IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

S&P 500 / NASDAQ (инвестиционни стратегии и макро)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Не знам, мене ме е яд, че не взех да го шортна миналия август. Бях супер убеден, че лихвите по 10-годишните неизбежно ще се дигат. Можеше да направя малко пари там.

    Иначе идеята ти е да се държи TLT и да се подавава, като има спих на СиП, пък после пак да се взима TLT. Може, но бих изчакал нещата поне малко да се нормализират, което може и да не го доживеем изобщо

    Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

    Да, кеша си е почти като най късите STT. Бе ценен е, колкото и да го трашва бат Рей....между другото трябва се следи, последните години он си има чуден навик да го трашва баш 1-2 месеца преди маркет спихове.
    А иначе TLT си е най доброто за лонгтърм даунсайд протекшън, извън късенето.
    Виж му корелацията със сп500, трябват ти грубо поне 4$ кеш да имаш същия ефект като 1$ в TLT


    Съгласен съм че сега не е баш момента, бих изчакал поне 1.5-1.6% да станат 10г лихви, но ще се обзаведа с него.
    Другия ми вариант е да си го взема сега, а да го къся с по голяма пут позиция, докато се почувствам ОК да затворя последната.

    Коментар


    • Определено не, защото за мене това е безсмислено. С една хилядна дори да направиш 15х, това ти е 1.5% възвръщаемост. Хамалогия и нерви за нищо е според мен

      Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
      market irrational >>>> you solvent си е на 100% така.
      Ама зависи и от сетапа, риск/риорда.
      Не би ли рискувал 1-2 хилядни от парите си ако има нелош шанс да ги умножиш х 15-20 ?
      Ето напр. АМС липс пут изтичащ Ян.2023 (след 17мес) със страйк в интервала 5-10$ ще ти струва м/у 100 и 300$. Ликвидност бол, зер меме. И винаги можеш да си го ролнеш толкова пъти колкото се наложи.
      Ако се наложи де, щото може и 5г да го чакаш, ама може и 5мес само. Тия ритейли с диамантените ръце, уж, и те ще капитулират някой ден, диаманта и той се чупи

      ПС А междувременно дето споменава Терзо по краткосрочно и редовно може си пълниш касичката...и може и 1 хилядна да се окаже даже че не рискуваш.

      Коментар


      • Да губиш близо 20% годишно е всичко друго, но не и хедж. Освен, ако още не чакаме тоз прословут "Японски сценарий". А кешът е много по-зле от боклук. Консерви "Русенско варено" бая по-добре.

        Коментар


        • Ще ви дам жокер кой е най-добрият down side hedge. BUND! КРАЛЯТ на Hedge-a!
          The best things in life are free. The second best things are very expensive!
          не е препоръка

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

            Да, кеша си е почти като най късите STT. Бе ценен е, колкото и да го трашва бат Рей....между другото трябва се следи, последните години он си има чуден навик да го трашва баш 1-2 месеца преди маркет спихове.
            А иначе TLT си е най доброто за лонгтърм даунсайд протекшън, извън късенето.
            Виж му корелацията със сп500, трябват ти грубо поне 4$ кеш да имаш същия ефект като 1$ в TLT

            Съгласен съм че сега не е баш момента, бих изчакал поне 1.5-1.6% да станат 10г лихви, но ще се обзаведа с него.
            Другия ми вариант е да си го взема сега, а да го къся с по голяма пут позиция, докато се почувствам ОК да затворя последната.
            Моята оферта за TLT e - бих ротейтвал/ребалансирал между него и SPY, но само ако FED спре да натиска лихвите (TLT дивидента). Което няма да стане, така че - no deal - т.е. ще си купя TLT в неделя.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              Говорих за дейтрейдинг и краткосрочни спекулации. Ливъридж на индекс и 40% кеш звучи съвсем по каноните на стандартната теория на портфейла. При сегашните лихви 40% кеш е като 40% в облигации.

              Аз само не виждам, Пип, как TLT ще ти помогне. Според мен скоро (до една година) лихвата по 10-годишните ще е над 1.75% и по-близо до 2%.


              Да, кеша си е почти като най късите STT. Бе ценен е, колкото и да го трашва бат Рей....между другото трябва се следи, последните години он си има чуден навик да го трашва баш 1-2 месеца преди маркет спихове.
              А иначе TLT си е най доброто за лонгтърм даунсайд протекшън, извън късенето.
              Виж му корелацията със сп500, трябват ти грубо поне 4$ кеш да имаш същия ефект като 1$ в TLT

              Съгласен съм че сега не е баш момента, бих изчакал поне 1.5-1.6% да станат 10г лихви, но ще се обзаведа с него.
              Другия ми вариант е да си го взема сега, а да го къся с по голяма пут позиция, докато се почувствам ОК да затворя последната.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение



                Само да ти напомня собствените ти думи...

                market irrational >>>> you solvent си е на 100% така.
                Ама зависи и от сетапа, риск/риорда.
                Не би ли рискувал 1-2 хилядни от парите си ако има нелош шанс да ги умножиш х 15-20 ?
                Ето напр. АМС липс пут изтичащ Ян.2023 (след 17мес) със страйк в интервала 5-10$ ще ти струва м/у 100 и 300$. Ликвидност бол, зер меме. И винаги можеш да си го ролнеш толкова пъти колкото се наложи.
                Ако се наложи де, щото може и 5г да го чакаш, ама може и 5мес само. Тия ритейли с диамантените ръце, уж, и те ще капитулират някой ден, диаманта и той се чупи

                ПС А междувременно дето споменава Терзо по краткосрочно и редовно може си пълниш касичката...и може и 1 хилядна да се окаже даже че не рискуваш.
                Last edited by pipbel; 26.08.2021, 11:23.

                Коментар


                • леле тази нафта голям адреналин. Интересното е, че винаги дава шанс да си поправиш грешката или поне да загубиш по-малко, и ако не се възползваш после се изяждаш от яд. Гениално я играят

                  Дали S&P сега ще обърне посоката след като удари заветна цел

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                    Тука късото се играе с колци, покрити от други колци. Ако си пъзльо, правиш като мен: продаваш на 100, купуваш на 110. Ти като по-ербап, можеш със 70/80 да опиташ.
                    ти правиш ли пари изобщо на тая борса?
                    Last edited by IvelinaJensen; 26.08.2021, 10:49.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение
                      Забавна си , жалко че не си на живо.
                      разбирам какво имаш предвид - че си противореча. Но не е така. Наистина е невъзможно ако следваш логика или прилагаш някакви техники. Но при мен има случайни идеи, които се появяват като гръм от ясно небе и които обикновено игнорирам поради всевъзможни причини и в последствие се оказва, че са били верни.

                      На живо не съм по-забавна така че не съжалявай

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                        Tука ме сърби спекулантското у мен за путове, ма доста скъпи бе...a и най добре е да са липсови.
                        Да има повечко време, че да капитулират накрая тия гъонритейли.
                        20-30 пъти по скъпо се котират продажбите им отпреди да станат меме, растеж - забрави, абсурд.

                        https://finviz.com/quote.ashx?t=AMC


                        Само да ти напомня собствените ти думи...

                        Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                        .
                        - как беше ...market irrational >>>> you solvent

                        Коментар


                        • Дет вика Майсторът, щом знаеш как се прави невъзможното, работата значи е серизна

                          Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                          има как да се дейтрейдва и аз знам даже как. Но все нещо ми пречи да го реализирам на практика. Да не казвам кое или по-скоро кой.

                          FUTU пак надолу - както казах идеален за дей и суинг трейдинг

                          Коментар


                          • Говорих за дейтрейдинг и краткосрочни спекулации. Ливъридж на индекс и 40% кеш звучи съвсем по каноните на стандартната теория на портфейла. При сегашните лихви 40% кеш е като 40% в облигации.

                            Аз само не виждам, Пип, как TLT ще ти помогне. Според мен скоро (до една година) лихвата по 10-годишните ще е над 1.75% и по-близо до 2%.

                            Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                            Първото не изключва второто. Зависи как го ползваш/правиш.
                            Я сложи 55-60% в спай и останалите 40-45% дръж в прост кеш, удри му х2 лост и ела да се обадиш ако не одираш 1.5-2% ката година свръх индексо.
                            То това е най елементарното като за пример, кеша не е най добрия инструмент за целта, не и единствения.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                              Tука ме сърби спекулантското у мен за путове, ма доста скъпи бе...a и най добре е да са липсови.
                              Да има повечко време, че да капитулират накрая тия гъонритейли.
                              20-30 пъти по скъпо се котират продажбите им отпреди да станат меме, растеж - забрави, абсурд.

                              https://finviz.com/quote.ashx?t=AMC




                              Тука късото се играе с колци, покрити от други колци. Ако си пъзльо, правиш като мен: продаваш на 100, купуваш на 110. Ти като по-ербап, можеш със 70/80 да опиташ.

                              Коментар


                              • Tука ме сърби спекулантското у мен за путове, ма доста скъпи бе...a и най добре е да са липсови.
                                Да има повечко време, че да капитулират накрая тия гъонритейли.
                                20-30 пъти по скъпо се котират продажбите им отпреди да станат меме, растеж - забрави, абсурд.

                                https://finviz.com/quote.ashx?t=AMC





                                Коментар

                                Working...
                                X