IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DOW 20K+ Навлизаме в опасна територия!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Пирон Разгледай мнение

    Залагам на силен долар и производство.
    Тоест американски акции. Благодаря. Няма да нахалствам да питам и кои точно анкции. Ще приема че залагаш на СиП или на ДАУ . Все пак се надявам че не си прав за протекционизма, че някои хора твърдят, че когато спрат да минават стоките почвали да минават войниците.
    Last edited by Alonso; 02.03.2017, 19:48.
    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Пирон Разгледай мнение

      Ми тези нови правила са много прости Алонсо, първо въвеждане протекционистки режим и второ редукция на данъците. С тези неща Тръмп хвана бика за рогата и ще го разкарва където си иска. Ако ти нямаш работна база в щатите ще продаваш много трудно на най големия пазар. Ето защо водопада от пари се излива там, тези капитали постепенно ще навлязат в реалната икономика. Нищо чудно след някое време да започнат да ловят безделниците от улиците и под строй на бач, образно казано.
      Нищо чудно - като всеки предприемач, Доналд не търпи лениви хора.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

        За мен е логично ако Стефка Костадинова е скочила 2.09, следващият рекорд да е нещо от рода на 2.10-2.15 а не например 4 метра. Ако следваме тази логика, балона би следвало дори вече да е пресрочил момента на спукване, освен ако печатарите не са измислили нещо различно този път в което се съмнявам. А за мечия пазар, аз не знам дали ще има такъв или не, но самата вероятност ме спира да купувам акции.
        Това е плашещо сравнение, щото чакаме някоя да скочи 2.10 бая години вече...
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от sunlight Разгледай мнение
          Дали не се бяга от бондове към акции? Един разправя, че Дау се катерил от преливане на изплашени кинти от Европа към US.
          Имаше такъв момент, когато Доналдът победи сякаш. Цената на чушкаджийските ЦК падна с 20%, а и не само на чушкаджийските.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

            Не казвам, че няма да се изпълни. Може и да съм пропуснал някои важни новини, но аз лично за сега не виждам конкретни действия. Дали е лошо или добро е спорен въпроса, но на тези руснаци, които аз познавам специално въобще не им харесва ефекта на руският протекционизъм. То по принцип всяко нещо което е хубаво за един е почти сигурно, че не е хубаво за друг. Все пак благодаря ти за отговорите. Наистина не бях мислил по тези въпроси и ми беше полезно да прочета Последен въпрос, ако не те затруднява и ако не е тайна разбира се. Как точно си се позиционирал спрямо новите условия?
            Залагам на силен долар и производство.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Пирон Разгледай мнение

              Значи първо смяташ, че това няма да се изпълни и второ, че е лошо. Няма какво да добавя.
              Точно Русия е хубав пример как се стабилизира, даже е в техен интерес това да продължи за да си размърдат както трябва задниците.
              Не казвам, че няма да се изпълни. Може и да съм пропуснал някои важни новини, но аз лично за сега не виждам конкретни действия. Дали е лошо или добро е спорен въпроса, но на тези руснаци, които аз познавам специално въобще не им харесва ефекта на руският протекционизъм. То по принцип всяко нещо което е хубаво за един е почти сигурно, че не е хубаво за друг. Все пак благодаря ти за отговорите. Наистина не бях мислил по тези въпроси и ми беше полезно да прочета Последен въпрос, ако не те затруднява и ако не е тайна разбира се. Как точно си се позиционирал спрямо новите условия?
              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

              Коментар


              • Между другото Китай и Германия които развяват байрака на глобализма са най големите протекционисти.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                  А защо летят точно сега, Федът от 2014 не "печата".
                  Преди един пост отговорих на Алонсо каква е причината.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                    Тези неща са сложни за моята глава Това за мен са засега по-скоро приказки отколкото реални действия. А съм забелязал, че много често хората приказват едно а правят друго. Тръмп и той май не прави изключение. Протекционизма за мен е един вид увеличаване на данъците. Вместо да си купувам вносни портокали по два лева ще си ги прозивеждам в оранжерии за да ги ям по 5 лева. Редуциране на данъци хубаво, ама ще трябва да намалят бюджета. После с какво ще си хранят негрите? Или ще ги карат да произвеждат портокалите по 5 лева? Наистина не схващам, ама че протекционизма не е добро, според мен се видя съвсем скоро в Русия
                    Значи първо смяташ, че това няма да се изпълни и второ, че е лошо. Няма какво да добавя.
                    Точно Русия е хубав пример как се стабилизира, даже е в техен интерес това да продължи за да си размърдат както трябва задниците.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Пирон Разгледай мнение

                      Ми тези нови правила са много прости Алонсо, първо въвеждане протекционистки режим и второ редукция на данъците. С тези неща Тръмп хвана бика за рогата и ще го разкарва където си иска. Ако ти нямаш работна база в щатите ще продаваш много трудно на най големия пазар. Ето защо водопада от пари се излива там, тези капитали постепенно ще навлязат в реалната икономика. Нищо чудно след някое време да започнат да ловят безделниците от улиците и под строй на бач, образно казано.
                      Тези неща са сложни за моята глава Това за мен са засега по-скоро приказки отколкото реални действия. А съм забелязал, че много често хората приказват едно а правят друго. Тръмп и той май не прави изключение. Протекционизма за мен е един вид увеличаване на данъците. Вместо да си купувам вносни портокали по два лева ще си ги прозивеждам в оранжерии за да ги ям по 5 лева. Редуциране на данъци хубаво, ама ще трябва да намалят бюджета. После с какво ще си хранят негрите? Или ще ги карат да произвеждат портокалите по 5 лева? Наистина не схващам, ама че протекционизма не е добро, според мен се видя съвсем скоро в Русия
                      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Пирон Разгледай мнение

                        Май си отсял половината от приказките ми, няма нищо различно, просто парите летят към борсата и вече обясних защо летят, освен това ти казах кога ще отлетят оттам. Ив има много смислени постове а Равновесния е доста ерудиран, но не можах да разбера защо стигаха до грешни заключения. Вероятно разглеждаха реалността по твърде сложен начин.
                        А защо летят точно сега, Федът от 2014 не "печата".

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                          За мен е логично ако Стефка Костадинова е скочила 2.09, следващият рекорд да е нещо от рода на 2.10-2.15 а не например 4 метра. Ако следваме тази логика, балона би следвало дори вече да е пресрочил момента на спукване, освен ако печатарите не са измислили нещо различно този път в което се съмнявам. А за мечия пазар, аз не знам дали ще има такъв или не, но самата вероятност ме спира да купувам акции.
                          Извадката е твърде малка, имаме няколко десетки мечи пазари в историята срещу милиони високи скокове

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                            Това, че се опитва да удари пореден рекорд по стойност или по продължителност не го прави различно ... Нищо ново - нито правила нито поведение. Като игра на американски футбол - още няколко ярда и овации ...
                            Аз си представям състоянието на индексите като покупателната способност на долара . Преди 20-50-100 г , правилата са били същите , само тя е била различна .С други думи :просто приеми, че в момента се печатат индекси, вместо долари
                            Ще кажеш ама как така ...Например както направиха виртуалните валути . Как стана , каква стойност и покритие имат?
                            Истината е , че всички сме много компетентни - със сигурност знаем, че ще има корекция и мечи пазар
                            За мен е логично ако Стефка Костадинова е скочила 2.09, следващият рекорд да е нещо от рода на 2.10-2.15 а не например 4 метра. Ако следваме тази логика, балона би следвало дори вече да е пресрочил момента на спукване, освен ако печатарите не са измислили нещо различно този път в което се съмнявам. А за мечия пазар, аз не знам дали ще има такъв или не, но самата вероятност ме спира да купувам акции.
                            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                              И какви ще са тези "нови правила" ? Може ли малко подробности? Предварително благодаря
                              Ми тези нови правила са много прости Алонсо, първо въвеждане протекционистки режим и второ редукция на данъците. С тези неща Тръмп хвана бика за рогата и ще го разкарва където си иска. Ако ти нямаш работна база в щатите ще продаваш много трудно на най големия пазар. Ето защо водопада от пари се излива там, тези капитали постепенно ще навлязат в реалната икономика. Нищо чудно след някое време да започнат да ловят безделниците от улиците и под строй на бач, образно казано.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

                                На база на какво пък си решил да си разчистиш бюрото?
                                Аз все не намирам фундаментални причини за това
                                Търсих нещо...

                                Коментар

                                Working...
                                X