IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • И тук май бъка от симпатии и антипатии, ох!

    Иначе КоМЕНИТЕ си изпяха песента :-)))
    По-интересно сега е друго.

    Очакванията занапред са шарени, твърде шарени:

    ANALYSE-FLASH: WestLB hebt Commerzbank auf 'Reduce' - Ziel gesenkt auf 2,80 Euro
    25.05.2011 14:54
    Anzeige

    DÜSSELDORF (dpa-AFX) - Die WestLB hat Commerzbank von "Sell" auf
    "Reduce" hochgestuft, das Kursziel aber von 3,70 auf 2,80 Euro gesenkt. Im Zuge
    der jüngsten Kursschwäche sei das Abwärtspotenzial auf unter zehn Prozent
    gefallen, begründete Analyst Neil Smith in einer Studie vom Mittwoch die
    Hochstufung. Die Bedingungen der Kapitalmaßnahmen stünden derweil weitgehend im
    Einklang mit seinen Erwartungen. Das Kursziel beinhalte die Bezugsrechte für die
    neuen Anteile nun nicht mehr, erklärte er die Kürzung./msx/gl/chs

    Линк

    Тръгнахме от 2,99, задържа малко около 3,04, после отиде над 3,20, нед 3,30 и върна на 3,25

    Апропо, точно това е цената, при която притежателите на КоМЕНИ (и при условие, че си ползват правата за новата емисия) излизат на около нула, като сложим и такси и комисиони.
    Което е крайно мизерно е недостатъчно.
    Пък един специалист по-горе вика, че ще падаме на 2,80.
    Кво прайм !?
    Стискаме, градим или просто си седим на ръцете.

    Коментар


    • мисирката днес няма ли да ни информира за Сомен-ите???

      Коментар


      • Цена на Комерса .... 3,209 евро ,скъсаха днес шошоните на късите ....
        Цена на правата ... 0,951 евро. Движат се по добре от цената на акциите ,значи има търсене.... трябваха да бъдат ..0,935
        ДАУ днес над 60 пункта и утре ще е касапница в Комерса.......
        Поздрави !

        Коментар


        • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
          До тук добре
          3,10 евро е комерса и до тук е всичко е добре....
          Засега всичко е според плана...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 2012 Разгледай мнение
            тъпа мисирка като теб трудно ще разбере коя тема за какво се отнася в този форум
            Здравей , Форумен Мунчо да се надяваме че ти си разбрал, че тази тема и повечето от Компании не е за твойте умствени възможности.......
            Поради една причина ....липса на сиво вещество.
            Но спорта и бисери са все едно направени за теб.......

            Коментар


            • Първоначално изпратено от meche_cveti93 Разгледай мнение
              Къде бе Мунчо си доказал ,че имаме басове за ССВ и ЕУБГ и че си спечелил басовете за ВТН ....
              я го постни пак ....да се посмеем за онова седи и чакай като срок ....
              тъпа мисирка като теб трудно ще разбере коя тема за какво се отнася в този форум

              Коментар


              • До тук добре
                Last edited by prodigal; 24.05.2011, 22:05.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 2012 Разгледай мнение
                  не очаквам ДАКС-а да пробие нивото от 7000 пункта като вероятността е 30%, но в случай, че това стане то следващото ниво на подкрепа е 6 666 като вероятността да пробие тази кота е 15%
                  meche_cveti93 --- твърдеше, че съм писал във форума, че чакам цена от 1.60 лв./акция при еврохолд, но не можа да докаже, че съм писал такъв пост и загуби баса за бутилка черно джони

                  meche_cveti93 --- твърдеше, че съм писал във форума, че чакам цена от 1.70 лв./акция при ЦКБ, но не можа да докаже, че съм писал такъв пост и загуби баса за бутилка черно джони

                  meche_cveti93 --- твърдеше, че не мога да докажа, че съм спечелил баса за БТХ и загуби 100 кинта

                  meche_cveti93 --- твърдеше, че нямаме сключен бас за ЦКБ, но й доказах, загуби и ми 50 кинта

                  meche_cveti93 --- твърдеше, че нямаме сключен бас за Еврохолд, но й доказах, загуби и ми дължи 50 кинта

                  meche_cveti93 --- на 06.04.2011год. в 10:00 часа в темата NYSE написа: „Сутринта влезнах на 5.5 и след това ги махнах на 5.8 с 1000 акции...влезнах и 40.7 в Дойче банк с 100 акции ... всичко това са действителни акции....” --- предложих й бас на по 10 000 евро да докаже думите си, но явно изпитва трудност с доказателствата



                  Къде бе Мунчо си доказал ,че имаме басове за ССВ и ЕУБГ и че си спечелил басовете за ВТН ....
                  я го постни пак ....да се посмеем за онова седи и чакай като срок ....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nacheff Разгледай мнение
                    С натежала глава и корем е доста по-трудно, но няма как!
                    За съжаление и аз не можах да стигна до инфо за търговията с права днес.

                    Доколкото се ориентирах, присъединен им е номер
                    BZR DE000A1KRCZ2 DAX1

                    Предполагам, че BZR значи Beziehungsrecht, но сайтът на борсата не ми дава нищо, като пусна търсене.

                    Търговията с акции и права би трябвало да е разделена от днес.
                    Акцията в момента я търгуват на 2,98 - 3,0
                    Правата - по 0,75. 11 права правят 8,25 Е разход за придобиване на 10 нови А.
                    Ерго, новата ще се върже пак по 3,0.

                    Апропо, акциите конвертирани то КоМени участват дефинитивно в разпределение на дивидента от 01012011, но не се сещам какво съм чел относно дивидент за новите А от увеличението ? Какво се предвиждаше ?
                    Ами логически ....Комените и старите акции трябва да са с дивидент....Сегашните от 7 юни да са без дивидент. Какво е положението там ,да не са решили да разпределят нещо на акционерите на ОСА че бях толкоха бесен че ги взех за морковче при боят който получихме с цената .......
                    Технически съм участвал т две увеличения и това е трето на запад.....
                    Акцията скача до 18-20 % от най ниското си ниво при търговията с правата ....
                    При Комерса сега най ниското е 2 ,91 евро....но очаквам в края на седмицата още по ниски нива ако много от акционерите са с празни джобове и ще покриват новите с продажби на старите/според логиката утре и четвъртък , трябва да сме нагоре над 3,1 евро заради уплашени къси а в петък и понеделник спад заради липса на кеш на записващите/......

                    Коментар


                    • С натежала глава и корем е доста по-трудно, но няма как!
                      За съжаление и аз не можах да стигна до инфо за търговията с права днес.

                      Доколкото се ориентирах, присъединен им е номер
                      BZR DE000A1KRCZ2 DAX1

                      Предполагам, че BZR значи Beziehungsrecht, но сайтът на борсата не ми дава нищо, като пусна търсене.

                      Търговията с акции и права би трябвало да е разделена от днес.
                      Акцията в момента я търгуват на 2,98 - 3,0
                      Правата - по 0,75. 11 права правят 8,25 Е разход за придобиване на 10 нови А.
                      Ерго, новата ще се върже пак по 3,0.

                      Апропо, акциите конвертирани то КоМени участват дефинитивно в разпределение на дивидента от 01012011, но не се сещам какво съм чел относно дивидент за новите А от увеличението ? Какво се предвиждаше ?

                      Коментар


                      • ДАХ според мен ще падне под 7 К ,може би на 6700 -6900 но ще бъде според мен до 15 - 25 юни ... после нагоре с отчетите на ДАУ....

                        П.П. Ако някой следи Комерса ,моля линк към търговията на правата....кода е СВКВ..
                        Last edited by meche_cveti93; 24.05.2011, 13:06.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
                          какво да ти кажа, берти?

                          ДАКС-а е над 7500 както и сам виждаш

                          може и да е нагоре, но няма потенциал за голям ръст .................. както е например при софикс

                          очаквам консолидация в тесни граници както и повод за една лека здравословна корекция
                          не очаквам ДАКС-а да пробие нивото от 7000 пункта като вероятността е 30%, но в случай, че това стане то следващото ниво на подкрепа е 6 666 като вероятността да пробие тази кота е 15%

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                            спайк-лоу да, но не го виждам под 3.30 за повече от няколко дни. Ще има голяма игра и надлъгване с късите...кой първи ще затвори и кешира якия профит... после ще има изненада.

                            поздрави и успех

                            ПП 3.3 е "много важно ниво" ... там ще ми е средната след като си запиша новите
                            Има значителен брой гласове за участие в увеличението на капитала, за "Сега" или поне "държи" на склад и ценови цели за някои значително над сегашното ниво. И тези гласове не само от консорциума, което гарантира постъпления и следователно има специален интерес от успеха на сделката.


                            За сега не само платените анализатори към Комерса а и независими препоръчват тези цени за влизане...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                              В случая за 10 взети трябва да върнат 21

                              Дори и да не гледат VW 2, предвид срещу кой играят си е безумие да си къс тук, и на тази капитализация.

                              Което значи че след 3,4- 3,5 евро ще почнат да гърмят стоповете на първите къси и ще започне паника сред тези който са влезнали в началото....
                              Но това ще бъде след успешно увеличение и една добра серия на ДАХ в началото на юли когато корекцията е приключила...
                              Смятам ,че падане под 3 няма да е добре за увеличението и подкрепата може да стане с малко акции от големите и заради края на срива част от късите ще почнат да излизат от позицията сега.....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от meche_cveti93 Разгледай мнение
                                Здравей Аноне,
                                Мнението ми е това което Продигал обясни ...за да не влизаме в повторение...
                                Продигал или Анон ,ще ми е интересно да ми обясните , когато се вземат къси как се връщат при увеличение на капитала както е при Комерса за да направя модел над колко ще гърмят...
                                Поздрави и на двамата !
                                В случая за 10 взети трябва да върнат 21

                                Дори и да не гледат VW 2, предвид срещу кой играят си е безумие да си къс тук, и на тази капитализация.

                                Коментар

                                Working...
                                X