IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

S&P 500 / NASDAQ (инвестиционни стратегии и макро)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
    Според мене за Лилито е прекалено късно. Аз не бих взел сега

    Мене също някои неща ме дърпат надолу. Всъщност сега портфейла ми не е по-нагоре отколкото преди две седмици. Биенето на индексите си е сложна работа. А да ги биеш постоянно и във всеки времеви хоризонт, на дневна, седмична, месечна и т.н. база е направо невъзможно

    Аз гледам как се преставям дългосрочно
    +
    Така си е.
    И аз се кефех че 4г. подред го биех, ама тая година няма става работата. Няма и толкова време до края на годината да го напердаша как требе.
    Преди месеци се оплаквах и му се заканвах на индексо че изоставах няколко пункта от него, ама вече гледам дори двойно станало изоставането. Главно поради 1/4 експозиция към ПМ и ЕМ.

    А иначе индекса най лесно се бие консистентно с левъридж. Опциите, особено липсовете са ОК за целта.
    Ама пък трябва портфейла ти като цяло да е нискорисков. Че дойде ли видов ден като миналата пролет може стане манджа с грозде.

    Коментар


    • Според мене за Лилито е прекалено късно. Аз не бих взел сега

      Мене също някои неща ме дърпат надолу. Всъщност сега портфейла ми не е по-нагоре отколкото преди две седмици. Биенето на индексите си е сложна работа. А да ги биеш постоянно и във всеки времеви хоризонт, на дневна, седмична, месечна и т.н. база е направо невъзможно

      Аз гледам как се преставям дългосрочно

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        Всъщност моята причина да разкарам банките е, че това е един цикличен шит бизнес. Предпочитам стабилен дългосрочен растеж.

        И като стана дума за това, честит ти нов ATH на GOOGL, Жори

        Сега гледам, че и ADP прави убедителeн нов ATH, LLY и NKE също са на милиметри от ATH
        Честито, аз бях ATH преди няколко дни, имам скелети в гардероба, които ме теглят надолу и не мога да разбера кои са точно.
        SPY постоянно ме бие, и ATH му ме дразни. Накрая ще почна да продавам пут опции върху индекса за колкото не ми достига.
        LLY не ми закачи поръчката. Тази година пускам dated поръчки за месец напред и после сами изчезват, даже не знам за колко малко ми се е разминала.
        NKE ти казах че са гащи, и не бих, по-склонен на женски гащи VSCO но там не ми се е отворил парашута за buy@$42.
        VSCO нещо май променя моделките. Разширява клиентската база, като започва да ползва по-широки моделки? Правилно ли съм прочел заглавията - звучи смешничко, като изгубено в превода?
        SPGI, AMZN купих скоро.

        Коментар


        • Всъщност моята причина да разкарам банките е, че това е един цикличен шит бизнес. Предпочитам стабилен дългосрочен растеж.

          И като стана дума за това, честит ти нов ATH на GOOGL, Жори

          Сега гледам, че и ADP прави убедителeн нов ATH, LLY и NKE също са на милиметри от ATH
          Last edited by Money; 10.08.2021, 18:07.

          Коментар


          • Още тогава, през 2015-та смятах, че рискът от големите банки е силно преувеличен. Но понеже самите JPM бяха направили една загуба от $6 млрд. през 2012 и то от дейността само на един трейдър, ясно че тези рискове не могат напълно да се пренебрегнат. Но дори и това беше просто buying opportunity. JPM ги купих първо точно, когато се сринаха заради Лондонския Кит. После продадох с една мижава печалба от 16% и после взех по-сериозно на $52 и не съм продавал от тогава.

            Междувременно са направени доста регулации и сега банките имат много по-малък мегдан да шават. Постепенно ще има дерегулация, но докато се върнем на годините от преди 2008 ще мине доста време. А и сега банките са пълни до козирката с ликвидност, а това не е добра почва за сериозна финансова криза.

            Иначе като цяло се смята, че няколко големи банки в щатите ще изядат бизнеса на по-малките и това се очаква да са точно гигантите на Уол Стрийт.


            Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
            То това че имат много пари, не е критерий че са правилния избор.
            Въобще не ги следя, но си представям следното за такъв тип организации:
            Почти съм сигурен, че дори да проведеш няколко часова вечеря с шефа им, няма да разбереш как точно правят пари. Нещо като купуване на котка в чувал, стил ИТН.
            Глобите след финансови престъпления са cost of doing business, предполагам могат да извъртят и strategic default.
            То strategic default е просто да поемаш по-голям риск - ясно е че все някога ще фалират, но дотогава ще си получават тлъстите бонуси.
            Проекто meme: "Купуваш си стадо вълци, правиш планове по колко вълна ще стрижеш на година"
            "If it can happen, it will happen"
            Last edited by Money; 10.08.2021, 18:39.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              Гледам сега Goldman Sachs (GS) на $401 в предварителната търговия и си мисля... в края на 2015, когато почнах да следя форума, консенсусът във и извън форума, беше че трябва да се избягват банки като GS, Morgan Stanley и JP Morgan, защото в тях имало ужасно много риск. И че вместо тях трябвало да се взима от "добрите" банки като Wells Fargo

              А каква стана тя, точно тези опасните и лошите се представиха най-добре

              То аз тогава също клонях към консенсуса, но все пак имах и още имам JPM. Каква ирония обаче...
              То това че имат много пари, не е критерий че са правилния избор.
              Въобще не ги следя, но си представям следното за такъв тип организации:
              Почти съм сигурен, че дори да проведеш няколко часова вечеря с шефа им, няма да разбереш как точно правят пари. Нещо като купуване на котка в чувал, стил ИТН.
              Глобите след финансови престъпления са cost of doing business, предполагам могат да извъртят и strategic default.
              То strategic default е просто да поемаш по-голям риск - ясно е че все някога ще фалират, но дотогава ще си получават тлъстите бонуси.
              Проекто meme: "Купуваш си стадо вълци, правиш планове по колко вълна ще стрижеш на година"
              "If it can happen, it will happen"

              Коментар


              • Гледам сега Goldman Sachs (GS) на $401 в предварителната търговия и си мисля... в края на 2015, когато почнах да следя форума, консенсусът във и извън форума, беше че трябва да се избягват банки като GS, Morgan Stanley и JP Morgan, защото в тях имало ужасно много риск. И че вместо тях трябвало да се взима от "добрите" банки като Wells Fargo

                А каква стана тя, точно тези опасните и лошите се представиха най-добре

                То аз тогава също клонях към консенсуса, но все пак имах и още имам JPM. Каква ирония обаче...

                Коментар


                • Лилито (LLY) прави невероятни движения нагоре. От ноември миналата година на $131.50 сега сме на $263.44, т.е. 2х

                  Много добре. Моите очаквания бяха до сега да съм направил едни +35%, но +100% си е съвсем различно. Едниствено ме е яд, че не взех малко повече. Но пак Лилито с този ръст ми е вече е от средно големите позиции

                  ***

                  ADP също кефят. Взех ги март месец 2020 в най-голямата криза, на $127.50 и даже мислих, че бях "закъснял". Но сега са вече на $213


                  ***

                  За SPGI какво да говорим. Този дзвер яко ми дърпа портфейла нагоре. Много голяма позиция с яко представяне. Отново ATH

                  ***

                  Рядко се случва да се радвам, че съм продал нещо. Но сега наистина се кефя, че разкарах Expedia на $175. Гледам EXPE са се сринали до $148, пък аз ги разкарах почти на самия връх

                  Коментар



                  • Сега попадам на ФТ статия от преди няколко седмици за Северен поток... На американците не им дреме за Русия, защото смятат, че е второразрядна сила и в недалечно бъдеще стане треторазрядна. А те трябва да се фокусират върху Китай. Прави са, според мен, макар че ФТ не мислят така




                    So why did the White House do a deal that has also aroused bipartisan opposition in Congress? The answer seems to be a push by some advisers to “park the Russia problem”, freeing the US to focus on the main threat: China. Russia, they say, is a declining power whose clout, beyond fossil fuel reserves, derives from a nuclear arsenal that is unusable in practice. This argument, too, is flawed. Recent years have shown Russia menaces European — and hence global — security. It retains a sizeable conventional army it is ready to use.

                    https://www.ft.com/content/2170b044-...e-a5edfec34bbd

                    Коментар


                    • Тия дни само SPGI и ADP ме радват с ATH

                      Държателят на Виза е сравнително (сравнително) доволен от V, но МастърКард са голямо разочарование в пост-пандемичните условия

                      Пип, аз до съвсем скоро се тюхках, че съм с много по-голямо тегло във V, ама сега пък излиза, че V са по-добрият вариант в сегашната обстановка. Това не го бях предвидил

                      Коментар


                      • Днес ще има маса отчети след заключителния звънец. Гугъл, Виза, Старбъкс и Майкрософт

                        Гледам и Епъл и AMD също. От тях нямам но ми седят в един тек уочлист

                        Коментар


                        • Не точно. Замислях и писах, че може да продам като беше на над $390

                          Според мене има голяма вероятност LMT да отидат на $400 и нагоре в близките 6-7 месеца. Няма много логика, но чисто психологически сега не ми се продава, защото изпуснах момента, а смятам и че ще се дигне

                          Купих на съвсем малко под $300

                          На всичкото отгоре ме е яд, че с тези пари не взех Майкрософт тогава (март 2020). Но каквото -- такова

                          Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
                          Защо ще държиш, искаш да си избиеш дневния спад ли? Едва ли си на загуба.
                          Това е много хитро - правиш някакъв проект, оказва се губещ и ... го засекретяваш - нещо като дупката в Царичина на нашите военни

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            Абе казвах аз, че мисля да разкарам LMT, ама... сега ще ги държа още
                            Защо ще държиш, искаш да си избиеш дневния спад ли? Едва ли си на загуба.
                            Това е много хитро - правиш някакъв проект, оказва се губещ и ... го засекретяваш - нещо като дупката в Царичина на нашите военни

                            Коментар


                            • Абе казвах аз, че мисля да разкарам LMT, ама... сега ще ги държа още

                              Коментар


                              • Съгласен. Освен това и самите инвестиционни банки купуват голямо количество бондове. Разбира се по никакъв начин не може да се сравнява с количеството което ФЕД купува, но и те купуват.
                                The best things in life are free. The second best things are very expensive!
                                не е препоръка

                                Коментар

                                Working...
                                X