IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
    Това е предполагам защото не сте директно към интерактив а през някой български бозайник.
    Възможни са и други хипотези.
    Аз смятам за най-вероятна - ти да пoлзваш десктоп базиран интерфейс на IB, вместо останалите му две алтернативи - WEB или Mobile

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
      Невалидно име или парола. Няма да се плашиш. Не си сам
      През телефона си влизам без проблем

      Коментар


      • Колко пари ви взимат за комисионни?

        Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
        Невалидно име или парола. Няма да се плашиш. Не си сам
        Колко пари ви взимат за комисионни? Българските "брокери"

        Коментар


        • Това е предполагам

          Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
          Невалидно име или парола. Няма да се плашиш. Не си сам
          Това е предполагам защото не сте директно към интерактив а през някой български бозайник.

          Коментар


          • Аз си влизам съвсем нормално

            Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
            Невалидно име или парола. Няма да се плашиш. Не си сам
            Аз си влизам съвсем нормално

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Lupus Разгледай мнение
              Има ли клиенти на Interactive brokers тук? Някой да има проблеми с логването в момента?
              Невалидно име или парола. Няма да се плашиш. Не си сам

              Коментар


              • Някой от маркет данните не работят

                Първоначално изпратено от Lupus Разгледай мнение
                Има ли клиенти на Interactive brokers тук? Някой да има проблеми с логването в момента?
                Някой от маркет данните не работят ама това е нормално в събота

                Коментар


                • Няма проблеми

                  Първоначално изпратено от Lupus Разгледай мнение
                  Има ли клиенти на Interactive brokers тук? Някой да има проблеми с логването в момента?
                  Няма проблеми ей сега влязох заради теб.

                  Коментар


                  • Има ли клиенти на Interactive brokers тук? Някой да има проблеми с логването в момента?

                    Коментар


                    • Аз бих продал всичко което ми е на печалба

                      Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                      На HQH съм 5% напред, Gild само на 16%плюс след като кеширах и калкулирах червеното от тазгодишните опции, макар че направих хубав профит от миналогодишните ( определено сега не е време за опции) , на THQ съм 11% загуба, ма те ми са само 8% от експозицията към биотех/фарма.
                      Затова и съм ербаб да си държа 1/4 от пф дълга нехеджирана порция в сектора, дивидентите да си валят, пък маркета нека си пада, колкото повече - толкова по добре.
                      Аз бих продал всичко което ми е на печалба поне. Хайде на загуба които са може да си фундаментален с цел ако паднат да ги осредниш. Ама ти си знаеш най добре.

                      Не знам за теб но аз винаги съм се ръководел в тази си работа от две мисли които имам посотоянно в главата си. Дори когато бях фундаментален миналите години. Първата е средносрочна переспектива ( 6 месеца - Година ) и краткосрочна переспектива - седмица, две до месец. В зависимост от това правя това което правя.
                      Това че не знаеш какво ще стане може да е ясно...но е добре да имаш представа или визия какво ти мислиш че ще стане незавсиимо дали си прав.
                      В среднсорочна прогноза ако смяташ че пазара да кажем до края на годината ще е нагоре или близките 6 месеца ти разбирам стратегията ...казваш няма смисъл да продавам сега...В това има смисъл при това че нормално силната воалитност на пазара се очаква като всяка година около септември октомври, при положение че мислиш че тази година е като останалите. Ако обаче имаш визия че пазара има голяма вероятност да падне дори за малко не виждам ниакаква причина да държиш каквото и да е най малкото което е че ще можеш да си купиш същото за по евтино и пак да си взимап дивидентите по които що толкова сте се вманячили не знам...ама ваша работа.

                      Хайде краткосрочната е по трудна щото нямаш информация...ама каква ти е личната визия на теб към момента за период 6 месеца да кажем?

                      Коментар


                      • И да не забравяме прогнозата ми

                        И да не забравяме прогнозата ми от както дойдох тук.

                        Да я припомня, някой може да провери какво съм казал и кога.

                        1.Таргет 202-206. - случи се
                        2. Седмица около определено ниво на индексите +/- 1 % - случва се
                        3.Затваряне на част от шорта в Биотехите - 10-15 % ръст - случи се
                        4.Разделяне на търговията на петрола и акциите в посока Вдигане на петрола - падане на акциите - вчера се случи почти.
                        5.Банките се въстановиха не колкото очаквах но достатъчно да ги продам
                        6.Нива на търговия под средните

                        Това е . Това за мен са предпоставките за падането на пазара под 180.

                        Единственото което не се случи според очакванията ми е прекалено бързото стигане на пазара до таргет нивото ми 202-206. Очаквах това да е около края на април, май. А то стана светкавично. Което ме кара да се замисля и да не заема по голям шорт защото има риск пазара да избухне нагоре . Както писъх в другия форум надълго и нашироко...в моемнта няма да има никаква съпротива на пазара и нагоре и надолу.

                        Нагоре, защото никой няма да тръгне да купува от тези нива но може да се предизвика затваряне на шорт особенно на тези които са прекално рано влезли. Затваряне на шортове и липса на купувачи ще докара пазара до нов хай за нула време.

                        Надолу, защото шорта на пазара е огромен ( включително и от големите ) и никой няма да тръгне да затваря нито да спасява пазара камо ли да купува дипа до 180. Така че няма кой да спаси пазара и движенията ако се развият в тази посока ще са сериозни.

                        204 и 207 са нивата които ще определят движенията сега.

                        Тъй като е опасно да влизаш сериозно в коя да е посока моята стратегия е краткосрочни дълги опции и дългосрочно късо на пазара при всяка добра възможност.
                        Ако изпусна шорта и пазара падне значително едва ли ще го увелича а ше си остана такъв както и бях с малко бичи до сега. Не искам някой да ме преебе след невероятните резултати които имам към момента. Не съм алчен.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                          Ама на печалба или на загуба имаш?
                          На HQH съм 5% напред, Gild само на 16%плюс след като кеширах и калкулирах червеното от тазгодишните опции, макар че направих хубав профит от миналогодишните ( определено сега не е време за опции) , на THQ съм 11% загуба, ма те ми са само 8% от експозицията към биотех/фарма.
                          Затова и съм ербаб да си държа 1/4 от пф дълга нехеджирана порция в сектора, дивидентите да си валят, пък маркета нека си пада, колкото повече - толкова по добре.

                          Коментар


                          • Сега е такова времето

                            Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                            Абе ти по голям холерик и пръстосърбел и от никито ще излезеш бе.
                            Машалла, завиждам ти на трейдинг ентусиазЪма.
                            Сега е такова времето. Нали помниш какво казах?

                            Бях дълъг без да гледам пазара въобще от 181-182. Казах си таргета 202-206. Продадох си всичко около този таргет. Казах че ще започна да заемам къси на пазара пак около него и сега съм около 25 % в къси на индексите ( разнобразни къси по моя схема ) от декември която използвах. И малки позици шорт на няколко компании които съм си набелязал отдавна. Таргета ми е около 50-70 % шорт в зависимост от развитието на пазара фуданментално.
                            И понеже, вече си стигнах таргета и нямам какво да правя "фуданментално" освен да чакам, приех друга краткосрочна стратегия да изкарвам пари като мога от каквото мога най вече от опции. Малки залози и бързо измъкване. Миналата седмица съм 63 к + от това занимание заедно със загубата от псоледните ми опции. Мисля че е прилично.

                            Дългите ми които държа LVS и WYNN са стратегически дълги с надежда да видим развитие в Макао. Дори и да пада пазара те е възможно да се вдигат.
                            При това, WYNN е извън основните индекси и не се влияе вече толкова от пазара което е адски ВАЖНО и обикновенно е бичи за компанията да я няма в индексите. И както забелязвате от преди 2 месеца съм 100 % печалба и то на доста сериозни пари от нея. От петдесет и няколко долара на 100 $ сега - не е зле нали ? А на ЛВС съм около 50-60% за това време. ДВА МЕСЕЦА . Само два месеца че не знам дали има и толкова. Тази година нямам грешка аз....
                            Тези две компании са също и някакъв хедж да бъда дълъг на нещо ако пазара тръгне да се качва при положение че съм къс като цяло вече на него. А в тях имам сериозни кинти.


                            А както съм я подкарал тази година ще правя тонове пари.

                            Коментар


                            • Ама на печалба или на загуба имаш?

                              Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                              Имам си, сега не ми изглеждат толкова евтини. Алчнея за доста по ниско...
                              От пост до Мишо предните дни :.
                              Ама на печалба или на загуба имаш?

                              Коментар


                              • Ужас. )

                                Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                                За да придобиеш представа с какъв човек си общуваш нека само да ти кажа че държа:

                                - WFC от септември 2012 на $34.8
                                - AIG от февруари 2013 на $39.6
                                Ама нищо... нито купуваш нито продаваш от тези позиции? )) От тогава?

                                Коментар

                                Working...
                                X