IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
    Михаеле12,

    Гледам тази Коба Фърчи нагоре и без черква....
    А тази вирекарда много добра ама не за днес.... това казаха твойте америкаски банкери от моргановци....
    Я пусни пак една графика на коба ,ДБ и Вирекард може и ААреалбанк....че там нещо закучи....

    Протокол ,
    В момента има качване на ДАХ и банките заради Бъдещи очаквания на ЕЦБ а после.....?
    После ще ги чакаме по долу ...аз вече заредих кеш ... Траен ръст при банките (поне няколко месеца) не виждам преди пролетта ... освен при ЦКБ
    п.с. Thomas Cook - някой да се е осмелил да го търгува... или поне да играе на стражари и апаши - както се изцепи колегата за газаджиите .,.
    https://www.tradegate.de/orderbuch.p...n=GB00B1VYCH82
    колко ли са му късите ???
    Last edited by Protokol; 10.09.2019, 19:18.
    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

      еми така ги виждам, кат си с акции или е нагоре или е надоле шанс 50/50 то нема друго, а моя шорт на златото не го дочаках до целта и взех 25% щот ми треаше марджина за идекса и тва е. Залога беше на 1650 продаваш гола опция шанса беше 90% не кат твойте акции и ей го излезе тука нема нема ....

      Михаеле12,

      Гледам тази Коба Фърчи нагоре и без черква....
      А тази вирекарда много добра ама не за днес.... това казаха твойте америкаски банкери от моргановци....
      Я пусни пак една графика на коба ,ДБ и Вирекард може и ААреалбанк....че там нещо закучи....

      Протокол ,
      В момента има качване на ДАХ и банките заради Бъдещи очаквания на ЕЦБ а после.....?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

        то всички си чертаят, а тия са наопаки на ващо, те ви продават вие си купувате .... . И това (CBK shorten? Verkauf der Staatsanteile könnte weiteren Kursverfall bei der Commerzbank-Aktie auslösen! Alles für die schwarze Null? Wann, wenn nicht jetzt?) не бих правил, за шорт е късно, за лонг може и да не стигне никога, въобще с тез банки не бих се занимавал не знам колко пъти да ви го повтарям? Ваща Кома се вдига благодарение на DAXa че тегли и като той си затвори оназ дупка ей там пристигне на resistance и баум по канчето на есен с песен наопаки ....





        P.S. иначе убаа статия дава ви "страхотен акъл" шортете шортете то ше стигне до черната 0ла и после само един спайк и акаунта ви е убит нищо че акцията пак ше падне в дъното ....
        И кво сега - запълни дупката и продължава нагоре ...чертичките какво говорят

        п.с. Беше питал що се занимаваме с евро банки а не с американски ...
        https://www.investor.bg/analizi/91/a...-kriza-288210/
        ... някой се е постарал да отговори вместо мен
        За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

          Що ти как ги виждаш нещата или си целия в злато и сребро.....
          еми така ги виждам, кат си с акции или е нагоре или е надоле шанс 50/50 то нема друго, а моя шорт на златото не го дочаках до целта и взех 25% щот ми треаше марджина за идекса и тва е. Залога беше на 1650 продаваш гола опция шанса беше 90% не кат твойте акции и ей го излезе тука нема нема ....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

            с две думи нагоре или надоле и накъде тръгне натам ..... иначе у твоя случай има само 2 варианта или тръгва в твойта посока или ньет нема трети вариант, тва не са опциите ....
            Що ти как ги виждаш нещата или си целия в злато и сребро.....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

              Всяко нещо с времето си....
              Има три варианта.....
              Или октомври и ноември тотален срив и почва новогодишно рали до март.....после срив неколко месеца и по изборите в Щатите яко булиш.... и после яко надоле.....
              Другия сега почва едно клатене до НГ надоле но с малко поражения после малко клатене нагоре и после яко нагоре....по изборите.. и после яко надоле....
              Третия сега нагоре до март или рейндж и после един срив до изборите ама срив като ората.....
              с две думи нагоре или надоле и накъде тръгне натам ..... иначе у твоя случай има само 2 варианта или тръгва в твойта посока или ньет нема трети вариант, тва не са опциите ....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                ми хубуу си нарпайл, да така е, ше вземеш и на по-ниска Байера нема страшно , а за Тотала те по-скоро май са свързани с бензина и ако той се изсули тогава кофти ше чакаш докато се вдигне пак ако па стои тука си ок ....





                ушш с тия банки бе, ако са много, много булиш фани напусни кораба докато е време ....
                Всяко нещо с времето си....
                Има три варианта.....
                Или октомври и ноември тотален срив и почва новогодишно рали до март.....после срив неколко месеца и по изборите в Щатите яко булиш.... и после яко надоле.....
                Другия сега почва едно клатене до НГ надоле но с малко поражения после малко клатене нагоре и после яко нагоре....по изборите.. и после яко надоле....
                Третия сега нагоре до март или рейндж и после един срив до изборите ама срив като ората.....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                  На малка печалба да. (Продадох на 67,95) Избягвам да продавам на загуба. Продадох основно заради неразбориите и делата покрай Раундъп. Възможно е и да греша, но си мисля че пак ще успея да си взема, дори на по-ниски нива. В края на месеца е екс-дейта на Тотал, и ще взема добър дивидент, а и мисля че петрола има потенциал за ръст. "Плана" е да взема 1-2 дивидента от Тотал, и да продам на около 50 евро ако се 'качи" дотам. Все пак е възможно да пиша пълни глупости, и нищо от това да не се случи. И все пак си мисля че потенциала за капиталова при Тотал е малко по-вероятен от този при Байер.
                  ми хубуу си нарпайл, да така е, ше вземеш и на по-ниска Байера нема страшно , а за Тотала те по-скоро май са свързани с бензина и ако той се изсули тогава кофти ше чакаш докато се вдигне пак ако па стои тука си ок ....



                  Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                  Нема , но в сряда може банките да са много ,много булиш.....
                  ушш с тия банки бе, ако са много, много булиш фани напусни кораба докато е време ....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
                    DAXa на Монтито добута до 12200 кой излезнал излезнал, са само да не решат че ше е bullish и да влезнат са лонг на него ...

                    Нема , но в сряда може банките да са много ,много булиш.....

                    Коментар


                    • DAXa на Монтито добута до 12200 кой излезнал излезнал, са само да не решат че ше е bullish и да влезнат са лонг на него ...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                        абе Манчев тоя Байер ще ходи още малко нагоре бе, що го продаде, поне на печалба ли беше ?



                        добре а тва сега ли го взе ?

                        На малка печалба да. (Продадох на 67,95) Избягвам да продавам на загуба. Продадох основно заради неразбориите и делата покрай Раундъп. Възможно е и да греша, но си мисля че пак ще успея да си взема, дори на по-ниски нива. В края на месеца е екс-дейта на Тотал, и ще взема добър дивидент, а и мисля че петрола има потенциал за ръст. "Плана" е да взема 1-2 дивидента от Тотал, и да продам на около 50 евро ако се 'качи" дотам. Все пак е възможно да пиша пълни глупости, и нищо от това да не се случи. И все пак си мисля че потенциала за капиталова при Тотал е малко по-вероятен от този при Байер.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
                          Продадох Bayer, влязох в Total. Да видим...
                          абе Манчев тоя Байер ще ходи още малко нагоре бе, що го продаде, поне на печалба ли беше ?



                          добре а тва сега ли го взе ?

                          Last edited by michaelis12; 09.09.2019, 13:55.

                          Коментар


                          • Продадох Bayer, влязох в Total. Да видим...

                            Коментар


                            • https://www.investor.bg/news/comments/288738/337/








                              Todor Sabev
                              Junior Member






                              20.08.2019, 15:45




                              Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                              Не знам но мисля че ще има още един път яко нагоре...
                              Или китайския договор или Новогодишно рали ,което миналата година нямаше ...
                              Все пак Тръмп ще извади някой жокер...
                              Така че не ми се чака до Деветката на ДАУ и тогава...то може и другата година дае...
                              А банката с църквата Меркел ще извадинякой и друг жокер през септември...сигурен съм....








                              Коза ще е прегръдки и целувки с Си Джинпин . И подписване на търговско споразумение малко преди Нова година. На Тръмп не му требват паникьосани и разпродадени пазари и икономика в рецесия по време на изборите. А точно обратното еуфория и силен икономически ръст Това имах предвит когато писах индексите могат да отлетът на горе след октомври - ноември

                              Last edited by Todor Sabev; 20.08.2019, 16:11.




                              Коментар


                              • Здравейте, колеги. Решил съм да инвестирам в "цигарена компания" и се двоумя между Imperial Brands и Philip Morris. И двете изплащат нелоши дивиденти, цената им към момента е добра ( ще търся 20 паунда за Империал и 68-70 долара за Филип Морис). Сметаката ми е в евро, и при двата случая съществува валутен риск, и се чудя кой е по-голям. Паунда е на дъно а долара е на връх спрямо еврото. Ако гледаме това, може би Империал е по-добър вариант. От друга страна риска Брекзит си е руска рулетка, и може още повече да потопи акцията или стойността на паунда. Дивидента при Империал също е по-добър. От друга страна рисковете пред Филип Морис сякаш са една идея по-малки. Имат доста добър продукт според мен (IQOS), резултатите от които ще се виждат следващите тримесечия. (Империал Брандс също биха се възползвали от подобен ръст, ако пуснат цигари съвместими с устройствата IQOS и GLO). Рано или късно и двете компании ще влязат и на пазара на марихуана, което също може да доведе до ръст на приходите. Благодаря предварително на отговорилите за мненията и насоките.
                                Мнението ми не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа.
                                Last edited by mancev; 01.09.2019, 13:37.

                                Коментар

                                Working...
                                X