IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

S&P 500 / NASDAQ (инвестиционни стратегии и макро)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
    М, да. Самата г-жа Уудс се превърна в меме инвеститор. Медиите постоянно пишат какво купила, какво продала и какво смятала за развитието на пазара в бъдеще.

    Някак си се сещам за една прогноза преди години на бивш директор на ЦРУ, който беше казал, че Югославия ще се разпадне. Геополитическите анализатори разтълкуваха, че явно ЦРУ прави доста по въпроса и едни вид уведомява за бъдещи събития.

    Та, и Кати Уудс така. Влияе на пазара не само финасово, но и психологически върху съзнанието на дребните и не толкова дребни инвеститори.

    Коментар


    • https://www.bloomberg.com/news/artic...thie-wood-fund

      Коментар


      • Ники, цените на акциите зависят предимно от дисконтираните бъдещи печалби. Така че добрият отчет е хубаво нещо, но ако преспективите за бъдещите отчети не са добри, цената на акцията най-вероятно ще падне.

        Първоначално изпратено от Никола20 Разгледай мнение
        Аз не разбирам колкото теб и други хора, пишещи тук, но ми прави впечатление, че добрите отчети са ден до пладне за растежа на акцията. Давам пример: държа OPEN, които също излязоха с добър отчет (дори не съм го погледнал, така пишеше в новините) и акцията скочи същия ден с 15-18% и сега пак е в ниското.

        Просто по-опитните търговци държите стойностни акции и затова не усещате колко е зле. При мен от 35 позиции само 6 са на плюс Единствената ми свястна покупка, която вдига цена последните 3 месеца е Майкрософт.


        Наясно съм, че с малките компании или тези, които са в кофти сектори нещата са много спекулативни. Точно там трябва повечко късмет. Не случайно избягвам да се занимавам с такива и казвам и на другите, че е доста рисковано да се опитват.

        Първоначално изпратено от Никола20 Разгледай мнение
        Просто по-опитните търговци държите стойностни акции и затова не усещате колко е зле. При мен от 35 позиции само 6 са на плюс Единствената ми свястна покупка, която вдига цена последните 3 месеца е Майкрософт.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
          Пазарът като цяло може и да беше надолу вчера, но LLY и ZTS направиха нови ATH. UNH, които много обсъждахме и в които влязох доста агресивно, и те са на милиметри от ATH.

          Интересно LOW сега са нагоре заради добрия отчет и outlook до края на годината, а HD не мърдат много. Логично е HD да се дигнат сега с 2-3%.

          Пазарът има още доста да расте. Но няма да е лошо до има по-голям дип за допълване.
          Аз не разбирам колкото теб и други хора, пишещи тук, но ми прави впечатление, че добрите отчети са ден до пладне за растежа на акцията. Давам пример: държа OPEN, които също излязоха с добър отчет (дори не съм го погледнал, така пишеше в новините) и акцията скочи същия ден с 15-18% и сега пак е в ниското.

          Просто по-опитните търговци държите стойностни акции и затова не усещате колко е зле. При мен от 35 позиции само 6 са на плюс Единствената ми свястна покупка, която вдига цена последните 3 месеца е Майкрософт.

          Коментар


          • Пазарът като цяло може и да беше надолу вчера, но LLY и ZTS направиха нови ATH. UNH, които много обсъждахме и в които влязох доста агресивно, и те са на милиметри от ATH.

            Интересно LOW сега са нагоре заради добрия отчет и outlook до края на годината, а HD не мърдат много. Логично е HD да се дигнат сега с 2-3%.

            Пазарът има още доста да расте. Но няма да е лошо до има по-голям дип за допълване.

            Коментар


            • Малко съм разочарован от движението на HD в предварителната търговия. Добър отчет, но без ясна перспектива какво ни чака до края на годината. Според мен тези ще се дигнат на нов ATH най-късно до следващия отчет и към края на годината може да видим и $350.

              Тази седмица отново се изкефих на SPGI. Много яко, тези са на +46% от пика точно преди Ковид кризата и на +35% YTD

              Коментар


              • В ФТ е излязла статия за лихивите по американските USTs. Според доста анализатори има "недостиг" на американски държавен дълг или по-скоро силно търсене, включително от чужбина. И в резултат на това цитираните анализатори очакват лихвите да останат ниски дори, когато Фед започне tapering

                Според мен макар да има известен резон в това, особено краткосрочно, в малко по-дълъг план лихвите неизбежно ще следват "фундамента" и ще отидат по-нагоре от сегашните нива независимо от динамиката на търсене и предлагане




                A crunch in the supply of new US government bonds is looming, reducing expectations that the Federal Reserve’s withdrawal of its crisis-era stimulus programmes could jolt Treasury prices lower.

                Investors lapped up $126bn of new Treasury debt at a trio of auctions this week, in the latest sign of the robust demand for top-rated bonds. The strong showing comes after the Treasury department said it may begin cutting its bond sales this November, the first reduction in five years, as funding needs for stimulus programmes have eased.




                “Supply is a big story that is not being talked about,” said Greg Peters, head of fixed income multi-sector and strategy at PGIM. “The fundamentals ultimately drive things, but I do think the lack of supply . . . makes the [Fed] taper somewhat irrelevant.”

                Коментар


                • Не знам дали някой си спомня, но в края на 2015 като казвах, че СиП 500 ще ходи на 3500-4000 някъде към 2020г. всички ми се присмиваха

                  А сега вече говорим и за СиП на 5000



                  “Economic growth is running at the best pace we have seen in decades and that is a tremendous tailwind for earnings,” said Russ Koesterich, portfolio manager of the global allocation fund at BlackRock.

                  Analysts at Goldman Sachs and Credit Suisse both recently boosted their 12-month projections for the S&P 500 on the back of upward revisions in earnings growth. Wall Street analysts have a target price of 4,949 for the S&P 500 in 12 months’ time, an expected rise of 11 per cent, according to FactSet.



                  ***

                  At the start of the year, the S&P 500 was trading at 22.7 times projected profits over the next 12 months. Thanks to earnings growth outpacing gains in the broad market, this measure has moderated to 21.1 times but remains above its average of 18.1 over the past five years.
                  Last edited by Money; 13.08.2021, 16:24.

                  Коментар


                  • Muy bien. Вчера казах и вчера DIS в AH търговията скочи с 5.7%

                    Тези дни и UNP ме радват, макар и да не са направили ATH, но са близо и всъщност сега гледам, че портфейла ми е на нов ATH без никоя конкретна акция да е на ATH вчера. Абе в крайна сметка нищо друго няма значение освен цялостното представяне

                    Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                    За яко напердашване на SPY аз все още мисля, че имам шанс тази година. За сега съм съвсем малко над SPY, но аз очаквам Adidas, Visa, MasterCard и Disney да дръпнат по-стабилно все още тази година. Ако това стане би трябвало да бия индекса доста яко, не само с процент и половина

                    Коментар


                    • Ако вземеш няколко емблематични EМ индекса за последните 50-60 години... съмнявам се да бият SPY. При все че ще имаш the benefit of hindsight

                      ПМ не виждам за какво са ти, но ако те карат да се чувстваш по-спокойно, дръж ги. Сега в този момент има по-малко смисъл да продадеш златото отколкото точно преди година. А сега и да кажа, че точно тогава на върха казах, че е момента да се продаде няма да помогне... но така беше



                      Чудих се дали да не взема малко AMAT, ама наистина този път и се отказах накрая. А STZ продължавам да дебна с идея за вход около $200

                      Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                      Бай Рей си е над 1/4 в ЕМ, аз само 1/10. А и си е диверсификация все пак.
                      ПМ = PM, прешъс демек.
                      Тенеке си требе, няма как. Аз лично бих сложил само единични % в него само за себе си, ама както съм казвал и преди поради изцяло зелената ми експозиция ме интересува и като долархедж - та затова си поддържам тийнейджърска позиция в % злато + сребро.
                      А и пак Рейчо бе рекъл...
                      [ATTACH=CONFIG]n3792254[/ATTACH]

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                        Пип, 4 години подред биене на индекса си е супер и доста консистентно

                        А тези ЕМ са си много спекулативна работа. Аз изобщо не се занимавам и според мене и ти не трябва. ПМ даже не знам какво имаш предвид с това

                        Злато не знам дали имаш още, но това трябваше да се разкара миналата година по това време. Златото ще може да се вземе пак и на под $1600, а и няма особено да скача в близко бъдеще


                        За яко напердашване на SPY аз все още мисля, че имам шанс тази година. За сега съм съвсем малко над SPY, но аз очаквам Adidas, Visa, MasterCard и Disney да дръпнат по-стабилно все още тази година. Ако това стане би трябвало да бия индекса доста яко, не само с процент и половина
                        Бай Рей си е над 1/4 в ЕМ, аз само 1/10. А и си е диверсификация все пак.
                        ПМ = PM, прешъс демек.
                        Тенеке си требе, няма как. Аз лично бих сложил само единични % в него само за себе си, ама както съм казвал и преди поради изцяло зелената ми експозиция ме интересува и като долархедж - та затова си поддържам тийнейджърска позиция в % злато + сребро.
                        А и пак Рейчо бе рекъл...
                        Click image for larger version

Name:	2745899-Ray-Dalio-Quote-If-you-don-t-own-Gold-you-know-neither-history-nor.jpg
Views:	1
Size:	2.7 КБ
ID:	3792254

                        Last edited by pipbel; 12.08.2021, 11:46.

                        Коментар


                        • Пип, 4 години подред биене на индекса си е супер и доста консистентно

                          А тези ЕМ са си много спекулативна работа. Аз изобщо не се занимавам и според мене и ти не трябва. ПМ даже не знам какво имаш предвид с това

                          Злато не знам дали имаш още, но това трябваше да се разкара миналата година по това време. Златото ще може да се вземе пак и на под $1600, а и няма особено да скача в близко бъдеще


                          За яко напердашване на SPY аз все още мисля, че имам шанс тази година. За сега съм съвсем малко над SPY, но аз очаквам Adidas, Visa, MasterCard и Disney да дръпнат по-стабилно все още тази година. Ако това стане би трябвало да бия индекса доста яко, не само с процент и половина

                          Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                          +
                          Така си е.
                          И аз се кефех че 4г. подред го биех, ама тая година няма става работата. Няма и толкова време до края на годината да го напердаша как требе.
                          Преди месеци се оплаквах и му се заканвах на индексо че изоставах няколко пункта от него, ама вече гледам дори двойно станало изоставането. Главно поради 1/4 експозиция към ПМ и ЕМ.

                          А иначе индекса най лесно се бие консистентно с левъридж. Опциите, особено липсовете са ОК за целта.
                          Ама пък трябва портфейла ти като цяло да е нискорисков. Че дойде ли видов ден като миналата пролет може стане манджа с грозде.
                          Last edited by Money; 12.08.2021, 09:09.

                          Коментар


                          • Смятам че и скрийншот и каквото поискаш ще ти изфабрикува и пусне, Терзу̀. В този бизнес всичко може

                            Единственото, което Терзу̀ не може да пусне вече година и половина е успешна сделка с вход и изход в реално време

                            Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
                            Хахах
                            Само в мечтите си
                            Ама ако е така пък пусни един скрийншот от посредника си ytd спрямо насдак та да видим, ако смееш де

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                              Миналата година го бих с проценти, а до момента тази година е с пъти.
                              Хахах
                              Само в мечтите си
                              Ама ако е така пък пусни един скрийншот от посредника си ytd спрямо насдак та да видим, ако смееш де

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                                +
                                Така си е.
                                И аз се кефех че 4г. подред го биех, ама тая година няма става работата. Няма и толкова време до края на годината да го напердаша как требе.
                                Преди месеци се оплаквах и му се заканвах на индексо че изоставах няколко пункта от него, ама вече гледам дори двойно станало изоставането. Главно поради 1/4 експозиция към ПМ и ЕМ.

                                А иначе индекса най лесно се бие консистентно с левъридж. Опциите, особено липсовете са ОК за целта.
                                Ама пък трябва портфейла ти като цяло да е нискорисков. Че дойде ли видов ден като миналата пролет може стане манджа с грозде.
                                Миналата година го бих с проценти, а до момента тази година е с пъти. Ако китайките дръпнат нагоре, ще е фантазия някаква. Изключително от къси путове и бичи спредове, Антеро, Газпром, CLF, HCC, нафта и всякакви добивачи и игрите с gme и amc. Какви бяха премиите за amc на 5, не е истина. 30% лост. Единствена категорично неуспешна сделка е тех - llnw. Погром там, ако и да съм продал един кош покрити колци.

                                На leaps-овете и аз се надявам, ама засега слаба ракия; някои ги ползвам да продавам колци.

                                Ако baba падне под 150, kweb под 40 и bzun държи под 20 до началото на 2021, ще имам проблеми.

                                Коментар

                                Working...
                                X