IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Grifols GRF ги чаках, чаках да станат 23.30 и понеже се позабавиха, снощи им сложих лимит 22.85 и днес раничко са се продали. 13% печалба съвпада с първоначалното ми намерение. Държах ги месец и 3 дни.

    С паричките взех сега отново Genfit GNFT @4.02. И на тях ще им търся 12-15%.

    П.П. 4 ча́са по-късно, Грифолсите стигнаха първоначалната цел. Това дето най-много го обичаме всички - да продадеш и да продължава да расте. Пфу!
    Last edited by Никола20; 08.04.2021, 14:11.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение
      Преди тук редовно се обсъждаше Шел. Някой да има виждане?
      Държах едни акции при спада, после усредних и взех, че продадох на EUR 17,35 с малка печалба, след което акцията скочи с едни 8 %.
      Сега се чудя на EUR 16,90 дали пак да не вляза. Колкото пъти се засуетя, все скача.
      При мен, Шел вече са най-голямата ми компания в портфейла.Следователно очакванията ми са позитивни. Най-вече за отчета за Q1. Някой експерти прогнозират цени на петрола (в обозримо бъдеще-12-18 месеца) от 100$ за барел. Аз не бих заложил на толкова, но мисля че едни 80$ може да видим, още тази година.

      Коментар


      • Още не скачай, ако петрола пада, ще плъзга надолу и тази акция. изчакай едни нива към 16,00. Гледай коментарите по петрола. Има по Shell-a по големи играчи, нека и те да се обадят...

        Коментар


        • Преди тук редовно се обсъждаше Шел. Някой да има виждане?
          Държах едни акции при спада, после усредних и взех, че продадох на EUR 17,35 с малка печалба, след което акцията скочи с едни 8 %.
          Сега се чудя на EUR 16,90 дали пак да не вляза. Колкото пъти се засуетя, все скача.
          Last edited by nomche; 06.04.2021, 16:46.

          Коментар


          • добре тръгват количките днес. Надявах се Газпром да

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Никола20 Разгледай мнение

              Не бях чел в Уикипедия конкретно са сайта (гледах му продажбите в отчета), но благодарение на теб го направих. Развиват го като платформата на Стийм, плюс, че ще могат да се подкарват игри и на другите големи студия. Някои от тези игри досега можеха да се пускат само през собствените портали на студията, които не винаги бяха кадърно направени. Из бългаските форуми по този повод започнаха да подиграват Убисофт и да ги наричат УбиТсофт.

              Та, проектът им за гог.ком е много амбициозен, но не тръгнат ли продажбите на Киберпънк-а, наистина могат да си заминат.
              Явно много черно си представих мнението. Лихвите са на минус и фалити са почти невъзможни.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                Аз не разбирам, но просто нещата не ми изглеждат никак розови. Дори в уикито си го има



                Това не значи, че не може да се печели от акцията. Винаги има връщане след подобен срив. Te kолко хора направиха милиони от Wirecard... Човекът, който ги разкри (абсолютно точно!) преди десетина години още, щеше да е фалирал сто пъти досега, ако ги беше скъсил. Просто за мен на тази цена и при толкова други възможности е необоснован риск.
                Не бях чел в Уикипедия конкретно са сайта (гледах му продажбите в отчета), но благодарение на теб го направих. Развиват го като платформата на Стийм, плюс, че ще могат да се подкарват игри и на другите големи студия. Някои от тези игри досега можеха да се пускат само през собствените портали на студията, които не винаги бяха кадърно направени. Из бългаските форуми по този повод започнаха да подиграват Убисофт и да ги наричат УбиТсофт.

                Та, проектът им за гог.ком е много амбициозен, но не тръгнат ли продажбите на Киберпънк-а, наистина могат да си заминат.

                Коментар


                • Аз не разбирам, но просто нещата не ми изглеждат никак розови. Дори в уикито си го има

                  Layoffs and end of the Fair Price Package

                  In February 2019, GOG announced layoffs and the end of its Fair Price Package program.[34][35] When a game was purchased in a region with higher prices than most others, this program would provide the purchaser with store credit equal to the difference in price.[36]

                  Some insider sources in GOG told Kotaku that GOG was "dangerously close to being in the red" and that the market's move towards higher developer revenue shares would affect the company's profitability.[37]
                  Това не значи, че не може да се печели от акцията. Винаги има връщане след подобен срив. Te kолко хора направиха милиони от Wirecard... Човекът, който ги разкри (абсолютно точно!) преди десетина години още, щеше да е фалирал сто пъти досега, ако ги беше скъсил. Просто за мен на тази цена и при толкова други възможности е необоснован риск.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                    По причини, които няма да повтарям, за мен стойността на този тип компании клони към 0.

                    Конкретно тук обаче имаме елементарна липса на приходи. Тази игра ще им донесе точно 0 през 2021 година, а доколкото виждам те друга нямат. Трябва им спешно източник на приходи, а такъв не изниква от нищото. Нямам идея дали са наистина добра компания като организация - ако са такава, ще се оправят дългосрочно. При всички случаи обаче положението ще се влоши още, преди да се подобри. Ако си сигурен за купуването на студиото, защо не изчака да вземеш на по-ниска цена, след сделката.
                    Имат приходи. Сайтът им gog.com продава игри онлайн. Вярно, печалбата от там е кльощава в сравнение с продажбите от серията Вещер (около 50 милиона копия до 2019 г.). Но Вещерът още се продава, макар и на по-ниска цена и в много по-малки количества.

                    А колкото до новата игра - мисля, че ако успеят да я подкарат гладко, за 3-4 месеца (тази година) ще успеят да продадат поне милион копия.

                    За покупката на канадското студио няма как да съм сигурен, но засега съм дал една трета от предвидените пари.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Никола20 Разгледай мнение

                      Еее, колко да станат? Аз още на 207 когато бяха, мислех, че съм изтървал момента.

                      Ще я оправят тази счупена игра за 2-3 месеца и като тръгне гладко на конзолите, ще изкарат пари.

                      Имаше новини, че искали да купуват някакво канадско геймстудио и да стават третата по значимост компания в индустрията. Това може да е притеснило някои инвеститори. Толкова пари в брой не знам дали имат, а и ЕА, Близард и Рокстар няма да гледат безучастно как им дърпат чергата изпод крачетата.

                      Valve (CS, Dota) са частна и значима компания, но в техния магазин - Steam, играта не се предлага.
                      По причини, които няма да повтарям, за мен стойността на този тип компании клони към 0.

                      Конкретно тук обаче имаме елементарна липса на приходи. Тази игра ще им донесе точно 0 през 2021 година, а доколкото виждам те друга нямат. Трябва им спешно източник на приходи, а такъв не изниква от нищото. Нямам идея дали са наистина добра компания като организация - ако са такава, ще се оправят дългосрочно. При всички случаи обаче положението ще се влоши още, преди да се подобри. Ако си сигурен за купуването на студиото, защо не изчака да вземеш на по-ниска цена, след сделката.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                        Мда, на тази цена вечепочват да стават. Още са скъпи обаче.
                        Еее, колко да станат? Аз още на 207 когато бяха, мислех, че съм изтървал момента.

                        Ще я оправят тази счупена игра за 2-3 месеца и като тръгне гладко на конзолите, ще изкарат пари.

                        Имаше новини, че искали да купуват някакво канадско геймстудио и да стават третата по значимост компания в индустрията. Това може да е притеснило някои инвеститори. Толкова пари в брой не знам дали имат, а и ЕА, Близард и Рокстар няма да гледат безучастно как им дърпат чергата изпод крачетата.

                        Valve (CS, Dota) са частна и значима компания, но в техния магазин - Steam, играта не се предлага.
                        Last edited by Никола20; 01.04.2021, 11:42.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Никола20 Разгледай мнение
                          Преди време, ravnovesie мисля, че беше обърнал внимание върху полския разработчик на игри CD Projekt CDR. Оттогава ги наглеждам и при днешния по-рязък спад взех малко на 195.50 PLN.
                          Мда, на тази цена вечепочват да стават. Още са скъпи обаче.

                          Коментар


                          • Преди време, ravnovesie мисля, че беше обърнал внимание върху полския разработчик на игри CD Projekt CDR. Оттогава ги наглеждам и при днешния по-рязък спад взех малко на 195.50 PLN.

                            Коментар


                            • Eucarчето добре върви. Имат някакви сделки, франчайзинг в Индия и Китай, та капе отнякъде. Според мен все още е добър спекулативен залог. Не виждам как ще продължат с Ковид схемата,та да изчезне напълно този бизнес.

                              Април ще пробвам като клиент Сега са без без пари направо.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                                Какво стана с тези компании, които преди време коментирахме тук - EUCAR, Ercros, Grifols, (сега при максимума на Дакс)
                                Нищо особено. Юропкар се размотават на 27-28, а Грифолс вдигнаха 12-13%, но не мисля, че Дакс-а има връзка.

                                Коментар

                                Working...
                                X