IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

S&P 500 / NASDAQ (инвестиционни стратегии и макро)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Благодаря Money.
    И аз си мислех за по-дългосрочна инвестиция.

    За краткосрочни, сега много дърпат 'зелените' компании. Примерно имах много добра печалба от SPWR. Аз не ги изчаках чак до пик-а да ги продам, но все пак имам добра печалба. Сега гледам че доста от зелените индекси имаха лека корекция или поне застой за малко и сега мисля че ще имат пак ръст нагоре и то повече от средния(ако пазара дърпа нагоре). Също така докато тенденцията е Байдън ще спечели изборите ( макар че моето лично мнение е,че има малко по-голям шанс Тръмп пак да спечели) също ще ги дърпа нагоре. Това си е просто мое лично мнение и като цяло е в клас с по-голям риск .

    Коментар


    • Вероятно така ще стане, но тогава аз оставам пас. Имам малко МSFT взети на $151 и ще си ги държа. Ако случайно има голям спих до края на годината и видим под $195 и по- към $190 ще мисля да купувам

      Колегата ravnovesie ме убеди, че цената е завишена, макар според мене по-малко отколкото смята той

      Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение

      Аз взимах Microsoft на 198-200 $, ама ги продадох на 210 - сега заминаха на 220
      Хич не ми се вижда възможност за връщане
      короната вече никой не я мисли, само за телевизията. Гледам народ у моловете колко искаш, както преди. Така е и по света. Само ръстове ще има и особено следващата година, освен ако няма едно голямо изпреварващо поскъпване на книжата.
      Сега октомври катопочнат да излизат Q3 резултати (а те ще бъдат по-хубави от Q2) какво хвърчене ще има.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        Сега конкретно за MSFT аз започвам да си мисля, че е по-разумно да се купи ако има пул бек от над 10%. Т.е. да падне към $190 и тогава да се мисли за вход

        Ако продължи нагоре е по-разумно да се остане пас
        Аз взимах Microsoft на 198-200 $, ама ги продадох на 210 - сега заминаха на 220
        Хич не ми се вижда възможност за връщане
        короната вече никой не я мисли, само за телевизията. Гледам народ у моловете колко искаш, както преди. Така е и по света. Само ръстове ще има и особено следващата година, освен ако няма едно голямо изпреварващо поскъпване на книжата.
        Сега октомври катопочнат да излизат Q3 резултати (а те ще бъдат по-хубави от Q2) какво хвърчене ще има.

        Коментар


        • Добра компания, но за разлика от Lockheed (LMT) and Northrop (NOC), Raytheon (RTX) имат много голям бизнес в гражданското въздухоплаване, около 45% от приходите, а там нещата не изглеждат добре. Но това е включено в цената

          Според мене ако взимаш RTX трябва да имаш по-дълъг хоризонт или да се надяваш на неочаквано добри новини - самолетната индустрия да дръпне по-бързо. Само че това е нож с две остриета, защото тя може да дръпне дори и по-бавно, отколкото се мисли сега

          LMT и NOC, от друга страна, са много по-силно специализирани във военния отрасъл и то във водещите стратегически програми, от които се очаква най-малко да се реже


          Анализаторите на JP Morgan:

          We rate RTX Neutral. While RTX’s diversified sales base and solid balance sheet are attractive attributes through the COVID-19 crisis, we remain cautious given the uncertain rebound in air traffic and eventual recovery for commercial OE/aftermarket. Military sales account for >50% of revenue with key franchise programs including the Patriot Missile and F-35 engine providing support well into the 2020s but defense budgets have flattened and fiscal pressures could become more acute in the coming months.
          Last edited by Money; 12.10.2020, 11:48.

          Коментар


          • Какво ви е мнението за RTX (Raytheon Technologies Corp) ? Аз гледам че много сериозни инвеститори има в нея и по-големите само са увеличили експозицията си (няма никой намалил) и понеже аз следвайки моята логика "барабар Петко с мъжете" мисля просто да следвам големите.

            Коментар


            • Това казвам и аз. Въпросът не е в техническите способности да се репликира такова просто нещо като текстов редактор. Има един куп направени, някои направени от един единствен човек

              Конкурентното предмиство рядко идва от някакви тайни технически познания. Не казвам, че няма и такива случаи. Но точно Word и Excel не са от тях

              Аз примерно имам, но не ползвам епълския Pages, не защото не е добре направен, а просто защото съм свикнал на Word и Pages ме дразни, а също и от време на време се получават дребни несъвместимости с Word, които почти винати лесно се оправят с малко мерак, но защо да си губя времето? Тези две неща тотално ме отказват от Pages

              Хаха, дори не мога да запомня, че се казва Pages... толкова го ползвам

              Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

              Най-вероятно нищо, което да може да се конкурира успешно с офис пакета на майкрософт. Open office е вече на 20 години и въпреки че е безплатен, и не е тотален провал като използване, има нищожен пазарен дял, просто защото е малко по-зле от програмите на майкрософт. Същото е с линукс дистрибуциите.

              А scrivеner запълва ниша, която всъщност не е разработена от никой голям. Това не е толкова въпрос на програмиране, колкото на намиране на потенциално нов нишов пазар.
              Last edited by Money; 11.10.2020, 18:04.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от representjah

                Имах впредвид, дълг в такива пропорции като в момента. Нямам никакъв проблем, ако човек има дълг в размер 2-3% от богатството си.
                Но да имаш просизводство БВП - 100 единици и да имаш дълг 300 единци е самоубийство. Според цифирите, average US Debt = 90 460 USD.
                US poverty line = 20 000 УСД / година (за двама човека). Средна Годишна заплата (median) 33 000 USD. Ще са ти небходими 27 години, и да заделяш по 10% от заплатата (3300 годишно)си през този период за да си покриеш дълга. И това при условие че не взимаш нов дълг и стриктно плащаш всеки месец в продължение на 324 месеца. Възможно ли е? Разбира се. Дали е вероятно - по-скоро няма да се случи. По-лесно и вероятно е да скачаш по площадите и да крещиш защо бият черните.....

                И не, парите не са дълг. Спестяванията не са дълг. Да кажем че ти си работодател, аз работник. Плащаш ми 100 лева заплата. Аз харча 80, 20 спестявам - към кого точно дължа тези 20 лева и защо? Наистина не схващам.

                Спестяванията те превръщат в кредитор на държавата, а си наясно що за длъжник е тя..

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  М-хм, аз имам Scrivener, което е приложение направено специално за писане на дълги текстове. Първата версия е направена от един единствен човек, който е бил литератор-писател и адски много не се е кефел на MS Word. Фрустриран, сяда, научава, мисля Objective-C, и си прави приложенито, което сега се продава

                  Щом един човек може да направи Scrivener смятай ако направиш екип от 50 програмиста какво ще могат
                  Най-вероятно нищо, което да може да се конкурира успешно с офис пакета на майкрософт. Open office е вече на 20 години и въпреки че е безплатен, и не е тотален провал като използване, има нищожен пазарен дял, просто защото е малко по-зле от програмите на майкрософт. Същото е с линукс дистрибуциите.

                  А scrivеner запълва ниша, която всъщност не е разработена от никой голям. Това не е толкова въпрос на програмиране, колкото на намиране на потенциално нов нишов пазар.

                  Коментар


                  • М-хм, аз имам Scrivener, което е приложение направено специално за писане на дълги текстове. Първата версия е направена от един единствен човек, който е бил литератор-писател и адски много не се е кефел на MS Word. Фрустриран, сяда, научава, мисля Objective-C, и си прави приложенито, което сега се продава

                    Щом един човек може да направи Scrivener смятай ако направиш екип от 50 програмиста какво ще могат

                    Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                    Не, не може, това всъщност са доста сложни програми. За разлика от вкарване на код в контейнер, който в последствие да се качи на сървър, което дефакто е използването на облачни услуги в 90% от случайте.
                    Last edited by Money; 11.10.2020, 16:11.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Ама не е така. Всеки програмист на място може да направи текстов редактор и алтернатива на Ексел...


                      Не, не може, това всъщност са доста сложни програми. За разлика от вкарване на код в контейнер, който в последствие да се качи на сървър, което дефакто е използването на облачни услуги в 90% от случайте.

                      Коментар


                      • Много въпроси повдигаш наведнъж

                        Дългът може да се избегне на 100% само ако минем на бартер. Парите също са дълг. Да имаш пари е еквивалентно на това да държиш дълг като кредитор. Не знам дали си се замислял за това

                        Първоначално изпратено от representjah
                        всичко се базира на едно единствено нещо: spend, spend, spend. На потреблението и консумеризма. А то пък се финансира усилено с какво - ами да, с дълг. Никой ли не си задава въпроса какво точно се случва като няма какво да харчим? Толкова ли бързо забравихме дори Българите 96-97 година?
                        Като няма пари - няма айфони, няма апове, няма ексурзии, няма клаудове-млаудове, няма пари за бензин на Астрата, гледаш само за храна и ток/вода да имаш. И се топлиш на боб, две одеяла и пускаш газовия котлон.

                        Коментар


                        • Ама не е така. Всеки програмист на място може да направи текстов редактор и алтернатива на Ексел...

                          Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                          Най-голямото конкурентно предимство на една софтуерна компания, са способностите на девелопърите и. Ако обаче те не стоят в една компания, а се движат между множесттво компании, то това реално вдига конкуренцията навсякъде - или поне между тези които могат да си го позволят. Компаниите си запазват собствеността върху техния си софтуер, но реално не могат да спрат знанията за всичко останало да се преливат навсякъде.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            Силно се съмнявам, че бъдещето е Голдман да предоставят облачни услуги и да изядат Майкрософт с Голдман Офис и Тиймс

                            На тях девелопърите им трябват за друго, в което те са силни или смятат, че могат да (продълажт да) бъдат - което съвсем не е сигурно, де
                            Най-голямото конкурентно предимство на една софтуерна компания, са способностите на девелопърите и. Ако обаче те не стоят в една компания, а се движат между множесттво компании, то това реално вдига конкуренцията навсякъде - или поне между тези които могат да си го позволят. Компаниите си запазват собствеността върху техния си софтуер, но реално не могат да спрат знанията за всичко останало да се преливат навсякъде.

                            Коментар


                            • Силно се съмнявам, че бъдещето е Голдман да предоставят облачни услуги и да изядат Майкрософт с Голдман Офис и Тиймс

                              На тях девелопърите им трябват за друго, в което те са силни или смятат, че могат да (продълажт да) бъдат - което съвсем не е сигурно, де

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Това, което пуснах беше точно, че няма и че тепърва тези ще минават на хибридна система


                                Това е сигурно. Както и че облачните услуги ще продължат да растат. Но това не означава че пазарния дял на големите ще се вдига. Много по-вероятно е да пада. В момента например най-големия конкурент за девелопъри на Google не е някоя IT фирма а Голдмън Сакс.
                                https://www.efinancialcareers.com/se...SD&language=en

                                От 17000 обяви за работа във финансовия сектор 6600 са за програмисти. два пъти повече от тези за работа в асет мениджмънт и три пъти повече от инвестиционно банкиране.

                                Светът се променя. Просто не се променя така както хората си го представят.

                                Коментар

                                Working...
                                X