IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фундаментален анализ и инвестиране в стойност

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
    ПП: А по въпроса за милион долара какво мислиш ?
    Mи не съм врачка да знам...

    И все пак - овърсъплай овърсъплай, ама когато 1 актив се срине 3 пъти за толкова кратко време - не е само овърсъплай....има и политика и игри.

    За мене при брент 47 сега много по естествено ми се струва да си намери комфорта средносрочно в зоната 55-60 околкото на 34-39.
    А и това ( не ми се вярва златото да слезе под 750-800) :

    http://www.macrotrends.net/1380/gold...storical-chart

    Затова се и понатоварих 2: 1 UCO/SCO
    Ще продавам само печелившото, на порции през 8-10%

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
      Да, затова те питам какъв оборот за теб е ок. Защото например ако кажеш поне 1 млн за последния месец, това го покриват само две компании на БФБ и темата реално е само за чуждестранни компании.

      За Велде, ако не броим последния месец, е доста неликвидна. Но последната година ми показа, че ако една компания е качествена, ниската ликвидност не пречи да се реализират печалби. Бях заглеждал няколко пъти хидропневмотехника и българска роза месеци преди да започнат да се покачват и ниската ликвидност ме отказа. Ако бях си купил, сега можеше да съм натрупал една много прилична доходност
      Примирил съм се с факта, че не мога да изляза в близките години от компаниите си на БФБ. Може и да стане а може и да не стане, така че на БФБ само ако си сигурен че няма да се набуташ дори и да затворят борсата за 10 години например Велде ми прилича на такава компания стига поне да имаше достатъчно предлагане.
      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
        Сещал съм се и съм гледал - не става.
        Страхотни неликвидни са им опциите и спредовете са ужасни.

        Не е само ресурсни LPL, PHST, TA, MU не са.
        Първите 2 ги имам отскоро, за другите се ослушвам.
        От ресурсните съм заложил реално на TGA и NSU, a и DDC и CEO напоследък.
        8% контрарен портфейл, то почти 1/2 от TGA идва.
        ев/ебитда 1.8-9...смятай що негативизъм е вкаран в цената.
        Дори и малки положителни новини би трябвало да изстрелят ластика с космическа скорост...а рано или късно ще има такива, ще си ги държа лонгтерм.

        PS Някои от тях определено могат стана таргет на по големи батковци за придобиване на по справедлива цена, а други са толкова бъкани с кеш, че те самите се оглеждат за допълнителни покупки,
        Това също не е фактор за подценяване.
        LG и аз ги заглеждам. Кефи ме и баланса и коефициентите им. на руснаците им нямам вяра.
        това: https://www.google.com/finance?q=NYS...AtatsQHJtaC4CQ ако имаш предвид прекалено много дългове виждам. Два пъти над СК. Ако се качат лихвите ще го отнесат яко. Най големият проблем обаче е че нямам наблюдение върху бизнеса доколко са конкурентоспособни те.
        ПП: А по въпроса за милион долара какво мислиш ?
        Last edited by Alonso; 28.08.2015, 14:19.
        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
          Ресурсни компании. прекрасни показатели. Остава само въпроса за милион долара:
          Защо мислиш, че ресурсите ще обърнат. Гледам едни викат петрола да ходи на 100 а други на 10. Дали не е подходящо комбинация от пут и кол опции с максимално далечен падеж?
          Сещал съм се и съм гледал - не става.
          Страхотни неликвидни са им опциите и спредовете са ужасни.

          Не е само ресурсни LPL, PHST, TA, MU не са.
          Първите 2 ги имам отскоро, за другите се ослушвам.
          От ресурсните съм заложил реално на TGA и NSU, a и DDC и CEO напоследък.
          8% контрарен портфейл, то почти 1/2 от TGA идва.
          ев/ебитда 1.8-9...смятай що негативизъм е вкаран в цената.
          Дори и малки положителни новини би трябвало да изстрелят ластика с космическа скорост...а рано или късно ще има такива, ще си ги държа лонгтерм.

          PS Някои от тях определено могат стана таргет на по големи батковци за придобиване на по справедлива цена, а други са толкова бъкани с кеш, че те самите се оглеждат за допълнителни покупки,
          Това също не е фактор за подценяване.
          Last edited by pipbel; 28.08.2015, 14:00.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
            Прав си. Гледал съм стар отчет. Обаче оборота в инвестора ми показва 50к оборот за последните три месеца. На мен лично тези 50к са ми под минималният праг за влизане в позиция. Иначе компанията съм я заглеждал няколко пъти но само като погледна оборота и се отказвам да гледам повече.
            Да, затова те питам какъв оборот за теб е ок. Защото например ако кажеш поне 1 млн за последния месец, това го покриват само две компании на БФБ и темата реално е само за чуждестранни компании.

            За Велде, ако не броим последния месец, е доста неликвидна. Но последната година ми показа, че ако една компания е качествена, ниската ликвидност не пречи да се реализират печалби. Бях заглеждал няколко пъти хидропневмотехника и българска роза месеци преди да започнат да се покачват и ниската ликвидност ме отказа. Ако бях си купил, сега можеше да съм натрупал една много прилична доходност
            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

            Коментар


            • Фундаментален анализ и инвестиране в стойност
              Хареса ми заглавието. Може ли да споделите за алтернативен набор параметри, на база на които, бихте направили анализ за изясняване потребителската стойност на продукт/продуктова линия/ и потенциал на компания, за оценка удачността на влизане в дълга позиция?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                Я се поразрови малко из моя шит лист.
                Общо взето са в добро фин.здраве и отговарят на условията ти.

                Знам че имаш мн.добър нюх, белким откриеш някоя ракета.

                ПС Между другото днес са на над + 8% ей така както ги гледаш по доле...

                TGA, CEO, NSU,PEIX,SKM,LPL,DDC,TA,MU,CENX, PHST
                Резките скокове се получават заради шорт скуиз. Петрола им изби зъбите на късите и от там се почна лавината при ресурсните. Но като ги прегледах набързо при нито една от тях не можеш да очакваш шорт скуиза да продължи. последните дни късия интерес рязко е намалял - предполагам в целия пазар - гледам сега има само 6 компании от СП500 с къси над 20% от флоута. И късите нямат проблеми да си набавят нужните акции вече.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Хубава тема - аз по природа съм фундаменталист: нещо като инвестиционен талибанин.
                  може да откриеш сезона с фундаменталният анализ, който направи преди да купиш алианца
                  Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                    Я се поразрови малко из моя шит лист.
                    Общо взето са в добро фин.здраве и отговарят на условията ти.

                    Знам че имаш мн.добър нюх, белким откриеш някоя ракета.

                    ПС Между другото днес са на над + 8% ей така както ги гледаш по доле...

                    TGA, CEO, NSU,PEIX,SKM,LPL,DDC,TA,MU,CENX, PHST
                    Ресурсни компании. прекрасни показатели. Остава само въпроса за милион долара:
                    Защо мислиш, че ресурсите ще обърнат. Гледам едни викат петрола да ходи на 100 а други на 10. Дали не е подходящо комбинация от пут и кол опции с максимално далечен падеж?
                    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                      Къде го гледаш? Аз виждам 19мн СК и 11мн дълг. Сега кажи колко сделки (или сума) и за какъв период за теб е ликвидно Ако гледаме последния месец, по брой сделки това е 17-тата най-търгувана емисия.

                      Бтв бих включил и P/S сред показателите
                      Прав си. Гледал съм стар отчет. Обаче оборота в инвестора ми показва 50к оборот за последните три месеца. На мен лично тези 50к са ми под минималният праг за влизане в позиция. Иначе компанията съм я заглеждал няколко пъти но само като погледна оборота и се отказвам да гледам повече.
                      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                      Коментар


                      • Хубава тема - аз по природа съм фундаменталист: нещо като инвестиционен талибанин.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                          Търсим стабилни компании с р/е под 10, р/в около 1 и дълг/собствен капитал не максимум 1
                          Я се поразрови малко из моя шит лист.
                          Общо взето са в добро фин.здраве и отговарят на условията ти.

                          Знам че имаш мн.добър нюх, белким откриеш някоя ракета.

                          ПС Между другото днес са на над + 8% ей така както ги гледаш по доле...

                          TGA, CEO, NSU,PEIX,SKM,LPL,DDC,TA,MU,CENX, PHST

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                            Имат повече дълг от СК. Активите им дали са ликвидни по цените в баланса? Много е удачен примера със ЗХ. Зърнобазите в баланса ги пише че струват по спомен около 300 милиона а справка в имотните сайтове показва че и 30 са много Освен това идеята е да коментираме компании, които са ликвидни и съответно можем да имаме полза от анализите. Така да се каже, най-добре е да изключим БФБ заради ниската ликвидност и огромното желание на доста участници във форума за манипулация
                            Аз самият не мога още да предложа компания която да отговаря на критериите ми. Навън съм на 100% кеш.
                            Къде го гледаш? Аз виждам 19мн СК и 11мн дълг. Сега кажи колко сделки (или сума) и за какъв период за теб е ликвидно Ако гледаме последния месец, по брой сделки това е 17-тата най-търгувана емисия.

                            Бтв бих включил и P/S сред показателите
                            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                              Ето една с пресен отчет
                              http://x3news.com/download/?id=292097
                              Имат повече дълг от СК. Активите им дали са ликвидни по цените в баланса? Много е удачен примера със ЗХ. Зърнобазите в баланса ги пише че струват по спомен около 300 милиона а справка в имотните сайтове показва че и 30 са много Освен това идеята е да коментираме компании, които са ликвидни и съответно можем да имаме полза от анализите. Така да се каже, най-добре е да изключим БФБ заради ниската ликвидност и огромното желание на доста участници във форума за манипулация
                              Аз самият не мога още да предложа компания която да отговаря на критериите ми. Навън съм на 100% кеш.
                              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                                Търсим стабилни компании с р/е под 10, р/в около 1 и дълг/собствен капитал не максимум 1
                                Ето една с пресен отчет
                                http://x3news.com/download/?id=292097
                                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                                Коментар

                                Working...
                                X