IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

С кой брокер търгувате на чуждите борси?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

    Тиго, това дали се декларират доходи или не, не зависи от платформата, а от данъчните закони в страната.

    За законите е ясно, питането ми е как се доказват нещата в плюс или минус за мен през такива платформи. Какво изискват нашите и какво мога да получа като документи от платформата(револют в случая)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от пасъм Разгледай мнение
      Може ли информация с Револют декларира ли се, как става, извлечения ли, документи ли трябва...
      Най-общо казано, предполагам, че иначе е за платена консултация
      Тиго, това дали се декларират доходи или не, не зависи от платформата, а от данъчните закони в страната.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от пасъм Разгледай мнение
        Може ли информация с Револют декларира ли се, как става, извлечения ли, документи ли трябва...
        Най-общо казано, предполагам, че иначе е за платена консултация
        Аз вчера се регистрирах.Пратих снимка на лична карта и селфи.Вече търгувам.
        Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

        Коментар


        • Може ли информация с Револют декларира ли се, как става, извлечения ли, документи ли трябва...
          Най-общо казано, предполагам, че иначе е за платена консултация

          Коментар


          • Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение
            Направих си регистрация в Revolut. Засега е добре, 10 % печалба. Много благодаря.!
            Някой да препоръча акции.AMC се представят СУПЕР.
            AR / AM

            Коментар


            • Направих си регистрация в Revolut. Засега е добре, 10 % печалба. Много благодаря.!
              Някой да препоръча акции.AMC се представят СУПЕР.
              Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

              Коментар


              • Revolut

                Коментар


                • Първоначално изпратено от тренгер пенгер Разгледай мнение
                  Кои са най-често използваните брокери? Често срещам да се говори за Карол, Елана и Interactive Brokers, но още не съм много ориентиран.
                  Interactive и Saxo директно, и някой други пак директно но са много нишови и едва ли те интересуват.

                  Коментар


                  • Аз в България съм с Елана, за чужбина съм с Interactive Brokers (с интродюсър Карол).

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                      Аз нали ви казах. Надявам се умно да сте инвестирали. Сега ви чак 50+% краш. Ама не слушате...
                      Чак сега го видях, не влизам тук и чета много рядко. Всъщност доста добре се получи годината, не разбирам за какъв краш говориш ;-)
                      От пасивното ми HBPP портфолио съм > 10% на плюс от началото на година (миналите дни дръпна назад заради дългите US облигации, но нищо неочаквано), а и в дъното на краша беше 1-2% само надолу доколкото си спомням. А за дей трейдинг - ои ля ля. Между 25-26-27ми Фев (доколкото си спомням) и началото на Март LSK8 ми изкара доста добри пари (жената ме бъзикаше защо не си татуираш тикера на рамото :P), а си беше и сравнително предсказуемо. А споменах ли за Среброто - взех го на околко 12 USD/oz (пак по спомени), това си беше 100% спекула и бая късмет трябва чистосърдечно да призная (купуването беше базирано само на инфото, че цената за екстракция варира между 10 и 12 USD, т.е. бяхме много близо до производствената цена, а и предположението, че некой хора са марджин колнали ..). Та краша добре се получи (поста не дотам, ама не се стърпях да се похваля, детинско е, знам :-) :-) )

                      ПС. Аматьор съм, аматьор с желание.

                      Коментар


                      • Кои са най-често използваните брокери? Често срещам да се говори за Карол, Елана и Interactive Brokers, но още не съм много ориентиран.

                        Коментар


                        • С револют

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от lef4o Разгледай мнение

                            В България, тази услуга (Такса са поддръжка на брокерска сметка) не е освободена от ДДС. Примерно, при Карол за такса съхранение на Акции и пари дължиш ДДС.


                            Мога и да греша, обаче като заключение излиза, че задължение е на предприятието да плаща ДДС, а не крайният клиент. И това, че няма ДДС е, защото в UK не изискват това за тази услуга.
                            Отговорих в тази тема, отворих я специално за дискусия във връзка с ДДС регистрацията.
                            Два прости метода за легално намаляване на данъците

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Vil Разгледай мнение

                              По добре е да инвестираш всякога, но разумно. Също е препоръка. А още по-добре е да имаш достатъчно какво да инвестираш, а не да разчиташ, че ще станеш милионер за 2 дни със инвестиране. Ако всъщност това е така, то трябва да поемеш ~100% риск да си загубиш парите (а при този вариант си мисля, че това не биха били пари, които може да си позволиш да губиш). Кристалната топка ми я откраднаха, и единственото в което съм сигурен, е че не знам какво и кога ще стане. Декември 2018 мрънкаха, че почвали да ги газят мечките американците, но всички знаете какво стана 2019та със S&P-то...
                              ПС. На теория - теорията и практиката трябва да си приличат, на практика са доста различни.. Много клишета станаха ...
                              Аз нали ви казах. Надявам се умно да сте инвестирали. Сега ви чак 50+% краш. Ама не слушате...

                              Коментар


                              • Здравейте!

                                Отново ще върна темата към ДДС-то. Привлече ми интереса твърдението и ще го проуча задълбочено.

                                На първо четене, искам да споделя 2 основни точки:

                                1. Това което видях в плановете на IB, е че начисляват ДДС, където е приложимо - https://www.interactivebrokers.eu/en...9753&p=stocks1

                                2. Според това:

                                https://europa.eu/youreurope/busines...sfinalconsumer

                                ДДС трябва да се начислява според страната, където е регистрирана фирмата. Изключение правят само - телекомуникационни услуги, услуги за радио- и телевизионно разпръскване и електронни услуги. Те се облагат с данък в страната, в която е клиентът. Ако предоставяте трансгранични телекомуникационни услуги, услуги за радио- и телевизионно излъчване или цифрови услуги на данъчно незадължени лица, може да отговаряте на условията по режима. Сред услугите, обхванати от режима MOSS, са:
                                • уеб хостинг
                                • доставка на софтуер
                                • достъп до бази данни
                                • изтегляне на приложения или музика
                                • онлайн игри
                                • дистанционно обучение
                                Още една статия за ДДСто в EU: https://pravatami.bg/29880
                                Тук пише на какво не се плаща ДДС в UK: https://www.gov.uk/guidance/rates-of...s-and-services - Влючва финансови услуги и най-вероятно няма ДДС за месечната такса,

                                Това е за BG - http://balans.bg/3953-spravochnik-za...nika-za-dds/#1

                                В България, тази услуга (Такса са поддръжка на брокерска сметка) не е освободена от ДДС. Примерно, при Карол за такса съхранение на Акции и пари дължиш ДДС.


                                Мога и да греша, обаче като заключение излиза, че задължение е на предприятието да плаща ДДС, а не крайният клиент. И това, че няма ДДС е, защото в UK не изискват това за тази услуга.


                                Коментар

                                Working...
                                X