IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DOW 20K+ Навлизаме в опасна територия!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

    Точно тези лоши новини са най-добрите за взимане. При положение, че компанията те кефи дългосрочно. Но този дип е много малък.

    А на мене лично циклични като САТ не са ми любими.
    Кефи ме за шортене. Тази компания расте защото пазара я смята за инфраструктурна и ще лапа от единия трилион. Аз доколкото знам тя е инфраструктурна на 30-35% и в останала си част прави оборудване насочено към ресурсните компании. Това много ме тормози. Защо има хора, които смятат, че е изцяло инфраструктурна компания. Възможно ли е да купуват компания без да знаят какво произвежда? И докато трилиона продължава да е под въпрос, то ресурсните компании контролират разходите и съплая и не виждам как утре в другиден ще започнат нова експанзия.

    Другото, което е, че компанията има доста дългове и ако броим и тях, то ще и трябват около 40 годишни печалби за да си плати цената. Тях не ги броим, забравих
    Още по-неприятно е, че догодина има събрани доста на гъсто падежи по облигации. По мои сметки, огромния кеш, който в момента виждаме ще мине през нулата на падеж на емисия на 15 юни 2018г. Те разбира ще се опитат да го рефинансират, но колкото повече се бавят, толкова по-зле ще минат през това.
    И накрая, смятам, че мамят в комбина с дъщерното си лизингово дружество.
    Така, че успех с диповете

    Коментар


    • Единствената причина да иска да стане президент (тръмп) беше да си начеше крастата и да задоволи космическото си ЕГО! Това си му беше идея фикус от 20 г ако не и повече. Е постигна го сега ще видим какво ще направи... предстоят интересни времена.

      Единственият начин американците да се научат да работят като китайци , японци, германци е .... глад и мизерия...нещо, което никой не им обеща !по
      За да се правят айфоните в китай си има причина и не е щото лошата компания цака добрите американци.

      Все едно тук пишещите да ви кажа сега върнете кой откъде е и да направим България Велика отново със завод във всяко село и Комбинат във всеки град. С гражданство и тн регулации...

      ще поживеем ще видим
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

        Всеки човек повече или по-малко се поддава на манипулаторство, но Доналдът по-малко от другите. Поне е ясно, че е неподкупен. Некукла на конци.
        Че ти да не си му любовника, че да знаеш какъв бил и какъв не е. Секи си има цена,а това,че е милардер не значи че струва примерно повече от Обама. Може дори и за по-евтино да се продаде

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

          Наивно смятах че Тръмп ще се бори със статуквото.След приемането на оставката на Майкъл Флин и последвалите я действия мнението ми е че Тръм е поредната кукла на конци .
          Всеки човек повече или по-малко се поддава на манипулаторство, но Доналдът по-малко от другите. Поне е ясно, че е неподкупен. Некукла на конци.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

            Няма как за няма и два месеца да свърши ного, при положение, че трябва да се бори с цялата подмолна измет, която оставиха обонго и полуживата да го спъва и да му пречи. Но началото показва, че Доналд ще се бори решително за страната си. Няма такова нещо като: "кухи декрети".
            Наивно смятах че Тръмп ще се бори със статуквото.След приемането на оставката на Майкъл Флин и последвалите я действия мнението ми е че Тръм е поредната кукла на конци .

            Коментар


            • https://trumptracker.github.io/
              Мненията ми не са препоръка за търговия.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                Само приказки и кухи декрети, Пип. Това не е сериозна работа.
                Няма как за няма и два месеца да свърши ного, при положение, че трябва да се бори с цялата подмолна измет, която оставиха обонго и полуживата да го спъва и да му пречи. Но началото показва, че Доналд ще се бори решително за страната си. Няма такова нещо като: "кухи декрети".
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                  Ми не знам как си го правиш това заключение...надявам се не е само от четене на инвестора защото е по ненадежден спрямо ДТ дори и от сиенен.
                  Още преди да го изберат , а и след това има поне 200 негативни статии/преводи тук и нито една положителна. Либтардна му работа.

                  Аз пък за 1 път виждам в живота си политик не само да приказва , а да действа 1 към 1 каквото е обещал. В края на краищата само 6 седмици са минали. А немалко от обещанията вече са в декрети и в процес на изпълнение.
                  Друг е въпроса доколко истаблишмънта ще му позволи...опитват се да го спъват на всяка крачка. Дори и само това показва че е на прав път.
                  Само приказки и кухи декрети, Пип. Това не е сериозна работа.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                    Офисите на Катерпилар били налазени от агенти и данъчни. Как да го тълкуваме това сега? пазара се чуди. Да купува ли дипа?
                    По принцип е лоша новина. Но може и да не е. Може да правят скрита камера или изненада за рождения ден на шефа.
                    Точно тези лоши новини са най-добрите за взимане. При положение, че компанията те кефи дългосрочно. Но този дип е много малък.

                    А на мене лично циклични като САТ не са ми любими.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                      Това за мен са засега по-скоро приказки отколкото реални действия. А съм забелязал, че много често хората приказват едно а правят друго. Тръмп и той май не прави изключение.
                      Ми не знам как си го правиш това заключение...надявам се не е само от четене на инвестора защото е по ненадежден спрямо ДТ дори и от сиенен.
                      Още преди да го изберат , а и след това има поне 200 негативни статии/преводи тук и нито една положителна. Либтардна му работа.

                      Аз пък за 1 път виждам в живота си политик не само да приказва , а да действа 1 към 1 каквото е обещал. В края на краищата само 6 седмици са минали. А немалко от обещанията вече са в декрети и в процес на изпълнение.
                      Друг е въпроса доколко истаблишмънта ще му позволи...опитват се да го спъват на всяка крачка. Дори и само това показва че е на прав път.
                      Last edited by pipbel; 02.03.2017, 21:15.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Пирон Разгледай мнение

                        Протекционизма не нито добър нито лош, той е резултат от дисбаланси и в момента е неизбежен. Както и в политиката, най сигурния мир е когато има паритет на силите.
                        +++

                        Коментар


                        • Офисите на Катерпилар били налазени от агенти и данъчни. Как да го тълкуваме това сега? пазара се чуди. Да купува ли дипа?
                          По принцип е лоша новина. Но може и да не е. Може да правят скрита камера или изненада за рождения ден на шефа.

                          Коментар


                          • VIX също вече се задържа продължително време близо до рекордно ниски нива. От това няма да излезе нищо добро....(особено за биковете които сега купуват) По принцип най доброто време за покупки е когато VIX започне да пада от рекорно високи стойности. (над две стандартни оклонения от средната)


                            Click image for larger version

Name:	vix 2. 2017.jpg
Views:	1
Size:	73.7 КБ
ID:	3175146

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                              Тоест американски акции. Благодаря. Няма да нахалствам да питам и кои точно анкции. Ще приема че залагаш на СиП или на ДАУ . Все пак се надявам че не си прав за протекционизма, че някои хора твърдят, че когато спрат да минават стоките почвали да минават войниците.
                              Протекционизма не нито добър нито лош, той е резултат от дисбаланси и в момента е неизбежен. Както и в политиката, най сигурния мир е когато има паритет на силите.

                              Коментар


                              • Според официалната статистика молбите за помощи за безработица са на 44 годишно дъно! (А колко хора са извън пазара на труда е друг въпрос също и качеството на работните места......но да оставим това на страна.)

                                Забележете че датите на предишните няколко дъна точно съвпадат със началото на пазарни/финансови кризи. Според вас колко дълго това статукво ще се задържи на тези нива? Ако съдим по историята, няма да е много дълго.
                                Click image for larger version

Name:	jc.jpg
Views:	1
Size:	90.8 КБ
ID:	3175130


                                Коментар

                                Working...
                                X