IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nacheff Разгледай мнение
    Честита Нова Година на всички колеги!
    Нека ви донесе здраве и печалба.

    Пак се почва

    Една много кратка статия за развитието през 2014.
    ТУК

    Поради недолюбвания и слабо разпространен немски, вадя само отделни щихпунктове:
    - ръстът на фондовия пазар по-скоро ще продължи. Посочена е една наглед странна причина, но има .... нещо: Липсват ясни и безспорни алтернативи за инвестиране.
    - за мотивиране на горното твърдение, кратък преглед на пазарите за различни класове активи,
    - при 30-те компании на ДАКС, средното P/E е 14
    - острата фаза на дълговата криза е туширана, но не са изключени нови избухвания при високозадлъжнелите страни,
    - кратък преглед на отделни страни от политическа гледна точка.

    поздрави
    А за мноо години, живи и здрави моя немски е доста добър, но тоя дрънка тапотии, акцийте щели да си продължат тренда и така до безкрай. Аз такива бастуни Börsenexperten (Борсови Експерти) мнооо ги обичам и квото дрънкат точно обратното стааа
    Купете си купете си, за да мое експерта да си ги продаде, че вече неа на кой, аре неа нужда
    И тоз тапунгер си противоречи,

    Rohstoffe und Edelmetalle haben das Potenzial, 2014 Überraschungssieger zu werden,
    Суровините и Редките метали имат потенцияла да станат изненадващо печеливши през 2014.

    Е убу ама ако Злато и Сребро скачат, то акцийте трябва да ходат на долу, защото Златото е сигурност.
    Ей го пак

    Die radikale Unterbewertung, die nach Ausbruch der Finanz- und Schuldenkrise am Aktienmarkt entstanden ist, wurde in den vergangenen Jahren vollständig abgebaut. Einzelne Werte und Branchen sind noch attraktiv, aber der Gesamtmarkt ist aktuell fair bewertet.

    Радикалната ниска оценка, която възникна с финансовата криза на пазара с акцийте, беше напълно отметната (До тук добре и са скивай го) Единични стойности и Браншове са още актрактивни, но като цяло пазара е оценен честно.

    Тоя луд ли е ненам, за мене е overbougt, за вас не знам
    Last edited by michaelis; 02.01.2014, 13:14.

    Коментар


    • Честита Нова Година на всички колеги!
      Нека ви донесе здраве и печалба.

      Пак се почва

      Една много кратка статия за развитието през 2014.
      ТУК

      Поради недолюбвания и слабо разпространен немски, вадя само отделни щихпунктове:
      - ръстът на фондовия пазар по-скоро ще продължи. Посочена е една наглед странна причина, но има .... нещо: Липсват ясни и безспорни алтернативи за инвестиране.
      - за мотивиране на горното твърдение, кратък преглед на пазарите за различни класове активи,
      - при 30-те компании на ДАКС, средното P/E е 14
      - острата фаза на дълговата криза е туширана, но не са изключени нови избухвания при високозадлъжнелите страни,
      - кратък преглед на отделни страни от политическа гледна точка.

      поздрави

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Haho333 Разгледай мнение
        ДАКС-чето удари 9600 вървим по план.
        До края на Януари 10 000.
        Края на Q1 11 000.
        Не виждаш ли, му свършва горивото вече едвам крета и почва да здава багажа.

        Да не ви изненада след Васильовден

        Германия изпада в рецесия. Въпреки очакванията, възходящата тенденция може да спре и Германия да изпадне в рецесия. Високите реални заплати, скъпите синдикални условия за компаниите и изнасящите се от страната производства биха могли да смачкат икономиката.

        Много от ИТ сектора се махат..

        Коментар


        • ДАКС-чето удари 9600 вървим по план.
          До края на Януари 10 000.
          Края на Q1 11 000.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от panterata na pop folka Разгледай мнение
            ти си знаеш
            Да не са впрегнали и сирийците да опъват каиша, та икономиката блести в BG те кво си мислят че ше стоят там за осиновяване, май ше има 'Пролетарий обединявайте се от вси страни '
            Тва нащо не знам, да се смеем ли да плачем ли аз съм навънка тъй или иначе, докато няма промяна в мисленето на хората, връщане няма

            Коментар


            • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
              ми аз за кво се тормозим с тоя DAX MAX и другите тъпотии, да хвана да намера някой брокер който да предлага CFD на Софка и да ги мятам
              ти си знаеш
              Last edited by Andi11; 24.12.2013, 10:22.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от panterata na pop folka Разгледай мнение
                и в следващите години ще е така със софито
                ми аз за кво се тормозим с тоя DAX MAX и другите тъпотии, да хвана да намера някой брокер който да предлага CFD на Софка и да ги мятам
                Last edited by Andi11; 24.12.2013, 10:22.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
                  А па тука ако някой може да ми обясни, икономически, фундаментално и технически, на базата на кво Софи Маринова % бие всички индекси по света ето тва е ебаси парадокса. Плешивия тряя премести FED на Халите и да взима пример, как Housing Marketа в София е се разраства с 600% а не с някви си жълти стотинки
                  и в следващите години ще е така със софито

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                    Летял Дакса, глупости, слаба ракия е.
                    Кака ти Софка двойно по бърза, цяла година вече.
                    А па тука ако някой може да ми обясни, икономически, фундаментално и технически, на базата на кво Софи Маринова % бие всички индекси по света ето тва е ебаси парадокса. Плешивия тряя премести FED на Халите и да взима пример, как Housing Marketа в София е се разраства с 600% а не с някви си жълти стотинки

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Haho333 Разгледай мнение
                      ДАКС-а няма спирачки братче лети, лети
                      Летял Дакса, глупости, слаба ракия е.
                      Кака ти Софка двойно по бърза, цяла година вече.

                      Коментар


                      • ДАКС-а няма спирачки братче лети, лети

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
                          Я я, гросе дойче маркет!
                          Са ше и званнем и на кака ти Анджела, тя ми е комшийка да и редим и на нея една далавера, както на плешивия и дъртата пастърма от FED. И с кака ти Анджи решихме, да утроим парсата до година. И Хахо кака ти Анджи каза, че щи прати 'Gutschein' - Voucher за DAXa да се возиш у първа класа, вика за мойто момче Хахо - винаги S8 поръчкови изпълнения

                          Коментар


                          • ДАКС-чето добре вдига днес а? Кво ще кажете 0.5% не е зле.
                            Ако СиП ни подпре следобяда и тръгне нагоре може и 1% да направи.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
                              Я я, гросе дойче маркет!
                              Да видим до кога
                              Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                              Коментар


                              • Я я, гросе дойче маркет!
                                Custodite sortem vestram

                                Коментар

                                Working...
                                X