IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Interactive Brokers - директно или през интродюсър?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ДесеткиЛевове Разгледай мнение
    Тия $120 са за real-time market data, нали? За какво ти е да ги плащаш ако няма да търгуваш активно?
    Не, според сайта на IB 10$ е минималната сума, която трябва да платиш на месец в комисионни. За data не видях да има такса?

    Коментар


    • По принцип сте прави за преводите, но съвсем не съм склонен да вярвам на посредник, на когото давам левове, да ми движи неащата. Как да знам, че са на мое име активите, че посредника няма да извърти някой номер? Те с цели банки правят маймунщини, какво остава за един ИП.

      Коментар


      • Колега, помисли за таксите за трансфер на валута, за да напълниш IB акаунта ти. Аз превеждам към брокера тук в лева и нямам такси, но ти ще трябва да превеждаш директно в долари и тогава таксите по превода са в процент от сумата и може да ти излезе скъпо.

        Трябва да се провери разбира се, тъй като само предполагам, но е нещо което трябва да погледнеш преди да избереш...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка Разгледай мнение
          Както споменах, звънях на IB и те заявиха, че всички assets стоят на акаунт срещу моето име при тях. Според тях независимо от брокера може да се разпореждам с въпросните асети... Иначе директно сигурно е по-добре, но пък таксите потенциално ще са по-малко..излишно ми е да набивам $120 такси на година за дълъг период, при положение, че ще пазарувам еднократно, да кажем.

          А ако има някаква разлика от гледна точка на собственост на асетите, нямаше ли да има някаква опция да минеш от интродюсър към директна търговия?
          Тия $120 са за real-time market data, нали? За какво ти е да ги плащаш ако няма да търгуваш активно?

          Коментар


          • В твоя случай не е ли по-добре да помислиш за саксо?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка Разгледай мнение
              Както споменах, звънях на IB и те заявиха, че всички assets стоят на акаунт срещу моето име при тях. Според тях независимо от брокера може да се разпореждам с въпросните асети... Иначе директно сигурно е по-добре, но пък таксите потенциално ще са по-малко..излишно ми е да набивам $120 такси на година за дълъг период, при положение, че ще пазарувам еднократно, да кажем.

              А ако има някаква разлика от гледна точка на собственост на асетите, нямаше ли да има някаква опция да минеш от интродюсър към директна търговия?
              Не съм сигурен, че тези 120 /минимум/ няма да ги даваш и през интродюсър. Иначе, да всичко се води на твое име, когато си директно. Даже материали за общи събрания са ми пращали Когато си през интродюсър - не знам

              Коментар


              • Както споменах, звънях на IB и те заявиха, че всички assets стоят на акаунт срещу моето име при тях. Според тях независимо от брокера може да се разпореждам с въпросните асети... Иначе директно сигурно е по-добре, но пък таксите потенциално ще са по-малко..излишно ми е да набивам $120 такси на година за дълъг период, при положение, че ще пазарувам еднократно, да кажем.

                А ако има някаква разлика от гледна точка на собственост на асетите, нямаше ли да има някаква опция да минеш от интродюсър към директна търговия?

                Коментар


                • Твърдо директно с Интерактив. Единственото предимство на интродюсър е, че може би можеш да откриеш с по-малко от 10К долара.

                  Коментар


                  • Работи си директно с Интерактив!

                    В другия случай Карол са клиенти на активата,а не ти - тва сигурно е ясно.Между другото и Булброкърс работят с интера....Добре е човек сам да се разпорежда с асетите си щом не стaва дума за CFD.
                    Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                    Коментар


                    • Interactive Brokers - директно или през интродюсър?

                      Здравейте,
                      Решил съм да си купя някоя и друга акция с дълъг хоризонт и избрах да използвам услугите на доказан щатски брокер - Interactive Brokers. Оказа, се че имам, общо взето, два варианта:

                      1) Да мина през български интродюсър (в моя случай Карол)
                      2) Да се регистрирам директно

                      Българският интродюсър си има плюсовете (по-ниски такси евентуално, съпорт), но ме притеснява сигурността на активите. Какво се случва, ако утре Карол (хипотетично) вземе та хлопне кепенците? От IB ми заявиха, че асетите и парите са при тях, уж на мое име... но има ли нещо, което пропускам? Ако искам да внеса/изтегля пари, нещо спира ли ме да го правя директно с IB, ако ще и Карол да ги няма в схемата?

                      Моля тези, които са минавали тази дилема да споделят - какво е вашето мнение - как предпочетохте? И какви особености открихте в последствие?
                    Working...
                    X