IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
    Мен рисунката не ме ебе, а това че нямам идея как се развива бизнесът, когато няма корона. Уникално колко малко информация можеш да намериш за компании, които не се търгуват в Ню Йорк. Поне без да знам френски.
    Гугъл знае. Дай някой линк!

    Виж на сайта какво намерих => https://www.eliorgroup.com/elior-gro...ry-elior-group
    Last edited by Никола20; 27.11.2020, 16:09.

    Коментар


    • Мен рисунката не ме ебе, а това че нямам идея как се развива бизнесът, когато няма корона. Уникално колко малко информация можеш да намериш за компании, които не се търгуват в Ню Йорк. Поне без да знам френски.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
        Аве... щом и тука училища и детски закриват кухните и минават на гейтъринг... у френско сигурно е бая по-напреднала тази работа. Просто нямам време и енергия да я разнищвам компанията, а и секторът ми е непознат. Слагам една аларма на 4,25, пък ти пиши други съображения, ако имаш.
        Нямам други съображения, само цената ме тормози. Графиките (както аз ги тълкувам) показват спад, но докога и доколко...? Личното ми усещане е, че няма да е повече от 7-8%. Проспал съм ги на 3,30 и не вярвам повече да върнат до там.

        Коментар


        • Аве... щом и тука училища и детски закриват кухните и минават на гейтъринг... у френско сигурно е бая по-напреднала тази работа. Просто нямам време и енергия да я разнищвам компанията, а и секторът ми е непознат. Слагам една аларма на 4,25, пък ти пиши други съображения, ако имаш.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

            Мерсаж! На пръв поглед изглежда повече от добре. Признавам, че не съм ги чувал даже. Повече ме интересува обаче антитезата. Защо не трябва да инвестирам в тези? Къде е рискът... Като изключим Ковида. Добре ли е да ги държа до април и да продам преди дивидент?
            Открих ги онзи ден, когато писах за тях. Колебаех се между тях и онези, които купих в крайна сметка - Genfit SA GNFT. И тях ги видях същия ден.

            А рискове - колкото искаш. Може да не им преподпишат договори, може жълтите жилетки да им запалят ресторанти, може Айфеловата да се наклони и да им се счупи ресторанта и т.н. и т.н.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Никола20 Разгледай мнение
              По питанките "Кое е подценено?", намерих тези - Elior Group SA (ELIOR). В уикипедия набързо можете да прочетете с какво се занимават.
              Ковид ще ги мъчи до ранна пролет, но после (или по-рано) виждам едни 100% ръст набръжко.

              Настоящият проблем е все още високата цена. За мен на 4-4.2 са ОК.
              Мерсаж! На пръв поглед изглежда повече от добре. Признавам, че не съм ги чувал даже. Повече ме интересува обаче антитезата. Защо не трябва да инвестирам в тези? Къде е рискът... Като изключим Ковида. Добре ли е да ги държа до април и да продам преди дивидент?

              Коментар


              • По питанките "Кое е подценено?", намерих тези - Elior Group SA (ELIOR). В уикипедия набързо можете да прочетете с какво се занимават.
                Ковид ще ги мъчи до ранна пролет, но после (или по-рано) виждам едни 100% ръст набръжко.

                Настоящият проблем е все още високата цена. За мен на 4-4.2 са ОК.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
                  Освен това следва логичния въпрос, ако кеширам Даймлер, къде да вкарам кеша? Все въпроси които всеки си задава най-вероятно.
                  Изненадващо, но далеч не всички. Според доста форумци е хубаво в момента да държиш кеш. Но и аз като теб търся нещо подценено. Според мен още не е късно за аспирините. Аз обаче не бих сложил дългосрочно при подобен данъчен режим и дивидентна доходност и гледам по-скоро на LSE.

                  Други идеи?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение
                    Държа едни BASF & Daimler oт известно време и почвам да се питам докога можа да продължи това постоянно увеличение. Не знам дали вече не е настанал момента да се кешира.
                    Махнах преди две седмици едно MTU и цената скочи 20 %, а се набих с половината пара в SAP. Не ми се иска да повтарям грешката.

                    А Шел скоро ще ми излезе на нула средната цена, само се чудя що не осреднявах на 10-11 евра като беше.
                    Имам същата дилема за Даймлер, но към момента реших да си ги задържа. Цената падна много освен заради ковид кризата, и заради митата на Тръмп. Сега с новия президент, ръста може и да продължи. Освен това следва логичния въпрос, ако кеширам Даймлер, къде да вкарам кеша? Все въпроси които всеки си задава най-вероятно.

                    Коментар


                    • Държа едни BASF & Daimler oт известно време и почвам да се питам докога можа да продължи това постоянно увеличение. Не знам дали вече не е настанал момента да се кешира.
                      Махнах преди две седмици едно MTU и цената скочи 20 %, а се набих с половината пара в SAP. Не ми се иска да повтарям грешката.

                      А Шел скоро ще ми излезе на нула средната цена, само се чудя що не осреднявах на 10-11 евра като беше.

                      Коментар


                      • Купих 120 бр. на 4.12 GNFT. По-късно днес, може би и 100 Елиор ELIOR. Чакам да видя дали няма да слезе леко.

                        Купих и 50 бр. Рено RNO на 33.6. Да, да, същото дето го продадох на 25.4 преди две седмици.
                        Last edited by Никола20; 24.11.2020, 13:59.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                          Не обръщай особено внимание на подобни коментари. Споделяй си сделките и печалбите. Това е идеята на форума. Съжалявам че ще го кажа но заради подобни безумни и безмислени коментари като горния, доста хора не виждат добавена стойност във форума, и почти не четат или пишат. Не разбирам логиката на това да се подиграеш, иронизираш или омаловажиш труда на другия. Силно се надявам нещата да се "обърнат", и в скоро време отново да се пише за доходност, прогнози, дивиденти, и очаквания, вместо за бързи кредити и това дали 200 евро са малко или много като капиталова печалба.
                          Между другото, Даймлер вече ми свети в "зелено", какви са очакванията ви за акцията?
                          Благодаря ти за подкрепата!

                          А Даймлер и те ще пускат нови ел. модели 2021 и 22-ра година, но нещо не мога да разбера плъг-ин хибрид ли са или чисти електрици. Май оттам иде ентусиазма. И не само, де. И Пежо и Рено са нагоре. Други авто не следя.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Никола20 Разгледай мнение

                            Не успявам да се ориентирам дали шегата ти е добронамерена или не. Просто си споделям сделките. И резултатите.
                            Не обръщай особено внимание на подобни коментари. Споделяй си сделките и печалбите. Това е идеята на форума. Съжалявам че ще го кажа но заради подобни безумни и безмислени коментари като горния, доста хора не виждат добавена стойност във форума, и почти не четат или пишат. Не разбирам логиката на това да се подиграеш, иронизираш или омаловажиш труда на другия. Силно се надявам нещата да се "обърнат", и в скоро време отново да се пише за доходност, прогнози, дивиденти, и очаквания, вместо за бързи кредити и това дали 200 евро са малко или много като капиталова печалба.
                            Между другото, Даймлер вече ми свети в "зелено", какви са очакванията ви за акцията?

                            Коментар


                            • Европейските книжа много избягаха - гледам TUI, дето съм ги търгувал на 3.20 - 3.40 , сега са 5.30, това са големи ръстове за един месец. Дойче банк, търгувани са в диапазона 7 - 8.00, а сега са на 9.23 €.
                              Това търгуване е било абсолютно излишно, по-добре да бъдат държани при такова покачване.
                              Last edited by ПИЧ; 23.11.2020, 13:19.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от strol Разгледай мнение

                                Малий.....Сега какво ще правиш с толкова много пари?Може да започнеш да отпускаш бързи кредити
                                Не успявам да се ориентирам дали шегата ти е добронамерена или не. Просто си споделям сделките. И резултатите.

                                Коментар

                                Working...
                                X