IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от michaelis12

    тоя дебил не знам що ми е изтрил коментара сигурно неска е ударил некоя греда с комшийката дет не му е пуснала, ти некде да виде зъл тон от моя страна а колегас ? ....
    Но иначе като ви гледам предимно само на немската борса и 90% банки, нещо commodities (метали, горива) някви ETFи или странични акции разлини от банка и застраховка тц ?

    а да верно имаше няква шашма с тия Volkswagen преди време дет казваш нещо излъгаха кво стана, човека взе парите не ги знам какво измъндросаха тогава ...

    Криза и късаците решиха да ударят голфа ама сбъркаха човека/ Порше / който им даде акциите при доверени негови хора и те вместо да си кротят им подхвърлиха акции с къс срок за връщане а боса започна да изкупува що де има акции на Голф с цел превземане и късаците вместо да свалят цената на двуцифрена я докараха на четирицифрена аз някъде към 600 освободих мойте и що ме беше яд ....а бяха от 150 плюс...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от michaelis12
      Монти ае колегас вие с Protokol и останалата група нещо друго пипате ли на тая борса или на Xetra жасате само банки ? Американската борса за вас не съществува ли или не ви е интересно там с 18 трилиона дет се въртят ? И там имат банки ве да го ева ....
      Фолсваген участвах преди 10 години в прецакването на късите на страната на Порше и през няколко месеца влизам в байер , рве , вирекард , бановете, сити когато почти фалира, БАнк ъф Америка , Сакс парибанк , сосиете , сега само спекулански акции като Коба ,Райфата и ДБ щото паднат ли основните няма връщане...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

        https://www.finanznachrichten.de/nac...flagge-109.htm

        Е и други чертаят що ще кажеш....
        то всички си чертаят, а тия са наопаки на ващо, те ви продават вие си купувате .... . И това (CBK shorten? Verkauf der Staatsanteile könnte weiteren Kursverfall bei der Commerzbank-Aktie auslösen! Alles für die schwarze Null? Wann, wenn nicht jetzt?) не бих правил, за шорт е късно, за лонг може и да не стигне никога, въобще с тез банки не бих се занимавал не знам колко пъти да ви го повтарям? Ваща Кома се вдига благодарение на DAXa че тегли и като той си затвори оназ дупка ей там пристигне на resistance и баум по канчето на есен с песен наопаки ....





        P.S. иначе убаа статия дава ви "страхотен акъл" шортете шортете то ше стигне до черната 0ла и после само един спайк и акаунта ви е убит нищо че акцията пак ше падне в дъното ....
        Last edited by michaelis12; 30.08.2019, 14:27.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

          аз съобщавам за късата ми позиция на златото че при някакви такива 20/30$ подскоци опциите са много волатилни и "чувствителни" и само ми бъркат в марджина гадовете, че нема да ходи на 1650$ до Окт. ясно ама поне да не подксача като гламаво ....
          А на индекса късите не ги пипам докато не видя оше една тръба надоле към 650/700 треа зеем заплата не мое така ...



          това е било миналия път и бая пъти го е прайло тоя фифел, напред назад и айдееее ....



          P.S. забрайх да напиша стига с тия банки бе .... да не ви се е паднала глуха акула или свирка без топче ве да го ева ? Кат ония на БФБто само риват, че не е ок ама висат там, а що да ги пита човек и те не знаят
          https://www.finanznachrichten.de/nac...flagge-109.htm

          Е и други чертаят що ще кажеш....

          Коментар


          • Deutsche wohnen 'избухнаха" днес. На какво се дължи?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
              Продадох Banka IFIS на 13.44. Досега ми се искаше да направят бързо правителство, но след като закрих всичко италианско ми се иска обратното...как си променя човек възгледите - за няколко стотин евра
              Макаронджиите рано или късно ще отидат на избори ,проблема ни е че вече никой не ги третира за голям фактор на маркетите и няма да има големи спадове от тях..
              Гледам булбанк държи над 9,7...учудващо за мен...същото както и Коба около 5..

              Коментар


              • Продадох Banka IFIS на 13.44. Досега ми се искаше да направят бързо правителство, но след като закрих всичко италианско ми се иска обратното...как си променя човек възгледите - за няколко стотин евра
                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                  И други са на това мнение

                  https://www.ft.com/content/27d54524-...dev&yptr=yahoo
                  мдааа да да, точно така ше зеем идея от FT комсомолская правда бате, а леле майко, та да доставим лимвидност на професионалистите да излизат ааааре нема нужда. Пошеснайствам, не гледайте идиотски новини, не взимайте решения на базата на некви фундаменти, мнения и прочее глупости, гледайте реалността ква е, не купувайте простотии щот некой си "FT expert" или Бльомбург тъпунгер бил казал, дал мнение .... по тая логика и аз съм да си ебе и експерта от най-висш ранг, че поне не съветвам ората да си губят парите ....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                    Слепи и балъци сме сме ако купуваме банки дългосрочно и на високото а когато ги търсим на дъното сме спекуланти.....
                    Скоро ЕЦБ ще пусне стимули и тогава ще видим кой слеп и кой глух...
                    Успех!
                    аз успеха го иам, надайте се вие на ЕЦБ и с тех свърши линерастния филм кат ФЕДа лихви, млихви и борсата забоде нос .... с тия боклуци банките нема прокопсате много много свърши им ерата на свещенни крави, особено и с навлизането на fintech джаджите все по-малко хора ше ги ползват тия нещастници. Performance от банките колко % + divident сте напрайли тая година ? Аз съм до сега на 55% коя банка е скочила толкоз или е дала толкоз таз година ? Ми никоя нема и да скочи нема и да даде ....
                    Как искате бе пичое, занимаайте с тях ако има олеле да не ревете после ....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                      Слепи и балъци сме сме ако купуваме банки дългосрочно и на високото а когато ги търсим на дъното сме спекуланти.....
                      Скоро ЕЦБ ще пусне стимули и тогава ще видим кой слеп и кой глух...
                      Успех!
                      И други са на това мнение

                      https://www.ft.com/content/27d54524-...dev&yptr=yahoo
                      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                        аз съобщавам за късата ми позиция на златото че при някакви такива 20/30$ подскоци опциите са много волатилни и "чувствителни" и само ми бъркат в марджина гадовете, че нема да ходи на 1650$ до Окт. ясно ама поне да не подксача като гламаво ....
                        А на индекса късите не ги пипам докато не видя оше една тръба надоле към 650/700 треа зеем заплата не мое така ...



                        това е било миналия път и бая пъти го е прайло тоя фифел, напред назад и айдееее ....



                        P.S. забрайх да напиша стига с тия банки бе .... да не ви се е паднала глуха акула или свирка без топче ве да го ева ? Кат ония на БФБто само риват, че не е ок ама висат там, а що да ги пита човек и те не знаят
                        Слепи и балъци сме сме ако купуваме банки дългосрочно и на високото а когато ги търсим на дъното сме спекуланти.....
                        Скоро ЕЦБ ще пусне стимули и тогава ще видим кой слеп и кой глух...
                        Успех!

                        Коментар




                        • S&Pто докато ги догони тия бая ше треа да се вдлъбне ...
                          Last edited by michaelis12; 25.08.2019, 07:51.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                            За мен е още рано за къси в понеделник да не е но във вторник ДАУ ще затвори на плЮс и след това поне 1000 пункта нагоре го чакат...
                            Банките почват да изчерпват спадовете си това винаги е обръщане....
                            аз съобщавам за късата ми позиция на златото че при някакви такива 20/30$ подскоци опциите са много волатилни и "чувствителни" и само ми бъркат в марджина гадовете, че нема да ходи на 1650$ до Окт. ясно ама поне да не подксача като гламаво ....
                            А на индекса късите не ги пипам докато не видя оше една тръба надоле към 650/700 треа зеем заплата не мое така ...



                            това е било миналия път и бая пъти го е прайло тоя фифел, напред назад и айдееее ....



                            P.S. забрайх да напиша стига с тия банки бе .... да не ви се е паднала глуха акула или свирка без топче ве да го ева ? Кат ония на БФБто само риват, че не е ок ама висат там, а що да ги пита човек и те не знаят
                            Last edited by michaelis12; 24.08.2019, 23:23.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                              в момента е на -830$ а беше +1000$ майка му мечка с неговите подскоци, ше взема накрая да му набия още едни къси спредове та да взеем поне повечко за люлянето от хилка и половина ааай маймуни ньедни ....
                              И стига сте чели тъпотии и новини, а гледайте графиката ....
                              За мен е още рано за къси в понеделник да не е но във вторник ДАУ ще затвори на плЮс и след това поне 1000 пункта нагоре го чакат...
                              Банките почват да изчерпват спадовете си това винаги е обръщане....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
                                Я да поврачувам отново . В понеделник фючерсите ще отворят с малък гап на долу без нови дъна и след това ще почнат да катерят отново на горе.

                                А златото ще направи нов временен връх от флат корекция на едночасова тава за Мишо.


                                Интересното е че пазарите вече реагират на обратно на търговската война след обяването на новината независимо в коя посока е. Реагират спрямо новината в посоката на новината, а след това потеглят в обратна посока Тук некой се опариха и не само тук


                                Просто според мен пазарите са значително подготвени за повечето новини относно търговската война и за това когато дойде новината тя е един вид вече отразена в цената

                                Да видим дали тезата ще ми се потвърди поне в близките седмици и месеци


                                И понеже сме у темата на Дойчовците, те една песньовка ама на на английски.

                                https://www.youtube.com/watch?v=gOtTyWIJD1Q
                                в момента е на -830$ а беше +1000$ майка му мечка с неговите подскоци, ше взема накрая да му набия още едни къси спредове та да взеем поне повечко за люлянето от хилка и половина ааай маймуни ньедни ....
                                И стига сте чели тъпотии и новини, а гледайте графиката ....

                                Коментар

                                Working...
                                X