IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
    За съжаление си прав. Въпросът е как ще се отрази отписването на гръцки дълг на банките. Според мен немските ще са ок , а за френските не съм ги гледал кой колко стиска и дали ще изпраска някоя яка загуба. Миналото тримесечие Дойче и Комерца отписваха бая , но компенсираха с резултата от тримесечието. Предполагам ако могат ще отпишат и това тримесечие (Q3),a за Q4..май ще трябва още.
    Важното е да се укротят нещата до ниво Гърция и евентуално Португалия и Ирландия, но да не се допуска Италия да седне на пързалката, защото тогава ще стане мазало....тотално!

    поздрави
    Здравей,
    Не исках да го пиша.... Дойчебанк ,Париба и Сосиете ще им трябва над 10 милиарда за всяка поотделно допълнително набиране на капитал....
    Една от френските почва да продава активи . А в днешно време ни активи да продаваш ни да набираш капитал всичко е безценица ...
    За сега до 27 септември ще купя малко Комерс под 1500- 1,5 евро и Дойчебанк до 100 бр на цена под 22 евро...
    Пък дано се оправят нещата с Комерса -за нея не съм чел много ,но с това падане днес........
    Поздрави!

    Коментар


    • За съжаление си прав. Въпросът е как ще се отрази отписването на гръцки дълг на банките. Според мен немските ще са ок , а за френските не съм ги гледал кой колко стиска и дали ще изпраска някоя яка загуба. Миналото тримесечие Дойче и Комерца отписваха бая , но компенсираха с резултата от тримесечието. Предполагам ако могат ще отпишат и това тримесечие (Q3),a за Q4..май ще трябва още.
      Важното е да се укротят нещата до ниво Гърция и евентуално Португалия и Ирландия, но да не се допуска Италия да седне на пързалката, защото тогава ще стане мазало....тотално!

      поздрави
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
        Финансовият сектор е на тръни, защото не знае под каква форма ще дойде 'щедрото финансиране' от ЕЦБ и правителствата. Ако дойде под формата на увеличение на капитала и записване от страна на правителствата ще е доста неприятно, защото ще получат дял при смешни цени на акциите. Доброто решение според мен е банките да емитират средносрочни или дългосрочни облигации (може да са обезпечени с ДЦК), които да бъдат купени от правителствата или/и ЕЦБ. Да се отпише колкото трябва от гръцкия дълг и да се успокои малко топката.

        поздрави
        Не става така. Проблема с банките е капиталовата им адекватност, което предполага че трябва да се увеличава собствения капитал. Така че или правят увеличение на капитала и се записва от сегашните им акционери, или влиза държавата като собственик на част и ли на целия капитал.

        Коментар


        • Финансовият сектор е на тръни, защото не знае под каква форма ще дойде 'щедрото финансиране' от ЕЦБ и правителствата. Ако дойде под формата на увеличение на капитала и записване от страна на правителствата ще е доста неприятно, защото ще получат дял при смешни цени на акциите. Доброто решение според мен е банките да емитират средносрочни или дългосрочни облигации (може да са обезпечени с ДЦК), които да бъдат купени от правителствата или/и ЕЦБ. Да се отпише колкото трябва от гръцкия дълг и да се успокои малко топката.

          поздрави
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
            не съм мечка ,но виждам банките на ДАХ до нови нива тези дни . Очаквам лоши резултати от ВАС и СИТИ и заедно с нуждата от набирането на капитали
            Комерса 1,4 ,Дойчебанк 20 ,Алианц 50 евро застраховател ...

            Приемам чужди аргументирани мнения...
            А, мнения в същата посока премаш ли, ..Ами, и аз не съм мечка, но смятам няма да минем без лоши/не добри новини. А, финансовите акции, аз съм ги отказал. Трудна е валюацията там. Има по-прости ( по-добри) сектори...Успех.

            Коментар


            • не съм мечка ,но виждам банките на ДАХ до нови нива тези дни . Очаквам лоши резултати от ВАС и СИТИ и заедно с нуждата от набирането на капитали
              Комерса 1,4 ,Дойчебанк 20 ,Алианц 50 евро застраховател ...

              Приемам чужди аргументирани мнения...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                мда и eustox50 спече за повече от час,чудя се дали не е умишлено
                И вчера беше така по това време, експериментират какво мисли пазара, като изключват АТС, резултата е ясен, мисля

                Коментар


                • мда и eustox50 спече за повече от час,чудя се дали не е умишлено
                  Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                    И моят бъкет беше запецнал повече от час. Не съм търсил причината. Мислих че е от него
                    Toзи път не било в бъкета причината
                    Тhere is no good direction to trade, short or long; there is only the money-making way to trade.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                      ДАХ да не се зарази от болестта на БФБ никакви промени на котировки и чакаш сделка с часове...
                      Какво се чака вече два часа .....
                      И моят бъкет беше запецнал повече от час. Не съм търсил причината. Мислих че е от него

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                        ДАХ да не се зарази от болестта на БФБ никакви промени на котировки и чакаш сделка с часове...
                        Какво се чака вече два часа .....
                        http://www.eurexchange.com/productio...&time=12440100
                        Тhere is no good direction to trade, short or long; there is only the money-making way to trade.

                        Коментар


                        • ДАХ да не се зарази от болестта на БФБ никакви промени на котировки и чакаш сделка с часове...
                          Какво се чака вече два часа .....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ariadna Разгледай мнение
                            днес май е ден за къси тук....или закъсняхме вече???!!!
                            Днес мисля че към 13-15 ч. ще гласуват словаците помощният пакет и ако гласуват дългите пак ще бъдат временно на мода...

                            Коментар


                            • днес май е ден за къси тук....или закъсняхме вече???!!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ariadna Разгледай мнение
                                амиии даимлера какво стана..... яд ме е ,че се заслушах в твоите доводи за бмв и ман....толкова излетяха,че....
                                това е самотна игра ... взимаш най доброто от другите. Аз прибирам по малко и чакам следващите 100 ,200 евра.Колкото пъти сам се полакомил за нещо голямо и съм изгърмял...
                                Даймлер излезнах на 33,7 и не съжалявам . Имай предвид че МАН ако падне маркета ще видим че е подводница без стабилизатори... той хвърчи и пада като банките и не знам защо....

                                Коментар

                                Working...
                                X