IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

С кой брокер търгувате на чуждите борси?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

    Може
    понеже съм нов за капиталови пазари, разбирам, че ми трябва брокер, не е точно като крипто да си влезна в бинанс и да сложа позиции, можеш ли да ми препоръчаш платформа, която да е user friendly за начинаещ, благодаря предварително.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nashap Разгледай мнение
      аз не търгувам с акции само с крипто досега, но искамда питам може ли да се търгуват акции с левъридж и може ли spx например с левъридж
      Може

      Коментар


      • аз не търгувам с акции само с крипто досега, но искамда питам може ли да се търгуват акции с левъридж и може ли spx например с левъридж
        Last edited by nashap; 22.07.2023, 17:19.

        Коментар


        • Ето и интелекта, какво ми каза:
          TradeStation е платформа за търговия и анализ на финансови пазари, която предлага редица предимства за търговци и инвеститори. Ето някои от главните предимства на TradeStation:
          1. Мощна търговска платформа: TradeStation предлага напреднали инструменти за търговия и анализ на пазара, които позволяват на потребителите да изпълняват сделки на акции, опции, фючърси, форекс и други финансови инструменти. Платформата е известна със своите бързи и надеждни изпълнения на поръчките.
          2. Графичен анализ: TradeStation предоставя мощни инструменти за технически анализ, включително различни видове графики, индикатори, линии на тренда и други. Това позволява на търговците да изследват и прогнозират движенията на цените и да вземат информирани решения за сделки.
          3. Автоматизирана търговия: TradeStation поддържа автоматизирана търговия чрез функционалността на EasyLanguage, което е програмен език, позволяващ разработката на собствени търговски стратегии и изпълнението им на автоматичен режим. Това позволява на търговците да тестват и оптимизират своите стратегии и да ги използват за автоматично изпълнение на сделки.
          4. Изпълнение на поръчките и достъп до пазарите: TradeStation осигурява достъп до голям брой пазари и борси, включително акции, опции, фючърси, форекс и други. Платформата предлага бързо и надеждно изпълнение на поръчките и поддържа различни видове поръчки, като лимитирани, пазарни, стоп поръчки и други.
          5. Образователни ресурси и поддръжка: TradeStation предлага обширна библиотека от образователни материали, включително уебинари, видео уроци, статии и други ресурси, които помагат на търговците да се научат на платформата и да развият своите търговски умения. Също така, TradeStation предлага и техническа поддръжка на клиентите си.
          Това са само някои от предимствата на TradeStation. Всеки търговец или инвеститор трябва да направи своята собствена оценка и да разгледа допълнителна информация, за да реши дали тази платформа е подходяща за неговите нужди и цели.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
            Има ли някакво предимство Tradestation? От цените, които виждам, направо се изприщвам.
            И аз това се питам. Доста професионалисти трейдъри го ползват. Мисля, че има възможност сам да си правиш индикатори, системи, графиката да си я нагласяш, както пожелаеш.
            Явно си заслужава, но май малко българи го ползват.

            Коментар


            • объем заблокированных иностранных ценных бумаг резидентов, учитываемых в НРД, эквивалентен 6 трлн рублей. Объем паевых фондов, инвестировавших в иностранные активы, теперь заблокированные, оценивается примерно в 380 млрд рублей.

              С другой стороны, как сообщал спикер Госдумы Вячеслав Володин, Банк России в ответ на заморозку российских активов западными странами заблокировал на территории России средства иностранных инвесторов на сумму порядка $500 млрд. ... Накрая се възползват руските компании и чиновници.
              Last edited by Кисимов; 06.06.2023, 14:39.

              Коментар


              • Някой търгува ли с Freedom? Искат ми Whatsapp, за да се разберем за прехвърляне на едни акции, което ми идва малко странно.

                Коментар


                • Има ли някакво предимство Tradestation? От цените, които виждам, направо се изприщвам.

                  Коментар


                  • За сега копувам акции на TradeStation | Online Trading And Brokerage Services все се канех да минавам на IB ама си останах там и съм доволен.
                    www.mastar.biz

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                      Всички удържат данък при източника, което е нещо бая различно от данъка върху доходите от дивиденти. Едва ли някой, който не знае разликата, ще привлече вниманието на НАП, но ако изтеглиш късата клечка и ти направят проверка, ще ревеш по форумите.
                      + 1

                      За дивидентите, само декларираме в приложение 8 , че вече е платен данък при източника , по-голям от 5%.

                      А който крие капиталовата и си мисли, че оцъкления е сляп, да, ще реве по форумите после

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

                        Всички удържат данък дивидент. Никой не удържа данък върху капиталовата. Него си го декларираш и си го плащаш сам.
                        Всички удържат данък при източника, което е нещо бая различно от данъка върху доходите от дивиденти. Едва ли някой, който не знае разликата, ще привлече вниманието на НАП, но ако изтеглиш късата клечка и ти направят проверка, ще ревеш по форумите.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bingomatic2 Разгледай мнение

                          Не съм много сигурен в това твърдение. Револют със сигурност удържа 10% от дивидентите за данък но не съм забелязал да удържа 10% от капиталовата печалба. Ти виждал ли си удръжка за данък като затваряш позиция? Все пак 10% не могат да не се забележат.
                          Всички удържат данък дивидент. Никой не удържа данък върху капиталовата. Него си го декларираш и си го плащаш сам.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение
                            Револют е супер, но има и един голям минус, дори за начинаещи - все още не предлага акции и ETF-и от европейски борси. Когато излизаш, ще захраниш Кирчо с десятък... През IB при изход, Кирчо пие студена вода
                            Не съм много сигурен в това твърдение. Револют със сигурност удържа 10% от дивидентите за данък но не съм забелязал да удържа 10% от капиталовата печалба. Ти виждал ли си удръжка за данък като затваряш позиция? Все пак 10% не могат да не се забележат.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение
                              Не се плаща данък за капиталова печалба (от нарастването на стойността на актива, при продажбата) само на европейски борси. Примерно ако купиш SPY за 100к и го продадеш за 200к след години, ще платиш 10к данък (ако все още ДОД е 10% тогава). Ако обаче купиш SXR8 или VUAA, които следят същият краварски индекс на най-големите 500 кравари, няма да платиш и стотинка данък, когато ги продаваш. Идеята е, че IB ти позволява да си купиш акции / ETF-и от европейски борси, докато през Револют не можеш.
                              Горното не значи да купуваш! Аз лично точа лиги по VWCE, но не мисля, че сега е момента... дъното изглежда далеч или шубето е голям страх...
                              Само внимавайте европейската борса да не е LSE, щото вече не е европейска. Аз ползвам само Франкфурт и Милано.

                              Коментар


                              • Не се плаща данък за капиталова печалба (от нарастването на стойността на актива, при продажбата) само на европейски борси. Примерно ако купиш SPY за 100к и го продадеш за 200к след години, ще платиш 10к данък (ако все още ДОД е 10% тогава). Ако обаче купиш SXR8 или VUAA, които следят същият краварски индекс на най-големите 500 кравари, няма да платиш и стотинка данък, когато ги продаваш. Идеята е, че IB ти позволява да си купиш акции / ETF-и от европейски борси, докато през Револют не можеш.
                                Горното не значи да купуваш! Аз лично точа лиги по VWCE, но не мисля, че сега е момента... дъното изглежда далеч или шубето е голям страх...

                                Коментар

                                Working...
                                X