IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

    Само дето първите биткоини са се копали по няколко стотин за час.

    То затова всеки като пуска нов коин, копа първите коини за себе си като сложността е малка и след това го пуска.
    Ами всеки е могъл да копае и малко след Сатоши, когато е било десетки на час. Та ако си го направил и си имал нервите да задържиш повечето досега, заслужаваш да си милиардер.
    Ти вероятно имаш под 100 биткойна и затова така говориш.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от DeBeers Разгледай мнение

      Никой нищо не е прибирал. Цялата информация за биткойна беше публично достъпна, Дори и Сатоши си ги е копал като всички останали миньори. За голямо съжаление и аз подходих скептично в този период, свалих си софтуера, но се отказах да си товаря компютъра.
      Само дето първите биткоини са се копали по няколко стотин за час.

      То затова всеки като пуска нов коин, копа първите коини за себе си като сложността е малка и след това го пуска.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bokogega Разгледай мнение

        То и половината биткойни са прибрани от Сатоши и групичката около него. Дори защитниците на биткойна не сте на едно мнение,а очаквате другите да ви повярват.
        Никой нищо не е прибирал. Цялата информация за биткойна беше публично достъпна, Дори и Сатоши си ги е копал като всички останали миньори. За голямо съжаление и аз подходих скептично в този период, свалих си софтуера, но се отказах да си товаря компютъра.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

          4000 (0.05%) човека контролират 62% от биткоините.

          Останалите 99.95% от участниците контролират 38%

          По-нататък става още по-концентрирано

          0.42% от участниците контролират 85.46% от всички биткоини
          1.92% от участниците контролират 94.85% от всички биткоини

          Или дребните цаци, които са 98% държат едни 5% от всички биткоини


          Но иначе няма тотален контрол.

          Не е като 40 човека, все пак са 4000 човека държат 62%


          https://bitinfocharts.com/top-100-ri...addresses.html
          Не са "човека", а адреси. Големите баланси са обикновено cold storage wallet-и на крипто борси.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от DeBeers Разгледай мнение

            А случайно да си чувал за Lightning Network? Все повече борси, започват да добавят поддръжка. Транзакциите ще са бързи и евтини.
            Lightning Network към настоящия момент не е особено успешен проект. Разбира се, това може да се промени в бъдеще.

            P.S. Поздравления за коментарите по темата. Лъч светлина на фона на потресаващата посредственост тук

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

              Със сигурност са доста по-малко от 4000 човека и/или фондове. Колко са фондовете не знам, но повечето са като индивидуални инвеститори или офшорки, ако имаше инстуционални, би трябвало да се е видяло от отчетите досега.

              Впрочем като гледам тези адреси, известно е, че Сатоши държи над 1 милион койна, къде са? Или са разпределени в няколко от топ адресите?
              Объркал съм сметките това 4000 за 62% не е вярно. 13749 съм го видял без 9 накрая и събрах на око 1374 + 2358 + 95 + 3, което грубо прави 4000

              Реалната сметка е 13749 + 2358 + 95 + 3 = 16205, но това не променя процентите, щото тях съм ги копи § паствал от сайта.

              Е те така тръгват фалшивите новини.


              А иначе ако разгледаш списъка с адресите по-долу.

              https://bitinfocharts.com/top-100-ri...addresses.html

              Под някои адреси пише на кой са. Първите три са на борси. Някои борси се срещат по няколко пъти. Примерно Кракен го има на 31, 35, 102, 110 място.

              Така че най-вероятно там седят коините на клиентите им. И може да не са 16205, а ми 160 хил. които държат 62% от всички коини. Обаче по-надолу повечето адреси са анонимни и един човек може да контролира много адреси.

              Може да се съди и по броя на движенията на адресите дали са на борси или не. На борсите имат големи движения +/- другите обикновено нямат или имат по много малко.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Ov4ar4eto_KaliTko Разгледай мнение

                То едва ли на защитниците (притежатели) на биткойна много им дреме дали ще повярват още много хора или не при цена от $50к+

                Веднъж направил мега милионите от нищото ти дреме на *** кой щял да повярва или не.
                Напротив възхода на биткойна се дължи точно на вярата на хората,че ще спечелят,то и за това е тази масова истерия колкото може повече да се качат на клончето.Форумците от редит създадоха същата истерия към акцията на GME,но бързо бяха попарени.Някои спечелиха,но повечето пиха по една студена вода и то със по 200-300 хиляди долара.Ако рухне тази вяра рухва и биткойна.
                Last edited by bokogega; 17.02.2021, 19:04.
                "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bokogega Разгледай мнение

                  То и половината биткойни са прибрани от Сатоши и групичката около него. Дори защитниците на биткойна не сте на едно мнение,а очаквате другите да ви повярват.
                  То едва ли на защитниците (притежатели) на биткойна много им дреме дали ще повярват още много хора или не при цена от $50к+

                  Веднъж направил мега милионите от нищото ти дреме на *** кой щял да повярва или не.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от DeBeers Разгледай мнение

                    Тук малко не съм съгласен. Първо, протокола на биткойн е въпрос на консенсус и винаги може да еволюира. Не виждам какво повече предлагат алтовете спрямо биткойн. При биткойна се търси основно надеждност. Голяма част от алтовете са писани от малки екипи, разработката им е силно централизирана, софтуера не е тестван, мрежите им могат лесно да бъдат атакувани, а цените им са силно манипулирани. Да не говорим и каква част са преминирани. Примерно, половината етери са си ги прибрали разработчиците. Бях чул, че имат и планове да минават на PoS, ами това онзачава тотален контрол върху мрежата от Виталик и малка групичка около него.
                    То и половината биткойни са прибрани от Сатоши и групичката около него. Дори защитниците на биткойна не сте на едно мнение,а очаквате другите да ви повярват.
                    "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                      Много програмисти по света създават алткойни, опитвайки се в тях да решат един или друг технологичен проблем на Биткойна. Такива технологични проблеми има много, така че програмистите имат поле за изява. И наистина някои от алткойните започнаха да набират популярност и да се борят за царската корона.

                      Тепърва в бъдещето ще има ожесточена борба за тази царска корона, и е почти 100% сигурно, че рано или късно някой ще свали Биткойна от престола. Прехода обаче ще бъде бавен, ще трае години наред, и инвеститорите ще имат предостатъчно време да си прехвърлят авоарите към новия цар.

                      Към днешна дата, пък и в обозримо бъдеше, няма такава заплаха. Пазарната капитализация на всички алткойни, взети заедно, няма и 1/3 от пазарната капитализация на Биткойна. Явно инвеститорите обръщат повече внимание на доказалия се цар, а не на параметрите на койна, които едва ли не във всеки един алткойн са по-добри от тези на Биткойна.
                      Назад в постовете твърдиш,че биткойна е така замислен без да има някакъв технологичен проблем и т.н..Едва ли не е перпетум мобиле на крипто алгоритъма.Тук си признаваш,че има някакъви технологични проблеми.Кое е вярното?Тъкмо започна да се проявява някаква вяра в мен,относно бъдещето на биткойна и ти веднага попарваш тази моя вяра.
                      "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                        С развитието на технологиите човечеството ще произвежда все повече и повече електроенергия, която ще бъде все повече и повече ЕКОЛОГИЧНА. В същото време развитието на технологиите ще произвежда все по-ефективни чипове за копачите, така че в един момент дори е възможно консумираната от Биткойн енергия да започне да намалява.

                        По въпроса какво ще се случи, когато се изкопаят всичките 21 милиона биткойна?

                        Ами нищо няма да се случи. Копачите ще продължат да си копаят, като тяхното възнаграждение ще бъдат таксите за транзакциите, които хората доброволно ще ги дават на копачите. Тоест протокола е добре измислен така, щото ако потрябва, да може да просъществува още един милион години в бъдещето. Не че точно това ще се случи, но по принцип критикарите се чудят какво още да измислят, и поради некомпетентноста си измислят проблеми, които всъщност не съществуват.

                        А това че биткойна нямал стойност - ами как тогава ще ми обясните факта, че с няколко клика мога да си купя нова луксозна лека кола, а Мъск да си купи десетина ракети и няколко хиляди спътника?.

                        Пазарната капитализация на Биткойна скоро ще стане 1 Билион долара (1000 милиарда). И вие ми твърдите, че с тези пари нищо не може да се купи?
                        Никога не казвай хоп преди да си скочил.Ще спечелиш всички противници на биткойн с тази си постъпка,ако го направиш.
                        "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                          Предвид бързото развитие на цифровите технологии аз съм склонен да си мисля, че в едно по-далечно бъдеще всичко ще се опрости от към потребителска гледна точка. Например вашето лично богатство ще е заключено в нечий компютър, и достъпа до него ще се извършва с пръстов отпечатък, сканиране на ретината на очите, или дори бърз ДНК анализ. Така цялата сложност на двойката Private/Public Key ще бъде скрита от потребителя, и той дори няма да се досеща за тях.
                          Това отдавна е така, за хората които си държат парите в банката и ползват пластики.

                          Само като си забравиш ПИН-а отиваш в банката, показваш си личната карта и ти дават нов ПИН.

                          Обикновено на 3 години ходя веднъж в банката да си взема новата пластика, като старата изтече.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                            Или че 10 човека не държат тези 4000 адреса?

                            Не съм сигурен, нито за едното, нито за другото.
                            Със сигурност са доста по-малко от 4000 човека и/или фондове. Колко са фондовете не знам, но повечето са като индивидуални инвеститори или офшорки, ако имаше инстуционални, би трябвало да се е видяло от отчетите досега.

                            Впрочем като гледам тези адреси, известно е, че Сатоши държи над 1 милион койна, къде са? Или са разпределени в няколко от топ адресите?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от VP Разгледай мнение

                              Валиден въпрос. Това, което се случва в момента е, че големи пакети се купуват и се свалят от борсите в т.нар. cold storage портфейли за дългосрочно държане. Това е поведение на институционални купувачи и това смъква обема борсово търгувани койни и цената скача. Дори да се свият желаещите да купят, наличните обортни койни ще са мн по-малко. Разбира се, и това си има край, цикълът ще свърши и ще има корекция. След това цикълът ще почне наново, както стана предишните 2 пъти. Докато светът се дави в ликвидност, койнът ще ходи нагоре, докато достигне да кажем 5-10 трл. капиталозация. Това, което може да спъне историята е централните банки да затегнат кранчетата и да вдигнат лихвите. За да стане това, обаче, трябва да имаме поне 2 години висока инфлация. Не го виждам преди 2024-2025. В момента никоя централна банка не смее дпри да спомене вдигане на лихвите.
                              Проблема е,че тази ликвидност не стигна до хората,а се даде на фондове и закъсали компании,които така или иначе ще фалират,просто им се удължава живота с изкуствено дишане.Ако тази ликвидност беше влязла в хората,досега лихвите ще бяха вдигнати с цел да се ограничи инфлацията.Рано или късно тази ликвидност ще се намали дали под формата на инфлация или под друга форма наречена биткойн,и тогава правителствата ще кажат това е децентрализиран пазар и ние не носим отговорност.
                              "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от DeBeers Разгледай мнение

                                Това са топ адрреси. Сигурен ли си, че са на хора, а не портфейлите на големи борси и фондове? А и това ще е проблем, ако се премине към PoS,
                                Или че 10 човека не държат тези 4000 адреса?

                                Не съм сигурен, нито за едното, нито за другото.

                                Коментар

                                Working...
                                X