IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Interactive Brokers - директно или през интродюсър?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
    В advanced си на айсберг поръчка.
    Оправих се благодаря много и успешна вечер ))

    Коментар


    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
      В advanced си на айсберг поръчка.
      Може ли малко повече инфо или скрийншот,че не мога да го намеря.
      Благодаря предварително

      Коментар


      • В advanced си на айсберг поръчка.

        Коментар


        • Click image for larger version

Name:	IMG_20230125_200727.jpg
Views:	1
Size:	6.8 КБ
ID:	4016311 Здравейте,от доста време не бях отварял настолната версия на лаптопа и се оказва ,че не мога да въведа поръчка и не знам как да остраня проблема ?
          Ето линк за по ясна снимка
          https://prikachi.net/image/8yUJfL
          Last edited by lobos; 25.01.2023, 21:11.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от h.petrov Разгледай мнение
            1 година, от както напуснах Карол. Директно таксите са в пъти по-ниски, също обслужването по имейл и телефон е по-бързо и за мен отговорите са по-пълни. Карол не е това, което беше, ще ги сменя и за БФБ търговия.
            Къде си се преместил след Карол?

            Коментар


            • 1 година, от както напуснах Карол. Директно таксите са в пъти по-ниски, също обслужването по имейл и телефон е по-бързо и за мен отговорите са по-пълни. Карол не е това, което беше, ще ги сменя и за БФБ търговия.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от G30rg1 Разгледай мнение
                Путовете ми са със страйк 17.5 като цената на акциите по време на делистването беше 25.
                Путовете имат стойност (ITM) ако цената падне под 17.5. Акцията я купуват за 25 и спира да се котира, никога няма да падне под 17.5, путовете expire worthless.

                Коментар


                • Здравейте, пиша и тук, че тази тема е много посещавана. Има ли колеги с акаунти във Firstrade освен мен ? Моля, който има акаунт да пише, имам проблем с платформата и се чудя дали съм само аз.
                  The best things in life are free. The second best things are very expensive!
                  не е препоръка

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                    Ха, горе долу същото преживях. В общия случай не можеш да търгуваш опциите, но пък можеш да ги упражниш без проблем. Как ще покриваш късата позиция след това не мога да ти кажа.

                    Естествено зависи от конкретните условия на сделката. Там много ясно е разписано какво става с акциите на купената компания. След като по твои си причини питаш без да кажеш нищо конкретно, няма как да получиш адекватен отговор.

                    Аз се опитах да закача снимка, но нещо не ми се получи.

                    За ето това става въпрос:

                    https://bulletin.webull.com/20220630...d1fe5c39.html#

                    Путовете ми са със страйк 17.5 като цената на акциите по време на делистването беше 25.

                    PS

                    Писах на съппорта на ИБ, ето какво ми отговориха:

                    IBCS 2022/07/12 06:21:50
                    Dear Mr. ххххх,
                    Thanks for reaching out!
                    If a corporate action such as a merger, acquisition or spin-off occur before the expiration of your contract, the clearinghouse will typically announce an adjustment to the amount or name of the security deliverable under the contract.
                    In the case of U.S. exchange listed securities options cleared by the OCC, the rules of the clearinghouse provides for an adjustment panel which consists of representatives of the listing options exchanges and one OCC representative (who only votes in case of a tie) and this panel determines how to adjust based upon general adjustment rules. OCC publishes Information Bulletins outlining the terms of adjustments on its website.
                    You may find more information on the following OCC link on Points.com Inc. – PCOM option contract adjustment:
                    https://infomemo.theocc.com/infomemos?number=50554

                    Kind regards,
                    Onur
                    IBKR Trade Desk
                    Свалих pdf файла, ама от него още по-мътно ми стана.

                    Намерих също това:
                    Points.com Inc. - Cash Settlement/Acceleration of Expirations Option Symbol: PCOM
                    Last edited by G30rg1; 12.07.2022, 16:06.

                    Коментар


                    • Ха, горе долу същото преживях. В общия случай не можеш да търгуваш опциите, но пък можеш да ги упражниш без проблем. Как ще покриваш късата позиция след това не мога да ти кажа.

                      Естествено зависи от конкретните условия на сделката. Там много ясно е разписано какво става с акциите на купената компания. След като по твои си причини питаш без да кажеш нищо конкретно, няма как да получиш адекватен отговор.

                      Коментар


                      • Здравейте,

                        Имам интересен случай който не е точно по темата, но ще помоля ако някой се е сбъсквал с подобен проблем да помогне.

                        Значи имам путове от компания която беше купена от друга компания, която не е листвана на борсата. В следствие на това вече не могат да се търгуват акции на въпросната компания.
                        Путовете ми бяха OTM в момента на спирането на търговията. Падежът им е на 15.7.2022. Какво мога да направя в този случай?
                        Attached Files

                        Коментар


                        • Привет на всички,

                          Исках да попитам дали някой от Вас има опит с директно регистрирани акции на ваше име? Имам опит само във Франция и там е лесно - обикновенно всяка или почти всички публични компании си имат агент към който се обръщате и той отговаря и може да ви регистрира директно акциите към компанията емитент като преди това ви ги продаде понеже е и брокер - масово си ползват техните банки за тази цел. Има компании който директно ти продават акции понеже имат регистрация като брокер/клиринг или нещо подобно.

                          Преди година си направих акаунт в ИБ за да мога да купувам няколко други компании и сега се опитвам да видя как мога да прехвърля акциите директно на мое име - става дума за една компания в Дания.

                          Нямам нищо против да си ги купувам през ИБ, но ако случайно попадна на някоя компания в която виждам потенциал да ме надживее бих предпочел да нямам посредник. Наясно съм че ИБ е най-големият брокер, че системата е направена така че да ми гарантира собственост, но някак си не спира да ме гложди усещането че ако стане някоя беля малка рибка като мен като нищо ще пие чашата със студена вода.

                          Може да изглежда старомодно но колкото и да ми е ограничено знанието и информацията ми се струва че в наши дни има твърде голям обем синтетични инструменти който имам чувството че са направени върху въздух. Например получавам предложение от банката ми за инвестиране в "безналично злато" - прочитам малко и ми изглежда като аз да им дам едни пари който ще растат обаче аз може и да не получа злато ако случайно реша да го поискам. После ЕТФ на американски индекс който бил синтетичен суап???

                          Има ли хора с опит в подобни транзакции тук който са склонни да споделят - може и на лично ако се притесняват да пишат във форума.

                          Коментар


                          • Здравейте, имам няколко въпроса относно IB и Karoll.

                            Миналата година си направих регистрация чрез Карол и съм доволен от платформата на IB. Основната причина да направя регистрацията през български индюсър беше таксата неактивност. До колкото разбирам обаче тази такса е отпаднала при директна регистрация в IB, може ли да ми го потвърди някой който е регистриран директно без посредник?

                            Също ми е интересно, за прехвърлянето от Карол към IB, трябва да пиша на Карол както е описано в статията тук: https://angelovdimitar.com/interacti...UvruI8Wf6pbnAk

                            И последния ми въпрос е, ако се разкача с индюсъра, но поради някаква причина реша да се върна (например ако върнат таксата неактивност), дали има обратен процес?

                            Причината да обмислям разкачването с Карол са таксите, обикновено сделките ми са под 500евро и определено намалението от 6 евро на 1.25 ще ми се отрази добре.
                            Благодаря предварително!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BigGun Разгледай мнение
                              И още веднъж за данъците/декларацията.
                              Търгувам през IB (директно) и съм получил дивидент от няколко компании, които съм търгувал на щатска борса като ADR.
                              В годишния отчет не пише да е удържан данък в щатите, но нямам никаква идея дали е удържан в държавата, в която е регистрирана компанията.
                              С други думи нямам доказателство, че е удържан данък при източника.
                              Въпросът ми е дали трябва да пиша в декларацията нула удържан данък и да си начисля ставката върху левовата равностойност на дивидента?

                              Вторият въпрос е каква е ставката за данък върху дивидент от чужди (извън EC) компании?
                              Аз знам 5%, но има и мнения за 10%?!?
                              дивидента се удържа при източника. повече е от 5% и затова нищо не делкарираш

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от конфуций Разгледай мнение
                                Въпрос към тези, които са директно към IB. Колко ви е минималната комисионна за сделки на Xetra? Аз съм през Карол и ме "щипват" по 6 евро.
                                При мен ме таксуват 1.25 евро когато купувам NOVO NORDISK на някоя немска борса /не съм сигурен коя/. Също по толкова ми взимат и за 2 други компании който са листнати в Париж. Единственно при НЕСТЛЕ си ми взимат по 5 евро на сделка.

                                За щатите купува 2 РЕИТСа и там ми е по 1 долар на сделка.

                                Поздрави,

                                Коментар

                                Working...
                                X