IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DOW 20K+ Навлизаме в опасна територия!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
    Това е последният ми пост, в който ще се объра пряко към теб. Разибирам хората, които отказват да спорят.

    1. Искрено бих се радвал за теб, ако този трейд на Дау е ниска топка откъм таргет.
    2. Аз опитвам да влизам тук достатъчто често и вярвам, че голяма част от мненията съм ти ги мяркал. Така и не разбрах, кои са твоите могъщи акции и как очакваш да се представят те. Кажи 5 акции и дай прогнозата си за следващия месец, 6 месеца и година. Бъди конкретен и докажи на всички как методиката ти работи.
    3. Постът ми би бил по-аргументиран, ако беше почнал да членуваш правилно. Говорили сме го - крайно време е!
    Поздрав
    Моите могъщи акции съм ги коментирал предостатъчно в съответните теми. Не ме интересуват прогнози за акциите, които държа сега - нито за месец, нито за шест, защото не съм спекулант. Инвестирам в компании, които имат добра история на успешен бизнес и вярвам, че ще продължат в същия дух - добри ръстове или поне стабилност откъм продажби и дивидентна политика. Методика нямам в твоя смисъл, просто се старая да си купувам добри акции на изгодни цени. В момента се надявам на временни поне сътресения, основно при добивните компании, за да доинвестирам там, където съм си харесал.

    Имам чувството, че разговорът ни е между инвеститор и спекулант, тоест безмислен е като спор.

    И ако искаш се обръщай към мене, твоя си работа - вярвай няма да се разплача. Ще членувам както си искам - тебе ако ти падне Ботйов сигурно ще пробваш да му оскубеш брадата.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Това е последният ми пост, в който ще се объра пряко към теб. Разибирам хората, които отказват да спорят.

      1. Искрено бих се радвал за теб, ако този трейд на Дау е ниска топка откъм таргет.
      2. Аз опитвам да влизам тук достатъчто често и вярвам, че голяма част от мненията съм ти ги мяркал. Така и не разбрах, кои са твоите могъщи акции и как очакваш да се представят те. Кажи 5 акции и дай прогнозата си за следващия месец, 6 месеца и година. Бъди конкретен и докажи на всички как методиката ти работи.
      3. Постът ми би бил по-аргументиран, ако беше почнал да членуваш правилно. Говорили сме го - крайно време е!
      Поздрав
      Last edited by exxs; 04.01.2017, 14:57.

      Коментар


      • E, драги - ако за теб ръст под 3% за целият януари е най-бичешки вариант, направо ти завиждам за ентусиазмът
        Брекзитът умерено ме изненада, победата на Доналдът я прогнозирах още зимата на 15-а. Просто очаквах спекулантите да ударят пазарите и при Брекзит, и при победа на изборите на този велик мъж, каквито индикации имаше достатъчно.
        И още - ако "фундамента винаги бива описан след като пазарът направи движението" - значи това не е никакъв фундамент, а оправдания на анилазиторченца с провалени прогнози. Фундаментът е нещо реално и съществуващо - нещо, което както казах - трябва да се чете - друг въпрос какви са очакванията за развитието на бизнесът съобразно дадени събития.
        И да - две поредни години януари имаше разпродажби и спих. Миналата година - дълбок и продължителен (започна още декемврий и свърши на около 13.02), по-миналата година - умерено дълбок и по-краткотраен. Нещо ново ли казвам за тебе? това разбира се не значи, че всяка година трябва да се повтаря това - никога не съм рекъл такова нещо. А ти защо мислиш, че големите спекуланти са доволни от движението в последните месеци (след Брекзит), в които преобладаваше през почти цялото време кекаво пъплене? Помниш ли как преди изборите в САЩ (когато пуснаха слухът, че Доналдът МОЖЕ и да победи) Насдак с един неголям спад изтри ръстът си за почти ТРИ месеца? На тях им трябват големи движения - първо да очешат парите на хората, карайки ги да купуват скъпи акции, после - като сринат - да им очешат и акциите. Хора като някои от пишещите туканка, дето гледат само чертички (нарисувани произволно от самите тях) са обичайните жертвички на.

        Всеки си знае - мен на тия нива и дяволът не може да ме накара да инвестирам на Щатските пазари.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
          Често пъти опитвам да разбера как разсъждават отделни хора, но щом след миналата година така гордо оплювате ТА и възхвалявате фундамента, за вас наистина няма надежда. Брексити, президенти, референдуми…не мога да си представя как постигате добра доходност при тези „фундаменти”, но може и да има начини, за които да разкажете, за да се обогати инвестиционната култура на съфорумците.


          И в тази връзка – няма как да не ми направи впечатление колко общи приказки се изприказват. Смятам, че би било безценно, ако всеки, който има конкретно виждане за определен клас активи /или дори определени акции/, просто го заяви и аргументира. Не е нужно да се обсъжда целия световен ред, без на практика да се казва нещо съществено.

          Понеже темата е за Дау, потвърждавам думите си от предния пост. В момента най-бичият вариант за мен е и най-вероятният, а именно: пробив на 20000 следващите дни, с ексклузивно достигане до поне 20400 /около и малко след средата на Януари/. Очевидно, съпротивата е 19940, а подкрепата на 19720, където преместих и стопа ми за този трейд /преди това беше на 19450, както съм споменал в предния пост/. Бих добавял към позицията след пробив на съпротивата и особено след дневно затваряне на 20000, до достигане до минималния таргет на 20400.
          Евентуален пробив на 19450 няма да промени дългосрочната ми нагласа за пазара, а по-скоро би ми показал, че „ултра бичият” вариант няма да се случи. За да допусна вариантите за краш или дълбока корекция, нужно ми е да видя поне 5% спад от текущите нива. Такива индикации засега нямам.
          Надявам се този трейд да се получи добре – не за друго, ами за да разбера фундамента зад движението. Защото моите наблюдения са, че фундамента винаги бива описан след като пазарът направи движението. Когато е преди него – обикновено става като с избораТръмп и последвалите движения при акциите и златото…


          П.С.
          Прогнозата ми трудно може да бъде по-конкретна и я правя за месец Януари, за който както разбрахте „обичайно за януари е да има разпродажби и спих. А от тия нива ного болезнено се пада. Плашещ знак е прогресивното спадане на търгуемите обеми.”
          Единственото нещо за което съм съгласен, че трябва да се следи са обемите....
          Разбира се, че различните нива на съпротива и подкрепа са изключително важни - най-вече защото милиони трейдъри вярват в тях
          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

          Коментар


          • Често пъти опитвам да разбера как разсъждават отделни хора, но щом след миналата година така гордо оплювате ТА и възхвалявате фундамента, за вас наистина няма надежда. Брексити, президенти, референдуми…не мога да си представя как постигате добра доходност при тези „фундаменти”, но може и да има начини, за които да разкажете, за да се обогати инвестиционната култура на съфорумците.


            И в тази връзка – няма как да не ми направи впечатление колко общи приказки се изприказват. Смятам, че би било безценно, ако всеки, който има конкретно виждане за определен клас активи /или дори определени акции/, просто го заяви и аргументира. Не е нужно да се обсъжда целия световен ред, без на практика да се казва нещо съществено.

            Понеже темата е за Дау, потвърждавам думите си от предния пост. В момента най-бичият вариант за мен е и най-вероятният, а именно: пробив на 20000 следващите дни, с ексклузивно достигане до поне 20400 /около и малко след средата на Януари/. Очевидно, съпротивата е 19940, а подкрепата на 19720, където преместих и стопа ми за този трейд /преди това беше на 19450, както съм споменал в предния пост/. Бих добавял към позицията след пробив на съпротивата и особено след дневно затваряне на 20000, до достигане до минималния таргет на 20400.
            Евентуален пробив на 19450 няма да промени дългосрочната ми нагласа за пазара, а по-скоро би ми показал, че „ултра бичият” вариант няма да се случи. За да допусна вариантите за краш или дълбока корекция, нужно ми е да видя поне 5% спад от текущите нива. Такива индикации засега нямам.
            Надявам се този трейд да се получи добре – не за друго, ами за да разбера фундамента зад движението. Защото моите наблюдения са, че фундамента винаги бива описан след като пазарът направи движението. Когато е преди него – обикновено става като с избораТръмп и последвалите движения при акциите и златото…


            П.С.
            Прогнозата ми трудно може да бъде по-конкретна и я правя за месец Януари, за който както разбрахте „обичайно за януари е да има разпродажби и спих. А от тия нива ного болезнено се пада. Плашещ знак е прогресивното спадане на търгуемите обеми.”
            Last edited by exxs; 04.01.2017, 14:17.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение

              ............ прочел нещо.
              Явно има и по-наивни от мене . )))

              Коментар


              • Първоначално изпратено от stat counter Разгледай мнение

                +1

                и аз се забавлявам

                те и тези, които ги създават тези "анализи" също се забавляват, ама за кратко...
                А, някои и пари изкарват Ама защо ли си мисля, че повечето анализатори, прогнозиращи пазарите в последната година и нещо, вече щяха да са разстреляни, ако работеха за китайското правителство?
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
                  По-зле си, отколкото мислех /казвам го със съжаление/.

                  Препоръка: ако се включваш в теми, които не разбираш, добре е да се попрочете, поне в началото.
                  Почни от там, където е написано, че графиките на цените веча СА СЕ СЛУЧИЛИ. Не ти ли е ясно, че всичко, което е начертано - вече се е случило? Няма да ти отговарям повече, докато не видя, че си прочел нещо.
                  Ти бавно схващаш или просто се правиш? Не се забавлявам с ГРАФИКИТЕ, но с твоите чертички, правиш произволни прогнози на базата на минали събития и си мислиш, че пазарът ще се движи по твоите чертички? Ще отиде там където ти му кажеш, защото на теб така ти се иска? И преди ти казах преди 11 месеца други - пак с чертички - убеждаваха как Дау ще отиде под 10 000 пункта !!! и те бяха точно толкова убедени като тебе и твърдяха, че нищо не разбирам.
                  Да, аз не съм специалист по ТА. Намирам го до голяма степен за шаманство и безобидно забавление като хвърлянето на бобец, макар да разкрива определени закономерности. Разбирам от друго - на пазарите се търгуват акции зад всяка от които стоят РЕАЛНИ АКТИВИ, нещо което вие, рисуващите по графиките, често забравяте. Това не ви е компютърна игра, но истински бизнес, истински фабрики с истински работници, мениджъри, господари, произвеждащи истински стоки с истински машини... или софтуер или слуз или каквото там произвеждат. Всички тия произведени работи имат някаква цена, както и фабриките и нематериалните активи имат цена, оттам и акциите имат цена, която е РЕАЛНА. Да, въпрос на мнение е, но все пак е РЕАЛНА, а не цена на шарено говедце в интернет фермичка. НЕ можеш да ме убедиш, че една акция на J&J (например) струва и ще струва РЕАЛНО до една година 180-200 зеленички, точно както февруари не можаха да ме убедят, че скоро същата акция ще струва 28 долара... защото колкото и пазарът да се движи от ботове и спекуланти (вкл. спекулативни фондове с по няколко ГБ потенциал), накрая елементарният здрав разум слага всичко - поне относително - на мястото му.

                  Надали четеш повече от мене... колко отчета на компании си прегледал в последния месец? Аз правя това, защото съм ИНВЕСТИТОР, ти... не знам какво правиш, освен да гледаш графики на индекси (в които влизат компании повече или по-малко събрани от кол и въже по различни изкуствени критерии), да си рисуваш чертички по тях и да си мечтаеш.

                  Впрочем, забавлявай се както искаш - не съм ти баща
                  Last edited by Императорът; 04.01.2017, 00:54.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                    Извинявам се, ако не съм разбрал нещо. Но твоите линийки са шаманска работа. Преди 11 месеца други като тебе пак с такива чертички доказваха как Дау ще отиде на 8 000 пункта.. и тогава се забавлявах, както и сега
                    +1

                    и аз се забавлявам

                    те и тези, които ги създават тези "анализи" също се забавляват, ама за кратко...

                    Коментар


                    • По-зле си, отколкото мислех /казвам го със съжаление/.

                      Препоръка: ако се включваш в теми, които не разбираш, добре е да се попрочете, поне в началото.
                      Почни от там, където е написано, че графиките на цените веча СА СЕ СЛУЧИЛИ. Не ти ли е ясно, че всичко, което е начертано - вече се е случило? Няма да ти отговарям повече, докато не видя, че си прочел нещо.

                      Коментар


                      • Извинявам се, ако не съм разбрал нещо. Но твоите линийки са шаманска работа. Преди 11 месеца други като тебе пак с такива чертички доказваха как Дау ще отиде на 8 000 пункта.. и тогава се забавлявах, както и сега
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Не се опитвай да поставяш думите в устата ми.

                          Онова, което съм казал до сега е: обосновал съм две тренд-линии. Другото, което съм казал - НАДЯВАМ СЕ цените да ги тестват неколкократно - като съпротиви или като подкрепи. Това е. Всеки има глава на раменете си, когато твърди онова, което казваш ти.

                          Коментар


                          • ... и според теб какъв фундамент има Дау на 30 000 пункта, където (най-малко) ти го пращаш? Това се опитвах да ти кажа от самото начало, но ти си от ония, дето се опияняват само като слушат собствения си глас.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Интересно, защо трябва да разводняваме темата? Очевидно е: някои "всезнаещи" се опитват да "отговорят на всеки" от нивото на техните познания. Отговорът, неизменно - е безсмислен по конкретната тема - както и в случая: не се коментира движението на индекса, не се дават предположения от гледна точка - фундамент или техника. Затова пък се говори как парите на биковете свършвали и това означавало край на някаква тенденция. Не е ли плоско? Прекалено е плоско, ако не искаш да получиш познания в дадена област - да правиш лаишки обяснения, само и сама - за да покажеш, че имаш "мнение". Хайде малко по-сериозно! Тук няма първокласници.

                              По отношение на пазарите. Даммм: примерът с пазарът в Китай ми затвори устата. Със същото основание щеше да ми затвори устата и още по-точен пример: с пазарът в Красно село...

                              Нека те накарам /който и да си/ - да помислиш. Ако в Китай има 12 автомобилостроителни компании, които произвеждат около 50 марки автомобили, то - въпрос: ако той се реализира на вътрешния пазар, то в каква валута би станало това? Юан? Добре!
                              Подвъпрос: всички платежоспособни китайци ли държат авоарите си в юани? /не е необходим отговор/
                              Подвъпрос: защо Китай държи над 3 трлн. долара валутни резерви?
                              Подвъпрос: какво се случва, когато част от автомобилната продукция се реализира в чужбина - в юани ли е това?
                              Подвъпрос: ако продукцията в чужбина се реализира в различна от юани валута, какво се случва след продажбите?
                              и така нататък............................

                              Най-лесно бих приел отговора за сравнението с пазара в Красно село, когато - след като бай Ставри продаде картофите /в лева/ - си купува юани. Това не е подигравка, нито пък препоръка за инвестиционно решение.

                              Колко са все пак пазарите? С този, в Красно село - май станаха два!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение
                                Да направим някой уточнения!

                                Като казвам че се заформя балон, в конкретния случай това изобщо не означава че трябва да се отварят къси позиции във ДАУ или който и да било индекс. (даже такова действие в момента би представлявало чиста проба глупост) Е, може и да ви излезе късмета, но не това е целта на упражнението.
                                Целта е да се отварят позиции само когато вероятностите са силно наклонени в наша полза. А да се контри тренда на месечната графика.......това абсолютно НЕ спада към графата - "сделки с висока вероятност за успех"!

                                Индексите са просто усреднени индикатори отразяващи общите пазарни настроения. Те реално не са инструмента за отиграване на ситуацията. (която и да е ситуация).

                                Особенно в случая на ДАУ, всичките 30 компании са много солидни от към фундамент, и дори да има рецесия, корекцията при тях няма да е толкова дълбока както при някой други по малки компании.

                                Във конкретния случай когато става въпрос за балон от такива мащаби, ние трябва да търсим най слабите отделни компоненти на системата!
                                Тези компании които при евентуална рецесия ще бъдат ударени най силно. Много от тези компании ще загубят над 70-90% от стойността си за много кратко време! Именно там се отварят късите позиции.

                                Има си и конкретен начин за отиграване на всеки един балон! В повечето случаи не трябва да се контри бичия тренд (който е по време на надуване на балона). Първо се чака да премине фазата на ескалация и първоначалното пропукване. После се контрят всички възходящи микро трендове от по малките времеви мащаби.

                                Другото нещо което трябва да се знае, е факта че по време на надуване на балон, цените почти винаги нарастват експоненциално ( а не линеарно).
                                Това означава че да се предвиди точния връх е изключително трудно. Тези трендове имат склонност да изненадват спекулантите, и често достигат невероятни пропорции и висини.

                                Примерно ако ДАУ достигне 30К в следващата 1 година, това ще попадне в рамките на нормалното статистическо разпределение и напълно се вписва в нормите на класическия модел на пазарен балон. (класическия модел позволява дори и 100-300% покачване СЛЕД като сме навлезли във фазата на оптимизъм и алчност) Е при ДАУ конкретно, това е малко вероятно да се случи, но не е невъзможно!

                                Балон не означава автоматично само къси позиции! Емоциите и нерационалните действия на тълпата могат да се експлоатират и в двете посоки.
                                Браво - важни неща казани разбираемо с прости думи .... дано накарат повече спекуланти да се замислят.
                                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                                Коментар

                                Working...
                                X