IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фундаментален анализ и инвестиране в стойност

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ню 3г лоу за тан-чо, eufn също на път да го стори, fslr и повечето други от списъка също се движат в правилната посока, найссс...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
      Фундаментално - нищо особено. Наслучайно съм ги сложил на опашката.
      Ma са си профитни, последните 10г никога не са били за загуба, без дълг, кеша им е половината от капа.
      Волатилни са си, няколко пъти последните години са стигали 16-20$, пазара ако падне 15-20% тука може и по 2, там към 6-7-8$ ще си заслужава мисля спекулата.

      Бях споменал едно подобно преди половин година, после ми изпадна от радара и то разбира се само това чакало да направи дабъл, неговата м...

      http://finviz.com/quote.ashx?t=PEIX&ty=c&ta=1&p=d
      cropenergies po dobre

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
        Ч
        Пип тези ff какво им хареса?
        Фундаментално - нищо особено. Наслучайно съм ги сложил на опашката.
        Ma са си профитни, последните 10г никога не са били за загуба, без дълг, кеша им е половината от капа.
        Волатилни са си, няколко пъти последните години са стигали 16-20$, пазара ако падне 15-20% тука може и по 2, там към 6-7-8$ ще си заслужава мисля спекулата.

        Бях споменал едно подобно преди половин година, после ми изпадна от радара и то разбира се само това чакало да направи дабъл, неговата м...

        http://finviz.com/quote.ashx?t=PEIX&ty=c&ta=1&p=d

        Коментар


        • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение


          ina4 vig dwe resursni mnogo biti: noble group ltd i nyrstar. ili falit ili ste se ka4ak kato opcii
          Как ме е яд ако знаеш че съм толкос тъп. Да бях завършил УНСС-то и сега щях да си оправя живота с тези две компании. Утре и без това съм в София да взема да ида до УНСС при някой професор вместо по ОСА-та. Само да ми обясни човека как дълга нямал значение и никога не се връщал и готово. Ще прегледам пак другата тема. Там спецовете казаха че фирми не фалирали. Нямало такива работи. Така че да не те притесняват тези неща. Питай ги тях ако не ми вярваш на мен. Виж далаверата само. Едните дават 18% лихва. Тъпанарите не са се сетили да вземат на 1% от банките. Отивам и залагам всичкото си имущество и вземам де що намеря пари да им ги дам. Давам 10% лихва на всичкото пари дето ми дадете. Ще инвестирам на сигурно.Той човека каза че ще плати. даже и в интеренет го пише:
          3http://seekingalpha.com/article/3904346-nyrstars-short-term-debt-offers-19-percent-annualized-return
          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
            Викаш нещо като хима. 10 години по един начин и изведнъж за един ден хоп и в коренно противоположна посока. Твърде възрастен съм за да вярвам в приказките от 1001 нощ
            ama te sega pochvat… pak i ot demografska gledna tochka e dobre.



            ina4 vig dwe resursni mnogo biti: noble group ltd i nyrstar. ili falit ili ste se ka4ak kato opcii

            Коментар


            • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
              ot 4.90 sam vatre. imat mnogo back log zaradi loshi optimizacija na dostawkite. a i kitai malko gi preeba. na 7 ste raztowara...

              by the way: kupiha si akcii na tezi ceni obratno...
              Викаш нещо като хима. 10 години по един начин и изведнъж за един ден хоп и в коренно противоположна посока. Твърде възрастен съм за да вярвам в приказките от 1001 нощ
              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                Loss for the period -30,404
                Тези егати пичовете/
                За една година качили двойно оборота и тройно загубата. Що така бачкат на загуба?

                https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/w...deln.de_AG.pdf


                Искат да се наложат на пазара ли? Малко са паднали даже мене ако питаш.
                ot 4.90 sam vatre. imat mnogo back log zaradi loshi optimizacija na dostawkite. a i kitai malko gi preeba. na 7 ste raztowara...

                by the way: kupiha si akcii na tezi ceni obratno...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                  Windeln.de AG
                  Loss for the period -30,404
                  Тези егати пичовете/
                  За една година качили двойно оборота и тройно загубата. Що така бачкат на загуба?

                  https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/w...deln.de_AG.pdf


                  Искат да се наложат на пазара ли? Малко са паднали даже мене ако питаш.
                  Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                  Коментар


                  • Windeln.de AG

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                      k+s - само новият им проект струва повече от цялата компания в момента
                      http://www.k-plus-s.com/en/pdf/2015/legacy-project.pdf
                      Тихо. Ти не се ли презими с Луфтханза

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                        При Сарас в основата е подобрената рентабилност, която засега се задържа. Чисто фундаментално при спада с 50% от върха нищо не беше променено, а ако използваме стандартните модели за оценка ДЦФ, ЕВ/ЕБИТДА ще извадят стойност близо да върха от 2,50. SCMP- много сериозни ръстове, които продължават, а е оценена почти като зряла компания, дълга е сравнително малък, концентрацията е нещо нормално, след като говорим за малка компания, в общи линии нещо като мини GILD , като цяло в момента целият сектор е доста консервативно оценен и определено компанията има потенциал за требъл дори само от евентуална промяна на нагласите спрямо сектора и. AGFA- стабилни и сравнително предвидими резултати, оценени от пазара в доста широк диапазон, а в момента е в долната част на диапазона. ALTR- имам предвид португалската, не съобразих, че има и на Насдак- тук различните сценарии дават много различна стойност, но в момента цената отразява значителен спад на печалбите, а има сериозни шансове това да не се случи.

                        В общи линии става дума за съвсем различен подход от твоя. Ти търсиш сигурност на капитала дори при реализирането на крайно негативни сценарии, докато изброените ми изглеждат подценени при реализирането на медианните от моя гледна точка сценарии и определено не са подходящи при твоя подход, абсурдно е от гледна точка на риск мениджмънта всяка от тях да има тежест над 1-2 % в един портфейл. Освен това в момента не държа нито една от тях, но всички те са доста волатилни и от тази гледна точка държа да ги наблюдавам изкъсо, защото лесно могат да стигнат нива за влизане. По принцип аз много трудно харесвам компании с ниски коефициенти и в момента тези са единствените малки такива, които следя.
                        Чак такъв лешояд не смятам че съм Аз търся някаква история в която да повярвам. Следващият модерен сектор. Следващият бум. Валюто ми е по-скоро за защита когато вече съм избрал сектора. Демек вярвам в нещо, ама ако все пак съм в грешка поне да не губя много, използвайки защитата която ми дава стойността. Просто казано на първо място ми е фундаменталният анализ и на второ е стойността. Иначе благодаря за разясненията.Ще се опитам да разсъждавам утре върху тях ако ми остане време.
                        Пип тези ff какво им хареса? Правят биогорива. Имат 8000 собствени декара за половин милиард долара. Не е ли по-добре за тези пари да си купи човек зхбг, атера и агрия. Че и пари ще останат
                        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                        Коментар


                        • При Сарас в основата е подобрената рентабилност, която засега се задържа. Чисто фундаментално при спада с 50% от върха нищо не беше променено, а ако използваме стандартните модели за оценка ДЦФ, ЕВ/ЕБИТДА ще извадят стойност близо да върха от 2,50. SCMP- много сериозни ръстове, които продължават, а е оценена почти като зряла компания, дълга е сравнително малък, концентрацията е нещо нормално, след като говорим за малка компания, в общи линии нещо като мини GILD , като цяло в момента целият сектор е доста консервативно оценен и определено компанията има потенциал за требъл дори само от евентуална промяна на нагласите спрямо сектора и. AGFA- стабилни и сравнително предвидими резултати, оценени от пазара в доста широк диапазон, а в момента е в долната част на диапазона. ALTR- имам предвид португалската, не съобразих, че има и на Насдак- тук различните сценарии дават много различна стойност, но в момента цената отразява значителен спад на печалбите, а има сериозни шансове това да не се случи.

                          В общи линии става дума за съвсем различен подход от твоя. Ти търсиш сигурност на капитала дори при реализирането на крайно негативни сценарии, докато изброените ми изглеждат подценени при реализирането на медианните от моя гледна точка сценарии и определено не са подходящи при твоя подход, абсурдно е от гледна точка на риск мениджмънта всяка от тях да има тежест над 1-2 % в един портфейл. Освен това в момента не държа нито една от тях, но всички те са доста волатилни и от тази гледна точка държа да ги наблюдавам изкъсо, защото лесно могат да стигнат нива за влизане. По принцип аз много трудно харесвам компании с ниски коефициенти и в момента тези са единствените малки такива, които следя.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                            SCMP, AGFA, ALTR, SARAS
                            Разгледах ги. Може ли подробности защо точно тях си избрал? Валю не виждам в никоя от тези компании. Вероятно имаш предвид нещо фундаментално относно бъдещето им?
                            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                              Няма проблем:

                              - Allianz има 12.5% ръст на печалбата спрямо преди година;
                              - Allianz има спад на цената на акцията 1-2% спрямо преди година;
                              - Allianz е направо перверзно могъща компания, защото управлява 1.4% от парите на хората по света - т.е. 1.9 ГБ.
                              - Allianz е име, стандарт, бранд известен по целият свят - кой не е виждал задъханата от жега синя гарга в синьо кръгче? - Някой папуас-канибал може би само.
                              - Allianz продължава смело да се разраства като бизнес по света и става все по-могъщ.
                              - Allianz е преживял ужасяващи катаклизми - световни войни, в които германия е унищожавана, финансови катастрофи, но е безсмъртен.
                              - Allianz е почти невъзможно да се издъни, защото огромните му активи се управляват доста децентрализирано - дори някой от вършещите това да е мошшшшшеник, няма как да нанесе значителни щети - дори и да приемем, че няма да го усетят.
                              - Allianz е нещо като Великият Атрактор във вселената - ама финансово. Както атракторът притегля към себе си десетки и стотици галактики на чудовищна площ, така и компанията поради огромните си финансови ресурси, притегля още ресурси.
                              - Allianz просто е секси.
                              Като прочетох това и се сетих веднага за моята най-велика застрахователна компания - Белите Планини.

                              What We care Least about
                              Trying to produce a regular stream of quarterly operating earnings often produces disaster. Trying to manage your company according to generally accepted accounting principles can often be silly. We prefer to measure ourselves as we would hope owners measure us — by growth in intrinsic business value per share.
                              Growth In Revenues We applaud owners who reward executives on premium growth. This often provides fine opportunities for us later.
                              Market Share Often introduced by business consultants. In our personal experience, chasing market share has produced the biggest disasters in our business. Often, we have profited later from that excitement.
                              Strategic Purchases We have never made a strategic purchase…maybe we will someday. We often sell to strategic buyers. Our problem is we really don’t have much of a strategy other than to increase intrinsic business value per share.

                              В следствие на една такава стратегическа продажба компанията има над 2
                              милиарда свободен капитал - който може да бъде върнат на акционерите, може да бъде реинвестиран в закъсали застрахователи или просто да лежи в краткотрайни трежърис на 0.1% /не лоша опция, ако идва катаклизъм, както много е модерно да се предрича напоследък/ и най-вероятно някаква комбинация от трите.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                                SCMP, AGFA, ALTR, SARAS
                                Тенкс, нищо не ми говорят естествено
                                Ма ще си ги кача на валю листа и ще ги поразгледам едно по едно.

                                Коментар

                                Working...
                                X