IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

S&P 500 / NASDAQ (инвестиционни стратегии и макро)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

    Първото не изключва второто. Зависи как го ползваш/правиш.
    Я сложи 55-60% в спай и останалите 40-45% дръж в прост кеш, удри му х2 лост и ела да се обадиш ако не одираш 1.5-2% ката година свръх индексо.
    То това е най елементарното като за пример, кеша не е най добрия инструмент за целта, не и единствения.
    Нали оня ден лостът беше нещо много много льошо, а и нямаше хиперинфлация. Иначе SSO си е класика.

    Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение

    Забавна си жалко че не си на живо.
    Аз съм редовен зрител и мислим дека вече се поизтърка номерът.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

      - Даже не е трудно, а е невъзможно да се научиш, защото всичко е лъжа и измама и манипулация и е на късмет. Логика обикновено липсва - няма как да научиш нещо алогично и манипулирано

      - има как да се дейтрейдва и аз знам даже как. Но все нещо ми пречи да го реализирам на практика. Да не казвам кое или по-скоро кой.

      FUTU пак надолу - както казах идеален за дей и суинг трейдинг


      Забавна си , жалко че не си на живо.
      Last edited by Майстора233; 25.08.2021, 19:29.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        При дей трейдинг почти винаги става така накрая.

        Но според мене има начини да се правят пари и от краткосрочни спекулации дори в двешно време. Аз лично обаче не виждам смисъл в това, защото ако управляваш добре риска, т.е. не използваш много или най-добре никакъв ливъридж и влизаш със сравинетлно малки суми спрямо капитала, става много хамалогия за едни пари дето можеш да ги направиш и от държане на индекс като SPY например
        има как да се дейтрейдва и аз знам даже как. Но все нещо ми пречи да го реализирам на практика. Да не казвам кое или по-скоро кой.

        FUTU пак надолу - както казах идеален за дей и суинг трейдинг

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
          При дей трейдинг почти винаги става така накрая.

          Но според мене има начини да се правят пари и от краткосрочни спекулации дори в двешно време. Аз лично обаче не виждам смисъл в това, защото ако управляваш добре риска, т.е. не използваш много или най-добре никакъв ливъридж и влизаш със сравинетлно малки суми спрямо капитала, става много хамалогия за едни пари дето можеш да ги направиш и от държане на индекс като SPY например
          Първото не изключва второто. Зависи как го ползваш/правиш.
          Я сложи 55-60% в спай и останалите 40-45% дръж в прост кеш, удри му х2 лост и ела да се обадиш ако не одираш 1.5-2% ката година свръх индексо.
          То това е най елементарното като за пример, кеша не е най добрия инструмент за целта, не и единствения.

          Коментар


          • При дей трейдинг почти винаги става така накрая.

            Но според мене има начини да се правят пари и от краткосрочни спекулации дори в двешно време. Аз лично обаче не виждам смисъл в това, защото ако управляваш добре риска, т.е. не използваш много или най-добре никакъв ливъридж и влизаш със сравинетлно малки суми спрямо капитала, става много хамалогия за едни пари дето можеш да ги направиш и от държане на индекс като SPY например

            Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
            прав си - не е - те са направени не да ти плащат, а да ти вземат парите
            Last edited by Money; 25.08.2021, 15:27.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение
              Няма Равновесния, имате Ивелината... Тук е така!
              обори ме де?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                Добре, а логично ли е да можеш лесно да правиш пари на пазарите?
                прав си - не е - те са направени не да ти плащат, а да ти вземат парите

                Коментар


                • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                  FUTU се оказа идеално за трейдинг. Разбира се не се възползвах - стискам си го от върха
                  https://www.youtube.com/watch?v=oXMV2RBQwiY
                  Foutu
                  Mademoiselle pas de chance

                  "Аз съм карък" ще се окаже стар рефрен.

                  Коментар


                  • Няма Равновесния, имате Ивелината... Тук е така!

                    Коментар


                    • Добре, а логично ли е да можеш лесно да правиш пари на пазарите?

                      Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                      Даже не е трудно, а е невъзможно да се научиш, защото всичко е лъжа и измама и манипулация и е на късмет. Логика обикновено липсва - няма как да научиш нещо алогично и манипулирано

                      Коментар


                      • Може да се появи сега изневиделица

                        С ravnovesie по-често бяхме на различно мнение, но и според мене би било хубаво да се върне в инвестиционните теми. Не задължително с прогнози, но с ноу-хау

                        Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                        Мда.
                        Равновесния определено ми липсва в тоя момент, пак се затри нейде проклетника.
                        Последно май бе хванал някакви гори тилилейски.. заради хамавия чайна вирус.

                        Той определено е напред с материала по оптимизация на пф-то. Помня бе споделил че е изпробвал на свой гръб какви ли не системи.

                        Коментар



                        • Даже не е трудно, а е невъзможно да се научиш, защото всичко е лъжа и измама и манипулация и е на късмет. Логика обикновено липсва - няма как да научиш нещо алогично и манипулирано

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            Пип, пф е порфейл нали? Пратих на лични да изясним за какво става дума
                            Мда.
                            Равновесния определено ми липсва в тоя момент, пак се затри нейде проклетника.
                            Последно май бе хванал някакви гори тилилейски.. заради хамавия чайна вирус.

                            Той определено е напред с материала по оптимизация на пф-то. Помня бе споделил че е изпробвал на свой гръб какви ли не системи.


                            Коментар


                            • Ама аз не искам да се качва, че сега вече имам доста кеш за инвестиране. Мечтая си за едно спихче от поне 5%.

                              Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                              Хайде де, само четвърт % още и сме на 4500...

                              Коментар


                              • Лесно има и то е да купуваш широк индекс, по малко но редовно. S&P 500 би било супер. Това е единственото лесно.

                                Всичко друго е трудно. Но някои неща са по-трудни от други.


                                Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                                а кое изобщо е лесно в тоя бизнес?

                                Коментар

                                Working...
                                X