И ко праим?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

                            Ти що се делиш? И ти си посетител на заведението
                            ас съм от простолюдието ... вие се голем го вадите ...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                              Хайде сега и дефиниция за "добро"... Ама това го дъвкахме преди 200 страници.
                              Абе дъвкахме ама забравих кога беше , ."няма ненаказано добро"... на шега) - сякаш не ти знаем личностния тип
                              Извинявам се, - Тази вечер просто не съм достоен да философствам. Знаеш личностния тип на "романтика"...- сори
                              Днес обаче се видяхме с приятели от мойту "село". Дошли са мноого отдалече, (от чужбина) непременно искат да се видим и много държат ... Току що се обадиха. Никак не ми се ходи. (знаеш "шибания" личностен тип при мен).. но тр. да отида ..имат нужда. .Така че съжалявам, че напускам дискусията, но наистина се налага. (и нито бягам, нито лъжа)
                              Ще остсъствам няколко часа...така, че може да е и късно.
                              а вие си изкарайте добре, приятно, ползотворно, добронамерно и чистосърдечно.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

                                За да е дефиниция, трябва да е общовалидно! Не смятам, че предложението ти е такова Дай друго
                                А и системата за да е такава, трябва да е статична, а няма как този момент и следващият да са еднакви. Или да е по лесно смилаемо - ти няма как да си еднакъв! Не живееш във вакум
                                Защо трябва да е общовалидно? Даже напротив. То ако всички го разбират еднакво светът ще се свърши. Логично е всеки да си търси своята си ниша, но това въобще не означава че различните цели изискват различни качества. Лично мнение. Вие кажете как е
                                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                                Коментар

                                Working...
                                X