IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • взех Grifols, изключително разпродадена хартия, без резултатите да показват такъв спад.

    Коментар


    • Гледам Дойчовците (Deutsche bank) , растат днес, но такива откъснати от пазара движения, винаги са странни и озадачаващи ?!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

        Яки идеи пускаш и с удоволствие бих скочил и аз, па да вдигна малко цената. Проблемът е, че в Европа търговията ми излиза доста скъпо и не си заслужава под 2000 евро. Много ми е за почти банкрутирала компания. Самата Европа е черна дупка и затова трябва да съм по-внимателен в избора на компании. Обаче не мога да намеря подробна финансова информация и новини за европейските компании. Трябва да отделям твърде много време.

        Щеше да е супер, ако мога да купя едно 2-3 хил. акции, но за повече ме е страх
        Преди малко прочетох в платформата, че утре пускат акции за около 50 млн. Оттам е днешния срив. Утре ще видим каква посока ще хване. Аз купих за 500 евро и колкото и да падат, нямам намерение да ги усреднявам.
        Към средата на лятото очаквам да стават за продаване.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Никола20 Разгледай мнение

          Бъри може би щеше да ги купи сега - на 0.30.
          Яки идеи пускаш и с удоволствие бих скочил и аз, па да вдигна малко цената. Проблемът е, че в Европа търговията ми излиза доста скъпо и не си заслужава под 2000 евро. Много ми е за почти банкрутирала компания. Самата Европа е черна дупка и затова трябва да съм по-внимателен в избора на компании. Обаче не мога да намеря подробна финансова информация и новини за европейските компании. Трябва да отделям твърде много време.

          Щеше да е супер, ако мога да купя едно 2-3 хил. акции, но за повече ме е страх

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

            Оня ден четох, че горе долу същата била стратегията и на оня пич от филма за ипотечната криза - Бъри.
            Бъри може би щеше да ги купи сега - на 0.30.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Никола20 Разгледай мнение

              Не съм се вторачвал много. Направи ми впечатление, че са на 20-25% нагоре от дъното си и реших да ги преслушам. Ако започнат в някаква степен пътуванията, би трябвало да захлебят. Много от центровете им са по летища, гари и т.н.

              Елиор, да! Малко радост тия дни.
              Оня ден четох, че горе долу същата била стратегията и на оня пич от филма за ипотечната криза - Бъри.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                Гледал ли си ги подробно? Имаш ли по-конкретна идея или си влязъл спекулативно.

                ...
                Не съм се вторачвал много. Направи ми впечатление, че са на 20-25% нагоре от дъното си и реших да ги преслушам. Ако започнат в някаква степен пътуванията, би трябвало да захлебят. Много от центровете им са по летища, гари и т.н.

                Елиор, да! Малко радост тия дни.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Никола20 Разгледай мнение
                  Купих Europcar (EUCAR) на 0.37. Пролет иде, залагам на оптимизъм.
                  Гледал ли си ги подробно? Имаш ли по-конкретна идея или си влязъл спекулативно.

                  И поздравления за Elior. Като си помисля, че за два три цента не успях да се закача...

                  Коментар


                  • Купих Europcar (EUCAR) на 0.37. Пролет иде, залагам на оптимизъм.

                    Коментар


                    • Varta AG - много голям спад в един ден - да не би да са се намесили Робинхутовците ?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                        Имало е страхотно търсене в даден момент, хвърлят се да не останат капо. Лимитирана поръчката продава , ще рече- не по малко от посочената цена, но може да отиде и нагоре. Макар и рядко случват се такива неща.
                        И аз така си го обясних.

                        Коментар


                        • Имало е страхотно търсене в даден момент, хвърлят се да не останат капо. Лимитирана поръчката продава , ще рече- не по малко от посочената цена, но може да отиде и нагоре. Макар и рядко случват се такива неща.

                          Коментар


                          • https://www.boerse-frankfurt.de/equi...tory/tick-data

                            Така като гледам е отворила на 8.50 или 8.60 Предполагам какво е станало - винаги търговията би следвало да започва с аукцион като на аукциона сделките се сключват на 1 цена. https://www.xetra.com/resource/blob/...t_Model-en.pdf

                            Но ти щом си продал на 6.10 значи би следвало да си продал на някакъв pre-trade пазар, странно

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                              Е, то почти винаги може и по-добре. Затова гледам никога да не продавам цялата позиция. Оставям си малко за всеки случай, особено ако съм успял да покрия началната инвестиция. Пак може да ме е яд, но една идея по-малко
                              Да, при другите две така съм напраил. Просто от Genfit въобще не очаквах такава промяна в момента. Преди малко се зачетох какво я е предизвикало.
                              Публикували са обнадеждаващи клинични резултати от фаза 2.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Никола20 Разгледай мнение

                                Имам подозрения, че играта ми ще се окаже глупава в крайна сметка. Бях забелязал, че акцията ходи до 5 и нещо по веднъж на месец и идеята ми беше да изкарам едни 100 евро и после като спихне до 4.20 да си купя пак. Ама може и да се окаже, че тръгва стабилно нагоре и в този случай няма да съм много щастлив. Но...важното е да сме здрави и да няма загуби.

                                Иначе другите две са на Насдак.
                                Liminal BioSciences (LMNL) тези правят някакви силни турбуленции от време на време. Сложил съм ги на 15.49.
                                Другите са: Meten Edtechx Education Group (METX). На тези съм сложил 4.78.
                                Е, то почти винаги може и по-добре. Затова гледам никога да не продавам цялата позиция. Оставям си малко за всеки случай, особено ако съм успял да покрия началната инвестиция. Пак може да ме е яд, но една идея по-малко

                                Коментар

                                Working...
                                X