IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фундаментален анализ и инвестиране в стойност

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
    ...... В мутрите и политиците !
    Как да се оцени бизнеса на божков, банев, захариев и т,н.
    Да се надяваме, че борсата се освободи от тези изроди и вече наистина могат да се правят нормални фундаментални и технически анализи....
    ...
    +++

    Коментар


    • Много добра тема. Дано остане чиста от тролене....
      Дали обаче, "онези" компании, са като "тези" компании....?
      Да се поясня с пример....
      Когато се чудех дали да инвестирам в ЗХБГ, ми попадна една статия за американска компания, която продала зърнения си бизнес с 1 млн тона зърнобази, за 1.2 млрд долара.....Направих тъпата сметка ,че нашето дружество има зърнобази за 120 К тона ( по спомен ) и още много бла - бла активи и си забих печалбата за последната година.....
      Таа ! Къде е нашата стойност на активите ? В мутрите и политиците !
      Как да се оцени бизнеса на божков, банев, захариев и т,н.
      Да се надяваме, че борсата се освободи от тези изроди и вече наистина могат да се правят нормални фундаментални и технически анализи....

      пп Дано темата да пребъде...

      Коментар


      • Капитализацията интересува ли ни?

        По спомен Бъфет купуваше акции с нисък P/B и продаваше при малко под 1. Може и да греша, но съм останал с това убеждение.

        Коментар


        • "...Бъфет не говори за купуването на акции на една компания, а за купуване на бизнес...."

          Това казва всичко.
          БФБ е аут по дефиниция.
          Какъв бизнес, какви дивиденти, когато мажо ти е пуснал 10-15% да "се наиграеш", а той ти се смее откровено в очите.

          Коментар


          • На фондовата борса ли ги търсим или въобще . Защото ако е на БФБ , нали уж всички това правим .

            Коментар


            • Фундаментален анализ и инвестиране в стойност

              Вече 10 години чета форума а не съм забелязал да има такава тема.Една статия от друга медия ме провокира да открия:
              През май 1984 година Уорън Бъфет излага всичко, което хората трябва да знаят за инвестирането и пазарната психология. Това той прави пред Columbia Business School, като по-късно адаптира речта си в есе, озаглавено „Суперинвеститорите Грахам и Додсвил“. Есенцията в есето на Бъфет е следната: Грахам и Додсвил търсят несъответствие между стойността на един бизнеси и цената на малки части от него на пазара. Това е всичко, което инвеститорите трябва да знаят. Бъфет не говори за купуването на акции на една компания, а за купуване на бизнес.
              Бъфет пише в своето есе, че най-вероятно ще има хора, които се чудят защо разкрива тайната на инвестирането. „Мога само да ви кажа, че тази тайна е разкрита вече повече от 50 години. Въпреки това, не виждам някакъв сериозен тренд към инвестициите в стойност през последните 35 години, откакто ги практикувам“, коментира Бъфет. „Налице е някакво перверзно човешко качество да правим лесните неща трудни. Академичната общност се разграничава от това да преподава и разработва инвестицията в стойност. Инвеститорите, които следват тези правила пък, ще продължат да просперират“, заключава гениалният инвеститор.
              Защо според вас това наистина доказано правило не намира последователи ?
              Иначе идеята на темата е тук да обсъждаме конкретни компании с техните отчети, баланси и перспективи Мисля, че това би било полезно за всички.
              Търсим стабилни компании с р/е под 10, р/в около 1 и дълг/собствен капитал не максимум 1
              Last edited by Andi11; 27.08.2015, 17:06.
              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.
            Working...
            X