Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (5F4 / FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от Nikola Разгледай мнение
    Ето така, като някой тотален безхаберник се изложи ми става тъжно.

Единственото, което ЕВЕНТУАЛНО ще получи ПИБ от тази сделка е размера на кредита с 3% процента лихва. ПИБ е компенсирана за огромния риск, които поема за тази си експозиция с 3% лихва. Няма такъв абсурд просто.

Всичко, което се изкара от разпарчетосването на комбината ще си остане по фирми близки на ПИБ и толкоз.

Не знам, защо ви взимат такива тотални безхаберници в ПР отдела на ПИБ.
    Безхаберник си ти щом сега си продал на тези нива. След няколко години ще разбереш но тогава ще е късно. След като си закрил позицията си тук недей да се излагаш и да даваш "експертното" си мнение, защото всеки плюе там където е загубил пари. Все пак това е типичната комплексарска (българска) черта. Просто бъди мъж и приеми нещата такива каквито са, защото по някой път се понасят и загуби.

Не е препоръка за вземане на решение

Коментар

• Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
      Не съм сигурен, но фрий флоата на ПИБ мисля, че е някъде около 15%. Това е първата причина миноритарите да не могат да извлекат сериозна полза от евентуални добри сделки. Втората е, че дори тези сделки да се окажат добри, самата банка формално взима много малък % печалба /големият пай остава при свързани към нея непублични компании/. При спукване обаче някъде за 100, 200 и т.н. млн. лева положението би имало по-силно отражение, но с отрицателен знак.
      Иначе цената на акцията тук дейстително може да отлети, но според мен това би станало само в комплект с много други акции, а не самосиндикално.
      Донякъде съм съгласен с теб. Определено някои неща имат негативен ефект. Замислял ли си се, че случайните неща са по-скоро изключение отколкото правило? Особено в света на големите пари. И сега си отговори на основния въпрос - кой има интерес ! Кой продаваше на 12 /IPO/ и кой купуваше ? Може би нещата са точно в обратния ред и печелившия е ....... За мен има два начина да се извлече полза от ситуацията - да си рискувам стотинките в играта на големите момчета или... да стана мажоритарен акционер. За второто не съм решил - чакам покана
      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

Коментар

• Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
        Вярно, но не съвсем. Такива случки разочароват масовката и дават възможност за единици да влизат при добри нива. Има времена в които всички си казват "защо не съм банков акционер, дори и с малко..." ....ще дойдат, но колко от пишещите тук ще си признаят за пропуснатите шансове
        Не съм сигурен, но фрий флоата на ПИБ мисля, че е някъде около 15%. Това е първата причина миноритарите да не могат да извлекат сериозна полза от евентуални добри сделки. Втората е, че дори тези сделки да се окажат добри, самата банка формално взима много малък % печалба /големият пай остава при свързани към нея непублични компании/. При спукване обаче някъде за 100, 200 и т.н. млн. лева положението би имало по-силно отражение, но с отрицателен знак.
        Иначе цената на акцията тук дейстително може да отлети, но според мен това би станало само в комплект с много други акции, а не самосиндикално.

Коментар

• Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
          За съжаление е точно така, а Кремиковци е една от многото подобни "сделки" с тази банка. Към днешна дата те пряко и непряко си имат доста фирми и то в различни области. При печалба печелят Мажовците, при загуби - акционерчета и евентуалво депозантчета . Такива случки вдъхновяват БФБ хейтърите да бягат от борсата и да увещават всички да ги последват.
          Вярно, но не съвсем. Такива случки разочароват масовката и дават възможност за единици да влизат при добри нива. Има времена в които всички си казват "защо не съм банков акционер, дори и с малко..." ....ще дойдат, но колко от пишещите тук ще си признаят за пропуснатите шансове
          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

Коментар

• Първоначално изпратено от Nikola Разгледай мнение
            . ПИБ е компенсирана за огромния риск, които поема за тази си експозиция с 3% лихва. Няма такъв абсурд просто.
            За съжаление е точно така, а Кремиковци е една от многото подобни "сделки" с тази банка. Към днешна дата те пряко и непряко си имат доста фирми и то в различни области. При печалба печелят Мажовците, при загуби - акционерчета и евентуалво депозантчета . Такива случки вдъхновяват БФБ хейтърите да бягат от борсата и да увещават всички да ги последват.

Коментар

• Ето така, като някой тотален безхаберник се изложи ми става тъжно.

Единственото, което ЕВЕНТУАЛНО ще получи ПИБ от тази сделка е размера на кредита с 3% процента лихва. ПИБ е компенсирана за огромния риск, които поема за тази си експозиция с 3% лихва. Няма такъв абсурд просто.

Всичко, което се изкара от разпарчетосването на комбината ще си остане по фирми близки на ПИБ и толкоз.

Не знам, защо ви взимат такива тотални безхаберници в ПР отдела на ПИБ.
              Първоначално изпратено от jorkata_pz Разгледай мнение
              пичове само от сделката за кремиковци пиб ще си върне инвестицията тройно, а това че се прокарват законите за горите и отпадъците е само в плюс за акционерите тук и до 2 или 3 години ще видите каква ще е цената на акцията.

не е препоръка за вземане на инвестиционно решение
              The weak are meat and the strong do eat.

Коментар

• Първоначално изпратено от jorkata_pz Разгледай мнение
                пичове само от сделката за кремиковци пиб ще си върне инвестицията тройно, а това че се прокарват законите за горите и отпадъците е само в плюс за акционерите тук и до 2 или 3 години ще видите каква ще е цената на акцията.

не бъркай акционерите с мажоритаря, защото основните облажили от схемите описани от теб ще са фирми свързани с мажо на ПИБ, но не фирми на ПИБ...има разлика

успех
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

Коментар

• пичове само от сделката за кремиковци пиб ще си върне инвестицията тройно, а това че се прокарват законите за горите и отпадъците е само в плюс за акционерите тук и до 2 или 3 години ще видите каква ще е цената на акцията.

Коментар

• Това не е корпоративна отговорност, а тъкмо обратното - то е безотговорно. Пак питам - при следващите бедствия какво правим ? Пак ли даряваме и докога ?
                    Мнението ми не е препоръка към никого и за нищо. За повече - чл. 37 от конституцията

Коментар

• Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                      А бе хора стига сте я дъвкали Първа инвестиционна. Това което излезе за основния акционер като новина днес, плюс закона за горите, плюс съмненията покрай Кремиковци и какво ли не още са наистина неща които може да притесняват акционерите. Но да се хващате за дарението - хайде стига бе, едно хубаво нещо да са направили вие за него сте ги заяли. За корпоративна социална отговорност да сте чували?!?! няма световна компания дето да няма и такива ангажименти...
                      +1 Акционер съм
                      He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

Коментар

• А бе хора стига сте я дъвкали Първа инвестиционна. Това което излезе за основния акционер като новина днес, плюс закона за горите, плюс съмненията покрай Кремиковци и какво ли не още са наистина неща които може да притесняват акционерите. Но да се хващате за дарението - хайде стига бе, едно хубаво нещо да са направили вие за него сте ги заяли. За корпоративна социална отговорност да сте чували?!?! няма световна компания дето да няма и такива ангажименти...

Коментар

• Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                          ПР за 150К евро.. и ги дадоха по няколко пъти по всички телевизии + интервю с управителя...

ако трябваше да я платят тази реклама в прайм тайм по всички телевизии..дали щеше да излезе по-ефтино.

поздрави

Жеста си е жест, но ако Цеко Минев престане да върти всички схеми през офшорки..бихме приели този жест с много по-малко съмнение..
                          Ми нека видим колко им е целия бюджет за реклама и как се вписват в този ценоразпис тези 300К лв., които са 153+ К евра. Според мен е доста скъп ПР, да не говорим, че е неефективен. Никой не очаква от една банка да прави такива подаръци. От 30 банки колко са дарили и в какъв размер ? А утре ако стане пролетно наводнение другаде - още 300 К ? Т'ва не е министерство на бедствията, а банка, или поне така пише в проспекта.
                          Мнението ми не е препоръка към никого и за нищо. За повече - чл. 37 от конституцията

Коментар

• ПР за 150К евро.. и ги дадоха по няколко пъти по всички телевизии + интервю с управителя...

ако трябваше да я платят тази реклама в прайм тайм по всички телевизии..дали щеше да излезе по-ефтино.

поздрави

Жеста си е жест, но ако Цеко Минев престане да върти всички схеми през офшорки..бихме приели този жест с много по-малко съмнение..
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

Коментар

• Хайде да видим колко други банки са дарили пари.
                              Не е работа на банката да върши такива жестове.
                              Съчувствам на хората, но трябва да има ред.
                              Ако искат да им помогнат, могат да го направят по други начини.

Коментар

• Финансовата инспекция написа 7 акта на Цеко Минев за поръчки към приятелски фирми

Коментар

Working...
                                X