IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Какво мислите след кризата Фолксваген или Мерцедес ще стоят по-добре на пазара ако сега се заеме позиция?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
      BP съкрати дивидента, очаквана загуба, петролът си цикли под 45, акцията нагоре...
      Рязането е по-малко от Мидата- Още не са дигнали Арамко в Небесното царсттво- Албиона е много по-добър избор от Мидата- Разбира се Шеврона засега е топ от топ- Как ли ще се казва новата Пустиня Буря и кой ли ще играе ролята на Садам тигъра от Тикрит. Холивуд може да смени малко сценария този път- Иначе много еднообразно- Може да вкарат и шекелите активно този път стига са се покривали бехайнд дъ сценес оф синайската пустиня- И османците ще участват този път ще е грандиозна коопродукция така мирише- Персите с прокси ливанците, Рубинената звезда Албиона и Статуята на свободата- Ще има яко светлинни ефекти-

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
        Shell-a за първи път от доста време прави сравнително голямо движение от 12.80 на 13.50 евро, макар и за 3 дни
        Последните 2 заради данните за петролните запаси, като в момента вече и черното злато е на рекордни нива от големият спад насам.
        Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

        Коментар


        • Shell-a за първи път от доста време прави сравнително голямо движение от 12.80 на 13.50 евро, макар и за 3 дни

          Коментар


          • BP съкрати дивидента, очаквана загуба, петролът си цикли под 45, акцията нагоре...
            Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

              Портфейла ми не мисли така....Тогава Ареала беше 15,10 а шела 12.10 в момента аареала е 16,6 а шел 12,12....
              Иначе сутринта скочи до 12,70 ама падна до 11,85 ...да се надяваме че ще върне ....нагоре
              Финансите показват повечко мускул напоследък, следя ги по сектори, но % на лошите кредити расте, лихвените % са много ниски, няма розово бъдеще пред тях. Не че изкопаемите горива са незаменими, но за сега е по - спокоен и сигурен бизнес, търсенето и предлагането ще се балансира и пак ще излязат на печалба, а по - умните диверсифицират, кои към ВЕИ, други водород в най - различни енергии на бъдещето, докато банките нямат особена алтернатива, като при тях много фирми за преводи и кредитити им крадат постоянно от бизнеса.

              Все пак в тази ситуация парите са в технологиите и донякъде във фармата, но там си е леко рулетка с нацелване на победителя с ваксината.
              Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                Така погледанто е по - доброто решение, в банки поне аз няма да сложа и цент. Тренда на "ШЕЛ" е категорично низходящ, но дъното ако не е сега, не е далеч, не повече от 1 евро от тук, а все ще обърне. През уикенда обявиха нови инвестиции към зеленото бъдеще, не са огромни, но малко по малко диверсифицират.
                Портфейла ми не мисли така....Тогава Ареала беше 15,10 а шела 12.10 в момента аареала е 16,6 а шел 12,12....
                Иначе сутринта скочи до 12,70 ама падна до 11,85 ...да се надяваме че ще върне ....нагоре

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                  Онзи ден се чудех къде да вкарам кеша в Аареалбанк или шел...избрах заради дивидента в шел а при ареала ги резна ЕЦБ тази година....
                  Къде е Мюлер да каже кога шел ще стане 19 а ареала на 5.....?
                  Така погледанто е по - доброто решение, в банки поне аз няма да сложа и цент. Тренда на "ШЕЛ" е категорично низходящ, но дъното ако не е сега, не е далеч, не повече от 1 евро от тук, а все ще обърне. През уикенда обявиха нови инвестиции към зеленото бъдеще, не са огромни, но малко по малко диверсифицират.
                  Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                  Коментар


                  • Някой знае ли дали има на борса в Еврозоната компания да разпределя дивидент месечно? Каквато и да е. Изобщо някаква.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                      EXXON даже се повиши, но не толкова лош отчет, запазиха дивидента, около 8% е, който е от най - големите в САЩ.

                      За RDS.B това е първата цена, 12.00, аз по съм харесал 80 цента по - ниско, вероятно да се видят след дивидент.

                      ПИЧ Това е така и с индексите, а и спрямо други компании в сектора, по - слаби са, но и тук дивидента го орязаха много и няма какво да подпира цената, както при EXXON например.
                      Онзи ден се чудех къде да вкарам кеша в Аареалбанк или шел...избрах заради дивидента в шел а при ареала ги резна ЕЦБ тази година....
                      Къде е Мюлер да каже кога шел ще стане 19 а ареала на 5.....?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                        Може и да греша но влезнах на 12,05 ....Защо пада ами днес излезнаха лоши резултати на Тотал и шеврон..?
                        EXXON даже се повиши, но не толкова лош отчет, запазиха дивидента, около 8% е, който е от най - големите в САЩ.

                        За RDS.B това е първата цена, 12.00, аз по съм харесал 80 цента по - ниско, вероятно да се видят след дивидент.

                        ПИЧ Това е така и с индексите, а и спрямо други компании в сектора, по - слаби са, но и тук дивидента го орязаха много и няма какво да подпира цената, както при EXXON например.
                        Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                          Нищо не разбрах?

                          ПИЧ Правилният ред е. То и това тримесечие имат добри резултати, но които се държат на търговия/хеджиране(каквото трябваше и "Софарма" да направят спрямо валутният риск) и загубата е изцяло от отписване и преоценки, но за текущото да се чака минус, което малко замисля за инвестиция към момента. Да свали поне още 1 евро и става за покупка, сега съм много раздовен.
                          Може и да греша но влезнах на 12,05 ....Защо пада ами днес излезнаха лоши резултати на Тотал и шеврон..?

                          Коментар


                          • Шела започна да не се движи със индексите, а доста по зле (от доста време, не от тия дни). Не върви в крак с индексите. Това е най-лошото - да се движи обратно на индексите. Говорили сме и преди - много пада, малко вдига. лa*нянa работа. Със Шел не си петролен шейх, не може да се отъждествиш с арабските петролни принцове.
                            Last edited by Andi11; 31.07.2020, 17:48.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                              За мен спрямо к1от 20 г и спрямо к2 от 19 г...има интересен разговор между шел и 7,8 най големи банки.банки..
                              Нищо не разбрах?

                              ПИЧ Правилният ред е. То и това тримесечие имат добри резултати, но които се държат на търговия/хеджиране(каквото трябваше и "Софарма" да направят спрямо валутният риск) и загубата е изцяло от отписване и преоценки, но за текущото да се чака минус, което малко замисля за инвестиция към момента. Да свали поне още 1 евро и става за покупка, сега съм много раздовен.
                              Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                                За шел-а, дайте да Обърнем внимание на този текст от отчета: "Due to price lag in oil-linked LNG term contracts, the impact of low oil prices is expected to become more significant in the third quarter." Какво означава това ?
                                1.По ниските цени на нефта тепърва ще се отразят неблагоприятно в отчета Q3/2020 или
                                2. Ниските цени на нефта(от Q2) ще отворят маржа на печалба и ще доведат до по-добри резултати в Q3

                                Как го тълкувате ?
                                За мен спрямо к1от 20 г и спрямо к2 от 19 г...има интересен разговор между шел и 7,8 най големи банки.банки..

                                Коментар

                                Working...
                                X