IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
    В случая за 10 взети трябва да върнат 21

    Дори и да не гледат VW 2, предвид срещу кой играят си е безумие да си къс тук, и на тази капитализация.

    Което значи че след 3,4- 3,5 евро ще почнат да гърмят стоповете на първите къси и ще започне паника сред тези който са влезнали в началото....
    Но това ще бъде след успешно увеличение и една добра серия на ДАХ в началото на юли когато корекцията е приключила...
    Смятам ,че падане под 3 няма да е добре за увеличението и подкрепата може да стане с малко акции от големите и заради края на срива част от късите ще почнат да излизат от позицията сега.....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от meche_cveti93 Разгледай мнение
      Здравей Аноне,
      Мнението ми е това което Продигал обясни ...за да не влизаме в повторение...
      Продигал или Анон ,ще ми е интересно да ми обясните , когато се вземат къси как се връщат при увеличение на капитала както е при Комерса за да направя модел над колко ще гърмят...
      Поздрави и на двамата !
      В случая за 10 взети трябва да върнат 21

      Дори и да не гледат VW 2, предвид срещу кой играят си е безумие да си къс тук, и на тази капитализация.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от meche_cveti93 Разгледай мнение
        Здравей,
        Утре ще осъмнем на цена от 3,00-3,10 евро осреднена цена на акция......./3,90плюс 2,18 разделено на 2 .../
        Лошото на това увеличение ,че ДАХ е в период на спад и елиминира част от спекулантите за участие....
        Късите тези дни ще са в разцвета заради точно този спад,но според мен трябва да връщат две акции...за всяка взета на заем... ,но след 7 юни цената ако скочи над 4,4 и нещо според мен ще стане страшно за тях....
        Дойче банк също имаше след увеличението едно изригване до 48 където взе здравето на всички къси а там бяха по малко от тук....
        Поздрави!
        Kato gledam samo nekrofili tuka se rauhojdat, ostavete trupa na spokojtvie ) skoro ot tova banka njama da stane pri tezi hubavi aktivi koito ima i 50 mlrd da nalejat pak e sustoto!
        podpis

        Коментар


        • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
          Моля те да не вкарваш думи в устата ми. Просто ми е чудно защо според Мече Цвети, спадът на ДАКС елиминира част от спекулантите.
          Здравей Аноне,
          Мнението ми е това което Продигал обясни ...за да не влизаме в повторение...
          Продигал или Анон ,ще ми е интересно да ми обясните , когато се вземат къси как се връщат при увеличение на капитала както е при Комерса за да направя модел над колко ще гърмят...
          Поздрави и на двамата !

          Коментар


          • спайк-лоу да, но не го виждам под 3.30 за повече от няколко дни. Ще има голяма игра и надлъгване с късите...кой първи ще затвори и кешира якия профит... после ще има изненада.

            поздрави и успех

            ПП 3.3 е "много важно ниво" ... там ще ми е средната след като си запиша новите
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
              Моля те да не вкарваш думи в устата ми. Просто ми е чудно защо според Мече Цвети, спадът на ДАКС елиминира част от спекулантите.
              Защото мечи настроените очакват още спад, примерно

              Тези пък с дългите не им е до поемане на нов риск, че си имат дертове и така.

              Нали не твърдиш че ако даден индекс спада е подходящ момент за увеличение на капитала на акция включена в него.
              Last edited by prodigal; 23.05.2011, 15:24.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                Имаш предвид, че според спекулантите това му беше спада на ДАХ или нещо друго
                Моля те да не вкарваш думи в устата ми. Просто ми е чудно защо според Мече Цвети, спадът на ДАКС елиминира част от спекулантите.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                  Твърде смело и пожелателно твърдение. Защо, според теб, спадът на DAX да "елиминира" участието на част от спекулантите??!! Дали защото си настроен бичи??!!
                  Имаш предвид, че според спекулантите това му беше спада на ДАХ или нещо друго

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от meche_cveti93 Разгледай мнение
                    Здравей,
                    Утре ще осъмнем на цена от 3,00-3,10 евро осреднена цена на акция......./3,90плюс 2,18 разделено на 2 .../
                    Лошото на това увеличение ,че ДАХ е в период на спад и елиминира част от спекулантите за участие....
                    Късите тези дни ще са в разцвета заради точно този спад,но според мен трябва да връщат две акции...за всяка взета на заем... ,но след 7 юни цената ако скочи над 4,4 и нещо според мен ще стане страшно за тях....
                    Дойче банк също имаше след увеличението едно изригване до 48 където взе здравето на всички къси а там бяха по малко от тук....
                    Поздрави!
                    Твърде смело и пожелателно твърдение. Защо, според теб, спадът на DAX да "елиминира" участието на част от спекулантите??!! Дали защото си настроен бичи??!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от meche_cveti93 Разгледай мнение
                      Здравей,
                      Утре ще осъмнем на цена от 3,00-3,10 евро осреднена цена на акция......./3,90плюс 2,18 разделено на 2 .../
                      Лошото на това увеличение ,че ДАХ е в период на спад и елиминира част от спекулантите за участие....
                      Късите тези дни ще са в разцвета заради точно този спад,но според мен трябва да връщат две акции...за всяка взета на заем... ,но след 7 юни цената ако скочи над 4,4 и нещо според мен ще стане страшно за тях....
                      Дойче банк също имаше след увеличението едно изригване до 48 където взе здравето на всички къси а там бяха по малко от тук....
                      Поздрави!
                      Напълно съвпада с моето мнение! Все пак се надявам утре да видим цена и под 3 кинта дори и да е за част от сесията. Към момента би трябвало да е 3.02 (нали не се дели точно на 2), но все си мисля че днес малко го крепят колкото да не изглежда пълна катастрофа тази емисионна, а и права по/под 70 цента би трябвало да е възможно да се купят ?!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от meche_cveti93 Разгледай мнение
                        откъде се взеха онези 335 млн. А., (нали виждате, че сега К е 2,678 млрд., което е 1,340 + Комените + въпросните ,335)
                        - на каква цена са придобити.....

                        За протокола това са Комените на Меркел... върху 336 К стари акции...те са безплатни и се дават за да не се разводни преставителството на държавата в първият етап от 25 % плюс 1 ...
                        Във вторият ще записват акции върху тези 600 и нещо К...около милиард и 300 милиона ...
                        Поздрави!
                        Аз по-надолу си бях признал, че като видях проспекта на КоМЕните и директно се отказах да го чета.
                        Погледнах тук-там, колкото за обща ориентация.
                        Останах с впечатление, че общият размер на цялата емисия е малко над 1 млрд. бр., нещо от рода 1,004 млрд.., без възможност да се увеличава броят им.
                        Към онзи момент регистрираният капитал си беше порядъково 1,34 млрд. бр. А.
                        1 КоМен става на 1 А. Резултат 2,34 млрд.
                        Вместо това изведнъж бройката стана 2,7 млрд.

                        Точно оттук излязоха тези чисто аритметично изчислени около ,335.
                        Аз знам, че те с а на Меркел.
                        Това, което не знам, как точно ги придобиха.
                        Базата е принципната договореност да запазят дела и. Конкретните условия липсват.
                        Поне за мен субективно е така.

                        Коментар


                        • Изригването на Комерса над 4 го чакам в периода 1 до 15 юли....
                          При цена утре на акциите 3 евро...
                          Поздрави!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                            при комерца кавото можеше да се калкулира негативно в цената вече е калкулирано ( да не кажа двойно калкулирано)

                            очаквам след като мине увеличението да има една серия от 'buy' препоръки от видни анализатори.

                            поздрави и успех

                            ПП на мен ми е интересно как ще се развие ситуацията с късите позиции тук. Изкараха се добри пари, но рано или късно ще има затваряне на къси и ще стане доста интересно и волатилно...
                            Здравей,
                            Утре ще осъмнем на цена от 3,00-3,10 евро осреднена цена на акция......./3,90плюс 2,18 разделено на 2 .../
                            Лошото на това увеличение ,че ДАХ е в период на спад и елиминира част от спекулантите за участие....
                            Късите тези дни ще са в разцвета заради точно този спад,но според мен трябва да връщат две акции...за всяка взета на заем... ,но след 7 юни цената ако скочи над 4,4 и нещо според мен ще стане страшно за тях....
                            Дойче банк също имаше след увеличението едно изригване до 48 където взе здравето на всички къси а там бяха по малко от тук....
                            Поздрави!

                            Коментар


                            • при комерца кавото можеше да се калкулира негативно в цената вече е калкулирано ( да не кажа двойно калкулирано)

                              очаквам след като мине увеличението да има една серия от 'buy' препоръки от видни анализатори.

                              поздрави и успех

                              ПП на мен ми е интересно как ще се развие ситуацията с късите позиции тук. Изкараха се добри пари, но рано или късно ще има затваряне на къси и ще стане доста интересно и волатилно...
                              Last edited by bertram; 23.05.2011, 13:42.
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • откъде се взеха онези 335 млн. А., (нали виждате, че сега К е 2,678 млрд., което е 1,340 + Комените + въпросните ,335)
                                - на каква цена са придобити.....

                                За протокола това са Комените на Меркел... върху 336 К стари акции...те са безплатни и се дават за да не се разводни преставителството на държавата в първият етап от 25 % плюс 1 ...
                                Във вторият ще записват акции върху тези 600 и нещо К...около милиард и 300 милиона ...
                                Поздрави!
                                Last edited by meche_cveti93; 23.05.2011, 13:36.

                                Коментар

                                Working...
                                X