IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение
    Т.е. очакваш затягането на паричната политика не просто да се отложи във времето, а дори да прерасне в олабване? Нормално е именно развиващите се пазари да пострадат най-много през следващите месеци от несигурността, (неизбежното) вдигане на лихвите в даден момент и резонния отлив на капитали. Ако целите ти са дългосрочни, обмисли внимателно всички ЗА и ПРОТИВ и имай предвид, че "повече не може да пада" не е част от уравнението.
    Обикновено се учи по трудния начин ...
    Така е с ловците на ножове - ЕМ очаквам да бъдат такива поне няколко месеца.
    Това не означава , че не се пробвам ...
    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение
      Дори и да си нацелил момента за вход, което е много съмнително, пак остава въпроса, дали emerging markets са най-добрия избор в тази ситуация.
      Аз мисля: да - основните пазари в Азия са вече небалони, ако не броим Индия може би, а икономиките се развиват добре.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Дори и да си нацелил момента за вход, което е много съмнително, пак остава въпроса, дали emerging markets са най-добрия избор в тази ситуация.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение
          Т.е. очакваш затягането на паричната политика не просто да се отложи във времето, а дори да прерасне в олабване? Нормално е именно развиващите се пазари да пострадат най-много през следващите месеци от несигурността, (неизбежното) вдигане на лихвите в даден момент и резонния отлив на капитали. Ако целите ти са дългосрочни, обмисли внимателно всички ЗА и ПРОТИВ и имай предвид, че "повече не може да пада" не е част от уравнението.
          Те вече пострадаха най-ного - върнаха се на нима отпреди 4-5 години, при положение, че икономиките им растат.

          "Повече не може да пада" в случая е основна част от уравнението - не че не може например Шанхаецът да падне до 2438... ама няма начин да остане там.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            ...аз намислил - като инвестирам поредната порция парички в чуждите рачички, да наблегна повече на Allianz Global Emerging Markets Equity и Allianz Eastern Europe Equity, просто защото Азия и Русия няма накъде да падат повече - оттук пътят им може да е само нагоре.
            Т.е. очакваш затягането на паричната политика не просто да се отложи във времето, а дори да прерасне в олабване? Нормално е именно развиващите се пазари да пострадат най-много през следващите месеци от несигурността, (неизбежното) вдигане на лихвите в даден момент и резонния отлив на капитали. Ако целите ти са дългосрочни, обмисли внимателно всички ЗА и ПРОТИВ и имай предвид, че "повече не може да пада" не е част от уравнението.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
              Не мисля, че има потенциал за сериозен спад .
              Засега тук съм пас,но споделям мнението че келевия DAX е по-добре,че не дружи с райхсмарката и златото! При "марката" имам още 60 пипса до положителния стоп,а при жълтото от снощи съм на плюсов
              Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

              Коментар


              • ...аз намислил - като инвестирам поредната порция парички в чуждите рачички, да наблегна повече на Allianz Global Emerging Markets Equity и Allianz Eastern Europe Equity, просто защото Азия и Русия няма накъде да падат повече - оттук пътят им може да е само нагоре.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                  Говори се, че немците ще компенсират слабия износ за Китай с повечко продажби в САЩ и Великобритания.

                  http://www.ft.com/intl/cms/s/0/20553...#axzz3oLRfVyN1

                  От нийде взорът надежда не види, само от САЩ. Съжалявам за наранените чувства на хората, които силно мразят тази страна. Но ако бъдем обективни...
                  Т.нар. "слаб износ за Китай" е ного повече мит, отколкото реалност. Китайското икономика не е спряла да расте и жизненият стандарт и спестяванията на китайските хора - тоже. Това, че вече имат по-малко деца им оставя повече пари за потребление, феномен наблюдаван в целият свят - защо Европа с едно- и двудетен модел просперира, а Негрия дето черните хора се размножават като безмозъчници - е все бедна? Китай дръпна като стандарт едва когато осъзна грешката на косматият - дето ги караше да правят по ного деца. Сегашното пак не е правилно, ама като паднат под милиард и минат на двудетен модел, нещата ще се нормализират - китайските държавници се учат от грешките си и не ги повтарят. по отношение на демографията сериозна заплаха е Индия - тия цигани са повече от цялото население на Негрия.

                  Опс - за надеждата - надеждата за пазарите е повече на изток, отколкото на запад - според мене - просто защото повечето азиатски пазари (може би без Япония) просто няма накъде да падат повече. Нима Китай не е като остров на стабилността откак Шанхаецът стигна 3000 пункта - точно както прогнозирах тогаз?
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение
                    Е даде - ама вчера не е днес и всеки ден не е бабин ден!Стопа ми замина още в първия час след днешното германско отваряне и ако няма финт,до довечера или утре трябва да сме под 9850 ...Впрочем, вчерашното 10050 по това време беше чиста измама,но загубата си загуба и трябва да се приема на всяка цена!
                    Днес стана обратното - докато се бореше сам - Вермахтът с решително, макар и постепенно настъпление възвърна позиции и излезе на плюс, но после американските съюзници го предадоха и потопиха.

                    Не мисля, че има потенциал за сериозен спад - точно тия два дни пазарите показаха сила - общият спад бе кежав - около 2% за два дни - което е нормална корекция след шест дена възход.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                      видяхме вчера каква могъща атака направи Даксът, дръпнат от американците.
                      Е даде - ама вчера не е днес и всеки ден не е бабин ден!Стопа ми замина още в първия час след днешното германско отваряне и ако няма финт,до довечера или утре трябва да сме под 9850 ...Впрочем, вчерашното 10050 по това време беше чиста измама,но загубата си загуба и трябва да се приема на всяка цена!
                      Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        Не - просто не може да върви само нагоре - нито само надолу - знаем защо - ето: вече се бори малко от малко и да възстанови.

                        Ако Щатите в 17 часът тръгнат добре, може и да възстанови до голяма степен или изцяло загубите... видяхме вчера каква могъща атака направи Даксът, дръпнат от американците.
                        Говори се, че немците ще компенсират слабия износ за Китай с повечко продажби в САЩ и Великобритания.

                        http://www.ft.com/intl/cms/s/0/20553...#axzz3oLRfVyN1

                        От нийде взорът надежда не види, само от САЩ. Съжалявам за наранените чувства на хорта, които силно мразят тази страна. Но ако бъдем обективни...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от babaMETZA Разгледай мнение
                          Сега може да е почнала "умерена" криза
                          Не - просто не може да върви само нагоре - нито само надолу - знаем защо - ето: вече се бори малко от малко и да възстанови.

                          Ако Щатите в 17 часът тръгнат добре, може и да възстанови до голяма степен или изцяло загубите... видяхме вчера каква могъща атака направи Даксът, дръпнат от американците.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            Сеч: две сечи - за два дена 2% загуба не може да направи - в разгарът на кризата 2% падаше за 4 минути.
                            Сега може да е почнала "умерена" криза

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от babaMETZA Разгледай мнение
                              СЕЧ
                              Сеч: две сечи - за два дена 2% загуба не може да направи - в разгарът на кризата 2% падаше за 4 минути.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Мда, бичия пазар май е свършил, от 5-6 години само нагоре върви.
                                Всеки може да прави пари в мечи пазар, но сега ще си проличат специалистите.
                                И не се знае колко ще продължи мечия пазар.
                                Пък разходи и сметки трябва да се плащат.
                                „Нямам да предложа нищо друго освен кръв, тежък труд, сълзи и пот”

                                Коментар

                                Working...
                                X